Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Utwórz nowego bota cenowego

+ -

Utwórz nowego bota cenowego

Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złoty Kanadyjski Liść Klonu (1 oz.) – 1 uncja złota moneta W magazynie

Tavex z przyjemnością przedstawia kanadyjską złotą monetę Maple Leaf (Liść Klonu) – pierwszą na świecie monetę bulionową ... czytaj więcej
Sprzedamy Kupimy
1-4 5 909,87 PLN
5 695,98 PLN
5-9 5 901,34 PLN
5 695,98 PLN
10-24 5 892,80 PLN
5 695,98 PLN
25+ 5 881,43 PLN
5 695,98 PLN
Odbiór osobisty – DARMOWE
Kurier Pocztex 24 h – 20,00 PLN

Introduction

Tavex z przyjemnością przedstawia kanadyjską złotą monetę Maple Leaf (Liść Klonu) – pierwszą na świecie monetę bulionową będącą prawnym środkiem płatniczym i zawierającą wyłącznie czyste złoto o próbie .9999. Liść Klonu wprowadzony do obiegu w 1979 roku jest znakiem rozpoznawczym doskonałej jakości gwarantowanej przez Kanadyjską Mennicę Królewską. Emisja monety w pierwszym roku wynosiła ponad 37 milionów egzemplarzy, co uczyniło z niej najbardziej popularną na świecie 24-karatową monetą kruszcową. O nieskazitelnej czystości produktu świadczą cztery dziewiątki elegancko stylizowane na lustrzanej powierzchni monety ozdobionej symbolem Kanady, liściem klonu. Kanadyjska złota moneta Liść Klonu jest akceptowana i wymienialna na całym świecie i – co najważniejsze – dostępna jest przy nieznacznym narzucie w stosunku do obowiązującej ceny złota. To sprawia, że wielu inwestorów uzupełnia swoje portfolio o tę piękną monetę z czystego złota. 

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 

 • Kanadyjski złoty Liść Klonu dotrzymuje kroku cenie złota. Jego podstawowa wartość wyznaczana jest w oparciu o zawartość czystego kruszcu oraz panującą cenę złota.
 • Kanadyjskie złote Liście Klonowe są sprzedawane z niską marżą. Dzięki wydajności Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej koszt produkcji został zminimalizowany, co oznacza, że inwestor zaoszczędzi przy kupnie monety płacąc niższy narzut.
 • Kanadyjska złota moneta Liść Klonowy jest bezpieczna. Jako pierwsza na świecie posiada specjalny znaczek zabezpieczający przed fałszerzami, który gwarantuje autentyczność.
 • Złote monety Liść Klonu są pieniądzem. Stanowią prawny środek płatniczy w Kanadzie i są akceptowane i wymienialne na całym świecie.
 • Kanadyjski złoty Liść Klonu cechują się płynnością i są powszechnie uznawane. Produkowane nieprzerwanie przez 35 lat kanadyjskie złote monety Liść Klonu z widniejącym wizerunkiem najdłużej panującej w XX wieku monarchini, królowej Elżbiety II, zadomowiły się na światowym rynku.
 • Kanadyjskie monety Liść Klonu są 24-karatowym, czystym złotem. Wysoka czystość złota połączona z artystycznym projektem i lustrzanym blaskiem sprawia, że moneta ta może przyprawić o „gorączkę złota”.
 • Złota moneta Liść Klonu jest doskonałą formą lokowania oszczędności. Liście Klonu są bite w różnych wersjach wagowych, co czyni z nich idealną metodę długoterminowego oszczędzania. Gwarantują bowiem bezpieczeństwo i stabilność wynikające z fizycznych własności złotych monet będących prawnym środkiem płatniczym.
 • Uncjowy Liść Klonu jest wyjątkowym sposobem wzbogacenia Twojego portfolio lokacyjnego. Niska korelacja złota z innymi aktywami finansowymi czyni ze Złotych Liści zabezpieczenie portfolio przed ryzykiem rynkowym.

Kupowanie złotych przedmiotów oznacza niskie ryzyko i utrzymanie bogactwa

Wartość złota wzrosła z biegiem lat, czyniąc go dobrym do utrzymania lub wzrostu bogactwa.

 • Wartość produktu (1 szt.)
  5 909,87 PLN
 • Cena wywoławcza
  5 695,98 PLN
 • Twoje ryzyko teraz
  213,89 PLN

Fakt: cena złota w PLN wzrosła w ciągu ostatnich +38.15% lat o 8. Najniższa cena wynosiła 3 451,17 PLN/1oz, a najwyższa 6 075,53 PLN/1oz. Aktualna cena na rynku światowym to 5 686,38 PLN/1oz

Historia

Cena kanadyjskich złotych monet Liść Klonu jest wyznaczana przez zawarte w nich dwudziestoczterokaratowe złoto

Wprowadzenie 24-karatowej kanadyjskiej złotej monety Liść Klonu w 1979 roku przez Kanadyjską Mennicę Królewską spowodowało duże zmiany w przemyśle złotniczym. Wszystkie popularne złote monety były wykonywane do tej pory ze stopów zawierających inne metale. Przyczyną, dla której przez wieki stosowano taką technologię, jest wyjątkowa miękkość czystego złota, wskutek czego monety wykonane z czystego kruszcu nie nadawały się do obiegu, ponieważ łatwo ulegały zagnieceniom i porysowaniu. Twórcy kanadyjskiej złotej monety Liść Klonu założyli jednak, że w przyszłości nabywcy będą traktowali te monety bardziej jako długoterminową formę oszczędzania i inwestycji niż jako środek płatniczy w obrocie handlowym. W dużym stopniu to przypuszczenie okazało się trafne. W ostatnich latach globalna sprzedaż monet 24-karatowych przewyższyła bowiem popyt na podobne, 22-karatowe monety. Chociaż kanadyjski Liść Klonu był pierwszą na świecie złotą monetą wykonaną z czystego złota, to pierwotnie jego próba wynosiła zaledwie .999. Jednak globalny sukces, jaki odniosła, skłonił  Kanadyjską Mennicę Królewską do niespotykanego dotąd na świecie podwyższenia czystości monety. Po roku 1982, wszystkie bite kanadyjskie złote monety Liść Klonu osiągają czystość .9999.

Kanadyjska złota moneta Liść Klonu jest bita przez Kanadyjską Mennicę Królewską

W ostatnich kilkudziesięciu latach Kanadyjska Mennica Królewska była jednym z liderów na rynku nowych technologii w produkcji złotych i srebrnych monet bulionowych. Stworzyła pierwsze złote i srebrne monety będące prawnym środkiem płatniczym o czystości „cztery dziewiątki” a w 2007 roku poszła krok dalej i wykonała pierwszą na świecie złotą monetę bulionową o próbie .99999 nazwaną Howling Wolf (Wyjący Wilk). Dążenie do udoskonalania czystości produktów nie ograniczało się jedynie do monet jednouncjowych. W 2007 roku Kanadyjska Mennica Królewska zaprezentowała monety Złoty Liść Klonu o wadze 100 kilogramów, czystości .99999 i wartości nominalnej 1 miliona dolarów kanadyjskich.

Wartość kanadyjskich monet Złoty Liść Klonu jest zabezpieczona przez technologię Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej

W 2014 roku Kanadyjska Mennica Królewska wprowadziła nowy standard zabezpieczania monet. Innowację nazwano : „zabezpieczająca przed fałszerstwem technologia DNA kruszcu”. Polega na naniesieniu mikroskopijnego znaczka zabezpieczającego każdą monetę. W środku tego znaczka znajduje się liczba „14” (dla roku 2014) widoczna tylko w dużym powiększeniu. Ponieważ jest to skuteczna ochrona przed fałszerstwami wszystkie kanadyjskie złote i srebrne monety Liść Klonu od 2014 roku będą posiadały to nowe zabezpieczenie.

Wartość nominalna
50 dolarów
Średnica
30
Czystość
9999
Waga Złoto w gramach
31.10348
Waga produktu w gramach
31.10659
Waga Złoto w uncjach trojańskich
1
Producent
Royal Canadian Mint
Kraj producenta
Kanada

Awers

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II. Przyczyna sportretowania Jej Królewskiej Mości wynika z przynależności Kanady do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów – Kanada uznaje zatem królową Elżbietę II za swoją panującą, konstytucyjną monarchinię. Powyżej wizerunku królowej znajduje się napis „ELIZABETH II” a u dołu widnieje wartość nominalna (50 dolarów kanadyjskich) oraz rok wybicia.

Rewers

Rewers przedstawia narodowy symbol Kanady, liść klonu, powyżej którego umieszczono napis „CANADA”. Po każdej stronie klonowego liścia znajdują się cztery dziewiątki a poniżej widnieje maleńki znaczek zabezpieczający oraz tekst „FINE GOLD 1 OZ OR PUR”, którego ostatni fragment oznacza „1 uncja czystego złota”.

Pakowanie

Każda moneta jest zapakowana w plastikową kapsułę. Pakiet 10 sztuk jest dostępny w oryginalnych tubach menniczych.

Wartość produktu
Ryzyko, jeśli od razu odsprzedasz

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki o wartości do 50000 zł jest w pełni ubezpieczona przez firmę Pocztex. W przypadku przesyłek o wyższej wartości mogą Państwo wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia to 0,2% wartości zamawianych produktów. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 30 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Oczekiwane koszty wysyłki

Tavex oferuje łatwą i bezpieczną wysyłkę dla wszystkich zamówień online. Przyjrzyj się bliżej kosztom.

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki o wartości do 50000 zł jest w pełni ubezpieczona przez firmę Pocztex. W przypadku przesyłek o wyższej wartości mogą Państwo wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia to 0,2% wartości zamawianych produktów. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 30 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Przedmiot w magazynie

Ten produkt jest dostępny w naszym magazynie. Możesz go odebrać tuż po zaksięgowaniu wpłaty lub zostanie on wysłany za pośrednictwem kuriera.

Tavex ID

Stwórz bezpłatny i bezpieczny Tavex ID, aby otrzymać pierwszą dostawę za darmo, dostęp do wersji demo i wersji prawdziwej menedżera portfela inwestycyjnego, narzędzi inwestycyjnych i więcej.

Utwórz Tavex ID
Tavex ID

Stwórz bezpłatny i bezpieczny Tavex ID, aby otrzymać pierwszą dostawę za darmo, dostęp do wersji demo i wersji prawdziwej menedżera portfela inwestycyjnego, narzędzi inwestycyjnych i więcej.

Zarezerwuj prywatną konsultację za darmo
Dowiedz się więcej o bezpiecznym inwestowaniu i zdobądź cenne informacje rynkowe.