Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Kurs inwestowania

Kurs inwestowania w metale szlachetne

Tu znajdziesz wszystko czego potrzebujesz

Od dłuższego czasu chodzi Ci po głowie myśl, żeby zacząć inwestować w złoto, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie przejmuj się – w końcu każdy kiedyś zaczynał, a Ty rozważając inwestycję w złoto, już postawiłeś lub postawiłaś pierwszy krok naprzód. W niniejszym kursie inwestowania w złoto znajdziesz wszystko to, co powinieneś lub powinnaś wiedzieć na temat tego kruszcu, poczynając od podstawowych pojęć, przez różnego rodzaju zagadnienia związane z lokowaniem kapitału w złocie, aż po kwestie związane z tym, skąd czerpać wiedzę na temat rynkowych aktualności.

ABC inwestora – najważniejsze pojęcia

Są takie pojęcia i zagadnienia, które każdy inwestor powinien znać. Seria filmików „Słownik inwestora” to swoisty przewodnik po wspaniałym, ale dla początkujących czasem niejasnym świecie inwestowania w kruszec. W ramach projektu przygotowane zostały krótkie filmy z wyjaśnieniem pojęć i zagadnień niezbędnych podczas rozważania i samego zakupu złota czy srebra.

„Złoty” poradnik krok po kroku

Zaczynamy!

W zakładce Wiedza – poradniki inwestycyjne znajdziesz serię przydatnych artykułów, które pozwolą Ci uzupełnić wiedzę na temat kilku kluczowych podczas inwestowania w złoto tematów.

Co lepiej kupić – złote monety czy sztabki złota?

W artykule Co lepiej kupić – złote monety czy sztabki złota? w jasny sposób opisujemy różnice i cechy charakterystyczne dla złotych monet i sztabek.

Jak inwestować małe kwoty?

Sprawdź Jak inwestować małe kwoty, aby nie przepłacić.

Jak inwestować w srebro?

Srebro pozwala zdywersyfikować portfel inwestycyjny, a także urozmaicić portfel metali szlachetnych. Sprawdź artykuł Jak inwestować w srebro” lub zobacz film

 

Wybór zaufanego dealera

Sprawdź, jak bezpiecznie dokonać zakupu złota i srebra w artykule Oszuści na rynku złota! Jak sprawdzić autentyczność złota?”. Na rynku metali szlachetnych taniej nie zawsze znaczy lepiej.

Zobacz film

 

To jeszcze nie koniec!

Jeśli w Twojej głowie pojawiły się dodatkowe pytania?

Zajrzyj do sekcji: FAQ.

TavexTalk

Podejmowanie świadomych i w pełni przemyślanych decyzji bardzo często jest jedną z głównych składowych prowadzących do realizacji zamierzonych celów, w pierwszej kolejności warto poprzedzić je gruntownym rozeznaniem w danym temacie.

Nie inaczej jest w przypadku inwestycji w złoto – zanim podejmiesz decyzję o ulokowaniu części oszczędności w tym kruszcu warto, żebyś zastanowił się lub zastanowiła się nad odpowiedzią na szereg pytań, m.in.: dlaczego chcesz dodać do swojego portfela złoto? Jaki chcesz mieć procentowy udział złota w portfelu? W jaki sposób planujesz zbudować ekspozycję na złoto? Jakie są Twoje oczekiwania wobec inwestycji w ten kruszec? W odpowiedzi na te i wiele innych pytań z pewnością pomogą Ci nasze filmy z serii „TavexTalk”, w których poruszamy najważniejsze zagadnienia związane z inwestowaniem w złoto.

Czytaj więcej

Inwestowanie w złoto fizyczne, tj. w formie monet i sztabek, uchodzi za jedną z prostszych form inwestycji. Nie wynika to z niewielkiej ilości opcji – liczba produktów inwestycyjnych dostępnych na rynku jest naprawdę imponująca. Należy jednak zwrócić uwagę, że rynek złota został zdominowany przez pewną pulę produktów, które cieszą się największą popularnością, a co za tym idzie, są najczęściej wybierane przez inwestorów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Z perspektywy stricte inwestycyjnej to właśnie produkty z tej puli powinny w pierwszej kolejności przyciągnąć naszą uwagę. Zatem jakie złote monety kupować? Tego dowiesz się z naszego filmu, poświęconego inwestowaniu w złote monety.

Inwestowanie w złoto od zawsze kojarzyło Ci się ze sztabkami i to od nich chciałbyś lub chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z lokowaniem kapitału w złocie? Jeśli tak, z pewnością zainteresuje Cię nasz film, w którym szczegółowo omawiamy kwestie związane właśnie z inwestowaniem w złote sztabki.

Czytaj mniej

 

Na koniec przygotowaliśmy dla Ciebie mały sprawdzian wiedzy. Jesteś gotowy na test?

Rozpocznij

Bądź na bieżąco

Skąd czerpać wiedzę na temat aktualności na rynku złota? Od dłuższego czasu na naszym kanale na YouTube pojawiają się specjalistyczne materiały przygotowywane przez naszego głównego analityka Tomasza Gessnera. „Tavex Research” to seria filmów poświęconych właśnie bieżącym wydarzeniom na rynkach finansowych, w szczególności w zakresie metali szlachetnych. Dodatkowo w zakładce „Wiedza – komentarze rynkowe TavexNews” co jakiś czas pojawiają się kompleksowe analizy bieżącej sytuacji na rynku metali szlachetnych, które z pewnością pozwolą Ci zgłębić wiedzę na temat fascynującego świata inwestycji.

 

Zobacz