Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Czas na złoto

Gdybyś za zaoszczędzoną gotówkę, kupił złotą monetę 10 lat temu – dziś warta byłaby dwukrotnie więcej. To nie chwyt marketingowy – złoto jest uważane za jedno z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania środków finansowych.

Ograniczone złoża

W odróżnieniu od walut, zasoby złota w skorupie ziemskiej są ograniczone – złota nie można „dodrukować” tak jak pieniędzy. Malejące zasoby kruszcu przyczyniają się do wzrostu jego wartości.

01

Ochrona pieniędzy

Historia udowodniła, że złoto świetnie zabezpiecza wartość kapitału w czasie. Podczas kryzysów inne aktywa jak akcje czy kryptowaluty zazwyczaj tracą na wartości, natomiast złoto utrzymuje są wartość lub nawet ją zwiększa.

02

Dla każdego

Złoto to inwestycja dla każdego i można je nabyć już za kilkaset złotych. Monetę o wadze 1/25 uncji złota kupisz już od około 440 PLN. Wcale nie trzeba dysponować dużymi nakładami kapitału rzędu co najmniej kilkunastu tysięcy złotych, ani nie wymaga to specjalistycznej wiedzy. 

03

Pamiętaj, lokowanie kapitału w złoto inwestycyjne ma sens tylko w przypadku inwestycji długoterminowej – jeśli liczysz na szybki spektakularny zysk, to aktywo nie jest dla Ciebie!

Produkty na każdą kieszeń

Dostępność

Produkty kupisz od ręki w salonach stacjonarnych Tavex oraz z wysyłką w 24h od zaksięgowania wpłaty.

Brak podatku VAT

Złoto w postaci monet (i sztabek) nie jest obciążone podatkiem od towarów i usług.

Światowa rozpoznawalność

Monety Wiedeński Filharmonik cieszą się renomą na całym świecie.

 

Dowiedz się więcej o inwestowaniu