Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Utwórz nowego bota cenowego

+ -

Utwórz nowego bota cenowego

Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złote Rosyjskie 5 Rubli (3,87 g) – Mikołaj II W magazynie – wysyłka w 24 h!

Jeżeli jesteś zainteresowany posiadaniem ponadczasowych luksusowych pamiątek rosyjskiej historii, to zapewne zwrócą twoją uwagę rosyjskie pięciorublowe złote ... czytaj więcej
Skupimy
1+ 903,39 PLN
Odbiór osobisty w oddziale – 0,00 PLN
Dostawa kurierem Pocztex – 20,00 PLN

Introduction

Jeżeli jesteś zainteresowany posiadaniem ponadczasowych luksusowych pamiątek rosyjskiej historii, to zapewne zwrócą twoją uwagę rosyjskie pięciorublowe złote monety Mikołaja II. Ucieleśniając sobą ponad 300 lat dziejów Rosji, te rosyjskie złote pięciorublówki mieszczą w sobie najważniejsze ekonomiczne, polityczne i społeczne zmiany w jednym z największych imperiów w historii ludzkości. Przypominają one fascynującą przeszłość, przedstawiając jedną z najbardziej potężnych dynastii świata. Dzieje zawarte w tych monetach są po prostu zadziwiające. Bite głównie w mennicy w Sankt Petersburgu w latach 1897 – 1911, rosyjskie monety 5 rubli należą do najbardziej popularnych rosyjskich złotych monet i jako takie są cennym dodatkiem do każdego inwestycyjnego portfolio lub kolekcji numizmatów.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • Pięciorublówki Mikołaja II są słynnymi rosyjskimi złotymi monetami. Najbardziej rozpoznawalne rosyjskie historyczne złote monety reprezentują epokę jednej z najpotężniejszych imperialnych dynastii świata, rosyjskiego rodu Romanowów.
 • Monety 5 rubli Mikołaja II stanowią inwestycję zarówno w złoto, jak i numizmatyczną. Jako nabywca tych monet zyskasz nie tylko wartość zawartego w nich złota, ale także nieodłącznie z nimi związaną wartość numizmatyczną.
 • Rosyjskie pięciorublówki stanowią rzadkość. Chociaż w latach 1897 – 1911 wybito miliony tych monet, to większość z nich została przetopiona lub zaginęła. Ze względu na ich stosunkową rzadkość są one bardzo popularne wśród kolekcjonerów, a także z zapałem poszukiwane przez inwestorów.
 • 5 rubli Mikołaja II świetnie się nadaje do kolekcji monet. Mistrzowie mincarstwa włożyli wiele trudu w wykonanie tych pięknych monet, przykładając zadziwiająca wagę do szczegółów. Złote ruble przy swojej długiej historii i artystycznym projekcie stanowią dobry wybór dla każdego poważnego numizmatyka.
 • Złote monety 5 rubli Mikołaja II mogą przynieść dodatkowy zysk. Historyczna wartość i rzadkość występowania złotych rubli mogą przynieść dodatkowy zysk w stosunku do wartości samego kruszcu, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na ich sprzedaż.

Inwestowanie w fizyczne złoto to gwarancja niskiego ryzyka i bezpieczeństwa majątku

Wartość inwestycyjna złota rośnie na przestrzeni lat, co czyni je świetnym sposobem na bezpieczne lokowanie majątku i jego pomnażanie!

 • Cena zakupu 1 szt. w Tavex
  1 129,35 PLN
 • Nasza cena skupu
  903,39 PLN
 • Twoje ryzyko
  225,96 PLN

Fakt: cena złota w PLN za uncję zmieniła się o +67.42% w ciągu ostatnich 8 lat. Najniższa cena w tym okresie wyniosła 3 451,17 PLN/1oz, a najwyższa 6 075,53 PLN/1oz. Aktualna cena złota na rynku światowym to 6 891,44 PLN/1oz.

Historia

Mikołaj II przedstawiony na złotej pięciorublowej monecie

Awers monet przedstawia Mikołaja II, Imperatora i Samodzierżawcy Wszechrusi, Wielkiego Księcia Finlandii i Króla Polski w latach 1896 do 1917. Był on ostatnim monarchą z carskiej dynastii, rodu Romanowów, sprawującej nieograniczoną władzę w Imperium Rosyjskim. Epoka Romanowów, jednego z najbardziej potężnych i najdłużej panujących rodów w historii świata, skończyła się gwałtownie, kiedy to Mikołaj II i jego rodzina zostali okrutnie zamordowani przez bolszewików podczas rewolucji w 1918 roku. Do tego momentu linia Romanowów władała Rosją i wszystkimi jej terytoriami przez ponad 300 lat. Wpływy, bogactwo i potęga, nagromadzone przez te lata były wprost niewyobrażalne. W szczytowym okresie władania dynastii Romanowów, w 1866 roku, Imperium Rosyjskie obejmowało obszar 22,8 miliona km2, czyli 15% powierzchni lądów na kuli ziemskiej, sięgając od Europy Wschodniej po Alaskę.

Złote ruble a rosyjska rewolucja przemysłowa

Dynastia Romanowów, która rozpoczęła panowanie w roku 1616 i utrzymywała je aż do roku 1917, była świadkiem znaczących zmian strukturalnych w Rosji. Tymi najbardziej godnymi odnotowania są: zniesienie pańszczyzny, budowa systemu linii kolejowych i wprowadzenie złotego standardu rubla. Wprowadzenie złotego standardu rubla w 1897 roku miało bezpośredni pozytywny wpływ na gospodarkę rosyjską: zagraniczni inwestorzy przyciągani przez nowego stabilnego złotego rubla inwestowali ogromne nakłady kapitału w przemysł ciężki w takich miastach, jak St. Petersburg i Moskwa. Nowy system linii kolejowych zapewnił bardziej efektywne środki transportu surowców z odległych rejonów kraju o bogatych zasobach do ośrodków przemysłowych poprzez całą Rosję, a na koniec uwolnienie chłopów pańszczyźnianych sprawiło dopływ nowej mobilnej siły roboczej dla rozwijającego się przemysłu ciężkiego Rosji. Do początków dwudziestego wieku Rosja stała się siłą napędową produkcji rynkowej i ten gwałtowny rozwój w owym czasie jest określany przez historyków zajmujących się gospodarką rosyjską jako „ wielkie przyśpieszenie”. Niestety, złota era nie może trwać wiecznie, a w tym przypadku wybuch Pierwszej Wojny Światowej spowodował, że Rosja odstąpiła od złotego standardu rubla. Przejście na system pieniądza papierowego utorowało drogę do nieograniczonego drukowania pieniędzy, co w połączeniu z leninowskim komunizmem wojennym stworzyło długotrwały kryzys ekonomiczny, podczas którego hiperinflacja i zła polityka rządowa zniszczyły w dużym stopniu rozwijający się do niedawna sektor przemysłowy.   Szczęśliwi byli ci, którzy zachowali swoje złote ruble, ponieważ oszczędziło im to wielu dramatów, jakie nastąpiły w tym okresie.

 

 

Wartość nominalna
5 rubli
Średnica
18
Czystość
900
Waga Złoto w gramach
3.86927
Waga produktu w gramach
4.29918
Waga Złoto w uncjach trojańskich
0.1244
Producent (mennica)
-
Kraj producenta
Rosja

Awers

Awers

Awers przedstawia wizerunek imperatora Mikołaja II.  Widoczny jest także napis w cyrylicy “НИКОЛАЙ II ИМПЕРАТОРЪ И САМОДЕРЖЕЦЬ ВСЕРОСС”, co można przełożyć jako „Car Mikołaj II Imperator i Samodzierżawca Wszechrusi”.

Rewers

Rewers

Rewers przedstawia godło Imperium Rosyjskiego, jako dwugłowego orła trzymającego w szponach berło i jabłko. Pierś orła otoczona jest przez łańcuch orderu Andrzeja Powołańca, który zawiera tarczę, ozdobioną wyobrażeniem świętego Jerzego, zabijającego smoka. Korony przedstawione powyżej orła są przystrojone wstęgami. Na skrzydłach orła znajdują się godła państw, należących w owym czasie do Rosji: królestw Polski, Krymskiego, Gruzji, Syberii i Kazańskiego, wielkich księstw Kijowskiego i Finlandii oraz Nowogrodzkiego. Poniżej emblematu znajduje się nominał monety i rok jej emisji.

Pakowanie

Pakowanie

Każda moneta jest pakowana indywidualnie w twardą, plastikową kapsułę na życzenie klienta.

Wartość produktu
Ryzyko, jeśli odsprzedasz od razu po zakupie

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki o wartości do 50000 zł jest w pełni ubezpieczona przez firmę Pocztex. W przypadku przesyłek o wyższej wartości mogą Państwo wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia to 0,2% wartości zamawianych produktów. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 30 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Oczekiwane koszty wysyłki

Tavex oferuje łatwą i bezpieczną wysyłkę dla wszystkich zamówień online. Przyjrzyj się bliżej kosztom.

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłka o wartości do 50000 zł jest w pełni ubezpieczona przez firmę Pocztex. W przypadku przesyłek o wyższej wartości mogą Państwo wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia to 0,2% wartości zamawianych produktów. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie chroniące przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę, należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota i srebra inwestycyjnego – 30 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo, aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Brak produktu w magazynie

Ten produkt jest obecnie niedostępny.

Tavex ID

Darmowa pierwsza dostawa, pełna historia zakupów, pogląd swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Utwórz Tavex ID
Tavex ID

Darmowa pierwsza dostawa, pełna historia zakupów, pogląd swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Bezpłatna konsultacja – online lub w oddziale!
Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować w fizyczne złoto lub srebro.