Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Skup wycofanych walut

Chcesz sprzedać stare banknoty? Odwiedź dowolny salon Tavex lub wyślij do nas paczkę banknotów przesyłką kurierską – skupujemy wycofane franki, wycofane funty i inne stare waluty.

Aktualizacja: 58 s temu
 • Lublin, Królewska
 • Kalkulator
 • Ściągawka podróżna
1 USD
=4,10 zł
5 USD
=20,52 zł
10 USD
=41,03 zł
15 USD
=61,55 zł
20 USD
=82,06 zł
30 USD
=123,09 zł
40 USD
=164,12 zł
50 USD
=205,15 zł
100 USD
=410,30 zł
150 USD
=615,45 zł
200 USD
=820,60 zł
300 USD
=1230,90 zł
500 USD
=2051,50 zł
1000 USD
=4094,00 zł
Zarezerwuj kurs na 1 godzinę
Będąc w biurze po prostu podaj nam swój email
Dziękujemy za zamknięcie transakcji na 1 godzin. Możesz dokończyć zamówienie odwiedzając biuro i będąc dam podaj nam swój adres email aby dokonać jednej z najlepszych transakcji na rynku Otrzymaj wskazówki dojazdu do biura
Twoja transakcja zostanie zamknięta za
Szczegóły transakcji

Chcesz sprzedać stare banknoty? Odwiedź dowolny salon Tavex lub wyślij do nas paczkę banknotów przesyłką kurierską – skupujemy wycofane franki, wycofane funty i inne stare waluty.

EUR 1000
SEK9555
Kurs wymiany0.6547
Opłata2 EUR
Łącznie do zapłaty1002 EUR
Odbiorca dostaje9555 SEK
Your transfer details have been expired

Skup wycofanych walut

Maksymalnie łatwo, bezpiecznie i korzystnie starą walutę wymienisz w TAVEX. Skup wycofanych z obiegu walut przeprowadzamy w każdym naszym oddziale stacjonarnym – przyjmujemy wycofane franki, wycofane funty i inne stare waluty. Skup wycofanych walut prowadzimy również na odległość, gdyż wystarczy wysłać do nas paczkę banknotów przesyłką kurierską.

Oferujemy bezpłatną wycenę i prawdopodobnie najlepsze ceny skupu w Polsce – szczegółową ofertę znajdziesz w tabeli na tej stronie, gdzie wyszczególnione zostały waluty wycofane z obiegu i ich ceny w skupie.

Skup starych banknotów kurierem

Jak zostało to wcześniej wspomniane, stare banknoty możesz nam sprzedać również na odległość, tj. bez potrzeby wizyty w oddziale.

Jak działa sprzedaż wysyłkowa starych banknotów?

W pierwszej kolejności należy wysłać wiadomość e-mail na adres kontakt@tavex.pl i zgłosić zamiar sprzedaży wycofanych walut w tej formie, czyli złożyć nam „Ofertę sprzedaży”:

 1. Wiadomość powinna zostać nadana z adresu, z którym jest powiązane konto klienta w naszym sklepie internetowym – jeżeli nie masz jeszcze konta Tavex ID, zachęcamy do bezpłatnej rejestracji, co umożliwi Ci m.in. wygodny podgląd historii Twoich zamówień.
 2. W tytule wiadomości należy wpisać „Sprzedaż wysyłkowa waluty”, a w jej treści podać swoje:
  1. Imię i nazwisko.
  2. Numer telefonu oraz adres e-mail do kontaktu.
  3. Numer rachunku bankowego, na który przelejemy złotówki za wymianę.
 3. Koniecznie napisz, jaką kwotę masz zamiar wysłać w paczce – maksymalnie może to być równowartość 4 000,00 zł – ponieważ po otrzymaniu przesyłki zweryfikujemy faktyczną liczbę banknotów z deklarowaną w wiadomości, co będzie podstawą do wypłacenia odpowiedniej kwoty za wymianę.

Uwaga! Wysyłając do nas wiadomość e-mail z ofertą oświadczasz, że zapoznałeś(-aś) się, w pełni rozumiesz i akceptujesz dokumenty: Regulamin usługi skupu banknotów, obowiązujący od 10.10.2022 r., Regulamin sklepu internetowego, obowiązujący od 1.03.2023 r. i Polityka prywatności.

Jaki kurs wymiany obowiązuje przy sprzedaży wysyłkowej?

Gdy Twoja oferta do nas dotrze, rozpoczniemy transakcję w systemie i w tym momencie użyjemy aktualnej ceny skupu starej waluty. Naturalnie nie wiemy, jaka dokładnie będzie cena w chwili utworzenia transakcji.

Gdzie wysłać banknoty w ramach sprzedaży wysyłkowej?

Po zapewnieniu nam wszelkich niezbędnych informacji, odpowiednio zabezpiecz i zapakuj banknoty, a następnie wyślij paczkę do naszego lubelskiego oddziału, adresując ją w następujący sposób:

Tavex Sp. z o.o.
ul. Królewska 4
20-109 Lublin
tel. 81 444 41 54

Pamiętaj, że nie bierzemy odpowiedzialności za to, co stanie się z Twoją przesyłką, co oznacza m.in., że to Ty ponosisz ryzyko jej zaginięcia. Nalegamy, aby po jej nadaniu poinformować nas o tym fakcie w osobnej wiadomości i przekazać numer listu przewozowego, tak abyśmy mogli sprawdzić, gdzie w danej chwili powinna znajdować się paczka od Ciebie. Koszt wysyłki również jest po Twojej stronie.

Gdy Twoja paczka do nas dotrze, niezwłocznie dokonamy weryfikacji stanu oraz autentyczności banknotów i porównamy ich liczbę z deklarowaną w ofercie. Jeżeli wszystko będzie w porządku, dokończymy transakcję i wyślemy potwierdzenie na podany adres e-mail. Środki za wymianę powinny znaleźć się na Twoim koncie maksymalnie do 3 dni roboczych. Jeżeli w trakcie weryfikacji pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, skontaktujemy się z Tobą w celu ich wyjaśnienia i dalszego procesowania.

Stary, wycofany funt brytyjski

Stare funty brytyjskie przestawały być prawnym środkiem płatniczym stopniowo.

Stare funty pięćdziesiątki pierwszą emisję miały w 1994 roku, a ostatnią w 2011 roku. Ostatecznie wycofano je z dniem 30 kwietnia 2014 roku. Wycofane 50 funtów brytyjskich zdobi wizerunek Elżbiety II, byłej Królowej Zjednoczonego Królestwa, natomiast na rewersie Sir Johna Houblona, pierwszego gubernatora Banku Anglii.

Wycofane funty brytyjskie dwudziestki po raz pierwszy pojawiły się 22 czerwca 1999 roku i można było z nich korzystać do 2010 roku. Na awersie wycofanego banknotu o nominale 20 funtów brytyjskich widnieje wizerunek Elżbiety II, natomiast na rewersie Sir Edwarda Elgara, jednego z najznamienitszych brytyjskich kompozytorów.

Stary funt o nominale 10 został wydany po raz pierwszy 7 listopada 2000 roku, a data ostatniego wydania przypada na 2016 rok. Banknot przestał był prawnym środkiem płatniczym 1 marca 2018 roku. Wycofane 10 funtów brytyjskich na awersie ponownie zdobi Elżbieta II, natomiast na rewersie obecny jest Karol Darwin, twórca teorii ewolucji.

Wycofany funt brytyjski o nominale 5 zadebiutował w 2002 roku i skończył swoją przygodę w 2016 roku. Prawnym środkiem płatniczym nie jest od lipca 2017. Awers wycofanego banknotu o nominale 5 funtów brytyjskich zdobi Elżbieta II, natomiast rewers – Elizabeth Fry, angielska działaczka społeczna i reformatorka więziennictwa.

Gdzie sprzedać stare funty? Skup wycofanych funtów brytyjskich

Jeżeli w swoim portfelu stare funty brytyjskie odnajdziesz odpowiednio wcześnie, spokojnie zdążysz zaznajomić się z odpowiedzią na pytanie, gdzie sprzedać stare funty brytyjskie – choć w zasadzie jest ona podana „na tacy”, bowiem poza sprzedażą i skupem aktualnie obowiązujących banknotów w Wielkiej Brytanii prowadzimy również skup wycofanych funtów brytyjskich. Skup starych funtów prowadzimy po kursie widocznym w tabeli. Co więcej, stare funty brytyjskie skupujemy również na odległość, co oznacza, że paczkę z banknotami możesz wysłać nam kurierem. W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań w zakresie tego, gdzie sprzedać wycofane funty brytyjskie, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem.

Stare 10 funtów wycofane z obiegu Stare 20 funtów wycofane z obiegu Stare 50 funtów wycofane z obiegu

Stary, wycofany frank szwajcarski

W zeszłym roku poinformowaliśmy o wycofaniu 8. serii CHF. Oficjalnie stare franki szwajcarskie były ważne do 30 kwietnia 2021 roku. Wraz z tym obwieszczeniem stary frank stracił status prawnego środka płatniczego – co za tym idzie, wycofane franki przestały być używane przy zawieraniu transakcji gotówkowych. Wycofany frank szwajcarski został zastąpiony 9. serią, z wykorzystaniem motywu przewodniego „wielu oblicz Szwajcarii”.

Wycofany frank szwajcarski 10 Wycofany frank szwajcarski 20 Wycofany frank szwajcarski 50

Gdzie sprzedać stare franki? Skup wycofanych franków szwajcarskich

Mając na uwadze wspomniane wydarzenia z 2021 roku nie dziwi fakt, że przez wiele tygodni na ustach ludzi z całego świata pojawiało się pytanie o to, gdzie sprzedać stare franki szwajcarskie. W Polsce naturalnie odpowiedzią był TAVEX – od razu po przekazaniu informacji o wycofaniu 8. serii rozpoczęliśmy skup wycofanych franków szwajcarskich.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie sprzedać wycofane franki szwajcarskie, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych oddziałów. Aktualny kurs, po jakim prowadzimy skup franków, sprawdzisz w tabeli, a jeżeli masz co najmniej 1 000 wycofanych franków szwajcarskich, otrzymasz jeszcze korzystniejsze warunki wymiany. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszym zespołem.

Skup wycofanych banknotów

Chcesz wymienić stare banknoty wycofane z obiegu, ale masz dodatkowe pytania przed transakcją? Jeżeli w Twojej kieszeni zalegają np. stare funty brytyjskie czy stare franki szwajcarskie – skontaktuj się z nami za pomocą czatu, wyślij wiadomość na adres e-mail kontakt@tavex.pl lub zadzwoń na infolinię dostępną pod nr tel. 22 114 00 20 albo bezpośrednio do wybranego oddziału.

Zatem jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz odwiedzić nas w najbliższym czasie ani wysłać nam banknotów przesyłką kurierską, a potrzeba uzyskania aktualnej waluty nie jest bardzo pilna, zalecamy zachowanie starych banknotów. Dzięki temu wymianę przeprowadzisz po prostu „przy okazji” i po prawdopodobnie najlepszym możliwym kursie na polskim rynku!


Twój ulubiony skup wycofanych walut

Jeśli na dnie Twojej szuflady zalegają wycofane korony, stare funty czy franki, możesz bez problemu wymienić je w naszych oddziałach lub wysłać banknoty przesyłką kurierską. Skup wycofanych walut i starych banknotów działa w każdym z 12 salonów w Polsce!

Zobacz, gdzie w Europie znajdziesz kantory TAVEX: