Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Przekazy pieniężne – MoneyGram

MoneyGram International Inc. jest jednym z czołowych dostawców usług w zakresie obsługi przekazów pieniężnych na świecie. Spółka posiada przeszło 350 tysięcy punktów agencyjnych w ponad 200 krajach – w tym w oddziałach Tavex zlokalizowanych w Danii i Szwecji, a od niedawna również w Polsce!

Przekazy pieniężne – MoneyGram

MoneyGram, czyli przekazy pieniężne zorientowane na Twoje potrzeby

Zwykło się mówić, że czas to pieniądz, a pieniądze warto oszczędzać – a co, gdybyśmy powiedzieli Ci, że przekazy pieniężne MoneyGram pozjąwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze?

Co wyróżnia przekazy pieniężne MoneyGram?

MoneyGram to bardzo bezpieczny sposób realizacji zagranicznych przekazów pieniężnych, umożliwiający wysyłanie i odbieranie pieniędzy nawet w najbardziej odległych zakątkach naszego globu.

MoneyGram to gwarancja bezpieczeństwa

Przeszło 8 dekad doświadczenia spółki MoneyGram na rynku przekazów pieniężnych pozwoliło przedsiębiorstwu na pełne przystosowanie oferty do bieżących potrzeb klientów również w zakresie bezpieczeństwa. Unikalny Numer Referencyjny, którym oznaczany jest każdy przekaz, gwarantuje wysyłającemu, że jego pieniądze trafią wyłącznie w ręce osoby upoważnionej do ich odbioru i tyko po uprzednim okazaniu przez nią dokumentu tożsamości.

Szybko, jasno i prosto – przelewy pieniężne MoneyGram

Do najważniejszych zalet, które wyróżniają przelewy pieniężne MoneyGram, należy zaliczyć:

  1. Szybki czas realizacji transferu – już nie musisz się martwić, że odbiorca spędzi długie godziny w oczekiwaniu na transfer. Zdecydowana większość przekazów pieniężnych jest realizowana bezpośrednio po wysyłce. Dzięki MoneyGram pieniądze będą gotowe do odbioru nawet w kilka minut.
  2. Przejrzyste warunki – przekazy pieniężne MoneyGram to gwarancja najwyższej jakości usług przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny, bez ukrytych kosztów. Z MoneyGram od razu wiesz, jaka kwota trafi w ręce odbiorcy.
  3. Prostota – z MoneyGram nie musisz posiadać konta w banku, wykonywać przelewów weryfikacyjnych ani rejestrować się na żadnej platformie. Wystarczy, że odwiedzisz jeden z oddziałów partnerskich i w kilku prostych krokach dokonasz transferu. Cała procedura została opracowana w taki sposób, żeby jej realizacja była łatwa i przyjemna.

Gdzie skorzystać z MoneyGram?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, przekazy pieniężne MoneyGram można zlecić w ponad 200 krajach i w przeszło 350 tysiącach punktów agencyjnych, w tym od sierpnia 2021 roku we wszystkich polskich oddziałach Tavex.

Przekazy pieniężne MoneyGram w Warszawie

W Warszawie posiadamy dwa oddziały, w których istnieje możliwość zrealizowania przekazu pieniężnego lub odbioru środków w ramach MoneyGram Warszawa. Znajdziesz nas przy ul. Świętokrzyskiej 32 na wysokości Pałacu Kultury i Nauki, a także w Centrum Praskim Koneser przy ul. Plac Konesera 10a.

Przekazy pieniężne MoneyGram w Katowicach

Swój oddział Moneygram posiadamy również w samym sercu Śląska! W Katowicach jesteśmy obecni przy ul. 3 Maja 18, z wejściem od ul. Wawelskiej.

Przekazy pieniężne MoneyGram w Gdyni

A może bliżej Ci na Pomorze? Jeśli tak, od lipca 2021 roku możesz skorzystać z naszej oferty w Gdyni, w Galerii Klif przy al. Zwycięstwa 256.

Jak wysłać pieniądze za pośrednictwem MoneyGram?

W celu wysłania pieniędzy za pośrednictwem MoneyGram udaj się do wybranego oddziału Tavex i poinformuj dowolnego Specjalistę ds. Obsługi Klienta o zamiarze zrealizowania transferu – nie musisz umawiać się na wizytę, przelew możesz zlecić przychodząc „prosto z ulicy”. Otrzymasz krótki formularz wysyłki, który po wypełnieniu należy zwrotnie przekazać pracownikowi. Formularz ten zawiera szereg informacji niezbędnych do realizacji przekazu, m.in. o kwocie transferu i kraju, do którego wysyłane będą pieniądze. Pamiętaj, żeby mieć przy sobie dokument tożsamości, ponieważ jego brak uniemożliwi naszemu pracownikowi weryfikację danych, a Tobie realizację transferu. Po uiszczeniu opłaty za przekaz – której możesz dokonać zarówno w polskich złotówkach, jak i amerykańskich dolarach – ostatnim krokiem będzie nadanie przez naszego pracownika spersonalizowanego Numeru Referencyjnego, który umożliwi Ci śledzenie kolejnych etapów realizacji przekazu.

Jak odebrać pieniądze za pośrednictwem MoneyGram?

Odbiór przekazu MoneyGram jest tak samo prosty i intuicyjny, jak jego wysyłka. Po uzyskaniu od nadawcy informacji o Numerze Referencyjnym udaj się do wybranego oddziału Tavex i poinformuj o chęci odbioru pieniędzy w jednej z trzech dostępnych walut: polskich złotówkach, euro lub amerykańskich dolarach. Nasza firma, jako jeden z nielicznych partnerów MoneyGram na polskim rynku, gwarantuje Ci pełne możliwości w zakresie otrzymanej waluty – w większości punktów wybór będzie ograniczony wyłącznie do polskich złotych. Pamiętaj o zabraniu dokumentu tożsamości, który umożliwi naszemu pracownikowi weryfikację Twoich danych osobowych. Po odbiorze pieniędzy otrzymasz potwierdzenie zakończenia realizacji transferu.

Ile kosztuje przekaz pieniężny MoneyGram?

Opłaty za obsługę przekazów pieniężnych za pośrednictwem MoneyGram są bardzo atrakcyjne i zaczynają się już od kilkunastu złotych. Na wysokość opłaty wpływa kilka czynników, m.in. kraj docelowy realizowanego transferu, kwota przekazu (im wyższa, tym droższy przekaz) oraz sposób odbioru pieniędzy (przelew na konto bankowe odbiorcy, wpływ do portfela mobilnego, wypłata w placówce agencyjnej lub dostawa do domu).

Wysyłanie pieniędzy z MoneyGram się opłaca!

Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym Zespołem ds. Wsparcia Klienta w celu uzyskania informacji o dokładnej wysokości opłaty za przekaz oraz rozwiązania wszelkich pozostałych wątpliwości związanych z jego realizacją.