Stwórz nowe powiadomienie cenowe
Utwórz nowego bota cenowego
+ -
Utwórz nowego bota cenowego
Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złota moneta Australijski Kangur 1/4 oz

Produkt niedostępny
Tavex z przyjemnością przedstawia charakteryzująca się wyjątkowo wysoką jakością monetę Australijski Złoty Kangur (Australian Gold Kangaroo), która ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup
1-4
-
2415,00 zł
5-9
-
2415,00 zł
10+
-
2415,00 zł
Zdjęcia służą wyłącznie do celów prezentacyjnych i mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem konkretnego produktu.

Wprowadzenie

Tavex z przyjemnością przedstawia charakteryzująca się wyjątkowo wysoką jakością monetę Australijski Złoty Kangur (Australian Gold Kangaroo), która jest najbardziej kultową spośród australijskich bulionowych złotych monet. Wydana po raz pierwszy w 1989 roku przez renomowaną mennicę Perth Mint, była pierwszą złotą monetą bulionową, upamiętniającą jedno z najbardziej wyjątkowych zwierząt na świecie- australijskiego kangura w złocie o czystości 99,99%. Prezentując niezrównane piękno i czystość jest ceniona zarówno przez kolekcjonerów, jak i inwestorów. Traktowana w Australii jako prawny środek płatniczy moneta Australijski Złoty Kangur o wadze 1/4 uncji posiada nominał 25 dolarów australijskich i jest dostępna po cenie z marżą niewiele wyższą od obowiązującej ceny spot złota. Jako długoletni partner Perth Mint, Tavex jest w stanie oferować dominujące na rynku kwoty na każdą żądaną ilość tej eleganckiej złotej monety. 

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • Monety Australijski Zloty Kangur dotrzymują kroku cenie złota. Podstawowa wartość tych monet jest wyznaczana przede wszystkim przez ich zawartość czystego kruszcu, która powiązana jest z obowiązującą ceną złota.
 • Monety Australijski Zloty Kangur są pieniądzem. Są one prawnym środkiem płatniczym w Australii i jako taki są uznawane i wymieniane na całym świecie.
 • Monety Australijski Zloty Kangur są dwudziestoczterokaratowym dziełem sztuki. Tym, co wyróżnia tę monetę są jej wysublimowane artystyczne szczegóły w połączeniu z matowymi i błyszczącymi powierzchniami o wypolerowanych motywach, nadającymi monecie zdumiewający blask złota. Przyciąga ona rzeczywiście wzrok każdego miłośnika drogocennych dzieł sztuki.
 • Monety Australijski Zloty Kangur są popularne wśród kolekcjonerów. Moneta Australijski Złoty Kangur jest jedną z jedynie dwóch istniejących na świecie złotych monet będących prawnym środkiem płatniczym, na których rysunek głównego motywu zmienia się corocznie. Drugim przykładem jest złota moneta Chińska Panda.
 • Monety Australijski Zloty Kangur są sprzedawane z niską marżą. Jako partner Perth Mint, Tavex może oferować monety Australijski Zloty Kangur z niską marżą.
 • Monety Australijski Zloty Kangur są rozpoznawalne na całym świecie. Dzięki ciągłej produkcji od 1986 roku oraz dzięki wizerunkowi najbardziej potężnej i najdłużej panującej w dwudziestym wieku monarchini, Królowej Elżbiety II, nazwa monety Australijski Złoty Kangur jest powszechnie znana na światowym rynku złota.
 • Monety Australijski Zloty Kangur stanowią ekwiwalentną formę lokowania oszczędności. Monety Australijski Zloty Kangur stanowią idealny wybór dla tych długoterminowych oszczędzających, którzy cenią bezpieczeństwo i stabilność, wynikające z fizycznych własności złotych monet, będących prawnym środkiem płatniczym.
 • Monety Australijski Zloty Kangur są wyjątkowym sposobem wzbogacenia twojego portfolio lokacyjnego. Niska korelacja złota z innymi aktywami finansowym czyni z monet Australijski Złoty Kangur zabezpieczenie portfolio przed ryzykiem rynkowym.

Rozsądna dywersyfikacja

Inwestycja w fizyczne złoto to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności.

 • Aktualna cena sprzedaży 1 szt.
  2603,00 zł
 • Aktualna cena skupu 1 szt.
  2415,00 zł
 • Twoje ryzyko
  188,00 zł

Cena uncji złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 85.76% w ciągu ostatnich 8 lat – w tym okresie najniższe notowanie wyniosło 4317,13 PLN/oz, a najwyższe 11171,10 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynkach światowych to 9456,04 PLN/oz.

Uwaga! Cena tego produktu jest uzależniona od cen na rynkach finansowych, zgodnie z art. 38 pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

Historia

Złoty samorodek i kangur – bezapelacyjnie australijskie

Dla opisania monety Australijski Złoty Kangur używa się dziś kilku różnych nazw:

* Australian Nugget (australijski samorodek)
* Australian Kangaroo (australijski kangur)
* Australian Gold Nugget (australijski złoty samorodek)
* Australian Gold Kangaroo (australijski złoty kangur)

Przyczyną istnienia tak wielu nazw jest fakt, iż w latach 1986 do 1989 głównym motywem przedstawianym na monecie był złoty samorodek, stąd pierwotna nazwa monety. Złoty samorodek był uważany za symbol dziejów Australii, gdzie znaleziono kilka z największych aluwialnych złotych samorodków na świecie, wśród nich “The Welcome Stranger” (Witaj nieznajomy) o godnej uwagi wadze czystego złota 2.315 uncji trojańskich czyli 72 kilogramów. Chociaż zloty samorodek był przedstawiany na złotej monecie Australian Nugget przez kilka lat, to w 1989 roku zastąpiono go bardziej rozpoznawalnym symbolem Australii: kangurem. Poza zmianą motywu zmianie uległa również nazwa z Australian Nugget na Australian Kangaroo; wszystkie inne cechy monety pozostały zasadniczo niezmienione. Ponieważ kangur jest endemicznym zwierzęciem Australii, dzięki niemu skojarzenie złotej monety stało się o wiele bardziej jednoznaczne. Obok przestawienia na złotej monecie Australian Kangaroo, kangur pojawia się także jako emblemat w herbie Australii. Kangur jest uważany rzeczywiście za nieoficjalny symbol Australii.

Monety Australijski Zloty Kangur są produkowane przez Perth Mint

Moneta Australijski Złoty Kangur jest dzisiaj bita przez Perth Mint, cieszącą się światowym uznaniem mennicę i producenta metali szlachetnych z siedzibą w mieście Perth w Australii Zachodniej. Mennica Perth Mint została utworzona w 1896 przez Britain’s Royal Mint w odpowiedzi na nowoodkryte złoża złota w Australii Zachodniej. Zadaniem Perth Mint było wytapianie złota z rudy wydobywanej w kopalniach i bicie złotych suwerenów z oczyszczonego kruszcu. Pomiędzy rokiem 1899 a 1931 Perth Mint produkowało znaczne ilości złotych suwerenów, które były rozprowadzane w Australii i całym brytyjskim imperium jako waluta obiegowa. Perth Mint pozostawało pod brytyjskim zarządem do roku 1971, kiedy to rząd Australii Zachodniej przejął mennicę. Dzisiaj mennica Perth Mint jest znana ze względu na jakość produkowanych przez siebie światowej klasy inwestycyjnych monet bulionowych, takich jak srebrne monety Kookaburra i Koala oraz seria lunarna. Perth Mint była członkiem Londyńskiego Rynku Złota (poprzednik LBMA) od roku 1934.

Moneta Australijski Złoty Kangur jest największą na świecie złotą monetą

W roku 1991 mennica Perth Mint rozpoczęła emisję monety Australijski Złoty Kangur o masie jednego kilograma. Po raz pierwszy państwowa mennica wyemitowała złotą monetę, będącą prawnym środkiem płatniczym o tak dużej wadze. W przeciwieństwie do lżejszych monet Złoty Kangur, na których główny motyw kangura zmienia się corocznie, główny motyw jednokilogramowej monety, przedstawiający wizerunek czerwonego kangura australijskiego pozostaje niezmieniony od 1991 roku. Do tej pory sprzedano około 23.600 sztuk jednokilogramowej złotej monety Australijski Kangur. Ponadto mennica Perth Mint wykonała w 2011 roku inny ogromny skok do przodu tworząc jako pierwsza mennica na świecie monetę z wizerunkiem czerwonego kangura australijskiego o wadze jednej tony. Moneta została wykonana ze szczerego, dwudziestoczterokaratowego złota i została w owym czasie wyceniona na 50 milionów dolarów australijskich. Gigantyczna moneta Australian Gold Kangaroo pobiła poprzedni rekord jako najbardziej cenna złota moneta wszechczasów. Ten poprzedni rekord najbardziej cennej złotej monety należał do stukilogramowej złotej monety  Kanadyjski Liść Klonu, wybitej przez mennicę Royal Canadian Mint.

Perth Mint to ciesząca się światowym uznaniem mennica i producent metali szlachetnych z siedzibą w Perth w Australii Zachodniej. Mennicę utworzyło Britain’s Perth Mint w 1896 roku w odpowiedzi na nowoodkryte złoża złota. Zadaniem Perth Mint było wytapianie złota z rudy wydobywanej w miejscowych kopalniach i bicie złotych suwerenów z oczyszczonego kruszcu. W latach 1899-1931 mennicę opuszczały znaczne ilości złotych suwerenów rozprowadzanych następnie w Australii i całym brytyjskim imperium jako waluta obiegowa. Perth Mint pozostawało pod brytyjską kontrolą do roku 1971, kiedy to mennicę przejął rząd Australii Zachodniej. Perth Mint było członkiem Londyńskiego Rynku Złota (poprzednik LBMA) od roku 1934. Dzisiaj mennica jest znana z jakości produkowanych przez siebie światowej klasy inwestycyjnych monet bulionowych, włącznie z australijskim złotym Kangurem i srebrnymi monetami Kookaburra i Koala oraz złotą i srebrną serią lunarną.

Waga całego produktu [g]
7.77664
Waga czystego kruszcu [g]
7.77586
Próba produktu [‰]
9999
Waga czystego kruszcu [oz]
0.25
Średnica [mm]
20.1
Grubość [mm]
-
Nominał
25 dolarów
Producent
The Perth Mint, Australia

Awers

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II. Przyczyna sportretowania Jej Królewskiej Mości Królowej wynika z przynależności Australii do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Jako członek Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, Australia uznaje królową Elżbietę II za swoją panującą konstytucyjną monarchinię. Powyżej wizerunku Królowej znajduje się tekst “ELIZABETH II” oraz “AUSTRALIA”. Poniżej wizerunku podane zostały wartość nominalna 25 dolarów, oraz inicjały projektanta “IRB” – Ian Rank-Broadley.

Rewers

Rewers przedstawia najsłynniejsze zwierzę Australii, kangura, a powyżej niego znajduje się napis “AUSTRALIAN KANGAROO”. Poniżej kangura podano rok wybicia, masę i próbę. Po prawej stronie kangura widnieje litera “P”, oznaczająca Perth Mint.

Pakowanie

Każda moneta jest pakowana osobno w twardą plastikową kapsułkę przez Perth Mint. 

Jeden proces, wiele możliwości

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym, na etapie uzupełniania szczegółów dotyczących realizacji transakcji, należy wskazać preferowaną przez siebie formę dostawy. Produkty możemy do Ciebie doręczyć na kilka sposobów lub możesz odebrać je osobiście w oddziale.

Dostawa wysyłkowa

Aktualnie oferujemy kilka metod dostawy wysyłkowych, do których należą:

 • Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł;
 • Pocztex KURIER – 19,00 zł;
 • ORLEN Paczka – 19,00 zł;
 • List polecony priorytetowy – 9,00 zł;
 • Konwój indywidualny CHL – 599,00 zł.

Dostępność określonej metody dostawy wysyłkowej dla konkretnego zamówienia jest uzależniona od zawartości koszyka zakupowego, tj. od rodzaju zamawianych produktów oraz ich wartości.

W dni robocze wysyłka następuje już w ciągu 24* godzin od zaksięgowania płatności na naszym koncie i odnotowania tej wpłaty w naszym wewnętrznym systemie transakcyjnym. Rzeczywisty czas doręczenia przez przewoźnika to najczęściej 1 dzień roboczy, choć – w zależności od wybranej metody – może wynieść od 2 do 5 dni.

*Uwaga! W związku ze wzmożonym zainteresowaniem naszymi usługami obecnie wysyłka zamówienia lub przygotowanie do odbioru następują w czasie do 48 godzin. Staramy się uniknąć jakichkolwiek opóźnień, jednak za wszelkie potencjalne utrudnienia – bardzo przepraszamy.

Odbiór osobisty

Możliwość odbioru osobistego produktów jest darmowa. W oddziale możemy poprosić o okazanie ważnego dokumentu tożsamości, ponieważ jako sprzedawca musimy mieć pewność, że zamówienie odbiera uprawniona do tego osoba.

Szczegółowe informacje na temat metod, kosztów i zagadnień związanych z dostawą produktów zostały zaprezentowane w zakładce Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Bezpieczna dostawa

 

Każda przesyłka jest dyskretnie zapakowana oraz w pełni ubezpieczona, dlatego możesz bez obaw zamówić produkty przez internet – dodatkowo po ich nadaniu udostępnimy Ci numer paczki, więc będziesz mieć możliwość śledzenia całej jej trasy.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur i dostępne natychmiastowo, od ręki.

W przypadku chęci nabycia większej liczby sztuk danego produktu warto uprzednio skontaktować się z nami w celu potwierdzenia posiadania wymaganych zapasów. Gdy nasze stany magazynowe okażą się niewystarczające, co zdarza się wyjątkowo rzadko, poinformujemy Cię o najbliższej planowanej dacie uzupełnienia magazynu. W tym czasie możesz złożyć zamówienie, opłacić je i oczekiwać na informację o wysłaniu produktów lub o możliwości ich odbioru – wiadomość otrzymasz na e-mail podany w zamówieniu tak szybko, jak to możliwe!

Doręczenie zamówienia

Jeżeli chcesz poznać metody, koszty i zagadnienia związane z dostawą, przejdź do zakładki „Dostawa” na karcie produktu lub do zakładki „Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Wizyta w oddziale

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze osobistym zamówienia, np. tuż po jego złożeniu i opłaceniu lub planujesz zapłacić gotówką na miejscu, przed wizytą sprawdź dostępność banknotów w oddziale.

Produkt niedostępny

Ten produkt może być fizycznie nieobecny w naszym magazynie ani w żadnym z biur. Gdy tylko wróci do sprzedaży, poniżej sprawdzisz dostępność w każdym z oddziałów – zielony znak przy lokalizacji oznacza, że na miejscu znajduje się min. 1 sztuka.

 

Bezpłatna konsultacja online!
Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować w fizyczne złoto lub srebro.