Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Utwórz nowego bota cenowego

+ -

Utwórz nowego bota cenowego

Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Srebrny Amerykański Orzeł – 1 uncja srebra

Czy pragniesz posiadać jeden z najbardziej płynnych w skali świata srebrnych obiektów inwestycyjnych? Jeśli tak, TavexPlus z ... czytaj więcej
Kupimy:
1+
98,31 PLN

Introduction

Czy pragniesz posiadać jeden z najbardziej płynnych w skali świata srebrnych obiektów inwestycyjnych? Jeśli tak, TavexPlus z przyjemnością przedstawia monetę American Silver Eagle (Amerykański Srebrny Orzeł). Zatwierdzona przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1985 roku i wyemitowana w kolejnym moneta stała się czołową srebrną monetą bulionową XXI wieku. Od roku 1986 wyprodukowano ponad 375 milionów egzemplarzy. Tak ogromna ilość gwarantuje Amerykańskiemu Srebrnemu Orłowi nieporównywalną płynność rynkową i światowe uznanie.

Produkowana przez Amerykańską Mennicę Stanową w West Point moneta zawiera jedną uncję czystego srebra o próbie .999 i jest jedyną taką inwestycyjną monetą bulionową, której czystość i jakość gwarantuje rząd USA. Ten prestiżowy prawny środek płatniczy ozdobiony pięknym rysunkiem słynnej „Kroczącej Wolności” stał się inwestycją w srebro po przystępnej cenie odpowiedniej dla inwestorów każdego typu.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 1. Monety Amerykański Srebrny Orzeł dotrzymują kroku cenie srebra. Ich podstawowa wartość wyznaczana jest w oparciu o zawartość czystego kruszcu oraz panującą cenę srebra.
 2. Cena monety Amerykański Srebrny Orzeł będzie rosła wraz z inflacją. Historia dowodzi, że srebro staje się cenną lokatą w czasach podwyższonej inflacji gwarantując wzrost wartości korzystniejszy niż większości innych inwestycji.
 3. Monety Amerykański Srebrny Orzeł są bardzo popularne wśród inwestorów. Roczny popyt wzrósł z 5,4 miliona sztuk w 1986 roku do 42,7 miliona monet w rok 2013. Dlatego Amerykańska Mennica Stanowa zużywa ponad 5% światowego wydobycia srebra do produkcji monet Amerykański Srebrny Orzeł.
 4. Monety Amerykański Srebrny Orzeł są płynne i uznawane. Do chwili obecnej w różnych amerykańskich mennicach wybito i wprowadzono na rynek ponad 375 milionów jednouncjowych egzemplarzy czyniąc z Amerykańskiego Srebrnego Orła najchętniej kupowaną srebrną monetę w XXI wieku.
 5. Monety Amerykański Srebrny Orzeł są pieniądzem. Po przyznaniu jej w 1985 roku przez Kongres Stanów Zjednoczonych statusu prawnego środka płatniczego Amerykański Srebrny Orzeł jest obecnie jedyną amerykańską srebrną monetą produkowaną nieprzerwanie od odzyskania w latach 70. swojego monetarnego znaczenia.
 6. Monety Amerykański Srebrny Orzeł są czystym srebrem o próbie .999. Są więc doskonały sposobem na pozyskanie tego szlachetnego, białego metalu.
 7. Monety Amerykański Srebrny Orzeł są doskonałą formą oszczędzania. Ze względu na historycznie niską cenę srebra w porównaniu ze stawkami złota to idealna inwestycja dla tych, którzy pragną zaangażować mniejsze kwoty. To także świetne rozwiązanie dla zamierzających nabyć większe ilości tego szlachetnego metalu z uwagi na szybki wzrost jego wartości.

Kupno przedmiotów ze srebra oznacza niskie ryzyko i utrzymanie bogactwa

Wartość srebra wzrosła na przestrzeni lat, czyniąc je dobrym do utrzymania i wzrostu majątku.

 • Wartość produktu (1 szt.)
  144,72 PLN
 • Cena wywoławcza
  98,31 PLN
 • Twoje ryzyko teraz
  46,41 PLN

To ciekawe! Cena srebra wyrażona w PLN uległa zmianie o -6.12% w ciągu ostatnich 8 lat. W tym okresie najniższa cena wynosiła 47,29 PLN/oz, a najwyższa 112,07 PLN/oz. Aktualny kurs srebra na rynku światowym to 94,99 PLN/oz.

Historia

Cena srebra wzrasta wraz z inflacją

Począwszy od wczesnych lat 60-tych rząd Stanów Zjednoczonych rozpoczął zmagania z olbrzymim deficytem budżetowym. Dochody z podatków nie były w stanie pokryć wydatków związanych z wojną w Wietnamie i kosztami rozmaitych ekonomicznych programów wdrażanych przez kolejnych prezydentów. Deficyt budżetowy zawsze prowadzi do wzrostu cen. Na początku lat 70-tych, gdy pojawił się taki efekt, także ceny srebra poszybowały w górę. Zaczęto więc powszechnie gromadzić srebrne monety będące obiegowym, prawnym środkiem płatniczym, zwłaszcza że wartość kruszcu w nich zwartego przewyższała wybitą na nich wartość nominalną. Aby zahamować nieustający wzrost ceny srebra i nie dopuścić do jego chomikowania Ministerstwo Skarbu USA zaangażowało się w ustalanie cen srebra wyprzedając na rynku spore ilości tego metalu ze swoich strategicznych rezerw. Mimo stosowania tej praktyki przez kilka lat inflacja wciąż była wysoka a popyt na srebro nie zmniejszał się.

Ostatecznie, w obawie przed utratą całego swojego srebra, rząd USA wyeliminował je ze swojego systemu monetarnego i na trzy lata wstrzymał dostawy srebra na rynek. Rynkowa cena srebra została uwolniona, wskutek czego w ciągu następnych 9 lat wzrosła ona ze średniego poziomu 1,55 dolara za uncję do 48,7 dolara osiągając oszałamiający przyrost wartości o ponad 3000%.

Cena monet Amerykański Srebrny Orzeł wzrasta dziesięciokrotnie

Jak na uwolnienie cen zareagował Amerykański Srebrny Orzeł? Kiedy wybito pierwsze monety w 1986 roku średnia cena srebra wynosiła 5,47 dolara za uncję i oscylowała wokół poziomu 5 dolarów do roku 2003. Liczne konflikty zbrojne i związane z nimi wydatki a także kosztowne programy wdrożone w walce z recesją z 2008 roku pogłębiły deficyty budżetowe wielu zachodnich krajów. Podobnie, jak to było w latach 60-tych, pobudzona inflacja spowodowała, że zaczął się gwałtowny wzrost cen. Amerykański Srebrny Orzeł między rokiem 2000 a 2011 podrożał o prawie 1000%.

Wartość monet Amerykański Srebrny Orzeł będzie wrastać wraz z inflacją

Chociaż światowa gospodarka pogrążona w kryzysie z 2008 roku osiąga teraz pewną stabilizację, to niektóre kluczowe przyczyny wzrostu cen srebra – a także monet Amerykański Srebrny Orzeł – nie zostały nadal usunięte, lub w ogóle się nimi nie zajęto. Wiele rozwiniętych gospodarek wciąż boryka się z nadmiernym deficytem budżetowym a poziom zadłużenia rządów, w tym rządu USA, rośnie wywołując geopolityczne napięcia. Nieustanny wzrost sprzedaży monet Amerykański Srebrny Orzeł mimo pozornego „odrodzenia gospodarki” jest wyraźnym sygnałem, że długoterminowi inwestorzy są w pełni świadomi rzeczywistego obrazu sytuacji na świecie. Wyciągają więc logiczne wnioski – rozsądek nakazuje im gromadzenie monet Amerykański Srebrny Orzeł.

Waga całego produktu – w gramach
31.13461
Waga samego kruszcu – w gramach
31.10347
Próba – zawartość kruszcu
999
Waga kruszcu – w uncjach trojańskich
1
Średnica
40.6
Gęstość
-
Nominał
$1
Producent
The United States West Point Mint, Stany Zjednoczone

Awers

Awers przedstawia kultowy rysunek „Kroczącej Wolności” wykorzystywany wcześniej na srebrnej monecie półdolarowej w latach 1916-1947. Projekt autorstwa Adolpha A. Weinmana, amerykańskiego rzeźbiarza niemieckiego pochodzenia, uważano za jednej z najbardziej udanych. Powyżej głównego motywu umieszczono słowo „LIBERTY” (wolność). Po prawej stronie widnieje napis „IN GOD WE TRUST” (w Bogu pokładamy ufność). Rok wybicia monety widnieje u dołu.

Rewers

Rewers przedstawia orła z tarczą na piersi. To projekt Johna Mercanti, dwunastego głównego grawera Amerykańskiej Mennicy Stanowej. Orzeł trzyma w szponach gałązkę oliwną oraz parę strzał. W dziobie natomiast przytrzymuje wstęgę z napisem „E PLURIBUS UNUM” (z łacińskiego „z wielu jeden”). Powyżej orła znajduje się 13 gwiazd reprezentujących kolonie, które ogłosiły wspólnie niezależność od Wielkiej Brytanii w 1776 roku. Pod orłem wybito literę „W”, oznaczającą producenta, mennicę w West Point, oraz literę „M”, inicjał Johna Mercanti. Orzeł otoczony jest napisami „UNITED STATES OF AMERICA” oraz „1 OZ. FINE SILVER – ONE DOLLAR”.

Pakowanie

Każda moneta jest zapakowana indywidualnie w plastikową kapsułę. Zestawy 20 monet są dostępne w oryginalnych menniczych tubach. W przypadku zamówień masowych posiadamy oryginalne zapieczętowane pudełka mennicze posiadające 25 tub. W każdej z tych tub znajduje się 20 Srebrnych Orłów (łącznie 500 monet)

Wartość produktu
Ryzyko, jeśli od razu odsprzedasz

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki są w pełni ubezpieczone. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 20 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Oczekiwane koszty wysyłki

Tavex oferuje łatwą i bezpieczną wysyłkę dla wszystkich zamówień online. Przyjrzyj się bliżej kosztom.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszych magazynach i dostępne natychmiastowo, od ręki.

Jeśli zdecydujesz się na zakup z dostawą kurierem Pocztex pod wskazany adres albo do wybranego punktu odbioru Poczty Polskiej, Twoje zamówienie zostanie przekazane do wysyłki już w ciągu 24 godzin (w dni robocze) od momentu zaksięgowania wpłaty na jednym z naszych kont bankowych. Jednocześnie oznacza to, że zamówienia, za które płatności pojawią się u nas w piątek np. po godzinie 15:00, zostaną wysłane w poniedziałek lub – w przypadku poniedziałku ustawowo wolnego od pracy – w najbliższy dzień roboczy.

Brak produktu w magazynie

Ten produkt jest fizycznie nieobecny w naszym magazynie.

Gdy wróci do sprzedaży, będzie można go odebrać osobiście tuż po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie lub wybrać opcję dostawy kurierem.

Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Utwórz Tavex ID
Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Zarezerwuj prywatną konsultację za darmo
Dowiedz się więcej o bezpiecznym inwestowaniu i zdobądź cenne informacje rynkowe.