Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Utwórz nowego bota cenowego

+ -

Utwórz nowego bota cenowego

Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Srebrny Australijski Kangur – 1 oz srebra

Tavex z przyjemnością przedstawia charakteryzująca się wyjątkowo wysoką jakością monetę Australijski Srebrny Kangur, która jest najbardziej kultową spośród ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup
1-24 142,29 zł
102,97 zł
25-249 139,91 zł
103,93 zł
250+ 137,54 zł
104,89 zł
Dostawa kurierem Fedex 24 h – 20,00 zł
List polecony priorytetowy – 8,40 zł
Dostawa kurierem Pocztex 24 h – 20,00 zł
Odbiór w punkcie (Żabka, Ruch i inne) – 20,00 zł
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 PLN
Ukryj metody i koszty dostawy
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 PLN
Dostawa zamówienia już od 8,40 zł
Zobacz metody i koszty dostawy

Introduction

Tavex z przyjemnością przedstawia charakteryzująca się wyjątkowo wysoką jakością monetę Australijski Srebrny Kangur, która jest najbardziej kultową spośród australijskich bulionowych złotych monet. Wydana po raz pierwszy w wersji złotej monety w 1989 roku przez renomowaną mennicę Perth Mint, była pierwszą złotą monetą bulionową, upamiętniającą jedno z najbardziej wyjątkowych zwierząt na świecie – australijskiego kangura. Dzięki swej urodzie i czystości jest ceniona zarówno przez kolekcjonerów, jak i inwestorów. Traktowana w Australii jako prawny środek płatniczy moneta Australijski Srebrny Kangur o wadze 1 uncja posiada nominał 1 dolar australijski i jest dostępna po cenie z marżą niewiele wyższej od obowiązującej ceny spot srebra. Jako długoletni partner Perth Mint, Tavex jest w stanie oferować niezwykle konkurencyjne na rynku ceny dla każdej żądanej ilości tej urokliwej srebrnej monety.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 1. Monety Australijski Srebrny Kangur dotrzymują kroku cenie srebra. Wartość monet Kangur jest wyznaczana przede wszystkim przez ich zawartość czystego kruszcu, która powiązana jest z obowiązująca ceną srebra.
 2. Cena monety Australijski Srebrny Kangur będzie wzrastała wraz z inflacją. Srebro sprawdza się w historii jako cenna lokata w czasach wysokiej inflacji, zwiększając wartość szybciej i w większym stopniu niż większość innych inwestycji!
 3. Monety Australijski Srebrny Kangur są pieniądzem. Australijskie srebrne monety bulionowe Kangur są prawnym środkiem płatniczym w Australii i jako takie są akceptowane i wymienialne w dużej części świata.
 4. Monety Australijski Srebrny Kangur są sprzedawane z niską marżą. Jako partner Perth Mint, Tavex jest w stanie oferować srebrne monety Kangur z niską marżą.
 5. Australijski Srebrny Kangur jest uznawany na świecie. Jako jedyna na świecie srebrna moneta bulionowa, będąca prawnym środkiem płatniczym, która przedstawia wizerunek kangura, ma zapewnione uznanie inwestorów na całym świecie.
 6. Ta moneta jest czystym srebrem o próbie .9999. Australijskie srebrne monety Kangur są wspaniałym sposobem na pozyskanie przez ciebie tego szlachetnego białego metalu.
 7. Australijski Srebrny Kangur stanowi ekwiwalentną formę lokowania oszczędności. Historycznie niska cena srebra w porównaniu ze zlotem czyni z niego idealną inwestycję dla tych, którzy chcą zainwestować mniejsze kwoty lub dla tych, którzy nabywają większe ilości tego szlachetnego metalu dla jego “skoków”, w przewidywaniu szybszego wzrostu wartości ceny srebra w porównaniu ze złotem.

Kupno przedmiotów ze srebra oznacza niskie ryzyko i utrzymanie bogactwa

Wartość srebra wzrosła na przestrzeni lat, czyniąc je dobrym do utrzymania i wzrostu majątku.

 • Wartość produktu (1 szt.)
  142,29 zł
 • Cena wywoławcza
  102,97 zł
 • Twoje ryzyko teraz
  39,32 zł

To ciekawe! Cena srebra wyrażona w PLN uległa zmianie o 55.42% w ciągu ostatnich 8 lat. W tym okresie najniższa cena wynosiła 46,50 PLN/oz, a najwyższa 112,07 PLN/oz. Aktualny kurs srebra na rynku światowym to 96,26 PLN/oz.

Historia

 

Kangur – bezapelacyjnie australijski

Istnieje ponad 40 różnych gatunków kangurów, w tym kangur rudy osiągający wzrost do dwóch metrów wysokości i wagę do 90 kilogramów. Jest to największy torbacz żyjący na świecie i jedyne duże zwierzę poruszające się skacząc. Kangur jest endemicznym zwierzęciem Australii. Obok przestawienia na złotych i srebrnych monetach, pojawia się także jako emblemat w herbie tego państwa. Kangur jest uważany za nieoficjalny symbol Australii.

Monety Australijski Srebrny Kangur są produkowane przez Perth Mint

Moneta Australijski Srebrny Kangur jest dzisiaj bita przez Perth Mint, cieszącą się światowym uznaniem mennicę i producenta metali szlachetnych z siedzibą w mieście Perth w Australii Zachodniej. Mennica Perth Mint została utworzona w 1896 przez Britain’s Royal Mint w odpowiedzi na nowo odkryte złoża złota w Australii Zachodniej. Zadaniem Perth Mint było wytapianie złota z rudy wydobywanej w kopalniach i bicie złotych suwerenów z oczyszczonego kruszcu. Pomiędzy rokiem 1899 a 1931 Perth Mint produkowało znaczne ilości złotych suwerenów, które były rozprowadzane w Australii i całym brytyjskim imperium jako waluta obiegowa. Perth Mint pozostawało pod brytyjskim zarządem do roku 1971, kiedy to rząd Australii Zachodniej przejął mennicę. Dzisiaj mennica Perth Mint jest znana ze względu na jakość produkowanych przez siebie światowej klasy inwestycyjnych monet bulionowych, takich jak srebrne monety Kookaburra i Koala oraz seria lunarna. Perth Mint była członkiem Londyńskiego Rynku Złota (poprzednik LBMA) od roku 1934.

Moneta Australijski Srebrny Kangur jest największą na świecie złotą monetą

W roku 1991 mennica Perth Mint rozpoczęła emisję monety Australijski Złoty Kangur o masie jednego kilograma. Po raz pierwszy państwowa mennica wyemitowała złotą monetę, będącą prawnym środkiem płatniczym o tak dużej wadze. W przeciwieństwie do lżejszych monet Złoty Kangur, na których główny motyw kangura zmienia się corocznie, główny motyw jednokilogramowej monety, przedstawiający wizerunek czerwonego kangura australijskiego pozostaje niezmieniony od 1991 roku. Do tej pory sprzedano około 23.600 sztuk jednokilogramowej złotej monety Australijski Kangur.

Ponadto mennica Perth Mint wykonała w 2011 roku inny ogromny skok do przodu tworząc jako pierwsza mennica na świecie monetę z wizerunkiem czerwonego kangura australijskiego o wadze jednej tony. Moneta została wykonana ze szczerego, dwudziestoczterokaratowego złota i została w owym czasie wyceniona na 50 milionów dolarów australijskich. Gigantyczna moneta Australian Gold Kangaroo pobiła poprzedni rekord jako najbardziej cenna złota moneta wszechczasów. Ten poprzedni rekord najbardziej cennej złotej monety należał do stukilogramowej złotej monety Kanadyjski Liść Klonu, wybitej przez mennicę Royal Canadian Mint.

Perth Mint to ciesząca się światowym uznaniem mennica i producent metali szlachetnych z siedzibą w Perth w Australii Zachodniej. Mennicę utworzyło Britain’s Perth Mint w 1896 roku w odpowiedzi na nowoodkryte złoża złota. Zadaniem Perth Mint było wytapianie złota z rudy wydobywanej w miejscowych kopalniach i bicie złotych suwerenów z oczyszczonego kruszcu. W latach 1899-1931 mennicę opuszczały znaczne ilości złotych suwerenów rozprowadzanych następnie w Australii i całym brytyjskim imperium jako waluta obiegowa. Perth Mint pozostawało pod brytyjską kontrolą do roku 1971, kiedy to mennicę przejął rząd Australii Zachodniej. Perth Mint było członkiem Londyńskiego Rynku Złota (poprzednik LBMA) od roku 1934. Dzisiaj mennica jest znana z jakości produkowanych przez siebie światowej klasy inwestycyjnych monet bulionowych, włącznie z australijskim złotym Kangurem i srebrnymi monetami Kookaburra i Koala oraz złotą i srebrną serią lunarną.

Waga całego produktu – w gramach
31.10658
Waga samego kruszcu – w gramach
31.10347
Próba – zawartość kruszcu
9999
Waga kruszcu – w uncjach trojańskich
1
Średnica
40.6
Grubość
-
Nominał
1 dolar
Producent
The Perth Mint, Australia

Awers

Awers przedstawia najsłynniejsze zwierzę Australii, kangura, a powyżej niego znajduje się napis “AUSTRALIA KANGAROO”. Poniżej kangura podano rok wybicia, masę i próbę. Po prawej stronie kangura widnieje litera “P”, oznaczająca Perth Mint.

Rewers

Rewers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II. Przyczyna sportretowania Jej Królewskiej Mości Królowej wynika z przynależności Australii do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Jako członek Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, Australia uznaje królową Elżbietę II za swoją panującą konstytucyjną monarchinię. Powyżej wizerunku Królowej znajduje się tekst “ELIZABETH II” oraz “AUSTRALIA”. Poniżej wizerunku podane zostały wartość nominalna 1 dolar oraz inicjały projektanta “IRB” – Ian Rank-Broadley.

Pakowanie

Każda moneta jest pakowana osobno w twardą plastikową kapsułkę. Wielokrotności 25 sztuk jest pakowana w zamkniętą menniczą tubę.

Wartość produktu
Ryzyko, jeśli od razu odsprzedasz

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym możecie Państwo wybrać dostawę przesyłką kurierską, listem poleconym lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek na terenie Warszawy, Katowic lub Gdyni.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.

Dostawa za pośrednictwem Fedex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.

Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów. O możliwości odbioru zostaniecie Państwo poinformowani za pomocą wiadomości e-mail.

Do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki są w pełni ubezpieczone. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 20 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia. Zamówienia realizujemy na terenie Unii Europejskiej.

Oczekiwane koszty wysyłki

Tavex oferuje łatwą i bezpieczną wysyłkę dla wszystkich zamówień online. Przyjrzyj się bliżej kosztom.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszych magazynach i dostępne natychmiastowo, od ręki.

Jeśli zdecydujesz się na zakup z dostawą kurierem Pocztex pod wskazany adres albo do wybranego punktu odbioru Poczty Polskiej, Twoje zamówienie zostanie przekazane do wysyłki już w ciągu 24 godzin (w dni robocze) od momentu zaksięgowania wpłaty na jednym z naszych kont bankowych. Jednocześnie oznacza to, że zamówienia, za które płatności pojawią się u nas w piątek np. po godzinie 15:00, zostaną wysłane w poniedziałek lub – w przypadku poniedziałku ustawowo wolnego od pracy – w najbliższy dzień roboczy.

Produkt dostępny

Ten produkt jest fizycznie obecny w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur. Jeśli planujesz odebrać go osobiście, poniżej sprawdzisz dostępność w wybranym oddziale – zielony znak przy nazwie oznacza, że na miejscu znajduje się minimum 1 sztuka.

 

Warszawa, Koneser
Warszawa, Świętokrzyska
Katowice, 3 Maja
Gdynia, Klif

Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Utwórz Tavex ID
Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Bezpłatna konsultacja – online lub w oddziale!
Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować w fizyczne złoto lub srebro.