Stwórz nowe powiadomienie cenowe
Utwórz nowego bota cenowego
+ -
Utwórz nowego bota cenowego
Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złota moneta Francuskie 20 Franków Napoleon III z laurem 5,81 g

Produkt dostępny
Tavex z przyjemnością przedstawia jedną z najsłynniejszych europejskich złotych monet – francuskie 20 franków Napoleon III. Złota ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup Spread
1-4
1800,00 zł
1721,00 zł 4.39%
5+
1796,00 zł
1721,00 zł 4.18%
Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł
Pocztex KURIER – 19,00 zł
List polecony priorytetowy – 9,00 zł
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Ukryj metody i koszty dostawy
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Dostawa zamówienia – od 9,00 zł
Zobacz metody i koszty dostawy
Zdjęcia służą wyłącznie do celów prezentacyjnych i mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem konkretnego produktu.

Wprowadzenie

Tavex z przyjemnością przedstawia jedną z najsłynniejszych europejskich złotych monet – francuskie 20 franków Napoleon III. Złota dwudziestofrankówka przypomina dawną świetność Francji, jako jednej z największych potęg minionych stuleci. Monety zatwierdzał i standaryzował sam Napoleon Bonaparte – dlatego złote 20 franków jest najbardziej cenioną i poszukiwaną francuską monetą. W przeszłości te idealnie rzetelne i jednolite monety finansowały światowy handel i legły u podstaw pierwszej, europejskiej unii monetarnej. Od XIX wieku wybito ich już ponad pół miliarda i do dziś są one powszechnie rozpoznawanymi historycznymi złotymi monetami dostępnymi na europejskim rynku bulionowym. Atutem francuskich 20 franków Napoleon III jest ich piękny projekt i przystępna cena przy ich wadze – to czyni z nich reprezentujący rozkwit francuskiego przemysłu, społeczeństwa i kultury, godny produkt kolekcjonerski, inwestycyjny a także wyjątkowy prezent.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • Złote monety 20 franków Napoleon III są rozpoznawalnymi francuskimi monetami bulionowymi. Dwudziestofrankówka jest najsłynniejszą złotą monetą z Francji i jedną najbardziej znanych w Europie.
 • Złote monety 20 franków Napoleon III są pieniądzem. Są zwolnione z podatku VAT i wymienialne w całej Europie, zarówno u dealerów kruszców, jak i inwestorów.
 • Złote monety 20 franków Napoleon III cechują się płynnością. Przy ponad 500 milionach sztuk wybitych od XIX wieku wciąż mają gwarantowany rynek.
 • Złote monety 20 franków Napoleon III były podwaliną pierwszej europejskiej unii monetarnej. Francuska złota 20-frankówka stanowiła podstawę Łacińskiej Unii Monetarnej.
 • Złote monety 20 franków Napoleon III są wyjątkowym sposobem dywersyfikacji Twojego portfolio lokacyjnego. Niska korelacja złota z innymi aktywami finansowymi czyni z nich zabezpieczenie portfolio przed ryzykiem rynkowym.
 • Złote monety 20 franków Napoleon III są doskonałą formą lokowania oszczędności. To idealny wybór dla długoterminowych inwestorów, którzy cenią bezpieczeństwo i stabilność oparte na złotych monetach będących prawnym środkiem płatniczym.

 

 

Rozsądna dywersyfikacja

Inwestycja w fizyczne złoto to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności.

 • Aktualna cena sprzedaży 1 szt.
  1800,00 zł
 • Aktualna cena skupu 1 szt.
  1721,00 zł
 • Twoje ryzyko
  79,00 zł

Cena uncji złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 77.19% w ciągu ostatnich 8 lat – w tym okresie najniższe notowanie wyniosło 4317,13 PLN/oz, a najwyższe 11171,10 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynkach światowych to 9251,39 PLN/oz.

Uwaga! Cena tego produktu jest uzależniona od cen na rynkach finansowych, zgodnie z art. 38 pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

Historia

Pochodzenie francuskiego franka złotego

Fascynująca historia złotego franka rozpoczęła się w XIV wieku podczas wojny stuletniej. Był to czas serii konfliktów między Francją a Wielką Brytanią, a podczas bitwy pod Poitiers w 1356 roku we Francji francuski król Jan II został schwytany przez swoich angielskich wrogów. Anglicy szukali okupu za francuskiego króla, a dokładniej trzy miliony złotych monet. Po uzgodnieniu warunków King John został zwolniony, a jego powrót z niewoli został uwielbiony wprowadzeniem złotej monety zwanej franc à cheval, co oznacza "wolny na koniu", co nawiązywało do tego, jak król jeździł jako wolny człowiek . Chociaż nowy złoty frank był następnie używany w handlu w całej Francji, jego jednolitość często podlegała przewartościowaniu. To się zmieniło, gdy Napoleon Bonaparte doszedł do władzy na początku XIX wieku.

Francuska złota moneta 20 franków została autoryzowana przez Napoleona Bonaparte

Uważany za jednego z najwybitniejszych przywódców wojskowych na świecie, Napoleon Bonaparte, posiadający wysokie kwalifikacje w dziedzinie polityki, zdołał pod koniec rewolucji francuskiej przyznać, że jest pierwszym konsulem nowego francuskiego rządu. Jako zagorzały orędownik złota autoryzował standaryzację i stworzenie złotej monety Napoleona w 1803 roku. Nowa moneta została pierwotnie wybita w dwóch nominałach, 20 i 40 frankach. Wyznania 5, 10, 50 i 100 franków zostały później wprowadzone i wybite w różnym czasie, ale najbardziej popularną i konsekwentnie najbardziej wybitą monetą było 20 franków. Złota moneta 20 franków Napoleona ważyła 6,45 grama i zawierała 90% złota lub 5,805 grama złota. Złota moneta 20 franków została wydana po raz pierwszy w 1914 roku i chociaż wygląd i wizerunek przedstawionego wizerunku zmieniły się w tym okresie, nominał i moneta monety pozostały bez zmian, przyczyniając się do reputacji i popularności monety jako godnej zaufania i dokładnej złotej monety. W konsekwencji wszystkie złote monety 20 franków wybite w XIX i XX wieku są nazywane "Napoleonami".

Napoleon III przedstawiony na francuskiej złotej monecie 20 franków

Urodzony w 1808 r. W Paryżu, Charles Louis-Napoleon (III) Bonaparte był bratankiem Napoleona I. Wychowywał się na wygnaniu w związku z usunięciem Napoleona I z władzy w 1815 r. I późniejszym obaleniem jego dynastii z Francji. Podczas swego dorosłego życia na wygnaniu, Charles Louis-Napoleon nieustannie opracowywał plany, jak przywrócić się jako prawowity spadkobierca dawnego imperium napoleońskiego.

W 1848 roku okazja okazała się okazją do obalenia francuskiego króla Ludwika Filipa w wyniku rewolucji lutowej. Charles Louis-Napoleon, który powrócił do Francji, uzyskał większość popularnego głosowania w wyborach powszechnych, które nastąpiły później. W związku z tym został zaprzysiężony na prezydenta nowej Republiki Francuskiej. Podczas swojej pierwszej kadencji rządził jako prezydent, ale ze względu na ograniczoną przez francuską konstytucję tylko jedną kadencję, przeprowadził zamach stanu, a tym samym stał się cesarzem Francji, kontynuując w ten sposób jego rządy jako dyktatora.

Mimo że rządzący z autorytarnym przywództwem, Napoleon III okazał się być skutecznym przywódcą, który przyniósł dramatyczne pozytywne zmiany w społeczeństwie francuskim. Podczas swojej dwadzieścia lat rządów Francja prosperowała zarówno ekonomicznie, jak i społecznie. Jego bardziej godne uwagi reformy społeczne obejmowały przyznanie pracownikom prawa do strajku i prawa do organizacji oraz zapewnienie kobietom większego dostępu do edukacji publicznej. Jego polityka ekonomiczna obejmowała otwarcie francuskiej gospodarki poprzez obniżenie ceł, stymulując w ten sposób handel. Zainwestował duże sumy pieniędzy we francuską infrastrukturę; koleje, kanały, drogi i port morski zostały zbudowane. Za jego rządów flota francuska stała się drugim co do wielkości po Brytyjczyków. Podobnie gwałtownie wzrosła produkcja przemysłowa i rolnicza we Francji, co doprowadziło do tego, że głód po raz pierwszy od stuleci osłabnie.

Mimo że Napoleon III cieszył się szerokim poparciem francuskiego elektoratu, stanął w obliczu rosnącej wewnętrznej opozycji politycznej. W 1870 r. Napoleon III został schwytany, gdy jego armia przegrała decydującą bitwę z siłami pruskimi. Pokonani w bitwie Francja poddała się i przegrała wojnę prusko-francuską. III polityczni wrogowie Napoleona wykorzystali osłabioną pozycję Francji i nieobecność Napoleona III, rezygnując z jego władzy cesarza Francji. Po wynegocjowaniu traktatu pokojowego między Francją a Prusami Napoleon III został uwolniony. Mimo że był wolny, Napoleon III nie był w stanie powrócić do domu ze względu na swoją pozbawioną życia pozycję polityczną i wciąż gorącą publiczną złość nad przegraną wojną. Charles Louis-Napoleon Bonaparte postanowił przeprowadzić się z żoną do Wielkiej Brytanii, gdzie przebywał aż do swojej śmierci w 1973 roku.

Waga całego produktu [g]
6.4516
Waga czystego kruszcu [g]
5.80644
Próba produktu [‰]
900
Waga czystego kruszcu [oz]
0.18668
Średnica [mm]
21
Grubość [mm]
-
Nominał
20 franków
Producent
Francja

Awers

Awers

Awers tej monety przedstawia wizerunek Karola Ludwika Napoleona Bonaparte, bratanka Napoleona I, otoczony tekstem “NAPOLEON III EMPEREUR”. Pod wizerunkiem znajduje się sygnatura mistrza grawerskiego “BARRE”.

Rewers

Rewers

Rewers tej monety zawiera nominał 20 franków i rok emisji, otoczone laurowym wieńcem oraz tekst “EMPIRE FRANÇAIS”, co oznacza “Cesarstwo Francuskie”. Pod wieńcem znajduje się znak mincerski.

Jeden proces, wiele możliwości

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym, na etapie uzupełniania szczegółów dotyczących realizacji transakcji, należy wskazać preferowaną przez siebie formę dostawy. Produkty możemy do Ciebie doręczyć na kilka sposobów lub możesz odebrać je osobiście w oddziale.

Dostawa wysyłkowa

Aktualnie oferujemy 4 metody dostawy wysyłkowych, do których należą:

 • Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł;
 • Pocztex KURIER – 19,00 zł;
 • List polecony priorytetowy – 9,00 zł;
 • Konwój indywidualny CHL – 299,00 zł.

Dostępność określonej metody dostawy wysyłkowej dla konkretnego zamówienia jest uzależniona od zawartości koszyka zakupowego, tj. od rodzaju zamawianych produktów oraz ich wartości.

W dni robocze wysyłka następuje już w ciągu 24* godzin od zaksięgowania płatności na naszym koncie i odnotowania tej wpłaty w naszym wewnętrznym systemie transakcyjnym. Rzeczywisty czas doręczenia przez przewoźnika to najczęściej 1 dzień roboczy, choć – w zależności od wybranej metody – może wynieść od 2 do 5 dni.

*Uwaga! W związku ze wzmożonym zainteresowaniem naszymi usługami obecnie wysyłka zamówienia lub przygotowanie do odbioru następują w czasie do 48 godzin. Staramy się uniknąć jakichkolwiek opóźnień, jednak za wszelkie potencjalne utrudnienia – bardzo przepraszamy.

Odbiór osobisty

Możliwość odbioru osobistego produktów jest darmowa. W oddziale możemy poprosić o okazanie ważnego dokumentu tożsamości, ponieważ jako sprzedawca musimy mieć pewność, że zamówienie odbiera uprawniona do tego osoba.

Szczegółowe informacje na temat metod, kosztów i zagadnień związanych z dostawą produktów zostały zaprezentowane w zakładce Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Bezpieczna dostawa

 

Każda przesyłka jest dyskretnie zapakowana oraz w pełni ubezpieczona, dlatego możesz bez obaw zamówić produkty przez internet – dodatkowo po ich nadaniu udostępnimy Ci numer paczki, więc będziesz mieć możliwość śledzenia całej jej trasy.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur i dostępne natychmiastowo, od ręki.

W przypadku chęci nabycia większej liczby sztuk danego produktu warto uprzednio skontaktować się z nami w celu potwierdzenia posiadania wymaganych zapasów. Gdy nasze stany magazynowe okażą się niewystarczające, co zdarza się wyjątkowo rzadko, poinformujemy Cię o najbliższej planowanej dacie uzupełnienia magazynu. W tym czasie możesz złożyć zamówienie, opłacić je i oczekiwać na informację o wysłaniu produktów lub o możliwości ich odbioru – wiadomość otrzymasz na e-mail podany w zamówieniu tak szybko, jak to możliwe!

Doręczenie zamówienia

Jeżeli chcesz poznać metody, koszty i zagadnienia związane z dostawą, przejdź do zakładki „Dostawa” na karcie produktu lub do zakładki „Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Wizyta w oddziale

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze osobistym zamówienia, np. tuż po jego złożeniu i opłaceniu lub planujesz zapłacić gotówką na miejscu, przed wizytą sprawdź dostępność banknotów w oddziale.

Produkt dostępny

Ten produkt jest fizycznie obecny w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur. Jeśli planujesz odebrać go osobiście, poniżej sprawdzisz dostępność w każdym z oddziałów – zielony znak przy lokalizacji oznacza, że na miejscu znajduje się min. 1 sztuka.

 

Warszawa, Świętokrzyska
Wrocław, Sucha
Wrocław, Wroclavia
Wrocław, Oławska
Warszawa, Klif
Poznań, Stary Browar
Warszawa, Centrum Koneser
Łódź, Manufaktura
Lublin, Królewska
Katowice, 3 Maja
Gdynia, Klif
Katowice, Silesia
Gdańsk, Galeria Bałtycka

Bezpłatna konsultacja online!
Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować w fizyczne złoto lub srebro.