Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Utwórz nowego bota cenowego

+ -

Utwórz nowego bota cenowego

Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Srebrny Amerykański Orzeł 1 uncja W magazynie

Czy pragniesz posiadać jeden z najbardziej płynnych w skali świata srebrnych obiektów inwestycyjnych? Jeśli tak, TavexPlus z ... czytaj więcej
Sprzedamy Kupimy
1-19 99,94 PLN
66,53 PLN
20+ 98,71 PLN
66,53 PLN
Odbiór osobisty – DARMOWE
Kurier Pocztex 24 h – 20,00 PLN

Introduction

Czy pragniesz posiadać jeden z najbardziej płynnych w skali świata srebrnych obiektów inwestycyjnych? Jeśli tak, TavexPlus z przyjemnością przedstawia monetę American Silver Eagle (Amerykański Srebrny Orzeł). Zatwierdzona przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1985 roku i wyemitowana w kolejnym moneta stała się czołową srebrną monetą bulionową XXI wieku. Od roku 1986 wyprodukowano ponad 375 milionów egzemplarzy. Tak ogromna ilość gwarantuje Amerykańskiemu Srebrnemu Orłowi nieporównywalną płynność rynkową i światowe uznanie.

Produkowana przez Amerykańską Mennicę Stanową w West Point moneta zawiera jedną uncję czystego srebra o próbie .999 i jest jedyną taką inwestycyjną monetą bulionową, której czystość i jakość gwarantuje rząd USA. Ten prestiżowy prawny środek płatniczy ozdobiony pięknym rysunkiem słynnej „Kroczącej Wolności” stał się inwestycją w srebro po przystępnej cenie odpowiedniej dla inwestorów każdego typu.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 1. Monety Amerykański Srebrny Orzeł dotrzymują kroku cenie srebra. Ich podstawowa wartość wyznaczana jest w oparciu o zawartość czystego kruszcu oraz panującą cenę srebra.
 2. Cena monety Amerykański Srebrny Orzeł będzie rosła wraz z inflacją. Historia dowodzi, że srebro staje się cenną lokatą w czasach podwyższonej inflacji gwarantując wzrost wartości korzystniejszy niż większości innych inwestycji.
 3. Monety Amerykański Srebrny Orzeł są bardzo popularne wśród inwestorów. Roczny popyt wzrósł z 5,4 miliona sztuk w 1986 roku do 42,7 miliona monet w rok 2013. Dlatego Amerykańska Mennica Stanowa zużywa ponad 5% światowego wydobycia srebra do produkcji monet Amerykański Srebrny Orzeł.
 4. Monety Amerykański Srebrny Orzeł są płynne i uznawane. Do chwili obecnej w różnych amerykańskich mennicach wybito i wprowadzono na rynek ponad 375 milionów jednouncjowych egzemplarzy czyniąc z Amerykańskiego Srebrnego Orła najchętniej kupowaną srebrną monetę w XXI wieku.
 5. Monety Amerykański Srebrny Orzeł są pieniądzem. Po przyznaniu jej w 1985 roku przez Kongres Stanów Zjednoczonych statusu prawnego środka płatniczego Amerykański Srebrny Orzeł jest obecnie jedyną amerykańską srebrną monetą produkowaną nieprzerwanie od odzyskania w latach 70. swojego monetarnego znaczenia.
 6. Monety Amerykański Srebrny Orzeł są czystym srebrem o próbie .999. Są więc doskonały sposobem na pozyskanie tego szlachetnego, białego metalu.
 7. Monety Amerykański Srebrny Orzeł są doskonałą formą oszczędzania. Ze względu na historycznie niską cenę srebra w porównaniu ze stawkami złota to idealna inwestycja dla tych, którzy pragną zaangażować mniejsze kwoty. To także świetne rozwiązanie dla zamierzających nabyć większe ilości tego szlachetnego metalu z uwagi na szybki wzrost jego wartości.

Kupno przedmiotów ze srebra oznacza niskie ryzyko i utrzymanie bogactwa

Wartość srebra wzrosła na przestrzeni lat, czyniąc je dobrym do utrzymania i wzrostu majątku.

 • Wartość produktu (1 szt.)
  99,94 PLN
 • Cena wywoławcza
  66,53 PLN
 • Twoje ryzyko teraz
  33,41 PLN

Fakt: cena srebra w PLN wzrosła w ciągu ostatnich -29.44% lat o 8. Najniższa cena wynosiła 50,94 PLN/1oz, a najwyższa 136,22 PLN/1oz uncja. Aktualna cena na rynku światowym to 67,21 PLN/1oz

Historia

Cena srebra wzrasta wraz z inflacją

Począwszy od wczesnych lat 60-tych rząd Stanów Zjednoczonych rozpoczął zmagania z olbrzymim deficytem budżetowym. Dochody z podatków nie były w stanie pokryć wydatków związanych z wojną w Wietnamie i kosztami rozmaitych ekonomicznych programów wdrażanych przez kolejnych prezydentów. Deficyt budżetowy zawsze prowadzi do wzrostu cen. Na początku lat 70-tych, gdy pojawił się taki efekt, także ceny srebra poszybowały w górę. Zaczęto więc powszechnie gromadzić srebrne monety będące obiegowym, prawnym środkiem płatniczym, zwłaszcza że wartość kruszcu w nich zwartego przewyższała wybitą na nich wartość nominalną. Aby zahamować nieustający wzrost ceny srebra i nie dopuścić do jego chomikowania Ministerstwo Skarbu USA zaangażowało się w ustalanie cen srebra wyprzedając na rynku spore ilości tego metalu ze swoich strategicznych rezerw. Mimo stosowania tej praktyki przez kilka lat inflacja wciąż była wysoka a popyt na srebro nie zmniejszał się.

Ostatecznie, w obawie przed utratą całego swojego srebra, rząd USA wyeliminował je ze swojego systemu monetarnego i na trzy lata wstrzymał dostawy srebra na rynek. Rynkowa cena srebra została uwolniona, wskutek czego w ciągu następnych 9 lat wzrosła ona ze średniego poziomu 1,55 dolara za uncję do 48,7 dolara osiągając oszałamiający przyrost wartości o ponad 3000%.

Cena monet Amerykański Srebrny Orzeł wzrasta dziesięciokrotnie

Jak na uwolnienie cen zareagował Amerykański Srebrny Orzeł? Kiedy wybito pierwsze monety w 1986 roku średnia cena srebra wynosiła 5,47 dolara za uncję i oscylowała wokół poziomu 5 dolarów do roku 2003. Liczne konflikty zbrojne i związane z nimi wydatki a także kosztowne programy wdrożone w walce z recesją z 2008 roku pogłębiły deficyty budżetowe wielu zachodnich krajów. Podobnie, jak to było w latach 60-tych, pobudzona inflacja spowodowała, że zaczął się gwałtowny wzrost cen. Amerykański Srebrny Orzeł między rokiem 2000 a 2011 podrożał o prawie 1000%.

Wartość monet Amerykański Srebrny Orzeł będzie wrastać wraz z inflacją

Chociaż światowa gospodarka pogrążona w kryzysie z 2008 roku osiąga teraz pewną stabilizację, to niektóre kluczowe przyczyny wzrostu cen srebra – a także monet Amerykański Srebrny Orzeł – nie zostały nadal usunięte, lub w ogóle się nimi nie zajęto. Wiele rozwiniętych gospodarek wciąż boryka się z nadmiernym deficytem budżetowym a poziom zadłużenia rządów, w tym rządu USA, rośnie wywołując geopolityczne napięcia. Nieustanny wzrost sprzedaży monet Amerykański Srebrny Orzeł mimo pozornego „odrodzenia gospodarki” jest wyraźnym sygnałem, że długoterminowi inwestorzy są w pełni świadomi rzeczywistego obrazu sytuacji na świecie. Wyciągają więc logiczne wnioski – rozsądek nakazuje im gromadzenie monet Amerykański Srebrny Orzeł.

Wartość nominalna
$1
Średnica
40.6
Czystość
999
Waga Srebro w gramach
31.10347
Waga produktu w gramach
31.13461
Waga Srebro w uncjach trojańskich
1
Producent
The United States West Point Mint
Kraj producenta
Stany Zjednoczone

Awers

Awers przedstawia kultowy rysunek „Kroczącej Wolności” wykorzystywany wcześniej na srebrnej monecie półdolarowej w latach 1916-1947. Projekt autorstwa Adolpha A. Weinmana, amerykańskiego rzeźbiarza niemieckiego pochodzenia, uważano za jednej z najbardziej udanych. Powyżej głównego motywu umieszczono słowo „LIBERTY” (wolność). Po prawej stronie widnieje napis „IN GOD WE TRUST” (w Bogu pokładamy ufność). Rok wybicia monety widnieje u dołu.

Rewers

Rewers przedstawia orła z tarczą na piersi. To projekt Johna Mercanti, dwunastego głównego grawera Amerykańskiej Mennicy Stanowej. Orzeł trzyma w szponach gałązkę oliwną oraz parę strzał. W dziobie natomiast przytrzymuje wstęgę z napisem „E PLURIBUS UNUM” (z łacińskiego „z wielu jeden”). Powyżej orła znajduje się 13 gwiazd reprezentujących kolonie, które ogłosiły wspólnie niezależność od Wielkiej Brytanii w 1776 roku. Pod orłem wybito literę „W”, oznaczającą producenta, mennicę w West Point, oraz literę „M”, inicjał Johna Mercanti. Orzeł otoczony jest napisami „UNITED STATES OF AMERICA” oraz „1 OZ. FINE SILVER – ONE DOLLAR”.

Pakowanie

Każda moneta jest zapakowana indywidualnie w plastikową kapsułę. Zestawy 20 monet są dostępne w oryginalnych menniczych tubach. W przypadku zamówień masowych posiadamy oryginalne zapieczętowane pudełka mennicze posiadające 25 tub. W każdej z tych tub znajduje się 20 Srebrnych Orłów (łącznie 500 monet)

Wartość produktu
Ryzyko, jeśli od razu odsprzedasz

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki o wartości do 50000 zł jest w pełni ubezpieczona przez firmę Pocztex. W przypadku przesyłek o wyższej wartości mogą Państwo wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia to 0,2% wartości zamawianych produktów. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 30 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Oczekiwane koszty wysyłki

Tavex oferuje łatwą i bezpieczną wysyłkę dla wszystkich zamówień online. Przyjrzyj się bliżej kosztom.

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki o wartości do 50000 zł jest w pełni ubezpieczona przez firmę Pocztex. W przypadku przesyłek o wyższej wartości mogą Państwo wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia to 0,2% wartości zamawianych produktów. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 30 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Przedmiot w magazynie

Ten produkt jest dostępny w naszym magazynie. Możesz go odebrać tuż po zaksięgowaniu wpłaty lub zostanie on wysłany za pośrednictwem kuriera.

Tavex ID

Stwórz bezpłatny i bezpieczny Tavex ID, aby otrzymać pierwszą dostawę za darmo, dostęp do wersji demo i wersji prawdziwej menedżera portfela inwestycyjnego, narzędzi inwestycyjnych i więcej.

Utwórz Tavex ID
Tavex ID

Stwórz bezpłatny i bezpieczny Tavex ID, aby otrzymać pierwszą dostawę za darmo, dostęp do wersji demo i wersji prawdziwej menedżera portfela inwestycyjnego, narzędzi inwestycyjnych i więcej.

Zarezerwuj prywatną konsultację za darmo
Dowiedz się więcej o bezpiecznym inwestowaniu i zdobądź cenne informacje rynkowe.