Stwórz nowe powiadomienie cenowe
Utwórz nowego bota cenowego
+ -
Utwórz nowego bota cenowego
Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złota moneta Australijski Lunar Rok Myszy 2020 1/10 oz

Produkt niedostępny
Jako długoletni partner mennicy Perth Mint, dealer Tavex z przyjemnością oferuje jedną z najpiękniejszych złotych monet bulionowych ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup
-
1115,00 zł
Zdjęcia służą wyłącznie do celów prezentacyjnych i mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem konkretnego produktu.

Introduction

Jako długoletni partner mennicy Perth Mint, dealer Tavex z przyjemnością oferuje jedną z najpiękniejszych złotych monet bulionowych na świecie – Złoty Australijski Lunar 2020. Wraz z wydaniem tej monety australijski program monet księżycowych (lunarnych) rozpoczął swój trzeci cykl, w którym każda moneta z serii jest wybijana tylko raz na dwanaście lat, zgodnie ze starożytnym chińskim kalendarzem księżycowym. Najpopularniejsza wersja z serii lunarów – 1/10 uncji złota – zostanie wydane w rocznym nakładzie ograniczonym zaledwie do 30 000 sztuk na całym świecie, co sprawia, że moneta zyskuje dodatkową wartość kolekcjonerską na rynku wtórnym.

To urocze przedstawienie myszy doskonale pasuje do znanego standardu mennicy Perth Mint, który to standard łączy ze sobą polerowane tło (przypominające lustro) z delikatnie matową płaskorzeźbą, wykonaną z 99,99% czystego złota.

Wyjątkowe złote monety z serii Australijski Złoty Lunar będą świetnym wyborem dla tych, którzy chcą zaznaczyć swoje pokrewieństwo z tym zaradnym zwierzęciem, jakim jest mysz, dodatkowo upamiętniając pierwsze wydanie monety z nowej, III serii lunarów. Ta złota moneta bulionowa jest zapierającym dech w piersiach złotym dziełem sztuki – idealna pamiątka i hołd dla osób urodzonych w latach 2020, 2008, 1996, 1984, 1972 i co 12 lat poprzedzających.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • Wszystkie złote monety z serii Złoty Australijski Lunar są oparte na drogocennym chińskim kalendarzu księżycowym. Mówi się, że osoby urodzone w Roku Myszy mają duszę przedsiębiorcy i wykazują chęć do ciężkiej pracy, aby tylko osiągnąć swoje cele. Są inteligentni, elastyczni i ciekawi z natury – to bez wątpienia liderzy wśród wszystkich chińskich znaków zodiaków.
 • Produkty ze złota z serii Australijski Złoty Lunar (Rok Myszy 2020) to wspaniałe prezenty dla Twoich bliskich. Oddaj hołd tym, których cenisz, zaznaczając ich zalety i rok urodzenia czystym, 24-karatowym złotem. To prezent, który pozostanie z nimi na zawsze, gdyż monety te są bardzo rzadkie – aktualne wydanie to dopiero trzecia seria, odkąd Złote Lunary zostały zaprezentowane w 1996 roku.
 • Złote Australijskie Lunary z Roku Myszy (2020) to przede wszystkim prawdziwe pieniądze. Złota seria Lunarów została wprowadzona na rynek w 1996 roku i od tego monentu produkt z serii Lunar, w tym Złota Moneta Rok Myszy 2020, jest uznawana przez australijski rząd za pełnoprawny środek płatniczy. Ponadto Australijski Złoty Lunar z Roku Myszy to moneta rozpoznawana na całym świecie – Australijska Złota Seria Księżycowa, nieprzerwanie produkowana od 24 lat, przedstawia motyw słynnego chińskiego zodiaku oraz wizerunek najpotężniejszej i najdłużej służącej królowej XX wieku, królowej Elżbiety II. To dlatego Australijski Złoty Lunar jest doskonale rozpoznawany przez dealerów kruszców i kolekcjonerów na całym świecie.

Rozsądna dywersyfikacja

Inwestycja w fizyczne złoto to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności.

 • Aktualna cena sprzedaży 1 szt.
  1606,00 zł
 • Aktualna cena skupu 1 szt.
  1115,00 zł
 • Twoje ryzyko
  491,00 zł

Cena uncji złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 85.17% w ciągu ostatnich 8 lat – w tym okresie najniższe notowanie wyniosło 4317,13 PLN/oz, a najwyższe 11171,10 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynkach światowych to 9455,57 PLN/oz.

Uwaga! Cena tego produktu jest uzależniona od cen na rynkach finansowych, zgodnie z art. 38 pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

Historia

Złoty Australijski Lunar – Rok Myszy

Ci, którzy chcą w wyjątkowy sposób potwierdzić pokrewieństwo z tytułową Myszą, a dodatkowo posiadać pierwszy egzemplarz z nowej, III serii monet lunarnych, powinni przychylic się do zakupu tej wyjątkowej monety, jaką jest Australijski Złoty Lunar. Moneta z edycji Rok Myszy 2020 to świetna pamiątka i wspaniały hołd dla urodzonych w latach: 2020, 2008, 1996, 1984, 1972 i co 12 lat poprzedzających.

Urodzonych w roku myszy uważa się za dobrych w zdobywaniu i zabezpieczaniu majątku. Ta umiejętność wynika z ich naturalnej ciekawości umysłu, który zawsze szuka wiedzy, a dzięki swojej sprytności jest w stanie skorzystać z każdej nadarzającej się okazji. Ludzie urodzeni pod patronatem Myszy zwykle mają silną intuicję, są perfekcjonistami i mają doskonały smak. Najczęściej są ambitni i starając się osiągnąć swoje cele, dołożą wszelkich starań, aby odnieść sukces, a jednocześnie pozostać w tym wszystkim uroczym, przekonującym i charyzmatycznym. Może to przyciągnąć innych, a zwłaszcza płeć przeciwną – i chociaż ludzie urodzeni w roku myszy zazwyczaj cieszą się dużym kręgiem społecznym, najczęściej mają więcej znajomych niż prawdziwych przyjaciół. Jednak kiedy staniesz się prawdziwym przyjacielem "Myszy", będziesz traktowany jak rodzina. "Myszy" to ludzie lojalni i oddani swoim bliskim, co czyni ich szczególnie dobrymi rodzicami.

Można zatem bez wątpienia stwierdzić, że Australijska Złota Moneta Lunar z Roku Myszy 2020 jest idealnym prezentem dla każdego, kogo kochasz lub szanujesz. Podarowanie złotej monety lunarnej oznacza, że okazujesz uczucia, unieśmiertelniasz rok urodzenia danej osoby i okazujesz jej szczególne cnoty w postaci czystego i cennego, złotego dzieła sztuki.

Monety z serii Australijski Złoty Lunar – tak rzadkie i wyjątkowe jak samo złoto

Mennica Perth po raz pierwszy wprowadziła złote monety z serii Lunar pod patronatem Myszy w 1996 roku, a następnie ponownie wydała ich nowe wersje w 2008 i 2020 roku. Kolejne, nowe wydanie Roku Myszy nastąpi dopiero w 2032, kiedy mysz, zgodnie z chińskim kalendarzem księżycowym, po raz kolejny będzie szukać nowych możliwości.

Jeszcze dokładniej monety bulionowe Perth Mint można obejrzeć tutaj: https://www.perthmint.com/investment-bullion-bars-and-coins-mintages.aspx

Perth Mint to ciesząca się światowym uznaniem mennica i producent metali szlachetnych z siedzibą w Perth w Australii Zachodniej. Mennicę utworzyło Britain’s Perth Mint w 1896 roku w odpowiedzi na nowoodkryte złoża złota. Zadaniem Perth Mint było wytapianie złota z rudy wydobywanej w miejscowych kopalniach i bicie złotych suwerenów z oczyszczonego kruszcu. W latach 1899-1931 mennicę opuszczały znaczne ilości złotych suwerenów rozprowadzanych następnie w Australii i całym brytyjskim imperium jako waluta obiegowa. Perth Mint pozostawało pod brytyjską kontrolą do roku 1971, kiedy to mennicę przejął rząd Australii Zachodniej. Perth Mint było członkiem Londyńskiego Rynku Złota (poprzednik LBMA) od roku 1934. Dzisiaj mennica jest znana z jakości produkowanych przez siebie światowej klasy inwestycyjnych monet bulionowych, włącznie z australijskim złotym Kangurem i srebrnymi monetami Kookaburra i Koala oraz złotą i srebrną serią lunarną.

Waga całego produktu [g]
3.111
Waga czystego kruszcu [g]
3.1103
Próba produktu [‰]
999.9
Waga czystego kruszcu [oz]
0.1
Średnica [mm]
16.6
Grubość [mm]
-
Nominał
15 AUD
Producent
The Perth Mint, Australia

Awers

Awers monety Złoty Australijski Lunar przedstawia wizerunek Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II, wykonany przez Jody Clark. Jej Wysokość ma na sobie Królewski Diamentowy Diadem, który był noszony podczas koronacji oraz – zgodnie z tradycją – zwraca się w prawo. Dodatkowo na awersie każdej monety zostało wykonany rok wybicia monety (2020), nominał (5 dolarów australijskich), a także jej waga (1/10 uncji złota) i czystość (99,99%).

Rewers

Rewers monety przedstawia Mysz, na pamiątkę uczczenia jej roku, wśród źdźbeł pszenicy. W projekcie uwzględniono również chiński znak myszy, napis to symbolizujący („MOUSE 2020”) i znak mennicy Perth Mint („P”).

Pakowanie

Już w mennicy Perth każda moneta z osobna jest pakowana w twardą plastikową kapsułkę. W przypadku zakupów hurtowych, w oryginalnym fabrycznym opakowaniu dostępne są wielokrotności 20 monet.

Jeden proces, wiele możliwości

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym, na etapie uzupełniania szczegółów dotyczących realizacji transakcji, należy wskazać preferowaną przez siebie formę dostawy. Produkty możemy do Ciebie doręczyć na kilka sposobów lub możesz odebrać je osobiście w oddziale.

Dostawa wysyłkowa

Aktualnie oferujemy kilka metod dostawy wysyłkowych, do których należą:

 • Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł;
 • Pocztex KURIER – 19,00 zł;
 • ORLEN Paczka – 19,00 zł;
 • List polecony priorytetowy – 9,00 zł;
 • Konwój indywidualny CHL – 599,00 zł.

Dostępność określonej metody dostawy wysyłkowej dla konkretnego zamówienia jest uzależniona od zawartości koszyka zakupowego, tj. od rodzaju zamawianych produktów oraz ich wartości.

W dni robocze wysyłka następuje już w ciągu 24* godzin od zaksięgowania płatności na naszym koncie i odnotowania tej wpłaty w naszym wewnętrznym systemie transakcyjnym. Rzeczywisty czas doręczenia przez przewoźnika to najczęściej 1 dzień roboczy, choć – w zależności od wybranej metody – może wynieść od 2 do 5 dni.

*Uwaga! W związku ze wzmożonym zainteresowaniem naszymi usługami obecnie wysyłka zamówienia lub przygotowanie do odbioru następują w czasie do 48 godzin. Staramy się uniknąć jakichkolwiek opóźnień, jednak za wszelkie potencjalne utrudnienia – bardzo przepraszamy.

Odbiór osobisty

Możliwość odbioru osobistego produktów jest darmowa. W oddziale możemy poprosić o okazanie ważnego dokumentu tożsamości, ponieważ jako sprzedawca musimy mieć pewność, że zamówienie odbiera uprawniona do tego osoba.

Szczegółowe informacje na temat metod, kosztów i zagadnień związanych z dostawą produktów zostały zaprezentowane w zakładce Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Bezpieczna dostawa

 

Każda przesyłka jest dyskretnie zapakowana oraz w pełni ubezpieczona, dlatego możesz bez obaw zamówić produkty przez internet – dodatkowo po ich nadaniu udostępnimy Ci numer paczki, więc będziesz mieć możliwość śledzenia całej jej trasy.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur i dostępne natychmiastowo, od ręki.

W przypadku chęci nabycia większej liczby sztuk danego produktu warto uprzednio skontaktować się z nami w celu potwierdzenia posiadania wymaganych zapasów. Gdy nasze stany magazynowe okażą się niewystarczające, co zdarza się wyjątkowo rzadko, poinformujemy Cię o najbliższej planowanej dacie uzupełnienia magazynu. W tym czasie możesz złożyć zamówienie, opłacić je i oczekiwać na informację o wysłaniu produktów lub o możliwości ich odbioru – wiadomość otrzymasz na e-mail podany w zamówieniu tak szybko, jak to możliwe!

Doręczenie zamówienia

Jeżeli chcesz poznać metody, koszty i zagadnienia związane z dostawą, przejdź do zakładki „Dostawa” na karcie produktu lub do zakładki „Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Wizyta w oddziale

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze osobistym zamówienia, np. tuż po jego złożeniu i opłaceniu lub planujesz zapłacić gotówką na miejscu, przed wizytą sprawdź dostępność banknotów w oddziale.

Produkt niedostępny

Ten produkt może być fizycznie nieobecny w naszym magazynie ani w żadnym z biur. Gdy tylko wróci do sprzedaży, poniżej sprawdzisz dostępność w każdym z oddziałów – zielony znak przy lokalizacji oznacza, że na miejscu znajduje się min. 1 sztuka.

 

Bezpłatna konsultacja online!
Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować w fizyczne złoto lub srebro.