Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać do Kenii?

Opublikowano przez Jakub w kategorii Rynek walut na 31.07.2019
Cena złota (XAU-PLN)
7 217,74 PLN/oz
  
+ 50,20 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
98,12 PLN/oz
  
+ 2,76 PLN

Czy przeszło Ci kiedyś przez myśl, aby udać się w podróż na Safari i na własne oczy zobaczyć stada żyraf, hipopotamów czy innych zwierząt, które do tej pory miałeś możliwość zobaczyć tylko i wyłącznie w zoo lub telewizyjnych programach edukacyjnych? A może chciałbyś przejść przez aleję potężnych baobabów, osiągających wysokość nawet 30 metrów? Jeśli odpowiedź brzmi „tak” to podróż do Kenii jest właśnie dla Ciebie! Ten egzotyczny kraj, położony we wschodniej części Afryki nad Oceanem Indyjskim, to doskonały cel podróży dla miłośników egzotycznych wypraw, spragnionych niezapomnianych przygód, które z pewnością zapewni „tropienie” dzikich zwierząt w trakcie wyprawy na Safari. Aby móc pozwolić sobie na taką formę spędzenia czasu, niewątpliwie trzeba wiedzieć, jakie obowiązują pieniądze w Kenii – w końcu wynajem samochodu czy przewodnika zawsze kosztuje. Przed wylotem sprawdź, jaką walutę zabrać do Kenii i zacznij planować swój wakacyjny czas!

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ SZYLINGI KENIJSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexJaką walutę zabrać do Kenii? Jaka waluta jest w Kenii?

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Kenii (waluta w Kenii) to szyling kenijski. Międzynarodowy standard (trzyliterowy kod waluty) ISO 4217 dla szylinga kenijskiego to KES.

Krótka historia waluty Kenii

Obecnie obowiązująca waluta Kenii – szyling kenijski – została wprowadzona do obiegu w momencie uzyskania przez Kenię niepodległości, w 1963 roku. Tym samym zastąpiła ona wcześniej używaną jednostkę monetarną Kenii, czyli szylinga wschodnioafrykańskiego, po wartości nominalnej. Mimo to, dopiero w 1966 roku wcześniej obowiązująca waluta została całkowicie wyparta przez aktualnego szylinga kenijskiego.

Jaka waluta w Kenii? – flaga Kenii

Źródło zdjęcia flagi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Kenii

Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexJeżeli szukasz miejsca gdzie kupić szylingi kenijskie w Polsce, nie trać dłużej czasu i skorzystaj z naszej oferty. Waluta Kenii jest u nas dostępna od ręki – skorzystaj z kalkulatora na stronie głównej Tavex lub w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Następnie złóż zamówienie online – nasza innowacyjna funkcja „Waluta z dostawą do domu” pozwoli Ci szybko i wygodnie zamówić gotówkę, bez wychodzenia z domu! Waluta kenijska może zostać dostarczona kurierem w 24 godziny lub możesz ją odebrać osobiście w oddziale.

Waluta Kenii – jak dzieli się szyling kenijski KES?

1 szyling kenijski stanowi równowartość 100 centów. Obecnie w obiegu znajdują się:

 • rzadko używana moneta o wartości 50 centów;
 • często używane monety 1, 5, 10, 20 i 40 centów;
 • rzadko używane banknoty 5, 10 i 20 szylingów;
 • często używane banknoty 50, 100, 200, 500 i 1000 szylingów.

Kenia waluta – jak wyglądają szylingi kenijskie?

Awersy kenijskich banknotów ukazują trzy charakterystyczne dla Kenii elementy. Na każdym banknocie ukazują się:

 • herb Kenii, który przedstawia dwa lwy trzymające masajskie włócznie oraz tarczę ozdobioną postacią koguta niosącego topór;
 • pomnik Jomo Kenyatta – kenijskiego polityka, sprawującego urząd prezydenta Kenii w latach 1964-1978;
 • wieżowiec Kenyatta International Conference Centre, zlokalizowany w stolicy Kenii – Nairobi – i zaprojektowany przez architekta Karla Henrika Nøstvika.

Co więcej na każdym banknocie znajduje się ilustracja ukazująca zwierzęta zamieszkujące terytorium Kenii:

 1. 50 szylingów kenijskich – bizon;
 2. 100 szylingów kenijskich – leopard;
 3. 200 szylingów kenijskich – nosorożec;
 4. 500 szylingów kenijskich – lew;
 5. 1000 szylingów kenijskich – słoń.

Znak wodny kenijskich banknotów przedstawia głowę lwa oraz galwanotyp z nominałem banknotu.

Jak wygląda KES waluta Kenii?

Szyling kenijski KES – waluta Kenii (awers)

Szyling kenijski KES – waluta Kenii (rewers)

Źródło zdjęć banknotów: https://www.centralbank.go.ke/2019/06/03/launch-of-new-generation-banknotes/


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut Tavex

Jak płacić w Kenii? Czym najlepiej płacić w Kenii?

Przy pomocy karty kredytowej będziemy mieli możliwość realizowania transakcji w większych miastach – w restauracjach, hotelach, supermarketach oraz innych lokalach usługowych. Warto jednak zapytać (jeśli nie mamy przy sobie żadnej gotówki na wszelki wypadek), czy w danym miejscu istnieje możliwość zapłaty kartą. Do powszechnie akceptowalnych kart należą VISA oraz MasterCard. Bankomaty na ulicach większych miast w Kenii są ogólnodostępne – znajdziemy je w okolicach większych supermarketów, przy siedzibach banków i na rogach ulic. Musimy jednak liczyć się z tym, że może wystąpić problem z ich dostępnością w prowincjonalnych miasteczkach lub mniejszych sklepach. Dodatkową kwestią jest pobierana przez bank prowizja za przewalutowanie – w przypadku, gdy nie jesteśmy posiadaczami konta walutowego.

Czy warto kupić szylingi kenijskie w Polsce?

Jakby argumentów przemawiających za zakupem waluty Kenii przed podróżą było mało, to dodamy, że w trakcie zakupów na lokalnym straganie czy mniejszym sklepiku nie będziemy mieli możliwości zapłacenia przy użyciu karty. Naturalnie jedyną przyjmowaną formą płatności w takich miejscach jest gotówka. Nawet najwięksi zwolennicy kart powinni zawsze mieć przy sobie „kilka groszy”, aby nie musieć rezygnować z zakupu pamiątki, która szczególnie wpadła nam w oko i na zawsze będzie przypominała o tej wspaniałej kenijskiej przygodzie.

Czy w Kenii można płacić euro i dolarami?

W większości sklepów oraz hoteli będziemy mieli możliwość zapłacenia przy użyciu dolarów amerykańskich, ponieważ obok szylingów kenijskich jest to powszechnie akceptowalna waluta w Kenii. Musimy jednak mieć na uwadze to, że będziemy mieli możliwość realizowania transakcji wyłącznie przy użyciu nowej serii amerykańskich banknotów, czyli tych, których emisja nastąpiła po 2004 roku.

Gdzie kupić szylingi kenijskie? Szyling kenijski kantor Warszawa

Kantor Tavex oferuje jedną z najbogatszych tablic walutowych w całej Polsce – w sprzedaży posiadamy już ponad 60 walut z całego świata! Co więcej, większość walut jest u nas dostępna zawsze od ręki, w przeciwieństwie do innych punktów wymiany w kraju, w których na swoje zamówienie trzeba niejednokrotnie czekać kilka dni.

Kantor wymiany walut TavexWarszawski kantor wymiany walut Tavex naturalnie posiada w swojej ofercie również szylingi kenijskie. Przy zakupie waluty online oferujemy możliwość ubezpieczonej dostawy gotówki kurierem już w 24 godziny za jedyne 20 PLN, jak również zamówienie złożone online można odebrać w naszym oddziale w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 (opcja bezpłatna). Sprzedaż wysyłkowa walut jest dokładnie opisana w zakładce „Waluta z dostawą do domu” – serdecznie polecamy tę formę zakupu waluty!

Dla tych osób, które mogą znaleźć się w centrum Warszawy w ciągu 1 godziny, istnieje też możliwość zarezerwowania aktualnego kursu. Wówczas walutę można opłacić i odebrać na miejscu w oddziale, bez składania zamówienia online. Jak zostało to jednak wyżej wspomniane, rezerwacja jest możliwa tylko na 1 godzinę. Wygodniej jest zatem złożyć normalne zamówienie przez internet, z 24-godzinną dostawą lub odbiorem w dowolnym momencie po opłaceniu, tj. wykonaniu przelewu.

Ceny Kenia 2019, czyli ile pieniędzy zabrać do Kenii?

Ceny w Kenii, które prezentuje poniższa tabela, to jedynie wartości poglądowe. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, ceny w każdym państwie na świecie ulegają mniejszym bądź większym wahaniom, chociażby ze względu na inflację, czyli spadek wartości pieniądza. Do tego dochodzą również nasze preferencje, takie jak samodzielne zakupy i gotowanie czy jadanie w restauracjach, a także wiele więcej czynników. To wszystko powoduje, że ciężko jest jednoznacznie i pewnie określić, jakie pieniądze w Kenii zapewnią nam spokojny wypoczynek. W trakcie planowania budżetu wakacyjnego prosimy nie traktować podanych cen jako bezwzględne i jedyne źródło. Zamiast tego zalecamy zapoznanie się z nimi, żeby wiedzieć, jakich mniej więcej kosztów należy się spodziewać i ile szylingów wziąć do Kenii.

Nazwa produktu i jego waga / ilość Cena w szylingach kenijskich KES
owoce – jabłka 1 kg 270,00 KES
pieczywo – chleb krojony 0,5 kg 60,00 KES
ziemniaki 1 kg 150,00 KES
mięso – pierś z kurczaka 1 kg 700,00 KES
jajka 10 szt. 140,00 KES
mleko 1 l 90,00 KES
woda 1,5 l 85,00 KES
piwo 0,5 l 200,00 KES

Szyling kenijski kurs wymiany

Poniższa tabela przedstawia proponowany kurs wymiany szylinga kenijskiego kolejno na polskie złotówki, euro i amerykańskie dolary. Należy mieć na uwadze, że kursy były podawane w chwili publikowania artykułu. Przed podjęciem decyzji o zakupie waluty należy sprawdzić aktualny kurs wymiany. W tym celu można przejść na opisywaną powyżej podstronę kantoru. Proponujemy również kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 114 00 20 lub za pomocą profilu firmowego na Facebooku, w godzinach pracy oddziału (obecnie od pon. do pt. 9:00-20:00 oraz sob. 10:00-15:00).

Wymieniana waluta – złotówka, euro lub dolar Waluta Kenia – 1 szyling kenijski KES
1 złotówka polska PLN 1 KES = 0,03698 PLN
1 euro EUR 1 KES = 0,00859 EUR
1 dolar amerykański USD 1 KES = 0,00959 USD

Oprócz usług sprzedaży i kupna walut znajdujących się w obiegu, Tavex prowadzi również skup wycofanych walut.

Kenia waluta – szyling kenijski KES (awers)

Kenia waluta – szyling kenijski KES (rewers)


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut Tavex

Podróż do Kenii – jak dolecieć do Kenii?

W listopadzie 2018 roku polskie linie lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie połączenie lotnicze na tracie Polska-Kenia, co znacznie ułatwiło podróż do Kenii. Loty do Kenii z innych europejskich miast oferuje m.in. Lufthansa, Qatar Airways, Kenya Airways, KLM, Air France, SWISS, Emirates, British Airways, a także Turkish Airlines. Jeśli zależy nam na jak najtańszym przelocie, najlepszym rozwiązaniem będzie lot do Kenii z przesiadką w jednym z europejskich państw: Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii itp. Długość podróży zależna jest od ilości przesiadek oraz czasu pomiędzy kolejnymi etapami podróży.

Wakacje Kenia samolotem

Przeglądanie najatrakcyjniejszych pod kątem cenowym ofert w znacznym stopniu ułatwią nam internetowe porównywarki, takie jak eSky czy fly4free. Dzięki nim będziemy mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami przewoźników „w jednym miejscu”. Cena za bilety do Kenii zależna jest od okresu, w którym zdecydujemy się na podróż. Warto co kilka dni sprawdzać oferty przelotów, ponieważ czasami zdarzają się promocje cenowe, w których bilety możemy nabyć za cenę nie przekraczającą 2000 złotych.

Loty do Kenii – sprawdź bilety lotnicze z eSky

Jakie dokumenty do Kenii? Wiza do Kenii

Obywatele polscy wybierający się w podróż do Kenii zobowiązani są do posiadania wizy turystycznej. Wiza do Kenii jest możliwa do uzyskania poprzez złożenie wniosku wizowego drogą elektroniczną. W tym celu prosimy o uzupełnienie formularza na stronie internetowej http://evisa.go.ke/evisa.html o wymagane informacje – alternatywnie można to zrobić na kenijskiej granicy. Dzieci poniżej 16 roku życia nie muszą wyrabiać wizy do Kenii w przypadku, gdy w podróży do Kenii towarzyszą im opiekunowie prawni, np. rodzice. Dokumentem upoważniającym do ubiegania się o otrzymanie wizy turystycznej jest ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu paszport. Koszt wizy do Kenii stanowi równowartość 50 USD.


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexKenia jaką walutę zabrać? Szyling kenijski KES!

Niesamowita, nieznana europejczykom przyroda oraz kenijskie krajobrazy sprawią, że podróż do Kenii pozostanie niezapomnianym przeżyciem dla każdego, kto się na nią zdecyduje. Dodatkową atrakcją, która czeka na turystów, jest możliwość spróbowania swoich sił w nurkowaniu w krystalicznie czystych wodach Oceanu Indyjskiego. Oszałamiające bogactwo podwodnej fauny oraz flory sprawiło, że Morski Park Narodowy Watamu i Malindi zagościł na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jeśli wybierzemy się w okolice Mombasa Marine National Park and Reserve, będziemy mieli możliwość poczuć się jak podwodni archeolodzy i odkryć tajemnice skrywane przez wrak statku towarowego, położonego w odległości około 50 metrów od linii brzegowej. Wszystkie te atrakcje wymagają jednak zapłaty – teraz, gdy wiesz już jaka waluta obowiązuje w Kenii, nie będzie z tym żadnego problemu. Zdecyduj się na zakup w Tavex, gdzie waluta Kenii dostępna jest zawsze od ręki!

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ SZYLINGI KENIJSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!

Cena złota (XAU-PLN)
7 217,74 PLN/oz
  
+ 50,20 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
98,12 PLN/oz
  
+ 2,76 PLN

Możesz chcieć również przeczytać