Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać do Malezji?

Opublikowano przez Jakub w kategorii Rynek walut na 17.07.2019
Cena złota (XAU-PLN)
7 348,01 PLN/oz
  
- 31,00 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
101,00 PLN/oz
  
- 1,31 PLN

Malezja kojarzy się turystom przede wszystkim z rajskimi plażami, egzotyczną roślinnością oraz nieznaną kulturą, lecz czy słusznie? Oczywiście owo skojarzenie jest jak najbardziej prawidłowe, ponieważ decydując się na spędzenie urlopu w Malezji będziemy mieli okazję poczuć się jak w raju. Wypoczynek w tym kraju stanowi również doskonałą okazję do zwiedzenia niezwykle interesujących zabytków, takich jak Meczet Masjid Negara w Kuala Lumpur czy Pałac Iskanda-riah zlokalizowany w mieście Kuala Kangsar. W trakcie zwiedzania będziemy mieli doskonałą okazję do „wczucia się” w zupełnie odmienną od znanej Europejczykom kulturę, ukształtowaną przez kolonialną przeszłość. Aby zadbać o własne bezpieczeństwo finansowe w trakcie wyjazdu, tak aby pieniądze w Malezji nie stanowiły żadnego problemu, podróż do Malezji powinna być poprzedzona pytaniem jaką walutę zabrać do Malezji?

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ RINGGITY MALEZYJSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!


Jaką walutę zabrać do Malezji? Jaka waluta jest w Malezji?

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Malezji (waluta w Malezji) to ringgit malezyjski. Międzynarodowy standard (trzyliterowy kod waluty) ISO 4217 dla ringgita malezyjskiego to MYR.

Krótka historia waluty Malezji

Obecnie używana waluta Malezji – ringgit malezyjski – została wprowadzona do obiegu 12 czerwca 1967 roku, zgodnie z decyzją Banku Narodowego Malezji, czyli Banku Negara. Tym samym zastąpiła wcześniej obowiązujące na tym terenie jednostki monetarne, a konkretniej mówiąc dolara malajskiego oraz brytyjskie Borneo po wartości nominalnej. Nowo wprowadzona waluta zachowała wcześniej używane nominały dolara malajskiego (z wyjątkiem banknotu o wartości 10000 dolarów) i pozostała wierna kolorystyce starego dolara. Do roku 1975 ringgit malajski funkcjonował pod dwiema  nazwami. W języku malajskim był ringgit oraz sen, natomiast w języku angielskim dolar i cent.

Malezyjska waluta – skąd pochodzi nazwa waluty Malezji?

Określenie „ringgit” pochodzi od malezyjskiego terminu, który pierwotnie związany był z „ząbkowatymi” krawędziami hiszpańskich monet, pochodzących z XVI oraz XVII wieku. Obecnie słowo „ringgit” odnosi się wyłącznie do nazwy malezyjskiej waluty.

Jaka waluta w Malezji? – flaga Malezji

Źródło zdjęcia flagi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Malezji

Jeżeli szukasz miejsca gdzie kupić ringgity malezyjskie w Polsce, nie trać dłużej czasu i skorzystaj z naszej oferty. Waluta Malezji jest u nas dostępna od ręki – skorzystaj z kalkulatora na stronie głównej Tavex lub w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Następnie złóż zamówienie online – nasza innowacyjna funkcja „Waluta z dostawą do domu” pozwoli Ci szybko i wygodnie zamówić gotówkę, bez wychodzenia z domu! Waluta malezyjska może zostać dostarczona kurierem w 24 godziny lub możesz ją odebrać osobiście w oddziale.

Waluta Malezja – jak dzieli się ringgit malezyjski MYR?

1 ringgit malezyjski stanowi równowartość 100 senów. Obecnie w obiegu znajdują się:

 • monety o nominałach 5, 10, 20 i 50 senów;
 • powszechnie używane banknoty o nominałach 1, 5, 10, 20, 50 i 100 ringgitów;
 • rzadko używane banknoty o nominałach 2, 60 i 600 ringgitów.

Malezja waluta – jak wyglądają ringgity malezyjskie?

Sama odpowiedź w kwestii tego, jaka waluta obowiązuje w Malezji, nie zapewnia nam 100% bezpieczeństwa przy wymianie gotówki. Warto wiedzieć dodatkowo, że aktualnie obowiązująca seria malezyjskich banknotów zainspirowana została elementami ściśle związanymi z Malezją. Te elementy to m.in. dziedzictwo, gospodarka, fauna oraz flora.

Awersy malezyjskich banknotów ukazują:

 • wizerunek Tunku Abdul Rahman (malajski polityk i prawnik, premier kraju w latach 1957-1970, potomek Abdula I);
 • ilustrację przedstawiającą narodowy kwiat Malezji, hibiskus;
 • wzory tradycyjnej malezyjskiej tkaniny.

Ringgity malezyjskie rewersy i ilustracje:

 1. 1 ringgit malezyjski – malezyjski księżycowy latawiec, Wau bulan (najczęściej ozdobiony motywami kwiatowym);
 2. 5 ringgitów malezyjskich – dzioborożec (gatunek ptaka leśnego zamieszkującego terytorium Malezji);
 3. 10 ringgitów malezyjskich – tropikalna dżungla zlokalizowana w Malezji, należąca do grupy jednego z najstarszych lasów deszczowych na świecie (na froncie najbardziej charakterystyczny kwiat rosnący w Malezji, czyli bukietnica, będąca jednocześnie największym kwiatem na świecie);
 4. 20 ringgitów malezyjskich – dwa gatunki żółwi zamieszkujących Malezję (żółw szylkretowy oraz żółw skórzasty);
 5. 50 ringgitów malezyjskich – olejowiec gwinejski, zwany potocznie palmą olejową;
 6. 100 ringgitów malezyjskich – szczyt Kinabalu (najwyższy szczyt Malezji oraz całego Archipelagu Malajskiego, zlokalizowanego w północno-wschodniej części wyspy Borneo) i szczyty formacji skalnych doliny Gunung Api.

Jak wygląda MYR waluta Malezji?

MYR Ringgit malezyjski – waluta Malezji (awers)

MYR Ringgit malezyjski – waluta Malezji (rewers)

Źródło zdjęć banknotów: https://tavex.lv/


Jak płacić w Malezji? Czym najlepiej płacić w Malezji?

Z dostępnością bankomatów w dużych miastach w Malezji nie powinno być większych trudności, ponieważ możemy natknąć się na nie w okolicach banków, lokali usługowych, supermarketów czy na rogach ulic.  Kartą kredytową będziemy mogli posłużyć się w ekskluzywnych hotelach, supermarketach i centrach usługowych.

Czy warto kupić ringgity malezyjskie w Polsce?

Należy mieć na uwadze to, że waluta Malezji nie należy do grupy znanych i używanych na całym świecie walut, takich jak dolar czy euro. Dlatego w przypadku, gdy nie posiadamy specjalnego konta walutowego, wypłata gotówki może okazać się bardzo kosztownym przedsięwzięciem, a to głównie za sprawą wysokości prowizji pobieranej za przewalutowanie. Jeśli mamy możliwość zakupu waluty Malezji w Polsce to warto z niej skorzystać, choć można jeszcze zastanowić się, czy lepiej kupić ringgity malezyjskie, euro czy dolary?

Czy w Malezji można płacić euro i dolarami?

Musimy pamiętać, że gdy wybierzemy się do mniejszego miasta lub na prowincję, w lokalnych sklepikach może wystąpić problem z obecnością terminala. To praktycznie uniemożliwia dokonywanie płatności w Malezji przy użyciu karty z kontem w euro lub dolarach. Ciężko jest tym samym mówić o możliwości płacenia inną walutą niż obowiązującą na terytorium odwiedzanego kraju. Do Malezji naturalnie można zabrać ze sobą amerykańskie dolary lub euro w gotówce, jednak prawie pewna jest konieczność ich wymiany na miejscu.

Gdzie kupić ringgity malezyjskie? Ringgit malezyjski kantor Warszawa

Kantor Tavex oferuje jedną z najbogatszych tablic walutowych w całej Polsce – w sprzedaży posiadamy już ponad 60 walut z całego świata! Co więcej, większość walut jest u nas dostępna zawsze od ręki, w przeciwieństwie do innych punktów wymiany w kraju, w których na swoje zamówienie trzeba niejednokrotnie czekać kilka dni.

Warszawski kantor wymiany walut Tavex naturalnie posiada w swojej ofercie również ringgity malezyjskie. W celu uzyskania informacji o aktualnym kursie wymiany ringgitów malezyjskich, w pierwszej kolejności zachęcamy do skorzystania z tablicy walutowej w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Ponadto z poziomu tej podstrony, a także na stronie głównej, można złożyć zamówienie na walutę z dostawą lub z odbiorem osobistym. Oferujemy możliwość ubezpieczonej dostawy gotówki kurierem już w 24 godziny za jedyne 20 PLN, jak również zamówienie złożone online można odebrać w naszym oddziale w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 (opcja bezpłatna). Sprzedaż wysyłkowa walut jest dokładnie opisana w zakładce „Waluta z dostawą do domu” – serdecznie polecamy tę formę zakupu waluty!

Dla tych osób, które mogą znaleźć się w centrum Warszawy w ciągu 1 godziny, istnieje też możliwość zarezerwowania aktualnego kursu. Wówczas walutę można opłacić i odebrać na miejscu w oddziale, bez składania zamówienia online. Jak zostało to jednak wyżej wspomniane, rezerwacja jest możliwa tylko na 1 godzinę. Wygodniej jest zatem złożyć normalne zamówienie przez internet, z 24-godzinną dostawą lub odbiorem w dowolnym momencie po opłaceniu, tj. wykonaniu przelewu.

Ceny w Malezji 2019, czyli ile pieniędzy zabrać do Malezji?

Ceny w Malezji, które prezentuje poniższa tabela, to jedynie wartości poglądowe. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, ceny w każdym państwie na świecie ulegają mniejszym bądź większym wahaniom, chociażby ze względu na inflację, czyli spadek wartości pieniądza. Do tego dochodzą również nasze preferencje, takie jak samodzielne zakupy i gotowanie czy jadanie w restauracjach, a także wiele więcej czynników. To wszystko powoduje, że ciężko jest jednoznacznie i pewnie określić, jakie pieniądze w Malezji zapewnią nam spokojny wypoczynek. W trakcie planowania budżetu wakacyjnego prosimy nie traktować podanych cen jako bezwzględne i jedyne źródło. Zamiast tego zalecamy zapoznanie się z nimi, żeby wiedzieć, jakich mniej więcej kosztów należy się spodziewać i ile ringgitów wziąć do Malezji.

Nazwa produktu i jego waga / ilość Cena w ringgitach malezyjskich MYR
owoce – jabłka 1 kg 9,50 MYR
pieczywo – chleb krojony 0,5 kg 3,20 MYR
ziemniaki 1 kg 3,30 MYR
mięso – pierś z kurczaka 1 kg 12,00 MYR
jajka 10 szt. 4,25 MYR
mleko 1 l 6,80 MYR
woda 1,5 l 2,20 MYR
piwo 0,5 l 8,00 MYR

Ringgit malezyjski kurs wymiany

Poniższa tabela przedstawia proponowany kurs wymiany ringgita malezyjskiego kolejno na polskie złotówki, euro i amerykańskie dolary. Należy mieć na uwadze, że kursy były podawane w chwili publikowania artykułu. Przed podjęciem decyzji o zakupie waluty należy sprawdzić aktualny kurs wymiany. W tym celu można przejść na opisywaną powyżej podstronę kantoru. Proponujemy również kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 114 00 20 lub za pomocą profilu firmowego na Facebooku, w godzinach pracy oddziału (obecnie od pon. do pt. 9:00-20:00 oraz sob. 10:00-15:00).

Wymieniana waluta – złotówka, euro lub dolar Waluta Malezji – 1 ringgit malezyjski MYR
1 złotówka polska PLN 1 MYR = 0,9610 PLN
1 euro EUR 1 MYR = 0,2166 EUR
1 dolar amerykański USD 1 MYR = 0,2431 USD

Oprócz usług sprzedaży i kupna walut znajdujących się w obiegu, Tavex prowadzi również skup wycofanych walut.

MYR Malezja waluta – ringgit malezyjski (awers)

MYR Malezja waluta – ringgit malezyjski (rewers)


Podróż do Malezji – jak dolecieć do Malezji?

Pomiędzy Polską a Malezją nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego. Samolot do Malezji to nie jest jednak problematyczna kwestia, ponieważ dostać się będziemy mogli z wielu europejskich miast, do których bez problemu znajdziemy tanie połączenie, zarówno drogą powietrzną, jak i lądową. Loty do Malezji oferują m.in. Qatar Airways, KLM, Emirates, Condor czy Jet Star.

Wakacje w Malezji samolotem

Inną możliwością lotu samolotem, którą wybierają turyści, jest lot z Polski do Singapuru, a następnie z Singapuru do Malezji. Ceny biletów lotniczych oscylują w okolicach 2000 zł. Czasami możemy trafić na niezwykle atrakcyjne ofert cenowe – wówczas za bilety zapłacimy około 1500-6000 zł w jedną stronę (rzadko zdarzają się promocje, w trakcie których uda nam się nabyć bilety do Malezji w niższej cenie). W trakcie szukania najbardziej atrakcyjnej oferty warto na bieżąco śledzić aktualne oferty przewoźników oraz korzystać z internetowych „porównywarek”. Decydując się na podróż powinniśmy być jak najbardziej elastyczni, ponieważ w zależności od terminów ceny biletów mogą znacznie się od siebie różnić.

Kup bilety lotnicze przez eSky

Jakie dokumenty do Malezji? Wiza do Malezji

Polacy udający się w podróż do Malezji nie muszą posiadać wizy do Malezji, bowiem dokumentem uprawniającym do legalnego pobytu na obszarze tego państwa jest ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu paszport. Należy jednak pamiętać, iż obowiązek wizowy nie dotyczy wyłącznie tych turystów, którzy nie zamierzają spędzić w Malezji okresu przekraczającego 90 dni. W przypadku dłuższego pobytu wiza do Malezji to temat warty zainteresowania.

Nie jesteśmy też zobowiązani do obowiązku okazania biletu powrotnego przy wjeździe, jednakże powinniśmy liczyć się z tym, że może tego zażądać przewoźnik. Z tego powodu warto mieć bilet przy sobie.


Malezja jaką walutę zabrać? Ringgit malezyjski MYR!

Malezja to doskonały cel podróży dla miłośników natury, z uwagi na pozostające na długo w pamięci krajobrazy. Rozciągające się lasy równikowe, piękne rajskie plaże, domki oblewane ze wszystkich stron wodą i mieniący się w zachodzącym słońcu złoty piasek. To wszystko czeka na turystów, którzy doskonale wiedzą już jaka waluta obowiązuje w Malezjioficjalna waluta w Malezji to ringgit malezyjski. Czy to wszystko? Naturalnie, że nie – przepiękne parki narodowe oraz rezerwaty przyrody przyciągają turystów swoją urokliwością oraz malowniczością. Jednocześnie dają okazję do poznania roślinności występującej w malezyjskich dżunglach czy – tak jak w przypadku Parku Narodowego Taman Negara – jaskiń zamieszkiwanych przez plemię Orang Asli! Na deser pasjonaci sportów wodnych będą mieli okazję do spróbowania swoich sił w nurkowaniu w malowniczej scenerii raf koralowych. Teraz tajemnice Malezji będzie można spokojnie odkrywać, gdyż pytanie „Jaka waluta w Malezji?” nie stanowi już problemu. Sprawdź ofertę Tavex – waluta malezyjska z zamówieniem online czeka!

Cena złota (XAU-PLN)
7 348,01 PLN/oz
  
- 31,00 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
101,00 PLN/oz
  
- 1,31 PLN

Możesz chcieć również przeczytać