Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Utwórz nowego bota cenowego

+ -

Utwórz nowego bota cenowego

Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złote Francuskie 20 Franków (5,81 g) – Anioł W magazynie – wysyłka w 24 h!

Tavex z przyjemnością przedstawia jedną z najsłynniejszych europejskich złotych monet – francuskie 20 franków z aniołem, znaną ... czytaj więcej
Sprzedamy: Kupimy:
1+ 1 490,68 PLN
1 371,90 PLN
Dostawa kurierem Pocztex – 20,00 PLN
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 PLN
Odbiór w punkcie (Żabka, Ruch i inne) – 20,00 PLN

Introduction

Tavex z przyjemnością przedstawia jedną z najsłynniejszych europejskich złotych monet – francuskie 20 franków z aniołem, znaną także jako „20 franków Szczęśliwy Anioł” lub „20 franków Geniusz”. Złota dwudziestofrankówka przypomina dawną świetność Francji jako jednej z największych potęg minionych stuleci. Monetę zatwierdzał i standaryzował sam Napoleon Bonaparte – dlatego złote 20 franków jest najbardziej cenioną i poszukiwaną francuską monetą. W przeszłości te idealnie rzetelne i jednolite monety finansowały światowy handel i legły u podstaw pierwszej, europejskiej unii monetarnej. Od XIX wieku wybito ich już ponad pół miliarda i do dziś są one powszechnie rozpoznawanymi historycznymi złotymi monetami dostępnymi na europejskim rynku bulionowym. Atutem francuskich 20 franków jest ich piękny projekt i przystępna cena przy ich wadze – to czyni ze Szczęśliwego Anioła reprezentującego pełną blasku francuską kulturę, godny produkt kolekcjonerski, inwestycyjny a także wyjątkowy prezent.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • Złote monety 20 franków Anioł są rozpoznawalnymi monetami francuskimi. Dwudziestofrankówka jest najsłynniejszą złotą monetą z Francji i jedną z najbardziej znanych w Europie.
 • Złote monety 20 franków Anioł są pieniądzem. Są zwolnione z podatku VAT i wymienialne w całej Europie, zarówno u dealerów kruszców, jak i inwestorów.
 • Złote monety 20 franków Anioł cechują się płynnością. Przy ponad 500 milionach sztuk wybitych od XIX wieku wciąż mają gwarantowany rynek.
 • Złote monety 20 franków Anioł były podwaliną pierwszej europejskiej unii monetarnej. Francuska złota 20-frankówka stanowiła podstawę Łacińskiej Unii Monetarnej.
 • Złote monety 20 franków Anioł są wyjątkowym sposobem dywersyfikacji Twojego portfolio lokacyjnego. Niska korelacja złota z innymi aktywami finansowymi czyni z nich zabezpieczenie portfolio przed ryzykiem rynkowym.
 • Złote monety 20 franków Anioł są doskonałą formą lokowania oszczędności. To idealny wybór dla długoterminowych inwestorów, którzy cenią bezpieczeństwo i stabilność oparte na złotych monetach będących prawnym środkiem płatniczym.

Kupowanie złotych przedmiotów oznacza niskie ryzyko i utrzymanie bogactwa

Wartość złota wzrosła z biegiem lat, czyniąc go dobrym do utrzymania lub wzrostu bogactwa.

 • Wartość produktu (1 szt.)
  1 490,68 PLN
 • Cena wywoławcza
  1 371,90 PLN
 • Twoje ryzyko teraz
  118,78 PLN

To ciekawe! Cena złota wyrażona w PLN wzrosła o 30.31% w ciągu ostatnich 8 lat. W tym okresie najniższa cena wynosiła 3 451,17 PLN/1oz, a najwyższa 7 788,48 PLN/1oz. Aktualny kurs złota na rynku światowym to 7 362,61 PLN/1oz.

Historia

Anioł przedstawiony na francuskiej złotej monecie 20 franków

Konstrukcja odwrotnej strony tej monety została stworzona w 1791 roku przez znanego francuskiego grawera Augustina Dupré. Motyw portretowanego "anioła" jest czasem nazywany "szczęśliwym aniołem", "geniuszem wolności" lub "aniołem stróżem Geniuszem Francji". Przyczyną wielu nazwisk jest bogaty folklor monety i niepewna interpretacja dzieła Dupré. Kiedy rządząca arystokratyczna dynastia została obalona podczas rewolucji francuskiej w 1789 roku, potrzebne były nowe monety, aby głosić nowy porządek. Dało to artystom i rytownikom znacznie większą swobodę twórczą, ponieważ dawne monety najczęściej przedstawiały wizerunek władcy. Dupré, którego dzieło zostało zainspirowane symboliką starożytności, wygrało konkurs na projekt nowej waluty.

Uważa się, że zaprojektowany przez anioła "Dupek" jest "geniuszem", starożytnym symbolem boskości wywodzącym się z religii rzymskiej, w którym wierzono, że każda istota ludzka lub grupa rzeczy (ludzie, natura, zwierzęta) posiadała boska esencja lub dusza. Przedstawiony "geniusz" na odwrocie nowej złotej monety o wartości 20 franków mógł być sposobem Dupré symbolizującym "duszę lub ducha rewolucji francuskiej".

Jednak odniesienie do przedstawionego "geniusza" jako "anioła" ożyło, gdy opowiadano o tym, jak Augustin Dupré sam uciekł przed egzekucją w panowaniu terroru, okresie przemocy, który nastąpił po rewolucji francuskiej, ponieważ "anielskie monety" nosił w kieszeni i chroniły go przed krzywdą. Projektant został skazany na gilotynie podczas rewolucji francuskiej. Według legendy Dupré zdołał przekupić swoją monetę Anioła, którą nosił w kieszeni i uciekł. Przez lata historia była opowiadana, budując legendę o "powodzeniu" monety. Legenda o przypisanych mocach monety stała się tak wyraźna, że zmieniła światową historię. Mówi się, że Napoleon Bonaparte zawsze nosił wczesnego francuskiego Anioła w kieszeni, aż stracił go w noc poprzedzającą bitwę pod Waterloo. Ta bitwa oznaczała początek jego upadku.

Chociaż żadne z tych twierdzeń nie jest pewne, to z całą pewnością prawda jest taka, że piękny i mistyczny design Angel 20 Angela przyczynił się do tego, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i poszukiwanych złotych monet z serii Napoleon. Francuska złota moneta 20 franków Anioła została wydana w trzech różnych okresach: 1848-1849, 1871-1898 i 1899-1906.

Waga produktu w gramach
6.4516
Waga Złoto w gramach
5.80644
Czystość
900
Waga Złoto w uncjach trojańskich
0.18668
Średnica
21
Gęstość
-
Wartość nominalna
20 franków
Producent
Francja

Awers

Awers

Awers przedstawia motyw anioła stojącego na piedestale i spisującego francuską konstytucję na tablicy wspartej na kolumnie. Wokół anioła widnieje napis „REPUBLIQUE FRANCAIS”. Po lewej stronie znajduje się Ręka Sprawiedliwości (fasces lictoriae) a po prawej stronie widnieje kogut. U dołu umieszczono sygnaturę mistrza grawerskiego „Dupré”.

Rewers

Rewers

Rewers ma wybity na samym środku nominał „20 franków” i rok emisji otoczone wieńcem z liści dębu oraz tekst „LIBERTE EGALITE FRATERNITE”, co oznacza „Wolność, Równość, Braterstwo”. Pod wieńcem znajduje się znak mincerski.

Pakowanie

Pakowanie

Każda moneta jest pakowana indywidualnie w twarde, plastikowe kapuły na życzenia klienta.

Wartość produktu
Ryzyko, jeśli od razu odsprzedasz

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki są w pełni ubezpieczone. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 20 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Oczekiwane koszty wysyłki

Tavex oferuje łatwą i bezpieczną wysyłkę dla wszystkich zamówień online. Przyjrzyj się bliżej kosztom.

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki są w pełni ubezpieczone. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 30 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Przedmiot w magazynie

Ten produkt jest dostępny w naszym magazynie. Możesz go odebrać tuż po zaksięgowaniu wpłaty lub zostanie on wysłany za pośrednictwem kuriera.

Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Utwórz Tavex ID
Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Zarezerwuj prywatną konsultację za darmo
Dowiedz się więcej o bezpiecznym inwestowaniu i zdobądź cenne informacje rynkowe.