Stwórz nowe powiadomienie cenowe
Utwórz nowego bota cenowego
+ -
Utwórz nowego bota cenowego
Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złota moneta Australijski Kangur 1 uncja

Produkt dostępny
Złota moneta Australijski Kangur 1 uncja złota Jeżeli chcesz zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda moneta, kliknij poniższy ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup Spread
1-3
9745,00 zł
9259,00 zł 4.99%
4-6
9735,00 zł
9259,00 zł 4.89%
7-9
9726,00 zł
9259,00 zł 4.80%
10-24
9716,00 zł
9259,00 zł 4.70%
25+
9707,00 zł
9259,00 zł 4.62%
Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł
Pocztex KURIER – 19,00 zł
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Ukryj metody i koszty dostawy
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Dostawa zamówienia – od 19,00 zł
Zobacz metody i koszty dostawy
Zdjęcia służą wyłącznie do celów prezentacyjnych i mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem konkretnego produktu.

Złota moneta Australijski Kangur 1 uncja złota

Jeżeli chcesz zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda moneta, kliknij poniższy przycisk, aby otworzyć film produktowy.

▷ Zobacz

Inwestowanie w złoto fizyczne (w tym monety uncjowe bite z tego metalu) stanowi bezpieczną strategię na zabezpieczenie kapitału w długim terminie. Kruszec ten od zarania dziejów stanowi bowiem synonim trwałości i reprezentuje wysoką wartość. Nic więc dziwnego, że inwestycje w złote monety, które obok sztabek zaliczane są do najchętniej wybieranych produktów inwestycyjnych, cieszą się coraz większą popularnością. Złota moneta bulionowa Australijski Kangur 1 oz to prawdziwa perełka wśród produktów bitych bezpośrednio z myślą o inwestycji. Australijski kangur to czyste złoto zamknięte w niewielkich rozmiarów monecie, które zachwyca swym niepowtarzalnym blaskiem. Dealer złota Tavex jako oficjalny dystrybutor monety złoty kangur 1 uncja na polskim rynku posiada ją w swojej ofercie w bardzo konkurencyjnej cenie biorąc pod uwagę dostępność od ręki. Firma oferuje również skup monety Australijski Kangur 1 uncja złota na przejrzystych i dogodnych dla klienta warunkach.

Złota moneta Kangur Australijski 1 uncja – historia monety z kangurem

Znana z bogactw naturalnych Australia skrywa pod ziemią prawdziwe skarby. Nie bez powodu zaliczana jest do grona niekwestionowanych liderów w zakresie wydobycia złota – odpowiada bowiem za około 10% rocznej, światowej produkcji. Nic zatem dziwnego, że to właśnie stamtąd pochodzi Australijski Kangur – jedna z najpopularniejszych złotych monet bitych na cele stricte inwestycyjne – za której produkcję odpowiada renomowana australijska mennica Perth Mint z wieloletnią tradycją, której historia sięga 1899 roku.

Nałożone na RPA na przełomie lat 70. i 80. XX wieku sankcje spowodowały, że istotnie spadła dostępność złotych Krugerrandów. To z kolei skłoniło innych producentów metali szlachetnych do rozpoczęcia emisji własnych monet bulionowych. Wśród nich znalazł się również australijski producent złota mennica Perth Mint. Debiut monety Australijski Kangur 1 uncja złota, która zastąpiła Australijskiego Samorodka, miał miejsce w 1989 roku. Z biegiem lat monety inwestycyjne zdobione wizerunkiem zwierzęcego symbolu Australii zasilały coraz szersze grono portfeli inwestorów na całym świecie. Obecnie Australijski Kangur 1 uncja złota zaliczany jest do ścisłego kanonu najpopularniejszych monet bulionowych polecanych na inwestycje – z biegiem lat złota moneta z kangurem stała się flagowym produktem australijskiej mennicy. Niezależnie czy chcesz dopiero rozpocząć lokowanie kapitału w złoto inwestycyjne i stoisz przed odpowiedzią na pytanie, jakie są najlepsze monety do inwestowania, czy pierwsze kroki na rynku masz już dawno za sobą, moneta australijski kangur 1 uncja złota będzie idealnym wyborem.

Złota moneta Australijski Kangur 1 oz – co jeszcze ją wyróżnia?

Złoty kangur australijski 1 uncja wyróżnia się corocznymi modyfikacjami w sposobie przedstawienia głównego motywu – każdego roku na emitowanych przez Perth Mint monetach spotkamy tytułowego kangura tyle że w nieco innej odsłonie. Przykładowo złota moneta Australijski Kangur 2023 1 uncja na rewersie posiada zwierzę ukazane w pozycji siedzącej, którego sylwetka skierowana jest w prawą stronę. Z kolei rewers monety Australijski Kangur 2024 zdobi już sylwetka zwierzęcia ukazana w chwili skoku. Oprócz tego na rewersie monety Australijski Kangur 1 uncja złota widnieją takie informacje jak: próba (9999), rocznik, waga i oznaczenie producenta.

Awers monety przedstawia wizerunek aktualnego brytyjskiego monarchy. Na monetach bitych do 2023 roku widniała Elżbieta II, natomiast po śmierci monarchini na monetach zagościł jej następca – Król Karol III. Co warto podkreślić złote monety z Pert Mint to pieniądze – stanowią one pełnoprawny środek płatniczy na terytorium kraju emitenta, awartość nominalna monety Australijski Kangur 1 uncja złota opiewa na 100 dolarów australijskich.

Ile kosztuje moneta Kangur Australijski? Cena złotego kangura

Zastanawiasz się, ile kosztuje kangur australijski 1 uncja złota? W przypadku monety złoty kangur cena uzależniona jest od aktualnego kursu złota na światowym rynku. Obowiązująca w danej chwili cena złota jest więc podstawą do ustalania aktualnej wartości monety Australijski Kangur 1 uncja złota. Aktualna cena widoczna jest tuż obok zdjęć produktu, podobnie jak cena skupu.

Australijski Kangur 1 uncja złota – długoterminowa inwestycja w złoto 

Niezależnie czy dopiero planujesz zacząć inwestować w złoto lokacyjne, czy decydujesz się na kolejną już inwestycję w ten metal szlachetny, złota moneta jednouncjowa australijski kangur będzie idealnym wyborem – w przypadku monety ze złota kangur australijski cena w przeliczeniu na gram czystego kruszcu jest bardzo korzystna. 

Inwestycje w złoto fizyczne to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak inwestować w złoto, zapraszamy do lektury naszych artykułów.

Rozsądna dywersyfikacja

Inwestycja w fizyczne złoto to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności.

 • Aktualna cena sprzedaży 1 szt.
  9745,00 zł
 • Aktualna cena skupu 1 szt.
  9259,00 zł
 • Twoje ryzyko
  486,00 zł

Cena uncji złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 85.68% w ciągu ostatnich 8 lat – w tym okresie najniższe notowanie wyniosło 4317,13 PLN/oz, a najwyższe 11171,10 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynkach światowych to 9452,07 PLN/oz.

Uwaga! Cena tego produktu jest uzależniona od cen na rynkach finansowych, zgodnie z art. 38 pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

Perth Mint to ciesząca się światowym uznaniem mennica i producent metali szlachetnych z siedzibą w Perth w Australii Zachodniej. Mennicę utworzyło Britain’s Perth Mint w 1896 roku w odpowiedzi na nowoodkryte złoża złota. Zadaniem Perth Mint było wytapianie złota z rudy wydobywanej w miejscowych kopalniach i bicie złotych suwerenów z oczyszczonego kruszcu. W latach 1899-1931 mennicę opuszczały znaczne ilości złotych suwerenów rozprowadzanych następnie w Australii i całym brytyjskim imperium jako waluta obiegowa. Perth Mint pozostawało pod brytyjską kontrolą do roku 1971, kiedy to mennicę przejął rząd Australii Zachodniej. Perth Mint było członkiem Londyńskiego Rynku Złota (poprzednik LBMA) od roku 1934. Dzisiaj mennica jest znana z jakości produkowanych przez siebie światowej klasy inwestycyjnych monet bulionowych, włącznie z australijskim złotym Kangurem i srebrnymi monetami Kookaburra i Koala oraz złotą i srebrną serią lunarną.

Waga całego produktu [g]
31.10659
Waga czystego kruszcu [g]
31.10348
Próba produktu [‰]
999.9
Waga czystego kruszcu [oz]
1
Średnica [mm]
32.1
Grubość [mm]
-
Nominał
100 AUD
Producent
The Perth Mint, Australia

Pakowanie

Każda moneta jest pakowana osobno w twardą plastikową kapsułkę przez Perth Mint. 

Jeden proces, wiele możliwości

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym, na etapie uzupełniania szczegółów dotyczących realizacji transakcji, należy wskazać preferowaną przez siebie formę dostawy. Produkty możemy do Ciebie doręczyć na kilka sposobów lub możesz odebrać je osobiście w oddziale.

Dostawa wysyłkowa

Aktualnie oferujemy kilka metod dostawy wysyłkowych, do których należą:

 • Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł;
 • Pocztex KURIER – 19,00 zł;
 • ORLEN Paczka – 19,00 zł;
 • List polecony priorytetowy – 9,00 zł;
 • Konwój indywidualny CHL – 599,00 zł.

Dostępność określonej metody dostawy wysyłkowej dla konkretnego zamówienia jest uzależniona od zawartości koszyka zakupowego, tj. od rodzaju zamawianych produktów oraz ich wartości.

W dni robocze wysyłka następuje już w ciągu 24* godzin od zaksięgowania płatności na naszym koncie i odnotowania tej wpłaty w naszym wewnętrznym systemie transakcyjnym. Rzeczywisty czas doręczenia przez przewoźnika to najczęściej 1 dzień roboczy, choć – w zależności od wybranej metody – może wynieść od 2 do 5 dni.

*Uwaga! W związku ze wzmożonym zainteresowaniem naszymi usługami obecnie wysyłka zamówienia lub przygotowanie do odbioru następują w czasie do 48 godzin. Staramy się uniknąć jakichkolwiek opóźnień, jednak za wszelkie potencjalne utrudnienia – bardzo przepraszamy.

Odbiór osobisty

Możliwość odbioru osobistego produktów jest darmowa. W oddziale możemy poprosić o okazanie ważnego dokumentu tożsamości, ponieważ jako sprzedawca musimy mieć pewność, że zamówienie odbiera uprawniona do tego osoba.

Szczegółowe informacje na temat metod, kosztów i zagadnień związanych z dostawą produktów zostały zaprezentowane w zakładce Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Bezpieczna dostawa

 

Każda przesyłka jest dyskretnie zapakowana oraz w pełni ubezpieczona, dlatego możesz bez obaw zamówić produkty przez internet – dodatkowo po ich nadaniu udostępnimy Ci numer paczki, więc będziesz mieć możliwość śledzenia całej jej trasy.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur i dostępne natychmiastowo, od ręki.

W przypadku chęci nabycia większej liczby sztuk danego produktu warto uprzednio skontaktować się z nami w celu potwierdzenia posiadania wymaganych zapasów. Gdy nasze stany magazynowe okażą się niewystarczające, co zdarza się wyjątkowo rzadko, poinformujemy Cię o najbliższej planowanej dacie uzupełnienia magazynu. W tym czasie możesz złożyć zamówienie, opłacić je i oczekiwać na informację o wysłaniu produktów lub o możliwości ich odbioru – wiadomość otrzymasz na e-mail podany w zamówieniu tak szybko, jak to możliwe!

Doręczenie zamówienia

Jeżeli chcesz poznać metody, koszty i zagadnienia związane z dostawą, przejdź do zakładki „Dostawa” na karcie produktu lub do zakładki „Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Wizyta w oddziale

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze osobistym zamówienia, np. tuż po jego złożeniu i opłaceniu lub planujesz zapłacić gotówką na miejscu, przed wizytą sprawdź dostępność banknotów w oddziale.

Produkt dostępny

Ten produkt jest fizycznie obecny w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur. Jeśli planujesz odebrać go osobiście, poniżej sprawdzisz dostępność w każdym z oddziałów – zielony znak przy lokalizacji oznacza, że na miejscu znajduje się min. 1 sztuka.

 

Wykres ceny złota – notowania i kurs
Zobacz jak zmienia się kurs złota, śledź notowania w czasie rzeczywistym i bądź zawsze na bieżąco!