Stwórz nowe powiadomienie cenowe
Utwórz nowego bota cenowego
+ -
Utwórz nowego bota cenowego
Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

NAJTANIEJ

Srebrna moneta Wiedeński Filharmonik 1 oz

Produkt dostępny
Jak wygląda srebrna moneta Wiedeński Filharmonik 1 uncja?  Srebrna moneta bulionowa Wiedeński Filharmonik jest najlepiej sprzedającą się ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup Spread
1-19
138,04 zł
122,60 zł 11.19%
20-499
136,81 zł
122,60 zł 10.39%
500+
135,59 zł
122,60 zł 9.58%
Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł
Pocztex KURIER – 19,00 zł
List polecony priorytetowy – 9,00 zł
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Ukryj metody i koszty dostawy
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Dostawa zamówienia – od 9,00 zł
Zobacz metody i koszty dostawy
Zdjęcia służą wyłącznie do celów prezentacyjnych i mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem konkretnego produktu.

Wprowadzenie

Jak wygląda srebrna moneta Wiedeński Filharmonik 1 uncja? 

Srebrna moneta bulionowa Wiedeński Filharmonik jest najlepiej sprzedającą się europejską monetą wykonaną z kruszcu o najwyższej próbie. Za jej produkcję odpowiada jedna z najbardziej renomowanych mennic na świecie – Münze Österreich – która w 2019 roku obchodziła 825 rocznicę emisji pierwszych monet. Przy produkcji monety Wiedeński Filharmonik 1 uncja srebra mennica austriacka poszła w ślady pozostałych mennic emitujących najlepsze monety do inwestowania i zdecydowała się na zachowanie takiej samej szaty graficznej jak na złotym walorze. Za projekt monety srebrny Wiedeński Filharmonik 1 uncja odpowiada były główny medalier mennicy austriackiej Thomas Pesendorfer. 

Awers monety srebrny Wiedeński Filharmonik 1 uncja przedstawia organy zlokalizowane w gmachu wiedeńskiego towarzystwa muzycznego. Filharmonia Wiedeńska dzięki doskonałej akustyce jest uważana za jedną z najwspanialszych sal koncertowych świata. Na awersie monety Wiedeński Filharmonik 1 uncja srebra znajdziemy informacje takie jak waga, rok wybicia, próba srebra oraz pochodzenie monety. Tym, co szczególnie przykuwa uwagę jest wartość nominalna monety srebrny Wiedeński Filharmonik 1 oz., bowiem posiada ona dosyć nietypowy nominał 1,5 euro. Srebrne monety Wiedeński Filharmonik 1 uncja to nie tylko inwestycje, ale pieniądze, a konkretnie prawny środek płatniczy na terytorium kraju emitenta. Na monetach Wiedeński Filharmonik 1 uncja srebra wyemitowanych przed 2002 rokiem, kiedy Austria weszła do strefy euro, wartość ta była wyrażana w szylingach austriackich.

Na rewersie srebrna moneta Filharmonik Wiedeński 1 oz posiada natomiast 8 najważniejszych instrumentów orkiestry Filharmoników Wiedeńskich, takich jak wiolonczela, skrzypce, róg wiedeński, fagot oraz harfa. Powyżej na monecie srebrny Filharmonik Wiedeński 1 oz widnieje napis „WIENER PHILHARMONIKER”, natomiast tuż pod nim „SILBER”.

Wiedeński Filharmonik 1 uncja srebra – historia austriackiej monety

Ogólnoświatowy sukces złotej monety Filharmonik Wiedeński 1 oz zainspirował Münze Österreich do stworzenia jej srebrnego odpowiednika, który niedługo po pierwszej emisji w 2008 roku sukcesywnie zyskiwał zainteresowanie wśród inwestujących w srebro lokacyjne. Dziś moneta Filharmonik 1 uncja srebra jest fenomenem na skalę światową wśród srebrnych produktów inwestycyjnych, a rozpoznawalność monety srebrny Wiedeński Filharmonik 1 oz zapewnia jej wysoką płynność. 

Śmiało można uznać, że moneta jednouncjowa srebrny Wiedeński Filharmonik jest niekwestionowanym „must have” w portfelu inwestorów wrażliwych na piękno. Dbałość o każdy szczegół na wszystkich etapach produkcji monety srebrny Filharmonik wiedeński 1 oz, w połączeniu z wyjątkowym motywem, jakim jest słynna na całym świecie orkiestra Filharmoników Wiedeńskich oraz najwyższą czystością kruszcu próby ag.999, czyni monetę Wiedeński Filharmonik 1 uncja srebra prawdziwym rarytasem części inwestycyjnego portfolio poświęconej metalom szlachetnym. Tym, co dodatkowo wyróżnia monetę srebrny Wiedeński Filharmonik 1 uncja na tle konkurencji, są idealnie gładkie i pozbawione wyżłobień ranty, przez co ta srebrna moneta mieni się blaskiem pod każdym kątem. 

Wiedeński Filharmonik 1 uncja srebra – co jeszcze go wyróżnia?

Nie ulega zatem wątpliwości, że te austriackie monety inwestycyjne łączą w sobie wszystkie cechy, które powinny wyróżniać fizyczne srebro inwestycyjne. Inwestowanie w srebrne monety uncjowe zdobione motywem Filharmonii Wiedeńskiej to nie tylko wybór produktów z kruszcu o najwyższej czystości (próba 999), ale jednocześnie najlepszej jakości w konkurencyjnej cenie.

Wiedeński Filharmonik 1 uncja srebra – długoterminowa inwestycja w srebro 

Tavex jako oficjalny dystrybutor Münze Österreich na polskim rynku oferuje monetę Wiedeński Filharmonik 1 uncja srebra w bardzo konkurencyjnej cenie biorąc pod uwagę dostępność od ręki, a także jej skup. Każdy inwestordecydując się na zakup monety srebrny Filharmonik Wiedeński 1 oz w Tavex, wybiera autentyczność i bezpieczeństwo. Uncja, tuba, a nawet masterbox – wysyłamy już w 24 – 48 godzin kurierem pod wskazany adres, do punktu odbioru lub listem poleconym priorytetowym! Więcej informacji na temat realizacji zamówień znajdziesz w zakładce „Dostawa”. Już dziś zainwestuj w swoje finansowe bezpieczeństwo i wybierz monetę srebrny Filharmonik Wiedeński 1 oz.

Rozsądna dywersyfikacja

Inwestycja w fizyczne srebro to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności.

 • Aktualna cena sprzedaży 1 szt.
  138,04 zł
 • Aktualna cena skupu 1 szt.
  122,60 zł
 • Twoje ryzyko
  15,44 zł

Cena uncji srebra wyrażona w PLN uległa zmianie o 68.55% w ciągu ostatnich 8 lat – w tym okresie najniższe notowanie wyniosło 46,50 PLN/oz, a najwyższe 129,52 PLN/oz. Aktualny kurs srebra na rynkach światowych to 123,20 PLN/oz.

Uwaga! Cena tego produktu jest uzależniona od cen na rynkach finansowych, zgodnie z art. 38 pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

Waga całego produktu [g]
31.13461
Waga czystego kruszcu [g]
31.10347
Próba produktu [‰]
999
Waga czystego kruszcu [oz]
1
Średnica [mm]
37
Grubość [mm]
-
Nominał
1,5 EUR
Producent
Austrian Mint, Austria

Awers

Na awersie Srebrnego Filharmonika znajdują się:

 • napis „REPUBLIK ÖSTERREICH” – z niem. „Republika Austrii”, czyli oznaczenie kraju producenta;
 • jedyne w swoim rodzaju organy, w rzeczywistości zlokalizowane w sali koncertowej Musikverein w Wiedniu, która jest siedzibą Orkiestry Filharmoników Wiedeńskich, a dzięki doskonałej akustyce jest uważana za jedną z najwspanialszych sal koncertowych świata;
 • napis „1 UNZE FEINSILBER” – z niem. „1 uncja czystego srebra”, czyli waga produktu i oznaczenie próby kruszcu;
 • rok wybicia i wartość nominalna monety (1,50 euro).

Rewers

Na rewersie Srebrny Filharmonik posiada:

 • napis „WIENER PHILHARMONIKER” – z niem. „Wiedeński Filharmonik”, czyli nazwa monety;
 • napis „SILBER” – z niem. „srebro”, czyli oznaczenie kruszcu, z którego wykonano monetę;
 • ilustrację 8 instrumentów muzycznych, w tym wiolonczelę, 4 pary skrzypiec, róg wiedeński, fagot i harfę.

Pakowanie

Jeśli zdecydujesz się na zakup pojedynczych sztuk, każdy Srebrny Wiedeński Filharmonik będzie osobno zapakowany w kapsułkę z tworzywa sztucznego (twardy, plastikowy kapsel), co ułatwia transport i przechowywanie produktu. W dowolnym momencie możesz wyjąć monetę z opakowania i ponownie ją w nim umieścić.

W przypadku zakupu 20 sztuk lub wielokrotności tej liczby monety mogą zostać wysłane w oryginalnej, zaplombowanej tubie, natomiast jeśli zamówisz łącznie 500 Srebrnych Filharmoników, tj. 25 tub po 20 sztuk, zamówienie możemy wysłać w formie tzw. masterboxa.

Uwaga! W przypadku zamówień internetowych zwyczajowo staramy się wysyłać produkty nowe oraz pochodzące z aktualnego rocznika, jednak mając na uwadze fakt, że srebrne monety bulionowe są przez nas sprzedawane w ramach VAT-marży, może zdarzyć się, iż produkty będą pochodziły z ubiegłych lat produkcji – nie ma to jednak żadnego wpływu na ich wartość inwestycyjną.

Jeden proces, wiele możliwości

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym, na etapie uzupełniania szczegółów dotyczących realizacji transakcji, należy wskazać preferowaną przez siebie formę dostawy. Produkty możemy do Ciebie doręczyć na kilka sposobów lub możesz odebrać je osobiście w oddziale.

Dostawa wysyłkowa

Aktualnie oferujemy 4 metody dostawy wysyłkowych, do których należą:

 • Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł;
 • Pocztex KURIER – 19,00 zł;
 • List polecony priorytetowy – 9,00 zł;
 • Konwój indywidualny CHL – 299,00 zł.

Dostępność określonej metody dostawy wysyłkowej dla konkretnego zamówienia jest uzależniona od zawartości koszyka zakupowego, tj. od rodzaju zamawianych produktów oraz ich wartości.

W dni robocze wysyłka następuje już w ciągu 24* godzin od zaksięgowania płatności na naszym koncie i odnotowania tej wpłaty w naszym wewnętrznym systemie transakcyjnym. Rzeczywisty czas doręczenia przez przewoźnika to najczęściej 1 dzień roboczy, choć – w zależności od wybranej metody – może wynieść od 2 do 5 dni.

*Uwaga! W związku ze wzmożonym zainteresowaniem naszymi usługami obecnie wysyłka zamówienia lub przygotowanie do odbioru następują w czasie do 48 godzin. Staramy się uniknąć jakichkolwiek opóźnień, jednak za wszelkie potencjalne utrudnienia – bardzo przepraszamy.

Odbiór osobisty

Możliwość odbioru osobistego produktów jest darmowa. W oddziale możemy poprosić o okazanie ważnego dokumentu tożsamości, ponieważ jako sprzedawca musimy mieć pewność, że zamówienie odbiera uprawniona do tego osoba.

Szczegółowe informacje na temat metod, kosztów i zagadnień związanych z dostawą produktów zostały zaprezentowane w zakładce Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Bezpieczna dostawa

 

Każda przesyłka jest dyskretnie zapakowana oraz w pełni ubezpieczona, dlatego możesz bez obaw zamówić produkty przez internet – dodatkowo po ich nadaniu udostępnimy Ci numer paczki, więc będziesz mieć możliwość śledzenia całej jej trasy.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur i dostępne natychmiastowo, od ręki.

W przypadku chęci nabycia większej liczby sztuk danego produktu warto uprzednio skontaktować się z nami w celu potwierdzenia posiadania wymaganych zapasów. Gdy nasze stany magazynowe okażą się niewystarczające, co zdarza się wyjątkowo rzadko, poinformujemy Cię o najbliższej planowanej dacie uzupełnienia magazynu. W tym czasie możesz złożyć zamówienie, opłacić je i oczekiwać na informację o wysłaniu produktów lub o możliwości ich odbioru – wiadomość otrzymasz na e-mail podany w zamówieniu tak szybko, jak to możliwe!

Doręczenie zamówienia

Jeżeli chcesz poznać metody, koszty i zagadnienia związane z dostawą, przejdź do zakładki „Dostawa” na karcie produktu lub do zakładki „Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Wizyta w oddziale

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze osobistym zamówienia, np. tuż po jego złożeniu i opłaceniu lub planujesz zapłacić gotówką na miejscu, przed wizytą sprawdź dostępność banknotów w oddziale.

Produkt dostępny

Ten produkt jest fizycznie obecny w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur. Jeśli planujesz odebrać go osobiście, poniżej sprawdzisz dostępność w każdym z oddziałów – zielony znak przy lokalizacji oznacza, że na miejscu znajduje się min. 1 sztuka.

 

Warszawa, Świętokrzyska
Wrocław, Sucha
Wrocław, Wroclavia
Wrocław, Oławska
Warszawa, Klif
Poznań, Stary Browar
Warszawa, Centrum Koneser
Łódź, Manufaktura
Lublin, Królewska
Katowice, 3 Maja
Gdynia, Klif
Katowice, Silesia
Gdańsk, Galeria Bałtycka

Wykres ceny srebra – notowania i kurs
Zobacz jak zmienia się kurs srebra, śledź notowania w czasie rzeczywistym i bądź zawsze na bieżąco!