Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Skup wycofanych walut

Ponad 25 lat doświadczenia w sektorze finansowym uświadomiło nam, że żaden pieniądz nie jest bezużyteczny. Również stare lub wycofane już pieniądze są dla nas ważne – każdy banknot sprzed denominacji dla nas wciąż mają swoją wartość. To powód, dla którego nasz kantor wymiany walut postanowił rozszerzyć działalność wprowadzając do swojej oferty skup wycofanych banknotów.


Skup walut wycofanych z obiegu Warszawa

Stare banknoty wycofane z obiegu

Wymiana starej serii banknotów najczęściej zlecana jest decyzją rządu danego państwa wskutek mniej lub bardziej przewidzianych zawirowań gospodarczych i ekonomicznych. Czasami decyzja o wymianie podejmowana jest prewencyjnie, celem zabezpieczenia pieniędzy przed fałszerzami. Nowe serie pieniędzy posiadają najbardziej aktualne zabezpieczenia, które znacznie utrudniają podrabianie waluty. Niezależnie od powodu wymiany, taki proceder naturalnie wiąże się z pewnymi zastrzeżeniami i trudnościami dla obywateli. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż stara waluta staje się nieobiegowa i nie można się nią dłużej posługiwać.

W takiej sytuacji obywatele naturalnie zaczynają zastanawiać się nad przyszłością swoich portfeli. Czy to oznacza, że wycofane banknoty, a czasem nawet całe wycofane waluty, stają się bezużyteczne? Czy w kieszeniach, zamiast pełnowartościowych pieniędzy, zostało nam jedynie trochę papierków? Pojawia się zakłopotanie, a nierzadko zdenerwowanie, ponieważ ciężko zarobione pieniądze, niezależnie od tego, dlaczego posiadamy je w obcej walucie, niejednokrotnie mają spore znaczenie dla naszej dalszej egzystencji. Uzasadnione stają się wówczas dylematy takie „jak gdzie wymienić stare funty w Polsce?” czy „gdzie wymienić wycofane forinty?„.

Gdzie wymienić stare funty brytyjskie wycofane z obiegu?

Bez obaw! Jeżeli o takiej sytuacji dowiemy się odpowiednio wcześnie, spokojnie każdy z nas zdąży przygotować się na ewentualną wymianę jeszcze zawczasu. Przede wszystkim, nawet gdy waluta nie będzie już oficjalnym środkiem płatniczym w danym kraju, to pieniądze nie stracą swojej wartości. Ponadto, nadal będziemy mogli zarobić na takiej wymianie. W portfelu nie zostaną nam nawet korony duńskie wycofane z obiegu. W zasadzie żaden scenariusz nie powinien być dla nas bardzo stratny. Pamiętajmy tylko, że najgorsze, co moglibyśmy zrobić, to po prostu pozbyć się starych pieniędzy.

Stare 10 funtów wycofane z obiegu Stare 20 funtów wycofane z obiegu Stare 50 funtów wycofane z obiegu

Skup banknotów wycofanych z obiegu Warszawa

Maksymalnie łatwo, bezpiecznie i korzystnie starą walutę wymienisz w Tavex. Nasze ekskluzywne oddziały wymiany oferują skup wycofanych z obiegu walut (proponujemy skup wycofanych funtów, marek, franków i ok. 50 innych walut). Wymiana walut wycofanych z obiegu jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Wymiana starych walut przebiega u nas w dogodnych dla klienta warunkach. Cała transakcja skupu nieobiegowych pieniędzy…

  1. począwszy od przyniesienia ich przez klienta do oddziału;
  2. poprzez wycenę przez starannie przeszkolony personel;
  3. aż po przelew należności na konto wskazane przez klienta lub wręczenie pieniędzy w formie gotówkowej;

zajmuje kilkanaście minut!

Cennik starych banknotów

Zapewniamy, że dokonamy bezpłatnej wyceny oraz podejmiemy się skupu każdej przyniesionej nam waluty. Oferujemy prawdopodobnie najlepsze ceny skupu w Polsce, dlatego warto odwiedzić skup banknotów wycofanych z obiegu w Tavex!

Nasz skup banknotów wycofanych z obiegu Warszawa obejmuje bardzo szeroką ofertę. Prowadzimy m.in.:

  • skup starych koron norweskich;
  • wymianę wycofanych funtów;
  • skup euro i wiele więcej.

Szczegółową ofertę przedstawiamy w tabeli poniżej, gdzie wyszczególnione zostały waluty wycofane z obiegu i ich ceny w skupie.

Uwaga! Niestety nie mamy już możliwości skupu wycofanych z obiegu koron szwedzkich!

 

Nazwa usługi – waluta, której banknoty są wycofane z obiegu Cena skupu (kursy walut)
Skup wycofanych franków – wycofane franki szwajcarskie -10% od standardowej ceny skupu*
Skup wycofanych dolarów – stare dolary australijskie, kanadyjskie -15% od standardowej ceny skupu
Skup wycofanych forintów – stare forinty węgierskie -15% od standardowej ceny skupu
Skup wycofanych koron – stare korony norweskie -0,04 PLN od standardowej ceny skupu
Skup wycofanych koron – stare korony duńskie -15% od standardowej ceny skupu
Skup wycofanych funtów – stare funty brytyjskie -5% od standardowej ceny skupu
Skup wycofanych funtów – stare funty szkockie -5% od standardowej ceny skupu funta brytyjskiego
Lity litewskie, łaty łotewskie, korony estońskie -15% od wartości rynkowej
Marki niemieckie -15% od wartości rynkowej
Franki belgijskie -25% od wartości rynkowej
Skup wycofanych dolarów – wycofane dolary amerykańskie, uszkodzone banknoty USD banknoty wycofane -10% od wartości rynkowej, banknoty uszkodzone wyceniane są stacjonarnie w oddziałach

*W przypadku chęci sprzedaży więcej niż 1000 wycofanych franków szwajcarskich oferujemy lepszy kurs skupu niż przedstawiony w tabeli.

Skupujemy każdą walutę. W przypadku innych popularnych walut, które nie zostały wymienione w powyższej tabeli, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. +48 22 114 00 20. Z przyjemnością doradzimy i pomożemy!


Skup wycofanych funtów, koron, marek – wymiana starych walut

Chcesz wymienić stare banknoty wycofane z obiegu? Jeżeli w Twojej kieszeni zalegają stare korony norweskie, stare wycofane funty czy inne waluty wycofane z obiegu, skontaktuj się z nami pod nr tel. +48 22 114 00 20. Alternatywnie, napisz za pomocą czatu na stronie, formularza kontaktowego, profilu @Tavex na Facebooku lub bezpośrednio na kontakt@tavex.pl. Serdecznie zapraszamy do kontaktu – nasi wykwalifikowani pracownicy otoczą Państwa profesjonalną opieką, udzielą najbardziej korzystnych porad z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań klienta.

Uwaga! W odpowiedzi na liczne pytania uprzejmie informujemy, że wymiany nie dokonujemy drogą internetową lub przez kuriera, a tylko i wyłącznie w naszych oddziałach w Warszawie, Gdyni, Katowicach i Wrocławiu, bezpośrednio w obecności klienta. Wynika to jedynie ze względów bezpieczeństwa. Dzięki temu macie Państwo w 100% kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Skup banknotów wycofanych z obiegu prowadzimy jedynie w godzinach pracy oddziałów.

Na pytania „do kiedy można wymienić stare funty” odpowiadamy, iż wymiany z pewnością będzie można dokonać tak długo, jak tylko informacja o wymianie konkretnej waluty jest widoczna na naszej stronie. Tak więc jeżeli z jakiegoś powodu nie możecie Państwo przyjechać do Warszawy, Gdyni, Katowic lub Wrocławia, a potrzeba uzyskania aktualnej waluty nie jest bardzo pilna, zalecamy zachowanie starych banknotów. Dzięki temu, wymianę będzie można przeprowadzić „przy okazji” i po prawdopodobnie najlepszym możliwym kursie w Tavex!


Aktualizacja – październik 2019

Wycofane korony norweskie – nowe 500 NOK

Norwegia to jeden z najbardziej popularnych kierunków, do którego każdego roku emigrują tysiące Polaków poszukujących dla siebie lepszych warunków czy kolejnych wyzwań życiowych. Ten bogaty kraj na północy Europy, znany ze swojej silnej i rozsądnie budowanej gospodarki, sukcesywnie wprowadza nowe serie banknotów. Jedną z takich ostatnich zmian jest nowa korona norweska o nominale 500, która została wprowadzona w 2018 roku. Skutkiem tego w październiku 2019 roku stare 500 koron norweskich zostało wycofane z obiegu. Jeśli posiadasz wycofane korony norweskie nie obawiaj się, że utraciły swoją całą wartość – w ramach usługi wymiany walut Tavex prowadzi także skup wycofanych koron norweskich. Kurs skupu korony norweskiej wynosi -0,04 PLN od standardowej ceny skupu, a zawsze aktualny kurs sprawdzisz w zakładce Kantor Warszawa Centrum.

Nowy banknot to przede wszystkim odświeżony wygląd. I tak stare 500 NOK zostało zastąpione banknotem przedstawiającym żaglówkę płynącą na morzu, które to wody morskie są nieodzownie kojarzone jako element norweskiej gospodarki. Nowa korona norweska wprowadzona przez Norges Bank prezentuje się następująco:

Wycofane korony norweskie – banknot nowe 500 NOK


Sprzedaż wycofanych banknotów 2 lewa BGN w Tavex

Do kiedy ważne są banknoty 2 lewa bułgarskie BGN?

Bułgarski Bank Narodowy zdecydował o wycofaniu z obiegu banknotów o nominale 2 lewa BGN jeszcze w 2020 roku. Banknoty o nominale 2 BGN straciły oficjalny status środka płatniczego w dniu 01.01.2021 r. Oznacza to, że nie mogą już być używane przy zawieraniu transakcji gotówkowych.

Wymiany bezterminowej można dokonać jedynie w punktach Banku Centralnego Bułgarii. Banknoty zostały zastąpione monetami emisji z 2015 i 2018 roku.

Gdzie w Polsce można sprzedać wycofaną serię banknotów o nominale 2 lewa bułgarskie BGN?

Tavex prowadzi skup wycofanej serii banknotów o nominale 2 lewa BGN – w celu sprzedaży waluty serdecznie zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych pięciu oddziałów. W Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 i przy Placu Konesera 10a, w Katowicach przy ul. 3 Maja 18, Gdyni, na ulicy al. Zwycięstwa 256. do najnowszego punktu we Wrocławiu przy ul. Oławskiej 9.

Walutę skupujemy w cenie 10% poniżej kursu rynkowego (bieżący kurs lewa bułgarskiego można sprawdzić m.in.tutaj)

W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zachęcamy do kontaktu z działem obsługi klienta pod nr tel. 22 114 00 20 lub za pośrednictwem czatu dostępnego na naszej stronie internetowej.