Partnerzy

Valcambi SA

Valcambi to działająca w Szwajcarii odlewnia metali szlachetnych załozona w 1961 roku. Jest znana na całym świecie, jako jeden z największych producentów odlewanych i bitych inwestycyjnych sztabek złota. Wyroby Valcambi są powszechnie cenione za względu na wyjątkową jakość. Ponieważ są wyjątkowym dowodem szwajcarskiego kunsztu jubilerskiego, poszukują ich liczni koneserzy metali szlachetnych. Wytwórnia Valcambi znajduje się w Balernie, w Szwajcarii. Zdolności rafinowania w tym jednym z największych na świecie zakładzie tego typu sięgają imponujących 2 tysięcy ton metrycznych metali szlachetnych rocznie. To robi wrażenie, zwłaszcza jeśli uświadomić sobie, że wydobycie złota w kopalniach wyniosło w 2013 roku 3 tysiące ton. Wartość przetwarzanych w tych zakładach metali szlachetnych jest oszałamiająca a fakt, że Newmont Mining (jedna z największych na świecie firm wydobywających złoto) ma większościowy udział w tej spółce, podkreśla znaczenie Valcambi jako jednego z najbardziej liczących się rafinerów metali szlachetnych. Złote i srebrne sztabki Valcambi są akredytowane przez wszystkie duże giełdy metali szlachetnych, Szwajcarski Bank Narodowy i LBMA (London Bullion Market Association) i są rozpoznawalne na całym świecie. Dlatego znajdują licznych nabywców od detalicznych inwestorów po największe instytucje finansowe, rządy i banki centralne.

PAMP SA

PAMP powstał w Szwajcarii w 1977 roku i od tego czasu stał się najbardziej znaczącym producentem sztabek inwestycyjnych o wadze od 1 do 100 gramów. Główne zakłady PAMP znajdują się w malowniczej, szwajcarskiej miejscowości Castel San Pietro. Działają tu nowoczesna rafineria oraz zakład produkcyjny, w których wybitni inżynierowie wykorzystują najnowsze, innowacyjne technologie rafinacji i produkcji słynnych sztabek bulionowych. Firmę okrzyknięto liderem w dziedzinie innowacji i produkcji sztabek z metali szlachetnych przeznaczonych do sprzedaży detalicznej. Była pierwszym producentem, który zaczął ozdabiać rewers swoich złotych sztabek różnymi motywami estetycznymi. Jeden z nich, przepiękny motyw Pani Fortuny, rzymskiej bogini bogactwa, stał się światowym przebojem i do dziś jest znakiem rozpoznawczym doskonałości wyrobów PAMP. Jest więc w pełni zrozumiałe, dlaczego akronim nazwy firmy PAMP (Produits Artistiques Metaux Precieux) oznacza artystyczne produkty z metali szlachetnych. Wysoka jakość i czystość wyrobów PAMP sprawiają, że są akredytowane przez Szwajcarski Bank Centralny i LBMA (London Bullion Market Association) czyniąc ze sztabek preferowany wybór wiodących instytucji finansowych, banków centralnych, inwestorów i kolekcjonerów na całym świecie.

Mennica Austriacka

Początki Mennicy Austriackiej sięgają XII wieku i do dziś mennica ta, podporządkowana Centralnemu Bankowi Austrii, cieszy się powszechnym uznaniem na całym świecie. Jej historia zaczyna się w 1194 roku, gdy Ryszard Lwie Serce zapłacił 12 ton srebra okupu księciu Austrii Leopoldowi V, by wydostać się z więzienia. Książę wykorzystał potem to srebro do bicia monet, kładąc tym samym podwaliny pod Mennicę Austriacką. W swej bogatej i długiej historii Mennica Austriacka może poszczycić się wieloma znanymi i rozpowszechnionymi w Europie monetami – złotymi koronami, guldenami, dukatami i srebrnymi monetami, takimi jak talar Marii Teresy. Ten ostatni był jedną z najczęściej bitych i powszechnie używanych w światowym handlu monet od 1750 roku aż do lat 50. XX wieku. Dzisiaj mennica ta słynie zwłaszcza z produkcji cieszących się niesłabnącym popytem europejskich inwestycyjnych monet bulionowych: złotych i srebrnych Filharmoników, nazywanych też Filharmonikami Wiedeńskimi.

Perth Mint

Perth Mint to ciesząca się światowym uznaniem mennica i producent metali szlachetnych z siedzibą w Perth w Australii Zachodniej. Mennicę utworzyło Britain’s Perth Mint w 1896 roku w odpowiedzi na nowoodkryte złoża złota. Zadaniem Perth Mint było wytapianie złota z rudy wydobywanej w miejscowych kopalniach i bicie złotych suwerenów z oczyszczonego kruszcu. W latach 1899-1931 mennicę opuszczały znaczne ilości złotych suwerenów rozprowadzanych następnie w Australii i całym brytyjskim imperium jako waluta obiegowa. Perth Mint pozostawało pod brytyjską kontrolą do roku 1971, kiedy to mennicę przejął rząd Australii Zachodniej. Perth Mint było członkiem Londyńskiego Rynku Złota (poprzednik LBMA) od roku 1934. Dzisiaj mennica jest znana z jakości produkowanych przez siebie światowej klasy inwestycyjnych monet bulionowych, włącznie z australijskim złotym Kangurem i srebrnymi monetami Kookaburra i Koala oraz złotą i srebrną serią lunarną.

Heraeus Precious Metals GmbH

Heraeus Precious Metals to część Heraeus Holding, koncernu technologicznego, który został założony w 1851 roku. Dzisiaj jest jednym z największych prywatnych przedsiębiorstw w Niemczech, o rocznej sprzedaży przekraczającej 20 miliardów euro. Główna siedziba firmy znajduje się w niemieckim mieście Hanau, gdzie zlokalizowane są jedne z największych w kraju zakładów rafinacji i produkcji metali szlachetnych. Koncern zatrudnia ponad 12.000 ludzi w przeszło 100 różnych firmach zależnych rozsianych na całym świecie. Heraeus Holding prowadzi zróżnicowaną działalność. Poza produkcją metali szlachetnych i handlem nimi zajmuje się też wytwarzaniem zaawansowanych technologicznie biomateriałów, wyrobów medycznych i farmaceutycznych oraz tworzeniem innowacyjnych komponentów technologicznych.

China Great Wall Coins Investments

Założona w 1987 roku China Great Wall Coins Investments Ltd jest filią China Coins Inc., firmy podporządkowanej Chińskiemu Bankowi Centralnemu. Jest zaangażowana głównie w stwarzanie warunków do sprzedaży chińskich pamiątkowych monet z metali szlachetnych i zwykłych oraz pamiątkowych banknotów. Zajmuje się także biciem narodowych pamiątkowych monet i wspiera emisję Chińskiego Banku Centralnego. China Great Wall Coins jest dystrybutorem najbardziej znanych chińskich monet inwestycyjnych Złota i Srebrna Panda.

Istanbul Gold Refinery Inc

Istanbul Gold Rafinery (IGR) powstała w 2002 roku w Istambule i jest jedną z największych rafinerii metali szlachetnych oraz jednym z największych producentów sztabek w Turcji. IGR jest pierwszą turecką rafinerią umieszczoną na liście akredytowanych przez LBMA i prawdopodobnie będzie pierwszą akredytowaną przez Istanbul Gold Exchange i Dubai Multi Commodities Centre. IGR produkuje szeroki wachlarz detalicznych, inwestycyjnych złotych i srebrnych sztabek, które cieszą się dużym popytem w Turcji i w regionie.

Metalor Technologies SA

Metalor Technologies SA jest wysoko cenionym, szwajcarskim rafinerem i producentem założonym w 1852 roku. Główne zakłady firmy znajdują się dziś w Neuchatel w Szwajcarii. Zakłady produkują sztabki z metali szlachetnych dla instytucji finansowych i indywidualnych inwestorów szczycąc się instalacją o zdolności przerobu 650 ton surowców rocznie. Wytwarza także wiele metali o wysokiej czystości oraz komponenty dla zaawansowanych technologii. Metalor dostarczał sztabki z metali szlachetnych Good Delivery na Londyński Rynek Złota (London Gold Market – poprzednik LBMA) od 1934 roku, co czyni z tej firmy jednego z najstarszych wytwórców produkujących te cenne wyroby.

 

PARTNERZY

Perth Mint Australia
China Great Wall Coins Investments
Pamp
Valcambi
Münze Osterreich
Heraeus Precious Metals GmbH

O NAS

1991
Firma Tavid, będąca częścią grupy Tavex, została założona.

2001
Tavex rozpoczął sprzedaż złota inwestycyjnego w Europie.

2008
Tavex sprzedał rekordową ilość, 2159 kg złota inwestycyjnego.

2013
Grupa Tavex obsługuje 1,93 miliona klientów w Europe.

2013
Roczna sprzedaż złota inwestycyjnego osiągnęła rekordową ilość, 3137 kg.

2014
Tavex rozpoczyna swoją działalność w Polsce, otwierając biuro w Warszawie. Jest już obecny w ośmiu krajach europejskich.