Stwórz nowe powiadomienie cenowe
Utwórz nowego bota cenowego
+ -
Utwórz nowego bota cenowego
Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złota moneta Rosyjskie 5 Rubli Mikołaj II 3,87 g

Produkt dostępny
Jeżeli jesteś zainteresowany posiadaniem ponadczasowych luksusowych pamiątek rosyjskiej historii, to zapewne zwrócą twoją uwagę rosyjskie pięciorublowe złote ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup Spread
1550,00 zł
1263,00 zł 18.52%
Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł
Pocztex KURIER – 19,00 zł
List polecony priorytetowy – 9,00 zł
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Ukryj metody i koszty dostawy
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Dostawa zamówienia – od 9,00 zł
Zobacz metody i koszty dostawy
Zdjęcia służą wyłącznie do celów prezentacyjnych i mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem konkretnego produktu.

Wprowadzenie

Jeżeli jesteś zainteresowany posiadaniem ponadczasowych luksusowych pamiątek rosyjskiej historii, to zapewne zwrócą twoją uwagę rosyjskie pięciorublowe złote monety Mikołaja II. Ucieleśniając sobą ponad 300 lat dziejów Rosji, te rosyjskie złote pięciorublówki mieszczą w sobie najważniejsze ekonomiczne, polityczne i społeczne zmiany w jednym z największych imperiów w historii ludzkości. Przypominają one fascynującą przeszłość, przedstawiając jedną z najbardziej potężnych dynastii świata. Dzieje zawarte w tych monetach są po prostu zadziwiające. Bite głównie w mennicy w Sankt Petersburgu w latach 1897 – 1911, rosyjskie monety 5 rubli należą do najbardziej popularnych rosyjskich złotych monet i jako takie są cennym dodatkiem do każdego inwestycyjnego portfolio lub kolekcji numizmatów.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • Pięciorublówki Mikołaja II są słynnymi rosyjskimi złotymi monetami. Najbardziej rozpoznawalne rosyjskie historyczne złote monety reprezentują epokę jednej z najpotężniejszych imperialnych dynastii świata, rosyjskiego rodu Romanowów.
 • Monety 5 rubli Mikołaja II stanowią inwestycję zarówno w złoto, jak i numizmatyczną. Jako nabywca tych monet zyskasz nie tylko wartość zawartego w nich złota, ale także nieodłącznie z nimi związaną wartość numizmatyczną.
 • Rosyjskie pięciorublówki stanowią rzadkość. Chociaż w latach 1897 – 1911 wybito miliony tych monet, to większość z nich została przetopiona lub zaginęła. Ze względu na ich stosunkową rzadkość są one bardzo popularne wśród kolekcjonerów, a także z zapałem poszukiwane przez inwestorów.
 • 5 rubli Mikołaja II świetnie się nadaje do kolekcji monet. Mistrzowie mincarstwa włożyli wiele trudu w wykonanie tych pięknych monet, przykładając zadziwiająca wagę do szczegółów. Złote ruble przy swojej długiej historii i artystycznym projekcie stanowią dobry wybór dla każdego poważnego numizmatyka.
 • Złote monety 5 rubli Mikołaja II mogą przynieść dodatkowy zysk. Historyczna wartość i rzadkość występowania złotych rubli mogą przynieść dodatkowy zysk w stosunku do wartości samego kruszcu, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na ich sprzedaż.

Rozsądna dywersyfikacja

Inwestycja w fizyczne złoto to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności.

 • Aktualna cena sprzedaży 1 szt.
  1550,00 zł
 • Aktualna cena skupu 1 szt.
  1263,00 zł
 • Twoje ryzyko
  287,00 zł

Cena uncji złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 74.92% w ciągu ostatnich 8 lat – w tym okresie najniższe notowanie wyniosło 4317,13 PLN/oz, a najwyższe 11171,10 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynkach światowych to 9395,77 PLN/oz.

Uwaga! Cena tego produktu jest uzależniona od cen na rynkach finansowych, zgodnie z art. 38 pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

Historia

Mikołaj II przedstawiony na złotej pięciorublowej monecie

Awers monet przedstawia Mikołaja II, Imperatora i Samodzierżawcy Wszechrusi, Wielkiego Księcia Finlandii i Króla Polski w latach 1896 do 1917. Był on ostatnim monarchą z carskiej dynastii, rodu Romanowów, sprawującej nieograniczoną władzę w Imperium Rosyjskim. Epoka Romanowów, jednego z najbardziej potężnych i najdłużej panujących rodów w historii świata, skończyła się gwałtownie, kiedy to Mikołaj II i jego rodzina zostali okrutnie zamordowani przez bolszewików podczas rewolucji w 1918 roku. Do tego momentu linia Romanowów władała Rosją i wszystkimi jej terytoriami przez ponad 300 lat. Wpływy, bogactwo i potęga, nagromadzone przez te lata były wprost niewyobrażalne. W szczytowym okresie władania dynastii Romanowów, w 1866 roku, Imperium Rosyjskie obejmowało obszar 22,8 miliona km2, czyli 15% powierzchni lądów na kuli ziemskiej, sięgając od Europy Wschodniej po Alaskę.

Złote ruble a rosyjska rewolucja przemysłowa

Dynastia Romanowów, która rozpoczęła panowanie w roku 1616 i utrzymywała je aż do roku 1917, była świadkiem znaczących zmian strukturalnych w Rosji. Tymi najbardziej godnymi odnotowania są: zniesienie pańszczyzny, budowa systemu linii kolejowych i wprowadzenie złotego standardu rubla. Wprowadzenie złotego standardu rubla w 1897 roku miało bezpośredni pozytywny wpływ na gospodarkę rosyjską: zagraniczni inwestorzy przyciągani przez nowego stabilnego złotego rubla inwestowali ogromne nakłady kapitału w przemysł ciężki w takich miastach, jak St. Petersburg i Moskwa. Nowy system linii kolejowych zapewnił bardziej efektywne środki transportu surowców z odległych rejonów kraju o bogatych zasobach do ośrodków przemysłowych poprzez całą Rosję, a na koniec uwolnienie chłopów pańszczyźnianych sprawiło dopływ nowej mobilnej siły roboczej dla rozwijającego się przemysłu ciężkiego Rosji. Do początków dwudziestego wieku Rosja stała się siłą napędową produkcji rynkowej i ten gwałtowny rozwój w owym czasie jest określany przez historyków zajmujących się gospodarką rosyjską jako „ wielkie przyśpieszenie”. Niestety, złota era nie może trwać wiecznie, a w tym przypadku wybuch Pierwszej Wojny Światowej spowodował, że Rosja odstąpiła od złotego standardu rubla. Przejście na system pieniądza papierowego utorowało drogę do nieograniczonego drukowania pieniędzy, co w połączeniu z leninowskim komunizmem wojennym stworzyło długotrwały kryzys ekonomiczny, podczas którego hiperinflacja i zła polityka rządowa zniszczyły w dużym stopniu rozwijający się do niedawna sektor przemysłowy.   Szczęśliwi byli ci, którzy zachowali swoje złote ruble, ponieważ oszczędziło im to wielu dramatów, jakie nastąpiły w tym okresie.

 

 

Waga całego produktu [g]
4.29918
Waga czystego kruszcu [g]
3.86927
Próba produktu [‰]
900
Waga czystego kruszcu [oz]
0.1244
Średnica [mm]
18.4
Grubość [mm]
-
Nominał
5 rubli
Producent
Rosja

Awers

Awers

Awers przedstawia wizerunek imperatora Mikołaja II.  Widoczny jest także napis w cyrylicy “НИКОЛАЙ II ИМПЕРАТОРЪ И САМОДЕРЖЕЦЬ ВСЕРОСС”, co można przełożyć jako „Car Mikołaj II Imperator i Samodzierżawca Wszechrusi”.

Rewers

Rewers

Rewers przedstawia godło Imperium Rosyjskiego, jako dwugłowego orła trzymającego w szponach berło i jabłko. Pierś orła otoczona jest przez łańcuch orderu Andrzeja Powołańca, który zawiera tarczę, ozdobioną wyobrażeniem świętego Jerzego, zabijającego smoka. Korony przedstawione powyżej orła są przystrojone wstęgami. Na skrzydłach orła znajdują się godła państw, należących w owym czasie do Rosji: królestw Polski, Krymskiego, Gruzji, Syberii i Kazańskiego, wielkich księstw Kijowskiego i Finlandii oraz Nowogrodzkiego. Poniżej emblematu znajduje się nominał monety i rok jej emisji.

Pakowanie

Pakowanie

Każda moneta jest pakowana indywidualnie w twardą, plastikową kapsułę na życzenie klienta.

Jeden proces, wiele możliwości

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym, na etapie uzupełniania szczegółów dotyczących realizacji transakcji, należy wskazać preferowaną przez siebie formę dostawy. Produkty możemy do Ciebie doręczyć na kilka sposobów lub możesz odebrać je osobiście w oddziale.

Dostawa wysyłkowa

Aktualnie oferujemy 4 metody dostawy wysyłkowych, do których należą:

 • Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł;
 • Pocztex KURIER – 19,00 zł;
 • List polecony priorytetowy – 9,00 zł;
 • Konwój indywidualny CHL – 299,00 zł.

Dostępność określonej metody dostawy wysyłkowej dla konkretnego zamówienia jest uzależniona od zawartości koszyka zakupowego, tj. od rodzaju zamawianych produktów oraz ich wartości.

W dni robocze wysyłka następuje już w ciągu 24* godzin od zaksięgowania płatności na naszym koncie i odnotowania tej wpłaty w naszym wewnętrznym systemie transakcyjnym. Rzeczywisty czas doręczenia przez przewoźnika to najczęściej 1 dzień roboczy, choć – w zależności od wybranej metody – może wynieść od 2 do 5 dni.

*Uwaga! W związku ze wzmożonym zainteresowaniem naszymi usługami obecnie wysyłka zamówienia lub przygotowanie do odbioru następują w czasie do 48 godzin. Staramy się uniknąć jakichkolwiek opóźnień, jednak za wszelkie potencjalne utrudnienia – bardzo przepraszamy.

Odbiór osobisty

Możliwość odbioru osobistego produktów jest darmowa. W oddziale możemy poprosić o okazanie ważnego dokumentu tożsamości, ponieważ jako sprzedawca musimy mieć pewność, że zamówienie odbiera uprawniona do tego osoba.

Szczegółowe informacje na temat metod, kosztów i zagadnień związanych z dostawą produktów zostały zaprezentowane w zakładce Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Bezpieczna dostawa

 

Każda przesyłka jest dyskretnie zapakowana oraz w pełni ubezpieczona, dlatego możesz bez obaw zamówić produkty przez internet – dodatkowo po ich nadaniu udostępnimy Ci numer paczki, więc będziesz mieć możliwość śledzenia całej jej trasy.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur i dostępne natychmiastowo, od ręki.

W przypadku chęci nabycia większej liczby sztuk danego produktu warto uprzednio skontaktować się z nami w celu potwierdzenia posiadania wymaganych zapasów. Gdy nasze stany magazynowe okażą się niewystarczające, co zdarza się wyjątkowo rzadko, poinformujemy Cię o najbliższej planowanej dacie uzupełnienia magazynu. W tym czasie możesz złożyć zamówienie, opłacić je i oczekiwać na informację o wysłaniu produktów lub o możliwości ich odbioru – wiadomość otrzymasz na e-mail podany w zamówieniu tak szybko, jak to możliwe!

Doręczenie zamówienia

Jeżeli chcesz poznać metody, koszty i zagadnienia związane z dostawą, przejdź do zakładki „Dostawa” na karcie produktu lub do zakładki „Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Wizyta w oddziale

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze osobistym zamówienia, np. tuż po jego złożeniu i opłaceniu lub planujesz zapłacić gotówką na miejscu, przed wizytą sprawdź dostępność banknotów w oddziale.

Produkt dostępny

Ten produkt jest fizycznie obecny w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur. Jeśli planujesz odebrać go osobiście, poniżej sprawdzisz dostępność w każdym z oddziałów – zielony znak przy lokalizacji oznacza, że na miejscu znajduje się min. 1 sztuka.

 

Warszawa, Świętokrzyska
Wrocław, Sucha
Wrocław, Wroclavia
Wrocław, Oławska
Warszawa, Klif
Poznań, Stary Browar
Warszawa, Centrum Koneser
Łódź, Manufaktura
Lublin, Królewska
Katowice, 3 Maja
Gdynia, Klif
Katowice, Silesia
Gdańsk, Galeria Bałtycka

Bezpłatna konsultacja online!
Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować w fizyczne złoto lub srebro.