Stwórz nowe powiadomienie cenowe
Utwórz nowego bota cenowego
+ -
Utwórz nowego bota cenowego
Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

BESTSELLER

Złota moneta Britannia 1 oz

Produkt dostępny
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 9410 PLN. ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup Spread
1-3
9846,00 zł
9383,00 zł 4.70%
4-6
9836,00 zł
9383,00 zł 4.61%
7-9
9827,00 zł
9383,00 zł 4.52%
10-24
9817,00 zł
9383,00 zł 4.42%
25+
9803,00 zł
9383,00 zł 4.28%
Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł
Pocztex KURIER – 19,00 zł
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Ukryj metody i koszty dostawy
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Dostawa zamówienia – od 19,00 zł
Zobacz metody i koszty dostawy
Zdjęcia służą wyłącznie do celów prezentacyjnych i mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem konkretnego produktu.

Wprowadzenie

Jak prezentuje się złota moneta Brytyjska Britannia?

Jeżeli przed zakupem chcesz zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda moneta, kliknij poniższy przycisk, aby otworzyć film produktowy z naszego kanału na YouTube.

▷ Zobacz film produktowy

Jak wygląda złota moneta Britannia 1 oz?

Monety ze złota są jedną z najczęstszych form inwestowania w złoto fizyczne. Nic więc dziwnego, że inwestorzy często zastanawiają się, jakie są najlepsze monety do inwestowania. Najbardziej optymalny wybór, jeśli chodzi o inwestycje w złote monety, co do zasady stanowią monety uncjowe, które cechują się najbardziej atrakcyjną ceną w przeliczeniu na gram złota. Jedną z nich jest złota moneta bulionowa Britannia 1 oz, za której produkcję odpowiada renomowana mennica Royal Mint. Złota moneta jednouncjowa Britannia to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje produktu o wysokiej płynności.

Rewers monety złota Britannia 1 uncja przedstawia wizerunek tytułowej Britanni. Tuż obok jej powiewającej sukni widnieje znacznik przedstawiający kłódkę, która pod wpływem zmiany kąta patrzenia przeobraża się w trójząb. Poza sylwetką Britanni na rewersie monety złota Britannia 1 oz znajdziemy informację dotyczącą próby złota (próba 999,9). Na rewersie monety złota Britannia 1 uncja widnieje również jej waga, rok wybicia oraz nazwisko projektanta monety – Philippa Nathana. Tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę są zastosowane przez Royal Mint zabezpieczenia w postaci mikroskopijnego napisu, który według części źródeł oznacza „ozdobę i zabezpieczenie”, natomiast w innych tłumaczeniach „chwałę i obronę”, występujących wokół postaci Britanni kropek układających się w fale i charakterystycznej tekstury tarczy. 

Zdobiący rewers monety złota Britannia 1 uncja motyw doskonale koresponduje z awersem monety, który ukazuje wizerunek aktualnie panującego brytyjskiego monarchy. Na monetach wyemitowanych przed 2023 rokiem widnieje królowa Elżbieta II, natomiast od 2023 roku król Karol III. Na rewersie monety złota Britannia 1 oz znajdziemy również napis, który w polskim tłumaczeniu oznacza „Z łaski bożej królu, obrońco wiary”, a także wartość nominalną. Co warto podkreślić złote monety Britannia to nie tylko inwestycje, ale również pieniądze, a konkretnie prawny środek płatniczy na terytorium kraju emitenta, którego wartość wyrażają funty brytyjskie (100 pounds).

Britannia 1 uncja złota – historia brytyjskiej monety 

Wielka Brytania podążając śladem innych krajów pod koniec ubiegłego wieku zdecydowała się na rozpoczęcie produkcji swojej własnej monety bulionowej. Pierwsza emisja monety złota Britannia 1 oz miała miejsce w 1987 roku, jednak tytułowy motyw był obecny w brytyjskiej kulturze znacznie wcześniej. Historia Britanni będącej żeńskim ucieleśnieniem mieszkańców Wysp Brytyjskich sięga czasów panowania Karola II, a więc od XVII wieku. Od pierwszej emisji złota Britannia 1 oz ugruntowuje swoją pozycję w portfelach inwestorów na całym świecie, a widocznie na niej motyw stanowi obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli regionu.

Złota moneta Britannia 1 oz – co jeszcze ją wyróżnia?

Monety inwestycyjne zdobione motywem Britanni łączą w sobie wszystkie cechy, które powinny wyróżniać złoto inwestycyjne. Złota moneta Britannia 1 uncja przyciąga nie tylko uwagę inwestorów, którzy chętnie poszerzają swoje portfolio o emanujące elegancją produkty, ale jednocześnie zwracają uwagę na bezpieczeństwo inwestycji. Złota moneta Britannia 1 uncja jest bogata w walory estetyczne i słynie z wysokiego standardu wykonania, a jednocześnie jest jedną z najlepiej zabezpieczonych monet. Inwestowanie w złoto lokacyjne za pośrednictwem monet złota Britannia 1 oz to doskonałe rozwiązanie dla każdego kto ceni sobie połączenie najwyższa jakość – atrakcyjna cena.

Britannia 1 uncja złota – długoterminowa inwestycja w złoto 

Dealer złota Tavex jako oficjalny dystrybutor Royal Mint na polskim rynku oferuje monetę złota Britannia 1 oz w bardzo konkurencyjnej cenie biorąc pod uwagę dostępność od ręki, a także jej skup. Każdy inwestor decydując się na zakup monety Britannia 1 uncja złota w Tavex, wybiera autentyczność i bezpieczeństwo. W ofercie Tavex dostępne są również mniejsze wagowo odpowiedniki monety Britannia 1 uncja, m.in. złota moneta Britannia 1/10 oz i Britannia 1/2 oz, co pozwala na zakup produktu dostosowanego do indywidualnych możliwości finansowych i strategii inwestora.

 

Rozsądna dywersyfikacja

Inwestycja w fizyczne złoto to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności.

 • Aktualna cena sprzedaży 1 szt.
  9846,00 zł
 • Aktualna cena skupu 1 szt.
  9383,00 zł
 • Twoje ryzyko
  463,00 zł

Cena uncji złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 80.65% w ciągu ostatnich 8 lat – w tym okresie najniższe notowanie wyniosło 4317,13 PLN/oz, a najwyższe 11171,10 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynkach światowych to 9549,27 PLN/oz.

Uwaga! Cena tego produktu jest uzależniona od cen na rynkach finansowych, zgodnie z art. 38 pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

Waga całego produktu [g]
31.1037
Waga czystego kruszcu [g]
31.1035
Próba produktu [‰]
999.9
Waga czystego kruszcu [oz]
1
Średnica [mm]
32.69
Grubość [mm]
-
Nominał
100 GBP
Producent
The Royal Mint, Wielka Brytania

Awers

Na awersie złotej monety Brytyjska Britannia 1 oz znajdują się:

 • napis „CHARLES III” – z ang. „Karol III”, czyli Król Wielkiej Brytanii, a także jego portret, na którym jest skierowany twarzą w lewą stronę;
 • napisy „D. G. REX.” oraz „F. D.” – skrócone wersje wyrażeń „Dei Gratia Rex” oraz „Fidei defensor”, czyli kolejno z łac. „Z łaski Bożej Królu” i „Obrońca wiary”;
 • napis „100 POUNDS” – z ang. „100 funtów”, czyli wartość nominalna monety (100 funtów brytyjskich).

Rewers

Na rewersie złota Britannia posiada:

 • napis „BRITANNIA” – z ang. „Britannia”, czyli nazwa monety;
 • sylwetkę Britanni, dzierżącej w prawej ręce trójząb, w lewej tarczę imitującą flagę Wielkiej Brytanii przedstawioną na tle animacji odzwierciedlającej ruch fal;
 • znacznik zabezpieczający tuż obok powiewającej sukni Britanni, jakim jest ilustracja zamkniętej kłódki, która pod wpływem zmiany kąta patrzenia zmienia się w trójząb;
 • mikronapis „DECUS ET TUTAMENT” – według różnych tłumaczeń z łac. „Ozdoba i zabezpieczenie” lub „Chwała i obrona”;
 • rok wybicia;
 • napisy „1 OZ” oraz „999 FINE GOLD” – z ang. „1 uncja czystego złota 999”, czyli waga produktu i oznaczenie próby kruszcu;
 • napis „NATHAN”, czyli oznaczenie od imienia i nazwiska „Philip Nathan”, autora wspomnianej wyżej sylwetki Britanni.

Pakowanie

Każda moneta zapakowana jest w kapsułkę z tworzywa sztucznego – twardy, plastikowy kapsel.

Jeden proces, wiele możliwości

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym, na etapie uzupełniania szczegółów dotyczących realizacji transakcji, należy wskazać preferowaną przez siebie formę dostawy. Produkty możemy do Ciebie doręczyć na kilka sposobów lub możesz odebrać je osobiście w oddziale.

Dostawa wysyłkowa

Aktualnie oferujemy 4 metody dostawy wysyłkowych, do których należą:

 • Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł;
 • Pocztex KURIER – 19,00 zł;
 • List polecony priorytetowy – 9,00 zł;
 • Konwój indywidualny CHL – 299,00 zł.

Dostępność określonej metody dostawy wysyłkowej dla konkretnego zamówienia jest uzależniona od zawartości koszyka zakupowego, tj. od rodzaju zamawianych produktów oraz ich wartości.

W dni robocze wysyłka następuje już w ciągu 24* godzin od zaksięgowania płatności na naszym koncie i odnotowania tej wpłaty w naszym wewnętrznym systemie transakcyjnym. Rzeczywisty czas doręczenia przez przewoźnika to najczęściej 1 dzień roboczy, choć – w zależności od wybranej metody – może wynieść od 2 do 5 dni.

*Uwaga! W związku ze wzmożonym zainteresowaniem naszymi usługami obecnie wysyłka zamówienia lub przygotowanie do odbioru następują w czasie do 48 godzin. Staramy się uniknąć jakichkolwiek opóźnień, jednak za wszelkie potencjalne utrudnienia – bardzo przepraszamy.

Odbiór osobisty

Możliwość odbioru osobistego produktów jest darmowa. W oddziale możemy poprosić o okazanie ważnego dokumentu tożsamości, ponieważ jako sprzedawca musimy mieć pewność, że zamówienie odbiera uprawniona do tego osoba.

Szczegółowe informacje na temat metod, kosztów i zagadnień związanych z dostawą produktów zostały zaprezentowane w zakładce Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Bezpieczna dostawa

 

Każda przesyłka jest dyskretnie zapakowana oraz w pełni ubezpieczona, dlatego możesz bez obaw zamówić produkty przez internet – dodatkowo po ich nadaniu udostępnimy Ci numer paczki, więc będziesz mieć możliwość śledzenia całej jej trasy.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur i dostępne natychmiastowo, od ręki.

W przypadku chęci nabycia większej liczby sztuk danego produktu warto uprzednio skontaktować się z nami w celu potwierdzenia posiadania wymaganych zapasów. Gdy nasze stany magazynowe okażą się niewystarczające, co zdarza się wyjątkowo rzadko, poinformujemy Cię o najbliższej planowanej dacie uzupełnienia magazynu. W tym czasie możesz złożyć zamówienie, opłacić je i oczekiwać na informację o wysłaniu produktów lub o możliwości ich odbioru – wiadomość otrzymasz na e-mail podany w zamówieniu tak szybko, jak to możliwe!

Doręczenie zamówienia

Jeżeli chcesz poznać metody, koszty i zagadnienia związane z dostawą, przejdź do zakładki „Dostawa” na karcie produktu lub do zakładki „Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Wizyta w oddziale

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze osobistym zamówienia, np. tuż po jego złożeniu i opłaceniu lub planujesz zapłacić gotówką na miejscu, przed wizytą sprawdź dostępność banknotów w oddziale.

Produkt dostępny

Ten produkt jest fizycznie obecny w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur. Jeśli planujesz odebrać go osobiście, poniżej sprawdzisz dostępność w każdym z oddziałów – zielony znak przy lokalizacji oznacza, że na miejscu znajduje się min. 1 sztuka.

 

Warszawa, Świętokrzyska
Wrocław, Sucha
Wrocław, Wroclavia
Wrocław, Oławska
Warszawa, Klif
Poznań, Stary Browar
Warszawa, Centrum Koneser
Łódź, Manufaktura
Lublin, Królewska
Katowice, 3 Maja
Gdynia, Klif
Katowice, Silesia
Gdańsk, Galeria Bałtycka

Wykres ceny złota – notowania i kurs
Zobacz jak zmienia się kurs złota, śledź notowania w czasie rzeczywistym i bądź zawsze na bieżąco!