Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Tavex – Oficjalny Sponsor Filharmonii Narodowej

Logo Filharmonii Narodowej
Filharmonia Narodowa

Złoty czas Filharmonii Narodowej 

Co w duszy gra, czyli Tavex wieloletnim Sponsorem Filharmonii Narodowej. Rok 2022 to dla Tavex przełomowy okres, także pod kątem kolejnych projektów i współprac. Niewątpliwie, wspieranie polskiej kultury muzycznej i zaangażowanie się w wydarzenia kulturalne od zawsze były bliskie misji Tavex Polska. W końcu już od zamierzchłych dziejów muzyka i złoto przenosiły w czasie pewną, unikalną wartość kulturową, łącząc pokolenia i stając się w ten sposób wieczne i bezterminowe.

Na przestrzeni lat zarówno złoto, jak i muzyka stawały się nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Ich podobieństwo przejawia się w szczególnej roli, jaką pełnią w społeczeństwie.  Mowa tu o ich symbolicznym wymiarze – albowiem jeden i drugi termin niesie za sobą szczególne znaczenie, przekazując tym samym treści i wartości, których nie sposób przedstawić w żaden inny sposób. Tymi wartościami są bezterminowość i trwałość. Bez względu na nieuchronne procesy przemian społeczno-kulturowych, nieustanne interpretacje czy wahania, także te ekonomiczne – są nośnikiem kultury w czasie.

W tym roku otoczyliśmy kolejny raz, swoją opieką Filharmonię Narodową, stając się Sponsorem Roku Filharmonii Narodowej. Jest to wyjątkowe uznanie i gratyfikacja dla Tavex, przez wzgląd na szczególny moment w dziejach filharmonii narodowej – w ubiegłym roku mogliśmy wspólnie świętować jubileusz i 120-lecie jej powstania. Kiedy 5 listopada 1901 roku rozbrzmiały pierwsze dźwięki koncertu inauguracyjnego Filharmonii, złożonego z utworów najwybitniejszych, polskich kompozytorów. Aż do dzisiaj filharmonia organizuje koncerty symfoniczne pod batutą najwybitniejszych polskich muzyków, a także artystów z całego świata, oferując spotkania ze sztuką na najwyższym poziomie.

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią tej historii. Wierzymy, że muzyka ma charakter społeczny i bardzo istotny wymiar kulturalny. Zmienia świat, nierzadko mając realny wpływ na ludzki nastrój i światopogląd. Szczególnie w tych trudnych, postpandemicznych czasach. Filharmonia Narodowa odgrywa niepodważalną rolę w procesie upowszechniania kultury muzycznejmówi Prezes Tavex Polska, Aleksander Pawlak.

Tavex uhonorowany statuetką Sponsora Roku Filharmonii Narodowej

Filharmonia narodowa wręczenie nagród

Filharmonia Narodowa w tym roku nagrodziła Tavex wyróżnieniem, które co roku wręczane jest instytucjom w największym zakresie wspierającym jej działanie.

Przed koncertem wieńczącym jubileuszowy 120. sezon artystyczny Filharmonii Narodowej odbyła się uroczystość wręczenia statuetek dla Mecenasów, Partnerów i Sponsorów Filharmonii Narodowej. Wręczenie statuetek to gest podziękowania za zaangażowanie w zakończonym właśnie sezonie artystycznym 2021/2022. Tavex, jako firma, która kolejny rok z rzędu współpracuje z Filharmonią Narodową, otrzymała statuetkę Sponsora Roku Filharmonii Narodowej. Statuetkę z rąk Dyrektora Wojciecha Nowaka odebrał prezes Tavex – Aleksander Pawlak.

Filharmonia Narodowa – Czajkowski / Kancheli – płyta CD

Do zobaczenia w Filharmonii Narodowej!