FAQ Metale Szlachetne

Bezpośrednio po złożeniu zamówienia na adres e-mail wskazany w zamówieniu zostanie wysłana faktura pro-forma. Na fakturze będzie widoczny jej numer, wartość zamówionych towarów oraz klika numerów kont bankowych, na które można dokonać płatność za złożone zamówienie. Podczas przygotowywania przelewu należy pamiętać o umieszczeniu numeru otrzymanej faktury w polu „tytułem” przelewu, abyśmy mogli odpowiednio przyporządkować Państwa płatność. Państwa zamówienie zostanie zrealizowane wyłącznie w przypadku opłacenia faktury w przeciągu godziny od złożenia zamówienia.

Po złożeniu zamówienia w naszym sklepie internetowym, należy niezwłocznie dokonać przelewu środków na jedno z naszych kont bankowych podanych na fakturze. Należy pamiętać o umieszczeniu numeru faktury, jeżeli numer faktury okaże się być zbyt długim proszę umieścić same cyfry pomijając kod kraju oraz myślniki.

PKO BP S.A.

SWIFT: BPKOPLPW

PL56 1020 1097 0000 7902 0266 3326 (Tylko PLN)

 

mBank S.A.
SWIFT: BREXPLPW
PL91 1140 1010 0000 2448 8200 1001 (Tylko PLN)

Santander Bank Polska S.A. (wcześniej BZ WBK S.A.)

SWIFT: WBKPPLPP

PL59 1090 1056 0000 0001 2411 3587 (Tylko PLN)

Raiffeisen Bank Polska S.A.

SWIFT: RCBWPLPW

IBAN: PL82 1750 0009 0000 0000 2797 8851 (Tylko PLN)

Za zamówienia złożone w sklepie internetowym mogą Państwo zapłacić w PLN, EUR, USD lub GBP. Jeżeli chcą Państwo dokonać zapłaty za fakturę w innej walucie niż PLN prosimy o skontaktowanie się z nami pod numerem +48 22 114 00 20 w celu uzgodnienia szczegółów płatności.

Opłatę za zamówienie złożone w naszym serwisie internetowym można dokonać poprzez dokonanie przelewu bankowego na jedno z podanych na fakturze kont bankowych.

Firma Tavex akceptuje płatności dokonane w obcych walutach, jednakże transakcja musi zostać dokonana w PLN. Zawsze oferujemy Państwu najlepszy kurs walut w przypadku dokonywania przez Państwa zakupu złota lub srebra. Nie wahajcie się zapytać naszego konsultanta o bardziej korzystny dla Państwa kurs.

Ważny dokument tożsamości będzie niezbędny także przy dokonywaniu transakcji o wartości przekraczającej 15 000 EUR (równowartość w PLN).

Dokumentacja poświadczająca źródło pochodzenia gotówki będzie konieczna w przypadku transakcji opiewających na większe sumy.

Zgodnie z ustawą z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług, art. 125, pkt. 1 i 2 Tavex jako dostawca złota inwestycyjnego zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji zawierającej dane dotyczące nabywcy, które umożliwiają jego identyfikację. Dlatego też konieczne jest podanie przez Państwa wskazanych w formularzu danych. Powierzone przez Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Tavex wyłączenia celu spełnienia wymogów wyżej wymienionej ustawy.

Każda faktura posiada inną wartość, w związku z tym zwykle nie mamy problemów z przyporządkowaniem płatności do Państwa zamówienia. Zalecamy jednak skontaktowanie się z nami i poinformowanie o braku odwołania do numeru faktury w zleconym przelewie bankowym pod numerem telefonu 22 114 00 20 lub adresem e-mail tavex@tavex.pl.

Nie ma takiej możliwości. Tavex akceptuje przelewy bankowe wykonane w przeciągu godziny od złożenia zamówienia. Nie ma możliwości wysyłki zamówionego towaru za pobraniem.

Przelewy bankowe na konto Tavex nie są obciążone dodatkowymi kosztami poza tymi znajdującymi się na fakturze (koszt produktów oraz koszt ich dostawy). Firma Tavex nie dolicza żadnych opłat podczas dokonywania transakcji zakupu złota, jeżeli zapłata za transakcję jest dokonywana gotówką lub przelewem bankowym. 

Zamawiający, osoba dokonująca zapłaty oraz odbiorca muszą być tą samą osobą, niezależnie od tego czy opłata za zamówienie jest realizowana za pośrednictwem przelewu bankowego czy też karty debetowej/kredytowej.

Zamówienie zostanie automatycznie anulowane w przypadku braku płatności na jedno z naszych kont w wyznaczonym czasie. Jeżeli chcecie Państwo anulować wasze zamówienie prosimy o kontakt pod numerem 22 114 00 20 lub tavex@tavex.pl.

Wszystkie ceny widniejące na zamówieniu są stałe o ile dokonacie Państwo płatności za zamówienie w przeciągu godziny. Akceptujemy opóźnienia czasowe w realizacji przelewów pomiędzy bankami.

Zamówienie zostaje wysłane najczęściej tego samego lub następnego roboczego dnia od otrzymania płatności. Zamówienie powinno następnego dnia zostać dostarczone na wskazany przez Państwa adres. Jeżeli wybraliście Państwo odbiór zamówionych produktów w jednym z naszych oddziałów, produkty będą gotowe do odbioru w wybranej placówce w dniu, w którym otrzymamy Państwa płatność. W przypadku braku możliwości natychmiastowego wysłania Państwa zamówienia zawsze kontaktujemy się z Państwem, aby ustalić termin dostawy produktów.

Produkty oznaczone statusem „brak w magazynie” nie są możliwe do zamówienia poprzez nasz sklep www.tavex.pl. W takim wypadku zalecamy skontaktowanie się z nami telefonicznie pod numerem 22 114 00 20, aby zweryfikować możliwość złożenia zamówienia na wybrane produkty.

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego do kwoty 50.000zł – 30 zł

Koszty wysyłki dla zamówień o całkowitej wartości przekraczającej 50.001 PLN wynoszą 30 PLN oraz na Państwa życzenie może zostać do nich doliczone ubezpieczenie w wysokości 0,2% wartości zamówienia. W przypadku nie wybrania dodatkowego ubezpieczenia, przesyłka będzie ubezpieczona do kwoty 50.000 PLN

Prosimy o skontaktowanie się w sprawie wysyłki z naszymi pracownikami pod numerem telefonu 22 114 00 20 lub adresem e-mail tavex@tavex.pl.

Produkty zamówione w naszym sklepie pakowane są w sposób dyskretny (bez logo dostawcy) i gwarantujący dobre zabezpieczenie produktu .

Zamówienia wysyłane są kurierem z możliwością ubezpieczenia na całkowitą wartość zamówienia.

Przy każdym zamówieniu klient decyduje czy chce, aby zamówiony towar został do niego wysłany, czy też odbierze go osobiście w naszym biurze przy ul. Świętokrzyskiej 32 w Warszawie. Należy pamiętać, aby podczas odbioru zamówienia w sklepie Tavex lub od kuriera mieć przy sobie ważny dokument tożsamości

Tavex Sp. z o.o. jest częścią grupy Tavid/Tavex, posiadającej oddziały w ośmiu krajach (Polsce, Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Bułgarii, Estonii oraz na Litwie) i jest jednym z największych dystrybutorów metali szlachetnych w Unii Europejskiej. Grupa Tavid/Tavex zajmuje się dystrybucją znaczących ilości produktów produkowanych przez znane światowe marki takie jak Valcambi, PAMP, Perth Mint, czy Mennica Austriacka. Dzięki temu jesteśmy w stanie konkurować z innymi sprzedawcami oferując Państwu najniższe ceny na rynku.

Ceny pokazane na stronie uwzględniają rabaty za zakup większej ilości złota. Dodatkowe informacje na temat cen możecie Państwo uzyskać pod numerem telefonu 22 114 00 20.

Tavex jest hurtownią metali szlachetnych dla innych sprzedawców. Wszystkie umowy handlowe są szyte na miarę. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą jako sprzedawcy produktów Tavex prosimy o kontakt pod numerem 22 114 00 20 lub tavex@tavex.pl.

Każdy z produktów znajdujących się w naszej ofercie jest rentowny oraz bardzo popularny na świecie. Produkty najlepsze do inwestowania w nie to 100 gramowe sztabki oraz monety o wadze 1 uncji. Sztabki są tańsze (za gram) niż monety, ale zwykle przy sprzedaży monet uzyskujecie Państwo lepszą cenę (za gram).

Firma Tavex to poważny partner biznesowy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest by nie dochodziło do sytuacji, kiedy sprzedajemy produkty, których nie mamy na stanie. Zawsze gwarantujemy klientom wysyłkę zamówionych produktów natychmiast po otrzymaniu płatności za zamówienie.

Złoto inwestycyjne jest sprzedawane bez VAT od stycznia 2000 r. na terenie Unii Europejskiej. VAT na srebro w Polsce nadal objęty jest 23% stawką VAT.

Spread to różnica pomiędzy ofertą kupna i ofertą sprzedaży. Jest mierzona w procentach.

Pracujemy głównie z nieobiegowymi sztabkami złota, które zawsze sprzedawane są z certyfikatem. Większość monet jest sprzedawana bez jakichkolwiek certyfikatów, jedynie kanadyjskie monety z serii Zew Natury są sprzedawane z certyfikatem.

Uncja trojańska to jednostka miary, która mierzone jest złoto. Jedna uncja trojańska to 31.1 grama.

Waga czystego złota określa zawartość czystego złota w monecie. Na przykład Krugerrand waży 33,93 grama, z czego waga czystego złota to 31.1 gramów.

PARTNERZY

Perth Mint Australia
China Great Wall Coins Investments
Pamp
Valcambi
Münze Osterreich
Heraeus Precious Metals GmbH

O NAS

1991
Firma Tavid, będąca częścią grupy Tavex, została założona.

2001
Tavex rozpoczął sprzedaż złota inwestycyjnego w Europie.

2008
Tavex sprzedał rekordową ilość, 2159 kg złota inwestycyjnego.

2013
Grupa Tavex obsługuje 1,93 miliona klientów w Europe.

2013
Roczna sprzedaż złota inwestycyjnego osiągnęła rekordową ilość, 3137 kg.

2014
Tavex rozpoczyna swoją działalność w Polsce, otwierając biuro w Warszawie. Jest już obecny w ośmiu krajach europejskich.