Stwórz nowe powiadomienie cenowe
Utwórz nowego bota cenowego
+ -
Utwórz nowego bota cenowego
Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złota moneta Kanadyjski Liść Klonu 1 oz

Produkt dostępny
Złota moneta Kanadyjski Liść Klonu 1 oz Tavex z przyjemnością przedstawia kanadyjską złotą monetę Maple Leaf (Liść ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup Spread
1-3
9719,00 zł
9236,00 zł 4.97%
4-6
9710,00 zł
9236,00 zł 4.88%
7-9
9700,00 zł
9236,00 zł 4.78%
10-24
9691,00 zł
9236,00 zł 4.70%
25+
9682,00 zł
9236,00 zł 4.61%
Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł
Pocztex KURIER – 19,00 zł
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Ukryj metody i koszty dostawy
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Dostawa zamówienia – od 19,00 zł
Zobacz metody i koszty dostawy
Zdjęcia służą wyłącznie do celów prezentacyjnych i mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem konkretnego produktu.

Wprowadzenie

Złota moneta Kanadyjski Liść Klonu 1 oz

Tavex z przyjemnością przedstawia kanadyjską złotą monetę Maple Leaf (Liść Klonu) – pierwszą na świecie monetę bulionową będącą prawnym środkiem płatniczym i zawierającą wyłącznie czyste złoto o próbie .9999. Liść Klonu wprowadzony do obiegu w 1979 roku jest znakiem rozpoznawczym doskonałej jakości gwarantowanej przez Kanadyjską Mennicę Królewską. Emisja monety w pierwszym roku wynosiła ponad 37 milionów egzemplarzy, co uczyniło z niej najbardziej popularną na świecie 24-karatową monetą kruszcową. O nieskazitelnej czystości produktu świadczą cztery dziewiątki elegancko stylizowane na lustrzanej powierzchni monety ozdobionej symbolem Kanady, liściem klonu. Kanadyjska złota moneta Liść Klonu jest akceptowana i wymienialna na całym świecie i – co najważniejsze – dostępna jest przy nieznacznym narzucie w stosunku do obowiązującej ceny złota. To sprawia, że wielu inwestorów uzupełnia swoje portfolio o tę piękną monetę z czystego złota. 

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 

 • Kanadyjski złoty Liść Klonu dotrzymuje kroku cenie złota. Jego podstawowa wartość wyznaczana jest w oparciu o zawartość czystego kruszcu oraz panującą cenę złota.
 • Kanadyjskie złote Liście Klonowe są sprzedawane z niską marżą. Dzięki wydajności Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej koszt produkcji został zminimalizowany, co oznacza, że inwestor zaoszczędzi przy kupnie monety płacąc niższy narzut.
 • Kanadyjska złota moneta Liść Klonowy jest bezpieczna. Jako pierwsza na świecie posiada specjalny znaczek zabezpieczający przed fałszerzami, który gwarantuje autentyczność.
 • Złote monety Liść Klonu są pieniądzem. Stanowią prawny środek płatniczy w Kanadzie i są akceptowane i wymienialne na całym świecie.
 • Kanadyjski złoty Liść Klonu cechują się płynnością i są powszechnie uznawane. Produkowane nieprzerwanie przez 35 lat kanadyjskie złote monety Liść Klonu z widniejącym wizerunkiem najdłużej panującej w XX wieku monarchini, królowej Elżbiety II, zadomowiły się na światowym rynku.
 • Kanadyjskie monety Liść Klonu są 24-karatowym, czystym złotem. Wysoka czystość złota połączona z artystycznym projektem i lustrzanym blaskiem sprawia, że moneta ta może przyprawić o „gorączkę złota”.
 • Złota moneta Liść Klonu jest doskonałą formą lokowania oszczędności. Liście Klonu są bite w różnych wersjach wagowych, co czyni z nich idealną metodę długoterminowego oszczędzania. Gwarantują bowiem bezpieczeństwo i stabilność wynikające z fizycznych własności złotych monet będących prawnym środkiem płatniczym.
 • Uncjowy Liść Klonu jest wyjątkowym sposobem wzbogacenia Twojego portfolio lokacyjnego. Niska korelacja złota z innymi aktywami finansowymi czyni ze Złotych Liści zabezpieczenie portfolio przed ryzykiem rynkowym.

Rozsądna dywersyfikacja

Inwestycja w fizyczne złoto to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności.

 • Aktualna cena sprzedaży 1 szt.
  9719,00 zł
 • Aktualna cena skupu 1 szt.
  9236,00 zł
 • Twoje ryzyko
  483,00 zł

Cena uncji złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 74.94% w ciągu ostatnich 8 lat – w tym okresie najniższe notowanie wyniosło 4317,13 PLN/oz, a najwyższe 11171,10 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynkach światowych to 9396,52 PLN/oz.

Uwaga! Cena tego produktu jest uzależniona od cen na rynkach finansowych, zgodnie z art. 38 pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

Historia

Cena kanadyjskich złotych monet Liść Klonu jest wyznaczana przez zawarte w nich dwudziestoczterokaratowe złoto

Wprowadzenie 24-karatowej kanadyjskiej złotej monety Liść Klonu w 1979 roku przez Kanadyjską Mennicę Królewską spowodowało duże zmiany w przemyśle złotniczym. Wszystkie popularne złote monety były wykonywane do tej pory ze stopów zawierających inne metale. Przyczyną, dla której przez wieki stosowano taką technologię, jest wyjątkowa miękkość czystego złota, wskutek czego monety wykonane z czystego kruszcu nie nadawały się do obiegu, ponieważ łatwo ulegały zagnieceniom i porysowaniu. Twórcy kanadyjskiej złotej monety Liść Klonu założyli jednak, że w przyszłości nabywcy będą traktowali te monety bardziej jako długoterminową formę oszczędzania i inwestycji niż jako środek płatniczy w obrocie handlowym. W dużym stopniu to przypuszczenie okazało się trafne. W ostatnich latach globalna sprzedaż monet 24-karatowych przewyższyła bowiem popyt na podobne, 22-karatowe monety. Chociaż kanadyjski Liść Klonu był pierwszą na świecie złotą monetą wykonaną z czystego złota, to pierwotnie jego próba wynosiła zaledwie .999. Jednak globalny sukces, jaki odniosła, skłonił  Kanadyjską Mennicę Królewską do niespotykanego dotąd na świecie podwyższenia czystości monety. Po roku 1982, wszystkie bite kanadyjskie złote monety Liść Klonu osiągają czystość .9999.

Kanadyjska złota moneta Liść Klonu jest bita przez Kanadyjską Mennicę Królewską

W ostatnich kilkudziesięciu latach Kanadyjska Mennica Królewska była jednym z liderów na rynku nowych technologii w produkcji złotych i srebrnych monet bulionowych. Stworzyła pierwsze złote i srebrne monety będące prawnym środkiem płatniczym o czystości „cztery dziewiątki” a w 2007 roku poszła krok dalej i wykonała pierwszą na świecie złotą monetę bulionową o próbie .99999 nazwaną Howling Wolf (Wyjący Wilk). Dążenie do udoskonalania czystości produktów nie ograniczało się jedynie do monet jednouncjowych. W 2007 roku Kanadyjska Mennica Królewska zaprezentowała monety Złoty Liść Klonu o wadze 100 kilogramów, czystości .99999 i wartości nominalnej 1 miliona dolarów kanadyjskich.

Wartość kanadyjskich monet Złoty Liść Klonu jest zabezpieczona przez technologię Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej

W 2014 roku Kanadyjska Mennica Królewska wprowadziła nowy standard zabezpieczania monet. Innowację nazwano : „zabezpieczająca przed fałszerstwem technologia DNA kruszcu”. Polega na naniesieniu mikroskopijnego znaczka zabezpieczającego każdą monetę. W środku tego znaczka znajduje się liczba „14” (dla roku 2014) widoczna tylko w dużym powiększeniu. Ponieważ jest to skuteczna ochrona przed fałszerstwami wszystkie kanadyjskie złote i srebrne monety Liść Klonu od 2014 roku będą posiadały to nowe zabezpieczenie.

Waga całego produktu [g]
31.10659
Waga czystego kruszcu [g]
31.10348
Próba produktu [‰]
9999
Waga czystego kruszcu [oz]
1
Średnica [mm]
30
Grubość [mm]
-
Nominał
50 dolarów
Producent
Royal Canadian Mint, Kanada

Awers

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II. Przyczyna sportretowania Jej Królewskiej Mości wynika z przynależności Kanady do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów – Kanada uznaje zatem królową Elżbietę II za swoją panującą, konstytucyjną monarchinię. Powyżej wizerunku królowej znajduje się napis „ELIZABETH II” a u dołu widnieje wartość nominalna (50 dolarów kanadyjskich) oraz rok wybicia. Elżbieta pojawia się na awersie do 2023 roku.

Monety bite od 2024 r. przedstawiają wizerunek Jego Królewskiej Mości Króla Karola III i nominał monetarny.

Rewers

Rewers przedstawia narodowy symbol Kanady, liść klonu, powyżej którego umieszczono napis „CANADA”. Po każdej stronie klonowego liścia znajdują się cztery dziewiątki a poniżej widnieje maleńki znaczek zabezpieczający oraz tekst „FINE GOLD 1 OZ OR PUR”, którego ostatni fragment oznacza „1 uncja czystego złota”.

Pakowanie

Każda moneta jest zapakowana w plastikową kapsułę. Pakiet 10 sztuk jest dostępny w oryginalnych tubach menniczych.

Jeden proces, wiele możliwości

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym, na etapie uzupełniania szczegółów dotyczących realizacji transakcji, należy wskazać preferowaną przez siebie formę dostawy. Produkty możemy do Ciebie doręczyć na kilka sposobów lub możesz odebrać je osobiście w oddziale.

Dostawa wysyłkowa

Aktualnie oferujemy 4 metody dostawy wysyłkowych, do których należą:

 • Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł;
 • Pocztex KURIER – 19,00 zł;
 • List polecony priorytetowy – 9,00 zł;
 • Konwój indywidualny CHL – 299,00 zł.

Dostępność określonej metody dostawy wysyłkowej dla konkretnego zamówienia jest uzależniona od zawartości koszyka zakupowego, tj. od rodzaju zamawianych produktów oraz ich wartości.

W dni robocze wysyłka następuje już w ciągu 24* godzin od zaksięgowania płatności na naszym koncie i odnotowania tej wpłaty w naszym wewnętrznym systemie transakcyjnym. Rzeczywisty czas doręczenia przez przewoźnika to najczęściej 1 dzień roboczy, choć – w zależności od wybranej metody – może wynieść od 2 do 5 dni.

*Uwaga! W związku ze wzmożonym zainteresowaniem naszymi usługami obecnie wysyłka zamówienia lub przygotowanie do odbioru następują w czasie do 48 godzin. Staramy się uniknąć jakichkolwiek opóźnień, jednak za wszelkie potencjalne utrudnienia – bardzo przepraszamy.

Odbiór osobisty

Możliwość odbioru osobistego produktów jest darmowa. W oddziale możemy poprosić o okazanie ważnego dokumentu tożsamości, ponieważ jako sprzedawca musimy mieć pewność, że zamówienie odbiera uprawniona do tego osoba.

Szczegółowe informacje na temat metod, kosztów i zagadnień związanych z dostawą produktów zostały zaprezentowane w zakładce Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Bezpieczna dostawa

 

Każda przesyłka jest dyskretnie zapakowana oraz w pełni ubezpieczona, dlatego możesz bez obaw zamówić produkty przez internet – dodatkowo po ich nadaniu udostępnimy Ci numer paczki, więc będziesz mieć możliwość śledzenia całej jej trasy.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur i dostępne natychmiastowo, od ręki.

W przypadku chęci nabycia większej liczby sztuk danego produktu warto uprzednio skontaktować się z nami w celu potwierdzenia posiadania wymaganych zapasów. Gdy nasze stany magazynowe okażą się niewystarczające, co zdarza się wyjątkowo rzadko, poinformujemy Cię o najbliższej planowanej dacie uzupełnienia magazynu. W tym czasie możesz złożyć zamówienie, opłacić je i oczekiwać na informację o wysłaniu produktów lub o możliwości ich odbioru – wiadomość otrzymasz na e-mail podany w zamówieniu tak szybko, jak to możliwe!

Doręczenie zamówienia

Jeżeli chcesz poznać metody, koszty i zagadnienia związane z dostawą, przejdź do zakładki „Dostawa” na karcie produktu lub do zakładki „Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Wizyta w oddziale

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze osobistym zamówienia, np. tuż po jego złożeniu i opłaceniu lub planujesz zapłacić gotówką na miejscu, przed wizytą sprawdź dostępność banknotów w oddziale.

Produkt dostępny

Ten produkt jest fizycznie obecny w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur. Jeśli planujesz odebrać go osobiście, poniżej sprawdzisz dostępność w każdym z oddziałów – zielony znak przy lokalizacji oznacza, że na miejscu znajduje się min. 1 sztuka.

 

Warszawa, Świętokrzyska
Wrocław, Sucha
Wrocław, Wroclavia
Wrocław, Oławska
Warszawa, Klif
Poznań, Stary Browar
Warszawa, Centrum Koneser
Łódź, Manufaktura
Lublin, Królewska
Katowice, 3 Maja
Gdynia, Klif
Katowice, Silesia
Gdańsk, Galeria Bałtycka

Wykres ceny złota – notowania i kurs
Zobacz jak zmienia się kurs złota, śledź notowania w czasie rzeczywistym i bądź zawsze na bieżąco!