Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Skup wycofanych walut

Ponad 25 lat doświadczenia w sektorze finansowym uświadomiło nam, że żaden pieniądz nie jest bezużyteczny. Również stare lub wycofane już pieniądze są dla nas ważne – każdy banknot i każda moneta sprzed denominacji dla nas wciąż mają swoją wartość. To powód, dla którego nasz kantor wymiany walut postanowił rozszerzyć działalność wprowadzając do swojej oferty skup wycofanych banknotów i monet.


Skup walut wycofanych z obiegu Warszawa

Stare banknoty wycofane z obiegu

Wymiana starej serii monet i banknotów najczęściej zlecana jest decyzją rządu danego państwa wskutek mniej lub bardziej przewidzianych zawirowań gospodarczych i ekonomicznych. Czasami decyzja o wymianie podejmowana jest prewencyjnie, celem zabezpieczenia pieniędzy przed fałszerzami. Nowe serie pieniędzy posiadają najbardziej aktualne zabezpieczenia, które znacznie utrudniają podrabianie waluty. Niezależnie od powodu wymiany, taki proceder naturalnie wiąże się z pewnymi zastrzeżeniami i trudnościami dla obywateli. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż stara waluta staje się nieobiegowa i nie można się nią dłużej posługiwać.

W takiej sytuacji obywatele naturalnie zaczynają zastanawiać się nad przyszłością swoich portfeli. Czy to oznacza, że wycofane banknoty, a czasem nawet całe wycofane waluty, stają się bezużyteczne? Czy w kieszeniach, zamiast pełnowartościowych pieniędzy, zostało nam jedynie trochę papierków? Pojawia się zakłopotanie, a nierzadko zdenerwowanie, ponieważ ciężko zarobione pieniądze, niezależnie od tego, dlaczego posiadamy je w obcej walucie, niejednokrotnie mają spore znaczenie dla naszej dalszej egzystencji. Uzasadnione stają się wówczas dylematy takie „jak gdzie wymienić stare funty w Polsce?” czy „gdzie wymienić wycofane forinty?„.

Gdzie wymienić stare funty brytyjskie wycofane z obiegu?

Bez obaw! Jeżeli o takiej sytuacji dowiemy się odpowiednio wcześnie, spokojnie każdy z nas zdąży przygotować się na ewentualną wymianę jeszcze zawczasu. Przede wszystkim, nawet gdy waluta nie będzie już oficjalnym środkiem płatniczym w danym kraju, to pieniądze nie stracą swojej wartości. Ponadto, nadal będziemy mogli zarobić na takiej wymianie. W portfelu nie zostaną nam nawet korony duńskie wycofane z obiegu. W zasadzie żaden scenariusz nie powinien być dla nas bardzo stratny. Pamiętajmy tylko, że najgorsze, co moglibyśmy zrobić, to po prostu pozbyć się starych pieniędzy.

Stare 10 funtów wycofane z obiegu Stare 20 funtów wycofane z obiegu Stare 50 funtów wycofane z obiegu

Skup banknotów wycofanych z obiegu Warszawa

Maksymalnie łatwo, bezpiecznie i korzystnie starą walutę wymienisz w Tavex. Nasze ekskluzywne oddziały wymiany oferują skup wycofanych z obiegu walut (proponujemy skup wycofanych funtów, marek, franków i ok. 50 innych walut). Wymiana walut wycofanych z obiegu jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Wymiana starych walut przebiega u nas w dogodnych dla klienta warunkach. Cała transakcja skupu nieobiegowych pieniędzy…

  1. począwszy od przyniesienia ich przez klienta do oddziału;
  2. poprzez wycenę przez starannie przeszkolony personel;
  3. aż po przelew należności na konto wskazane przez klienta lub wręczenie pieniędzy w formie gotówkowej;

zajmuje kilkanaście minut!

Cennik starych banknotów

Zapewniamy, że dokonamy bezpłatnej wyceny oraz podejmiemy się skupu każdej przyniesionej nam waluty. Oferujemy prawdopodobnie najlepsze ceny skupu w Polsce, dlatego warto odwiedzić skup banknotów wycofanych z obiegu w Tavex!

Nasz skup banknotów wycofanych z obiegu Warszawa obejmuje bardzo szeroką ofertę. Prowadzimy m.in.:

  • skup starych koron norweskich;
  • wymianę wycofanych funtów;
  • skup euro i wiele więcej.

Szczegółową ofertę przedstawiamy w tabeli poniżej, gdzie wyszczególnione zostały waluty wycofane z obiegu i ich ceny w skupie.

Uwaga! Niestety nie mamy już możliwości skupu wycofanych z obiegu koron szwedzkich!

Nazwa usługi – waluta, której banknoty są wycofane z obiegu Cena skupu (kursy walut)
Skup wycofanych forintów – stare forinty węgierskie -15% od standardowej ceny skupu
Skup wycofanych koron – stare korony norweskie -0,04 PLN od standardowej ceny skupu
Skup wycofanych koron – stare korony duńskie -15% od standardowej ceny skupu
Skup wycofanych funtów – stare funty brytyjskie Aktualna cena skupu funta szkockiego
Skup wycofanych funtów – stare funty szkockie Aktualna cena skupu funta szkockiego
Lity litewskie, łaty łotewskie, korony estońskie -15% od wartości rynkowej
Marki niemieckie, szylingi austriackie, korony słowackie i tolary słoweńskie -15% od wartości rynkowej
Pesety hiszpańskie, guldeny holenderskie, escudo portugalskie -15% od wartości rynkowej
Franki belgijskie, funty irlandzkie, luksemburskie franki -15% od wartości rynkowej

Skupujemy każdą walutę. W przypadku innych popularnych walut, które nie zostały wymienione w powyższej tabeli, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. +48 22 114 00 20. Z przyjemnością doradzimy i pomożemy!

Skup banknotów mniej popularnych

Waluta wycofana z obiegu Cena skupu (kursy walut)
Peso argentyńskie, barbadoski dolar -50% od wartości rynkowej
Bahrajskie dirhamy, kostarykańskie colony, peso kolumbijskie -25% od wartości rynkowej
Taka bangladeszu, dolar brunejski, chilijskie peso -25% od wartości rynkowej
Irański rial, tanzański szyling -25% od wartości rynkowej
Pakistańska rupia, seszelska rupia, Makao pataka -25% od wartości rynkowej
Omański rial, kolumbijskie peso, kubańskie peso -15% od wartości rynkowej

Aktualne ceny skupu (bieżące kursy walut) dla wszystkich dostępnych w naszej ofercie walut możecie Państwo sprawdzić w zakładce Kantor Warszawa Centrum.


Skup wycofanych funtów, koron, marek – wymiana starych walut

Stare 50 euro wycofane z produkcji

Chcesz wymienić stare banknoty wycofane z obiegu? Jeżeli w Twojej kieszeni zalegają stare korony norweskie, stare wycofane funty czy inne waluty wycofane z obiegu, skontaktuj się z nami pod nr tel. +48 22 114 00 20. Alternatywnie, napisz za pomocą formularza kontaktowego, profilu @TavexPolska na Facebooku lub bezpośrednio na tavex@tavex.pl. Serdecznie zapraszamy do kontaktu – nasi wykwalifikowani pracownicy otoczą Państwa profesjonalną opieką, udzielą najbardziej korzystnych porad z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań klienta.

Uwaga! W odpowiedzi na liczne pytania uprzejmie informujemy, że wymiany nie dokonujemy drogą internetową lub przez kuriera, a tylko i wyłącznie w naszym oddziale przy ul. Świętokrzyskiej 32 w Warszawie, bezpośrednio w obecności klienta. Wynika to jedynie ze względów bezpieczeństwa. Dzięki temu macie Państwo w 100% kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Skup banknotów wycofanych z obiegu prowadzimy jedynie w godzinach pracy naszego biura.

Stare 500 euro wycofane z produkcji

Skup wycofanych funtów prowadzą również miasta takie jak Katowice, Kraków czy Wrocław, jednak nie mamy w nich swoich oddziałów. Na dobrą sprawę w dużych miastach wojewódzkich powinno udać się sprzedać każdą nieaktualną już walutę. Na pytania w stylu „do kiedy można wymienić stare funty” odpowiadamy, iż wymiany z pewnością będzie można dokonać tak długo, jak tylko informacja o wymianie konkretnej waluty jest widoczna na naszej stronie. Tak więc jeżeli z jakiegoś powodu nie możecie Państwo przyjechać do Warszawy, a potrzeba uzyskania aktualnej waluty nie jest bardzo pilna, zalecamy zachowanie starych banknotów. Dzięki temu, wymianę będzie można przeprowadzić „przy okazji” i po prawdopodobnie najlepszym możliwym kursie w Tavex!