Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Utwórz nowego bota cenowego

+ -

Utwórz nowego bota cenowego

Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złote Francuskie 20 Franków – Napoleon III z laurem – 5,81 g złota

Tavex z przyjemnością przedstawia jedną z najsłynniejszych europejskich złotych monet – francuskie 20 franków Napoleon III. Złota ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup
1-4 1 392,00 zł
1 300,00 zł
5+ 1 379,00 zł
1 307,00 zł
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 PLN
Odbiór w punkcie (Żabka, Ruch i inne) – 20,00 zł
Dostawa kurierem Pocztex 24 h – 20,00 zł
List polecony priorytetowy – 8,40 zł
Dostawa kurierem Fedex 24 h – 20,00 zł

Introduction

Tavex z przyjemnością przedstawia jedną z najsłynniejszych europejskich złotych monet – francuskie 20 franków Napoleon III. Złota dwudziestofrankówka przypomina dawną świetność Francji, jako jednej z największych potęg minionych stuleci. Monety zatwierdzał i standaryzował sam Napoleon Bonaparte – dlatego złote 20 franków jest najbardziej cenioną i poszukiwaną francuską monetą. W przeszłości te idealnie rzetelne i jednolite monety finansowały światowy handel i legły u podstaw pierwszej, europejskiej unii monetarnej. Od XIX wieku wybito ich już ponad pół miliarda i do dziś są one powszechnie rozpoznawanymi historycznymi złotymi monetami dostępnymi na europejskim rynku bulionowym. Atutem francuskich 20 franków Napoleon III jest ich piękny projekt i przystępna cena przy ich wadze – to czyni z nich reprezentujący rozkwit francuskiego przemysłu, społeczeństwa i kultury, godny produkt kolekcjonerski, inwestycyjny a także wyjątkowy prezent.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • Złote monety 20 franków Napoleon III są rozpoznawalnymi francuskimi monetami bulionowymi. Dwudziestofrankówka jest najsłynniejszą złotą monetą z Francji i jedną najbardziej znanych w Europie.
 • Złote monety 20 franków Napoleon III są pieniądzem. Są zwolnione z podatku VAT i wymienialne w całej Europie, zarówno u dealerów kruszców, jak i inwestorów.
 • Złote monety 20 franków Napoleon III cechują się płynnością. Przy ponad 500 milionach sztuk wybitych od XIX wieku wciąż mają gwarantowany rynek.
 • Złote monety 20 franków Napoleon III były podwaliną pierwszej europejskiej unii monetarnej. Francuska złota 20-frankówka stanowiła podstawę Łacińskiej Unii Monetarnej.
 • Złote monety 20 franków Napoleon III są wyjątkowym sposobem dywersyfikacji Twojego portfolio lokacyjnego. Niska korelacja złota z innymi aktywami finansowymi czyni z nich zabezpieczenie portfolio przed ryzykiem rynkowym.
 • Złote monety 20 franków Napoleon III są doskonałą formą lokowania oszczędności. To idealny wybór dla długoterminowych inwestorów, którzy cenią bezpieczeństwo i stabilność oparte na złotych monetach będących prawnym środkiem płatniczym.

 

 

Kupowanie złotych przedmiotów oznacza niskie ryzyko i utrzymanie bogactwa

Wartość złota wzrosła z biegiem lat, czyniąc go dobrym do utrzymania lub wzrostu bogactwa.

 • Wartość produktu (1 szt.)
  1 392,00 zł
 • Cena wywoławcza
  1 300,00 zł
 • Twoje ryzyko teraz
  92,00 zł

To ciekawe! Cena złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 71.74% w ciągu ostatnich 8 lat. W tym okresie najniższa cena wynosiła 3 452,59 PLN/oz, a najwyższa 7 757,52 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynku światowym to 6 900,35 PLN/oz.

Historia

Pochodzenie francuskiego franka złotego

Fascynująca historia złotego franka rozpoczęła się w XIV wieku podczas wojny stuletniej. Był to czas serii konfliktów między Francją a Wielką Brytanią, a podczas bitwy pod Poitiers w 1356 roku we Francji francuski król Jan II został schwytany przez swoich angielskich wrogów. Anglicy szukali okupu za francuskiego króla, a dokładniej trzy miliony złotych monet. Po uzgodnieniu warunków King John został zwolniony, a jego powrót z niewoli został uwielbiony wprowadzeniem złotej monety zwanej franc à cheval, co oznacza "wolny na koniu", co nawiązywało do tego, jak król jeździł jako wolny człowiek . Chociaż nowy złoty frank był następnie używany w handlu w całej Francji, jego jednolitość często podlegała przewartościowaniu. To się zmieniło, gdy Napoleon Bonaparte doszedł do władzy na początku XIX wieku.

Francuska złota moneta 20 franków została autoryzowana przez Napoleona Bonaparte

Uważany za jednego z najwybitniejszych przywódców wojskowych na świecie, Napoleon Bonaparte, posiadający wysokie kwalifikacje w dziedzinie polityki, zdołał pod koniec rewolucji francuskiej przyznać, że jest pierwszym konsulem nowego francuskiego rządu. Jako zagorzały orędownik złota autoryzował standaryzację i stworzenie złotej monety Napoleona w 1803 roku. Nowa moneta została pierwotnie wybita w dwóch nominałach, 20 i 40 frankach. Wyznania 5, 10, 50 i 100 franków zostały później wprowadzone i wybite w różnym czasie, ale najbardziej popularną i konsekwentnie najbardziej wybitą monetą było 20 franków. Złota moneta 20 franków Napoleona ważyła 6,45 grama i zawierała 90% złota lub 5,805 grama złota. Złota moneta 20 franków została wydana po raz pierwszy w 1914 roku i chociaż wygląd i wizerunek przedstawionego wizerunku zmieniły się w tym okresie, nominał i moneta monety pozostały bez zmian, przyczyniając się do reputacji i popularności monety jako godnej zaufania i dokładnej złotej monety. W konsekwencji wszystkie złote monety 20 franków wybite w XIX i XX wieku są nazywane "Napoleonami".

Napoleon III przedstawiony na francuskiej złotej monecie 20 franków

Urodzony w 1808 r. W Paryżu, Charles Louis-Napoleon (III) Bonaparte był bratankiem Napoleona I. Wychowywał się na wygnaniu w związku z usunięciem Napoleona I z władzy w 1815 r. I późniejszym obaleniem jego dynastii z Francji. Podczas swego dorosłego życia na wygnaniu, Charles Louis-Napoleon nieustannie opracowywał plany, jak przywrócić się jako prawowity spadkobierca dawnego imperium napoleońskiego.

W 1848 roku okazja okazała się okazją do obalenia francuskiego króla Ludwika Filipa w wyniku rewolucji lutowej. Charles Louis-Napoleon, który powrócił do Francji, uzyskał większość popularnego głosowania w wyborach powszechnych, które nastąpiły później. W związku z tym został zaprzysiężony na prezydenta nowej Republiki Francuskiej. Podczas swojej pierwszej kadencji rządził jako prezydent, ale ze względu na ograniczoną przez francuską konstytucję tylko jedną kadencję, przeprowadził zamach stanu, a tym samym stał się cesarzem Francji, kontynuując w ten sposób jego rządy jako dyktatora.

Mimo że rządzący z autorytarnym przywództwem, Napoleon III okazał się być skutecznym przywódcą, który przyniósł dramatyczne pozytywne zmiany w społeczeństwie francuskim. Podczas swojej dwadzieścia lat rządów Francja prosperowała zarówno ekonomicznie, jak i społecznie. Jego bardziej godne uwagi reformy społeczne obejmowały przyznanie pracownikom prawa do strajku i prawa do organizacji oraz zapewnienie kobietom większego dostępu do edukacji publicznej. Jego polityka ekonomiczna obejmowała otwarcie francuskiej gospodarki poprzez obniżenie ceł, stymulując w ten sposób handel. Zainwestował duże sumy pieniędzy we francuską infrastrukturę; koleje, kanały, drogi i port morski zostały zbudowane. Za jego rządów flota francuska stała się drugim co do wielkości po Brytyjczyków. Podobnie gwałtownie wzrosła produkcja przemysłowa i rolnicza we Francji, co doprowadziło do tego, że głód po raz pierwszy od stuleci osłabnie.

Mimo że Napoleon III cieszył się szerokim poparciem francuskiego elektoratu, stanął w obliczu rosnącej wewnętrznej opozycji politycznej. W 1870 r. Napoleon III został schwytany, gdy jego armia przegrała decydującą bitwę z siłami pruskimi. Pokonani w bitwie Francja poddała się i przegrała wojnę prusko-francuską. III polityczni wrogowie Napoleona wykorzystali osłabioną pozycję Francji i nieobecność Napoleona III, rezygnując z jego władzy cesarza Francji. Po wynegocjowaniu traktatu pokojowego między Francją a Prusami Napoleon III został uwolniony. Mimo że był wolny, Napoleon III nie był w stanie powrócić do domu ze względu na swoją pozbawioną życia pozycję polityczną i wciąż gorącą publiczną złość nad przegraną wojną. Charles Louis-Napoleon Bonaparte postanowił przeprowadzić się z żoną do Wielkiej Brytanii, gdzie przebywał aż do swojej śmierci w 1973 roku.

Waga całego produktu – w gramach
6.4516
Waga samego kruszcu – w gramach
5.80644
Próba – zawartość kruszcu
900
Waga kruszcu – w uncjach trojańskich
0.18668
Średnica
21
Gęstość
-
Nominał
20 franków
Producent
Francja

Awers

Awers

Awers tej monety przedstawia wizerunek Karola Ludwika Napoleona Bonaparte, bratanka Napoleona I, otoczony tekstem “NAPOLEON III EMPEREUR”. Pod wizerunkiem znajduje się sygnatura mistrza grawerskiego “BARRE”.

Rewers

Rewers

Rewers tej monety zawiera nominał 20 franków i rok emisji, otoczone laurowym wieńcem oraz tekst “EMPIRE FRANÇAIS”, co oznacza “Cesarstwo Francuskie”. Pod wieńcem znajduje się znak mincerski.

Wartość produktu
Ryzyko, jeśli od razu odsprzedasz

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym możecie Państwo wybrać dostawę przesyłką kurierską, listem poleconym lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek na terenie Warszawy, Katowic lub Gdyni.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.

Dostawa za pośrednictwem Fedex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.

Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów. O możliwości odbioru zostaniecie Państwo poinformowani za pomocą wiadomości e-mail.

Do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki są w pełni ubezpieczone. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 20 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia. Zamówienia realizujemy na terenie Unii Europejskiej.

Oczekiwane koszty wysyłki

Tavex oferuje łatwą i bezpieczną wysyłkę dla wszystkich zamówień online. Przyjrzyj się bliżej kosztom.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszych magazynach i dostępne natychmiastowo, od ręki.

Jeśli zdecydujesz się na zakup z dostawą kurierem Pocztex pod wskazany adres albo do wybranego punktu odbioru Poczty Polskiej, Twoje zamówienie zostanie przekazane do wysyłki już w ciągu 24 godzin (w dni robocze) od momentu zaksięgowania wpłaty na jednym z naszych kont bankowych. Jednocześnie oznacza to, że zamówienia, za które płatności pojawią się u nas w piątek np. po godzinie 15:00, zostaną wysłane w poniedziałek lub – w przypadku poniedziałku ustawowo wolnego od pracy – w najbliższy dzień roboczy.

Produkt w magazynie

Ten produkt jest fizycznie obecny w naszym magazynie i dostępny natychmiastowo, od ręki.

Możesz go odebrać osobiście tuż po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie lub wybrać opcję dostawy kurierem.

Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Utwórz Tavex ID
Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Zarezerwuj prywatną konsultację za darmo
Dowiedz się więcej o bezpiecznym inwestowaniu i zdobądź cenne informacje rynkowe.