Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Utwórz nowego bota cenowego

+ -

Utwórz nowego bota cenowego

Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

DOSTĘPNE

Srebrny Krugerrand (1 oz.) – 1 uncja srebrna moneta W magazynie – wysyłka w 24 h!

Tavex ma przyjemność zaprezentować nowiutką południowoafrykańską srebrną monetę Krugerrand. Jest to srebrna wersja pierwszej na świecie legalnej ... czytaj więcej
Kupimy:
1+
106,13 PLN

Introduction

Tavex ma przyjemność zaprezentować nowiutką południowoafrykańską srebrną monetę Krugerrand. Jest to srebrna wersja pierwszej na świecie legalnej złotej monety bulionowej. Najpierw wybita w 1967 r. złota moneta Krugerrand została wprowadzona w 1967 r. W 2017 roku obchodzono 50-lecie złotej monety Krugerrand, wydając specjalną srebrną monetę Krugerrand ze specjalnym znakiem mennicy z okazji 50-lecia. W 2018 r. pierwsza 1-uncjowa srebrna moneta Krugerrand została wydana z niską marżą w stosunku do rynkowej ceny srebra. Moneta ma ten sam wzór co oryginalna złota moneta z portretem Paula Krugera, byłego prezydenta Republiki Południowej Afryki. W przeciwieństwie do złotej monety, srebrna sztabka ma nominalną wartość 1 rand południowoafrykański.

Krugerrand to kultowa marka, która przetrwała próbę czasu. Popularność i wartość inwestycyjna Złotego Krugerranda sprawiły, że nowa srebrna moneta bulionowa Krugerrand była bardzo oczekiwana przez inwestorów na całym świecie. W świetle wielu konkurencyjnych inwestycji, Krugerrand utrzymuje, że inwestycja w srebro reprezentuje spokój ducha, którego poszukuje współczesny inwestor.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

Dlaczego warto kupić Południowoafrykański Srebrny Krugerrand – 1 oz.

 • Srebrne monety Krugerrand są pieniędzmi. Srebrne monety Krugerrand mają nominalną wartość 1 Rand, podmioty prawny środek płatniczy w Republice Południowej Afryki i są akceptowane i wymieniane na świecie.
 • Srebrne monety Krugerrand są nowymi monetami bulionowymi znanej na całym świecie mennicy południowoafrykańskiej. Krugerrand to kultowa marka, która przetrwała próbę czasu.

Kupno przedmiotów ze srebra oznacza niskie ryzyko i utrzymanie bogactwa

Wartość srebra wzrosła na przestrzeni lat, czyniąc je dobrym do utrzymania i wzrostu majątku.

 • Wartość produktu (1 szt.)
  152,31 PLN
 • Cena wywoławcza
  106,13 PLN
 • Twoje ryzyko teraz
  46,18 PLN

To ciekawe! Cena srebra wyrażona w PLN wzrosła o -8.11% w ciągu ostatnich 8 lat. W tym okresie najniższa cena wynosiła 47,29 PLN/1oz, a najwyższa 113,12 PLN/1oz. Aktualny kurs srebra na rynku światowym to 101,00 PLN/1oz.

Historia

Słowo "Krugerrand" pochodzi od nazwiska Paula Krugera i jednostki monetarnej Republiki Południowej Afryki, rand, która jest związana z Witwatersrand "grzbietem białej wody" - obszarem wydobycia złota odkrytym w 1886 roku w Afryce Południowej. Skocznik antylopi wyświetlany na awersie monety jest narodowym zwierzęciem RPA. Aloes claviflora jest jednym z najbardziej znanych aloesów południowoafrykańskich. Roślina ta jest szeroko rozpowszechniona w suchym wnętrzu RPA, obszarze, w którym populacja Skoczników antylopich jest również obfita. Projekt awersu wzorowany jest na znanym południowoafrykańskim rzeźbiarzu C. Steynbergu. Portret prezydenta został stworzony przez grawera Otto Schultz'a. 

W przeciwieństwie do złotych Krugerrandów, które nie mają wartości nominalnej, a ich wartość jest powiązana z zawartością czystego złota, z dominującą ceną rynkową złota, srebrny Krugerrand ma nominalną wartość 1 Rand południowoafrykański, chociaż jako monety bulionowe nie mają wartości nominalnej monetarnej inne niż ich waga w srebrze.

KRUGERRAND PRZEDSTAWIA WIZERUNEK PREZYDENTA KRUGERA

Awers srebrnego Krugerranda przedstawia Stephanusa Johannesa Paulusa Krugera, dawnego prezydenta Republiki Transwalu. Kruger zyskał międzynarodową sławę jako przywódca ruchu oporu Burów przeciwko armii brytyjskiej pod koniec XIX wieku. Burowie (mówiący po niderlandzku osadnicy z Europy w Południowej Afryce) zdecydowali się na utworzenie własnego, niezależnego państwa o nazwie Transwal. Paulus Kruger, który był potomkiem Burów stał się czołową postacią w ich dążeniu do ustanowienia samorządnego kraju na terytorium kontrolowanej przez Brytyjczyków Afryki Południowej.

Kruger pochodził z prostej rodziny. Urodził się na farmie w Południowej Afryce w 1825 roku. Nie posiadał formalnego wykształcenia. Swoje umiejętności nabyte w trakcie polowań i jazdy konnej wykorzystał podczas służby wojskowej w armii Transwalu. Szybko awansował i około czterdziestki był nominowany na stanowisko generalnego komendanta sił zbrojnych Transwalu. Umiejętności Krugera wykraczały poza wojskowość; był także zręcznym dyplomatą. W 1877 roku, kiedy Burowie po raz pierwszy powstawali przeciwko brytyjskiej dominacji, Kruger zapewnił Burom zwycięstwo metodami dyplomatycznymi. Zdobył dzięki temu taką popularność i poparcie, że trzy lata później w wyborach powszechnych został wybrany na prezydenta Republiki Transwalu.

KRUGERRAND ZOSTAŁ STWORZONA PRZEZ POŁUDNIOWOAFRYKAŃSKIE GÓRNICTWO ZŁOTA

Południowa Afryka przez połowę XX wieku była największym krajem wydobywającym złoto pokrywając prawie połowę rocznego światowego wydobycia. Tak ogromna podaż skłoniła południowoafrykańskie górnictwo złota do wprowadzenia obiegowych złotych monet, które zawierałyby wyłącznie lokalny, krajowy kruszec. Pomysł zaakceptował Południowoafrykański Bank Centralny i zezwolił na stworzenie złotych monet Krugerrand będących legalnym środkiem płatniczym. Złote Krugerrandy wybito po raz pierwszy na początku lat 70. XX wieku przez Mennicę Południowej Afryki i odniosły największy sukces spośród wszystkich złotych monet wyemitowanych przez RPA.

KRUGERRAND PRZEDSTAWIA WIZERUNEK PREZYDENTA KRUGERA

ODKRYCIE DUŻYCH ZŁÓŻ ZŁOTA W POŁUDNIOWEJ AFRYCE

Pokój między Burami a Brytyjczykami nie trwał niestety długo a przyczyniło się do tego odkrycie ogromnych złóż złota na terytorium Republiki Transwalu, w regionie zwanym Witwatersrand. Do dziś znajdują się tam jedne z największych zasobów złota na ziemi. Uważa się, że około 45% całego światowego wydobycia złota pochodzi właśnie z tych zasobnych w kruszec terenów. Brytyjczycy chcąc przejąć nad nimi kontrolę wysłali potężne siły, blisko 400.000 ludzi, by pokonać Burów. Bezdyskusyjna przewaga wojskowa zapewniła Brytyjczykom zwycięstwo i Transwal w 1902 został ponownie włączony do Imperium Brytyjskiego. Prezydent Kruger, który zdołał uciec do Europy, już nigdy nie postawił stopy w swojej ojczyźnie i zmarł na uchodźctwie w Szwajcarii 14 lipca 1904 roku.

Waga produktu w gramach
31.1346
Waga Srebro w gramach
31.10347
Czystość
999
Waga Srebro w uncjach trojańskich
1
Średnica
38.725
Gęstość
-
Wartość nominalna
1 Rand
Producent
The South African Mint, Republika Południowej Afryki

Awers

Awers srebrnej monety przedstawia portret ukochanego byłego prezydenta RPA - Paula Krugera. Srebrna moneta nosi ten sam wizerunek, co złoty Krugerrand, który został zainspirowany portretem używanym na Monecie Południowej Afryki z 1892 roku. Wokół portretu widnieje napis "SUID AFRIKA SOUTH AFRICA".

Rewers

Na rewersie monety znajduje się Springbok - średniej wielkości antylopa pochodząca z otwartych, bezdrzewnych równin południowoafrykańskich - przedstawiona w poprzek sawanny. "KRUGERRAND" jest wyryty nad zwierzęciem, moneta zawiera także rok emisji na bokach i zawartość srebra "FYNSILWER 1OZ FINE SILVER" i wartość nominalna R1.

Pakowanie

Każda moneta jest pakowana indywidualnie w plastikową kapsułę. Zestaw 25 monet jest dostęny w oryginalnych menniczych tubach. W wypadku większego zamówienia posiadamy mennicze pudełka zawierające 20 tub po 25 szt. Krugerrandów w każdej (łącznie 500 monet). 

Wartość produktu
Ryzyko, jeśli od razu odsprzedasz

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki są w pełni ubezpieczone. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 20 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Oczekiwane koszty wysyłki

Tavex oferuje łatwą i bezpieczną wysyłkę dla wszystkich zamówień online. Przyjrzyj się bliżej kosztom.

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki są w pełni ubezpieczone. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie chroniące przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę, należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota i srebra inwestycyjnego – 30 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo, aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Brak produktu w magazynie

Ten produkt jest obecnie niedostępny.

Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Utwórz Tavex ID
Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Zarezerwuj prywatną konsultację za darmo
Dowiedz się więcej o bezpiecznym inwestowaniu i zdobądź cenne informacje rynkowe.