Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaki wybrać prezent na ślub? Złoto na prezent ślubny!

Autorem artykułu jest Jakub Hertel – opublikowano w kategorii Rynek złota, Tematy pozostałe dnia 01.06.2020
Cena złota (XAU-PLN)
6 912,38 PLN/oz
  
+ 36,78 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
87,75 PLN/oz
  
- 0,39 PLN

Wesele ważnych dla Ciebie osób zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal zastanawiasz się jaki wybrać prezent na ślub dla młodej pary? Nie chcesz być kolejną osobą, która przy składaniu nowożeńcom życzeń wręczy im kopertę z pieniędzmi? Chcesz kupić taki prezent ślubny, który na długo pozostanie w pamięci pary młodej? Jeśli odpowiedź na chociaż jedno z postawionych wyżej pytań jest twierdząca, zachęcamy Cię do lektury dalszej części artykułu, w której przedstawimy Ci pomysły na oryginalny prezent dla nowożeńców – złoto na prezent ślubny!

Kliknij i przejdź na stronę kategorii…

KUP TERAZ ZŁOTO NA PREZENT

…aby sprawdzić aktualne ceny i złożyć zamówienie przez stronę!

Jaki prezent na ślub wybrać? Jaki kupić prezent ślubny?

Z praktycznego punktu widzenia, najczęstszym wyborem na prezent dla nowożeńców są pieniądze – oczywiście krytykowanie tego typu rozwiązania byłoby bezpodstawne, ponieważ jest to pewnego rodzaju „rekompensata” za poniesione przez młodą parę koszty związane z organizacją przyjęcia. Innymi słowy, choć nie zawsze mówimy o tym otwarcie, w tradycji polskiej utarło się, aby jako prezent dla pary młodej wręczać pieniądze w kopercie, tak aby wysokość takiego prezentu w przybliżeniu równała się nakładom poniesionym przez młodych na organizację wesela. Nie ulega również wątpliwości, że na nowej drodze życia nowożeńcy z pewnością napotkają wiele wydatków, a zebrana w ten sposób gotówka pomoże im je pokryć.

Oczywiście nowa zastawa kuchenna czy wyjątkowy dodatek do nowego domu bądź mieszkania również nie są złymi rozwiązaniami. Kupując tego typu prezent musimy jednak liczyć się z tym, że możemy nie trafić w gust nowożeńców, chociażby ze względu na odmienne od naszego poczucie estetyki młodej pary. Warto też pamiętać, że brak wcześniejszego rozeznania odnośnie tego, co mogłoby przydać się młodym może skutkować duplikowaniem się prezentów, skutkiem czego najprawdopodobniej co najmniej jeden z nich zostanie sprzedany na rynku wtórnym.

Co na prezent ślubny? Oryginalny pomysł na prezent weselny

Mimo, że przez wielu pieniądze na prezent ślubny uznawane są za świetny pomysł – wszak niewątpliwie jest tak z czysto ekonomicznego punktu widzenia – to jednak jest on mało oryginalny oraz najzwyczajniej w świecie nudny i przewidywalny. Zawarcie związku małżeńskiego jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu nowożeńców, dlatego prezent na ślub również mógłby takim być, tak aby doskonale przypominał młodej parze niesamowite uczucie ekscytacji, która towarzyszyła im, kiedy powiedzieli sobie „tak”.

Znalezienie produktu wywołującego wspomnianą ekscytację i jednocześnie co najmniej dorównującego wartością kopercie z pieniędzmi może wydawać się wręcz niemożliwe. Jest jednak pomysł na prezent, który bije na głowę wszystkie inne – złoto na prezent ślubny!

Złoto na prezent ślubny – złoty prezent na ślub!

Wykonane z najwyższej jakości złota sztabki i monety, promieniujące wytworną elegancją i doskonałą precyzją wykonania, z pewnością zachwycą nowożeńców i zaszczepią w nich zamiłowanie do inwestycji o lśniącej przyszłości. Złoto jako prezent weselny jest pewnego rodzaju sposobem na podarowanie nowożeńcom „gotówki” w oryginalny sposób. Dzięki takiemu wyborowi unikniemy konwencjonalnego wręczenia koperty z pieniędzmi i podarujemy równie wartościowy upominek w innej formie. W ten sposób para młoda będzie mogła sama zdecydować, czy zachowa złoto jako inwestycję na przyszłość (np. na tzw. „czarną godzinę”), czy – w razie chęci lub nagłej potrzeby posiadania gotówki – zdecyduje się spieniężyć inwestycję u dealera, jubilera lub prywatnego inwestora.

Złoto na prezent weselny jest tożsame z życzeniem nowożeńcom, aby ich miłość była tak trwała jak złoto, które nie traci, jest wieczne, a odnalezione nawet po 1000 lat nadal lśni tak samo pięknie. Na rynku istnieje wiele produktów, które są doskonałym sposobem na inwestycję, ale sprawdzą się również jako prezent. Jak wśród nich wybrać ten, który będzie całkowicie adekwatny do tak wyjątkowej okazji, jaką jest zawarcie związku małżeńskiego?

Sztabka złota na prezent na ślub

Pragnąc sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, mamy przyjemność zaprezentować Państwu zestawienie produktów, które doskonale sprawdzą się jako prezent dla młodej pary. Złoto na prezent ślubny to nowy, choć zyskujący na popularności sposób na połączenie wartości pieniężnej z wyjątkową oryginalnością. Gwarantujemy, że błysk w oku, który pojawi się przy oglądaniu upominku, będzie spowodowany nie tylko odbiciem światła w lśniącej tafli złotej monety czy sztabki złota, ale przede wszystkim wyrazem zachwytu nad wyjątkowością otrzymanego prezentu.

PAMP Fortuna (5, 2,5 lub 1 g)

Złota sztabka PAMP Fortuna to prawdziwy skarb szwajcarskiej mennicy PAMP, która słynie z produkcji wyrobów najwyższej jakości, docenianych przez inwestorów na całym świecie. Zachwyca wyjątkowym motywem Fortuny – rzymskiej bogini losu. Złote sztabka na prezent to podarowanie parze młodej szczęścia w najczystszej postaci – sztabka wyprodukowana została ze złota najwyższej próby i dostępna jest w kilku wariantach wagowych, tj. od 1 g aż do 1 kg. Jednak w przypadku zakupu sztabki PAMP Fortuna na prezent dla nowożeńców w szczególności polecamy wersję 5-gramową, jak również 2,5- oraz 1-gramowe.

Kliknij w obrazek i przejdź na stronę produktu!

Złoto na prezent na ślub – PAMP Fortuna

PAMP Krzyż (5 g) i PAMP Serce (5 g)

Złota sztabka PAMP Krzyż to kolejna odsłona jakości i precyzji, zamkniętych w kilkugramowym arcydziele cenionej na całym świecie szwajcarskiej mennicy PAMP. Zachwyca nietuzinkowym motywem krzyża, emanującego fascynującym blaskiem. Sztabka wyprodukowana została ze złota najwyższej próby i dostępna jest tylko w jednym rozmiarze, którego waga wynosi 5 gramów.

Kliknij w obrazek i przejdź na stronę produktu!

Złoto na prezent ślubny – PAMP Krzyż

Alternatywą dla sztabki z motywem krzyża jest sztabka złota PAMP Serce. To jedyny w swoim rodzaju wyrób szwajcarskiej mennicy PAMP, o wyjątkowym motywie, który doskonale sprawdzi się jako prezent dla pary młodej. Wybierając ten produkt, podarujesz młodym prezent, który będzie doskonałym przypieczętowaniem ich uczucia, dzięki wyjątkowemu napisowi, widniejącemu na sztabce – „Love Always”. Sztabka wyprodukowana została ze złota najwyższej próby i dostępna jest tylko w jednym wariancie, tj. 5 gram.

Kliknij w obrazek i przejdź na stronę produktu!

Złoto na prezent dla pary młodej – PAMP Serce

Złota moneta na prezent ślubny

Równie świetnym wyborem na tle sztabek złota są monety wykonane z tego kruszcu, lecz w znacznie mniejszej wadze niż zwykło się przyjmować dla produktów czysto inwestycyjnych.

Złoty Wiedeński Filharmonik (1/10 oz.)

Złoty Wiedeński Filharmonik to chluba austriackiej mennicy Münze Österreich, szczególnie cenionej w Europie, Japonii i Ameryce Północnej. Wyjątkowość tej unikatowej monety bulionowej, potwierdza to, że zdobyła ona wiele nagród i wyróżnień, a przepiękny motyw sprawia, że jest ona bardzo chętnie nabywana przez inwestorów na całym świecie. Moneta wyprodukowana została ze złota najwyższej próby i dostępna jest w kilku wariantach rozmiarowych od 1/10 oz. do 1 oz. – w przypadku zakupu złotego Wiedeńskiego Filharmonika na prezent dla nowożeńców w szczególności polecamy monetę o wadze 1/10 oz.

Kliknij w obrazek i przejdź na stronę produktu!

Jaki upominek dla pary młodej na wesele? – Złoty Wiedeński Filharmonik 1/10 oz.

Złoty Australijski Lunar Rok Myszy 2020 (1/10 oz.)

Złoty Australijski Lunar Rok Myszy 2020 to wyjątkowa moneta bulionowa, za której produkcję odpowiada światowej sławy rafineria Perth Mint. Wspomniana mennica znana jest na całym świecie przede wszystkim z jakości i dbałości o nawet najmniejszy szczegół przy produkcji złota inwestycyjnego. Spraw nowożeńcom prezent, który już zawsze będzie kojarzył im się z tym wyjątkowym dniem – na Złotym Australijskim Lunarze widnieje bowiem napis „2020″. Moneta wyprodukowana została ze złota najwyższej próby i dostępna jest w kilku wariantach – w przypadku zakupu złota na prezent dla młodej pary w szczególności polecamy monetę o wadze 1/10 oz.

Kliknij w obrazek i przejdź na stronę produktu!

Jaki upominek dla młodej pary na ślub? – Złoty Australijski Lunar 1/10 oz.

Złoty Brytyjski Suweren – Królowa Wiktoria (7,32 g)

Ostatnią pozycją, której poświęcamy szczególną uwagę przy wyborze złota na prezent dla nowożeńców, jest Złoty Brytyjski Suweren – Królowa Wiktoria. Ta unikatowa moneta jest częścią najbardziej znanej brytyjskiej serii złotych monet, której popularność sięga najdalszych zakątków. Swoją niezwykłość zawdzięcza estetyce wykonania i niespotykanej elegancji. Złoty Brytyjski Suweren  to doskonały wybór na tak wyjątkową okazję jaką jest wesele bliskich nam osób. Całkowita waga monety wynosi 7,98805 grama, a zawartość czystego złota to 7,315 gramów.

Kliknij w obrazek i przejdź na stronę produktu!

Jaki upominek dla nowożeńców na przyjęcie weselne? – Złoty Brytyjski Suweren 7,32 g

Możesz chcieć również przeczytać