Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Iga Świątek wygrała French Open. Ile zarobiła polska tenisistka w Wielkim Szlemie... w uncjach złota?

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komunikaty dnia 12.10.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9245,60 PLN/oz
  
- 6,93 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
122,84 PLN/oz
  
- 3,74 PLN

Polski tenis widział już wielu wielkich tenisistów, jednak do tej pory nikomu nie udało się zdobyć jednej z najważniejszych nagród w sezonie. 19-letnia Iga Świątek zapisała się na kartach historii jako pierwsza Polka, która wygrała prestiżowy turniej French Open. Warto podkreślić, że przez cały turniej polska reprezentantka nie straciła ani jednego seta. Poza sportową chwałą polska tenisistka poszerzyła swój majątek o równowartość kilku milionów złotych!

Ile zarobiła Iga Świątek za wygraną French Open?

Nie od dziś wiadomo, że nagrody za wysokie pozycje w paryskim turnieju są naprawdę imponujące. Mimo że w tym roku wynagrodzenia pieniężne uległy redukcji, w dalszym ciągu robią ogromne wrażenie.

Sobotnie popołudnie dla fanów tenisa okazało się niezwykle emocjonujące. W wielkim finale Polka Iga Świątek zmierzyła się z Amerykanką Sofią Kenin, dla której ostatni etap nie okazał się zbyt pomyślny. Jak donoszą media polska gwiazda tenisa Iga Świątek za zwycięstwo w finale otrzyma aż 1,6 miliona euro!

Znakomite występy we wcześniejszych etapach na kortach Rolanda Garrosa zapewniły Polce imponujący zastrzyk gotówki. Za wygraną w ćwierćfinale z Włoszką Martiną Trevisan Iga Świątek zarobiła aż 425 250 euro. Z kolei w półfinale wschodząca gwiazda tenisa rozgromiła argentyńską reprezentantkę Nadię Podorską. Zwycięstwo w półfinale, poza ogromną satysfakcją, zapewniło Idze Świątek kolejną wygraną pieniężną na poziomie 800 tysięcy euro.

Wygrana Igi Świątek w fizycznym złocie

Jeśli Iga Świątek zdecydowałaby się zainwestować w fizyczne złoto finałową wygraną w prestiżowym konkursie French Open, musiałaby dodatkowo zainwestować w naprawdę pokaźny sejf. Przy aktualnym kursie około 1630 EUR za uncję majątek polskiej tenisistki wynosi ponad 980 uncji trojańskich, co jest równoznaczne z ponad 30 kilogramami czystego złota!

Gdyby wygrane ze wszystkich etapów poczynając od ćwierćfinału sumowały się, jej majątek wyniósłby ponad 1733 uncji złota, co w przeliczeniu daje prawie 54 kilogramy szlachetnego kruszcu!

Wszystkie dane, na podstawie których zostały przeprowadzone powyższe przeliczenia zaczerpnięte zostały z wykresów cen złota Tavex. Dla osób zainteresowanych aktualnymi cenami złota w różnych walutach przygotowaliśmy gotowe przeliczniki dla różnych jednostek wagi. Na naszych wykresach sprawdzisz nie tylko aktualną cenę złota w wybranej przez siebie walucie dla uncji trojańskiej, ale również dla gramów i kilogramów.

Cena złota (XAU-PLN)
9245,60 PLN/oz
  
- 6,93 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
122,84 PLN/oz
  
- 3,74 PLN

Możesz chcieć również przeczytać