Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Utwórz nowego bota cenowego

+ -

Utwórz nowego bota cenowego

Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złoty Amerykański Orzeł (1 oz.) – 1 uncja złota moneta W magazynie – wysyłka w 24 h!

Tavex z przyjemnością przedstawia monetę American Gold Eagle (Amerykański Złoty Orzeł), najpopularniejszą monetę bulionową będącą prawnym środkiem ... czytaj więcej
Skupimy
1-4 6 986,52 PLN
5-9 6 986,52 PLN
10-24 6 986,52 PLN
25+ 6 986,52 PLN
Odbiór osobisty w oddziale – 0,00 PLN
Dostawa kurierem Pocztex – 20,00 PLN

Introduction

Tavex z przyjemnością przedstawia monetę American Gold Eagle (Amerykański Złoty Orzeł), najpopularniejszą monetę bulionową będącą prawnym środkiem płatniczym bitą w Stanach Zjednoczonych i jedną z głównych monet inwestycyjnych na świecie. Jej popularność wynika nie z urzekającego projektu, wysokiej płynności oraz prestiżowego statusu. Od pierwszej emisji przez Amerykańską Mennicę Stanową w 1986 roku Amerykański Złoty Orzeł przyciągał licznych inwestorów, którzy do tej pory kupili ponad 30 milionów tych monet. Dzięki gwarantowanym przez rząd USA czystości i jakości, monety te uznawane są na całym świecie i słyną z łatwości zbywania. Dlatego są wysoce cenione przez wielu inwestorów, którzy dążą do dywersyfikacji swych portfolio celem zabezpieczenia ich przed niekorzystnymi zjawiskami na rynku. 

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • Monety Złoty Orzeł dotrzymują kroku cenie złota. Ich podstawowa wartość wyznaczana jest w oparciu o zawartość czystego kruszcu oraz panującą cenę złota.
 • Amerykańskie Złote Orły są pieniądzem. Po zatwierdzeniu ich roli prawnego środka płatniczego przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1865 roku, Amerykański Złoty Orzeł jest najdłużej produkowaną nieustannie od lat 30 amerykańską, złotą monetą.
 • Monety Amerykański Orzeł są płynne i rozpoznawalne. Do tej pory Amerykańska Mennica Stanowa wybiła i wprowadziła na rynek około 30 milionów monet, co umocniło ich rozpoznawalność i światową akceptację.
 • Monety Amerykański Złoty Orzeł są wytrzymałe. Mają 22 karaty, co oznacza, że zawierają jedną uncję złota i małą domieszkę miedzi i srebra. Stop zwiększa wytrzymałość powierzchni monety, dzięki czemu jest bardziej odporna na zużycie i wygodniejsza w transporcie.
 • Monety Amerykański Złoty Orzeł są doskonałą formą lokowania oszczędności. Mają różne wersje wagowe, co czyni z nich idealny wybór dla długoterminowych inwestorów ceniących bezpieczeństwo i stabilność wynikające z fizycznych właściwości złota będącego prawnym środkiem płatniczym.
 • Moneta Amerykański Złoty Orzeł jest wyjątkowym sposobem wzbogacenia Twojego portfolio lokacyjnego. Niska korelacja złota z innymi aktywami finansowymi czyni z tych monet zabezpieczenie portfolio przed ryzykiem rynkowym.

Inwestowanie w fizyczne złoto to gwarancja niskiego ryzyka i bezpieczeństwa majątku

Wartość inwestycyjna złota rośnie na przestrzeni lat, co czyni je świetnym sposobem na bezpieczne lokowanie majątku i jego pomnażanie!

 • Cena zakupu 1 szt. w Tavex
  7 534,46 PLN
 • Nasza cena skupu
  6 986,52 PLN
 • Twoje ryzyko
  547,94 PLN

Fakt: cena złota w PLN za uncję zmieniła się o +68.35% w ciągu ostatnich 8 lat. Najniższa cena w tym okresie wyniosła 3 451,17 PLN/1oz, a najwyższa 6 075,53 PLN/1oz. Aktualna cena złota na rynku światowym to 6 929,62 PLN/1oz.

Historia

Panika finansowa lat trzydziestych w Stanach Zjednoczonych a złoto

Zmierzch dla amerykańskiego systemu złotej waluty rozpoczął się w latach 20, kiedy amerykańskie banki hojnie wspierały gospodarkę licznymi, łatwo dostępnymi kredytami. Rozpaliły one gorączkę zakupów akcji przedsiębiorstw na amerykańskiej giełdzie, która wkrótce, pod koniec lat 20-tych, przerodziła się w falę spekulacji. Po wynikającym z tego boomie nastąpił nieuchronny, ogromny krach, wpędzając Stany Zjednoczone w głęboki kryzys. Były to czasy, w których Stany Zjednoczone opierały się na systemie złotej waluty, co oznaczało, że papierowy, obiegowy pieniądz i obligacje skarbowe były wykupywane za złoto. W tym wyjątkowo trudnym okresie wielu postawiło właśnie na kruszec, uważając złoto za bezpieczniejsze niż papier. Popyt na złoto z zasobów samego rządu i instytucji finansowych był tak olbrzymi, że w celu powstrzymania tej masowej wymiany i tendencji do chomikowania szlachetnego metalu, zainterweniował sam prezydent. W 1933 roku Franklin D. Roosevelt podpisał rozporządzenie wykonawcze 6102, które zakazywało obywatelom gromadzenia złota. W efekcie złote środki płatnicze wycofano z obiegu a wszystkie wydawane przez rząd papiery wartościowe nie były odtąd wymienialne na złoto. Od 1933 roku rozpoczęła się w USA nowa, finansowa era, w której pieniądz papierowy stał się fundamentem systemu monetarnego kraju.

Gwałtowny wzrost sprzedaży Amerykańskiego Złotego Orła

Rozporządzenie Roosevelta odbierające obywatelom prawo do posiadania złota, utrzymywało się przez 41 lat, aż do uchylenia w 1974 roku przez prezydenta Geralda Forda. Musiało jednak minąć kolejnych 11 lat zanim Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił w 1985 roku ustawę Gold Bullion Act. Uprawniała ona do emisji złotych i srebrnych monet jako prawnego środka płatniczego. Już w kolejnym roku Amerykańska Mennica Stanowa wyemitowała pierwszą monetę Amerykański Złoty Orzeł. Ponieważ była to pierwsza złota moneta będąca środkiem płatniczym wydana w USA po ponad 50 latach przerwy w kolejce ustawiło się wielu nabywców. Aby zaspokoić tak ogromne zapotrzebowanie, tylko w pierwszym roku emisji Amerykańska Mennica Stanowa wybiła 3,6 miliona sztuk, czyli 62 tony monet Amerykański Złoty Orzeł.

Wartość monety Amerykański Złoty Orzeł wzrasta podczas załamań rynkowych

Prestiżowy status prawnego środka płatniczego, zatwierdzony przez rząd USA, uczynił z Amerykańskiego Złotego Orła jedną najbardziej preferowanych przez inwestorów złotych monet skutecznie zabezpieczających portfolio nabywców przed chwiejnymi rynkami akcji i ekonomicznymi zawirowaniami. Dane zgromadzone przez Amerykańską Mennicę Stanową potwierdzają, że zakup tych monet wyraźnie przybiera na sile w okresach załamania na rynkach finansowych. Tak było w czasie spadku wartości akcji w 1987 roku, tuż przed pęknięciem bańki internetowej w latach 1999-2000 oraz w latach 2008-2009, kiedy największe gospodarki świata, w tym amerykańska, pogrążyły się w recesji. W skali roku, w tych wyjątkowo trudnych okresach, popyt na złote monety Amerykański Złoty Orzeł wzrastał średnio o prawie 100%, dowodząc, że w burzliwych czasach stają się one cenionym wyborem.

Wartość nominalna
50 dolarów
Średnica
32.7
Czystość
916.7
Waga Złoto w gramach
31.10348
Waga produktu w gramach
33.95576
Waga Złoto w uncjach trojańskich
1
Producent (mennica)
United States Mint
Kraj producenta
Stany Zjednoczone

Awers

Awers przedstawia personifikującą Wolność postać kobiety, która trzyma pochodnię w prawej ręce i gałązkę oliwną w lewej. U dołu, po lewej stronie widnieje w tle budynek Kapitolu, a po prawej umieszczono rok wybicia wraz z literą „W” wskazującą na West Point Mint.

Rewers

Rewers przedstawia orła trzymającego gałązkę oliwną unoszącego się nad gniazdem, w którym przebywa samica z młodymi. Powyżej orła umieszczono napis „UNITED STATES OF AMERICA”, a w środku monety teksty „E PLURIBUS UNUM” (po łacińsku „z wielu jeden”) oraz “IN GOD WE TRUST” („w Bogu pokładamy ufność”). Poniżej orlego gniazda podano masę monety, jej wartość nominalną $50 oraz inicjały projektanta „MB” (Miley Busiek).

Pakowanie

Każda moneta jest osobno pakowana w plastikowe kapsle.

Wartość produktu
Ryzyko, jeśli odsprzedasz od razu po zakupie

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki o wartości do 50000 zł jest w pełni ubezpieczona przez firmę Pocztex. W przypadku przesyłek o wyższej wartości mogą Państwo wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia to 0,2% wartości zamawianych produktów. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 30 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Oczekiwane koszty wysyłki

Tavex oferuje łatwą i bezpieczną wysyłkę dla wszystkich zamówień online. Przyjrzyj się bliżej kosztom.

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowych możecie Państwo wybrać dostawę do placówki pocztowej lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek w Warszawie.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.
Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów tego samego dnia, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie otrzymania przez nas Państwa przelewu. W obu wypadkach do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłka o wartości do 50000 zł jest w pełni ubezpieczona przez firmę Pocztex. W przypadku przesyłek o wyższej wartości mogą Państwo wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia to 0,2% wartości zamawianych produktów. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie chroniące przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę, należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota i srebra inwestycyjnego – 30 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo, aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia.

Brak produktu w magazynie

Ten produkt jest obecnie niedostępny.

Tavex ID

Darmowa pierwsza dostawa, historia zakupów, pogląd swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Utwórz Tavex ID
Tavex ID

Darmowa pierwsza dostawa, historia zakupów, pogląd swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Bezpłatna konsultacja – online lub w oddziale!
Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować w fizyczne złoto lub srebro.