Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Waluta Tajlandii – Baht Tajski

Opublikowano przez Aleksander w kategorii Artykuły walutowe na 22.12.2016
Cena złota (XAU-PLN)
1,00 PLN/oz
  
- 0,00 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
1,00 PLN/oz
  
- 0,00 PLN

Tajlandia to kraj kontrastów, gdzie kraina z malowniczymi plażami oraz lazurowym morzem przeplata się z nowoczesnością. Zaskakująca różnorodność sprawia, że coraz więcej osób wybiera ten kierunek w okresie jesienno-zimowym. Warunki atmosferyczne sprawiają, że stała się doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych oraz wspinaczek. Tajlandia zachwyca nas nie tylko krajobrazami, lecz również kulturą, historią i architekturą religijną. „Kraina uśmiechów” – tak określana jest Tajlandia, słynie z przepięknych świątyń, dobrego lokalnego jedzenia oraz tradycyjnego masażu tajskiego.

Banknoty tajskiego bahta

Walutą tak gościnnego kraju jest baht tajski (THB). W obiegu jest kilka wersji banknotów. Na każdym nominale znajduję się nie żyjący już król Rama IX, Bhumibol Adulyadej (zm. w 2016r.). Jeden baht tajski równa się stu satangom. Dostępne są banknoty o nominale 20,50,100,500 oraz 1000 bahtów. Bahty tajskie wyróżniają się kolorystyką na tle innych banknotów oraz precyzyjnością ich wykonania.

Z naszym doświadczeniem oraz innych oddziałów firmy Tavex spotkanie falsyfikatu jest bardzo niskie. W razie wątpliwości warto zwrócić uwagę na hologram znajdujący się z lewej bądź z prawej strony banknotu (zależnie od wersji) oraz na znak wodny, czyli widoczną pod światło grafiką.

Przelicznik waluty Tajlandii

Baht tajski w tej chwili wart jest około 0,12 PLN (Aktualny kurs batha tajskiego). Dla wygody przeliczania cen warto przygotować sobie małą “ściągawkę” – w Tavex można ją otrzymać od razu przy wymianie, wystarczy poprosić o taką naszego specjalistę.

Gdzie kupić tajskie baty?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup tajskich batów od razu w Polsce – niestety wiele kantorów nie oferuje jednak tej waluty lub jej cena jest bardzo wysoka. Tavex we wszystkich swoich oddziałach oferuje walutę tajską od ręki nawet w dużych ilościach, stąd zakup jej nie jest problematyczny. Ponadto, tajskie baty można zamówić z dostawą do domu Bat tajlandzki – waluta w Tajlandii teraz nawet duża odległość od oddziału nie stanowi problemu. Tajskie baty można kupić składając zamówienie poprzez formularz dostępny tutaj. Walutę wysyłamy w ciągu 24 godzin od zaksięgowania wpłaty, a koszt ubezpieczonej wysyłki z gwarantowanym doręczeniem w 24 godziny wynosi jedyne 20 PLN. Zapraszamy do korzystania!

Popularne jest również kupowanie amerykańskich dolarów i wymiana ich na miejscu na bahty. Warto pamiętać, że jest to rozwiązanie bardziej uciążliwe (dwukrotna wymiana), również dosyć kosztowne, gdyż mamy do czynienia z podwójnym przewalutowaniem, a także pozbawia nas części cennego czasu urlopu, który poświęcimy na poszukiwanie dobrego kantoru i samą wymianę. Mimo to przy okazji przypominamy, że jeżeli już chcemy wymieniać dolary w Tajlandii to należy zabrać najnowszą wersję w banknotach 100-dolarowych. Za mniejsze nominały otrzymamy gorszy kurs, a starsze wersje dolarów są często w ogóle nieakceptowane.

Jak płacić w Tajlandii?

Przed wyjazdem do Tajlandii warto pamiętać, że polska waluta jest w tak egzotycznych krajach bardzo trudno zbywalna. Stąd najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup bahtów jeszcze w Polsce. Najkorzystniej wymienianą walutą na miejscu jest dolar amerykański. Warto zwrócić uwagę na stan banknotów, które otrzymamy w Tajlandii Bat tajlandzki – waluta w Tajlandii możemy mieć trudność z płaceniem uszkodzonymi bądź ubrudzonymi banknotami. Najwygodniejszymi nominałami bahtów są banknoty 500 i 1000, lecz drobniejsze bahty przydają się również podczas płatności taksówkarzowi bądź na bazarach czy w ulicznych sklepach. Wszelkie nominały tajskich bahtów są dostępne w Tavex.

Kup bilety lotnicze przez eSky

Cena złota (XAU-PLN)
1,00 PLN/oz
  
- 0,00 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
1,00 PLN/oz
  
- 0,00 PLN

Możesz chcieć również przeczytać