Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać do Singapuru?

Opublikowano przez Jakub w kategorii Rynek walut na 01.10.2018
Cena złota (XAU-PLN)
7 348,01 PLN/oz
  
- 31,00 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
101,00 PLN/oz
  
- 1,31 PLN

Singapur jest niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym miastem-państwem położonym w pobliżu krańca Półwyspu Malajskiego (w południowo-wschodniej Azji), otoczonego ciepłymi wodami cieśnin Malakka i Singapurskiej. Singapur słynie przede wszystkim z pięknych szklanych drapaczy chmur centrum finansowego i konferencyjnego Marina Bay, zlokalizowanych wokół rzeki. Niezwykle interesujące zabytki sztuki azjatyckiej i europejskiej zobaczyć można w licznych muzeach, m.in. Narodowym czy Azjatyckim. Singapur jest jednym z najbardziej nowoczesnych, najbogatszych i najprężniej rozwijających się państw w XXI wieku. Wycieczka w ten rejon świata z pewnością warta jest swojej ceny, a skoro już o pieniądzach mowa, to przed wyjazdem koniecznie trzeba zastanowić się jaką walutę zabrać do Singapuru?


Jaką walutę zabrać do Singapuru? Jaka waluta w Singapurze?

Walutą obowiązującą w Singapurze jest dolar singapurski, oznaczany międzynarodowym skrótem SGD. W latach 1845 – 1939 powszechnie używaną walutą był zwykły dolar. W późniejszym okresie walutą Singapuru stał się dolar malejski, zastąpiony brytyjskim dolarem boreliońskim.

Kilka lat po uzyskaniu przez Singapur niezależności, 12 czerwca 1967 roku oficjalną walutą państwa został obecnie używany dolar singapurski. Symbol waluty Singapuru przypomina oznaczenie zwykłego dolara – S$.

Jak dzieli się dolar singapurski? Podział waluty SGD

1 dolar singapurski stanowi równoważność 100 centów. Obecnie w obiegu znajdują się:

  • banknoty o nominałach: 2, 5, 10, 50, 100, 1000 oraz rzadko używane 10000 dolarów singapurskich;
  • monety: 1, 5, 10, 20, 50 centów;
  • moneta: 1 dolar.

Dolar singapurski – oznaczenia waluty SGD

Motywy znajdujące się na singapurskich banknotach ulegały różnym modyfikacjom. Dolary singapurskie zdobiły m.in. orchidee (będące symbolem Singapuru), okręty morskie czy ptaki.

Obecnie na awersach banknotów znajduje się wizerunek Encika Yusofa bin Ishaka – pierwszego prezydenta Singapuru, sprawującego ten urząd od 1965 do 1970 roku. Rewersy natomiast przedstawiają różnorodne grafiki, związane m.in. ze sztuką, edukacją czy rozwojem ekonomicznym.

Jak wygląda dolar singapurski? Banknoty SGD

Większość znajdujących się w obiegu banknotów wykonana została z papieru. Najnowsza seria banknotów o nominałach 2, 5 i 10 dolarów singapurskich wykonana jest z polimeru.

SGD awers dolara singapurskiego (waluty Singapuru)

SGD rewers dolara singapurskiego (waluty Singapuru)


Jak płacić w Singapurze?

W Singapurze istnieje wiele możliwości dokonywania transakcji. Zarówno karty kredytowe, jak i debetowe, są powszechnie akceptowalne. Możemy posłużyć się nimi w hotelach, restauracjach, centrach handlowych czy zwykłych sklepach. Również dostępność bankomatów nie jest problematyczną kwestią – znajdują się one praktycznie na każdym kroku. Należy jednak wziąć pod uwagę wysokość prowizji banku związanej z przewalutowaniem.

Gdzie kupić dolary singapurskie?

Biorąc pod uwagę wymianę waluty w kantorze od razu po przybyciu na miejsce warto wybrać te znajdujące się w dzielnicy Biznesowej (okolice Raffles Place), ze względu na gwarancję uczciwości oraz najbardziej korzystny kurs.

Najlepiej jednak jeszcze przed wyjazdem zaopatrzyć się w niezbędną gotówkę. Wówczas unikniemy stresu związanego z płatnościami, których musimy dokonać od razu po przyjeździe. Ponadto, jeśli nie jesteśmy posiadaczami konta w euro, należy liczyć się z wysoką prowizją pobieraną na skutek kolejnego przewalutowania. Większość singapurskich kantorów oferuje wymianę waluty po dosyć niekorzystnym kursie.

Dolar singapurski – kantor Warszawa

Z dostępnością singapurskiej waluty w Polsce może wystąpić problem, gdyż tylko nieliczne kantory posiadają w swojej ofercie dolary singapurskie. Kantor wymiany walut Tavex w Warszawie jako jeden z nielicznych posiada w swojej dolary singapurskie. Walutę Singapuru – dolar singapurski – wymienią Państwo zawsze od ręki, a po uprzednim zatelefonowaniu istnieje możliwość dokonania rezerwacji odpowiedniej sumy dolara singapurskiego oraz aktualnego kursu. Dla tych z Państwa, którzy nie mogą odwiedzić naszego biura przy Świętokrzyskiej 32 w Warszawie, oferujemy rewolucyjną usługę “Waluta z dostawą do domu“. Gotówkę dostarczamy w ciągu 24 h na terenie całego kraju!

Jakie są ceny w Singapurze?

Orientacyjne koszty w Singapurze przedstawia poniższa tabela.

Produkt Cena w Singapurze (orientacyjna)
jabłka (1 kg) 3,50 SGD
makaron (500 g) 2,00 SGD
ryż (1 kg) 3,00 SGD
woda niegazowana (1,5 l) 1,50 SGD
cukier (1 kg) 1,50 SGD
obiad w dobrej restauracji 30,00 SGD

Kurs dolar singapurski – przelicznik SGD

Dolar singapurski (SGD) Cena (stan w dn. 01.10.18 r., g. 09:00)
1 dolar singapurski ok. 2,6974 PLN
1 dolar singapurski ok. 0,6294 EUR
1 dolar singapurski ok. 0,7294 USD

Podróż do Singapuru – niezbędne dokumenty

Obywatele Polski wybierając się w podróż do Singapuru nie muszą posiadać wizy. Dokumentem uprawniającym do przebywania na terenie Singapuru jest ważny (minimum przez 6 miesięcy) paszport, jeżeli pobyt nie przekracza 90 dni. Na granicy turyści z Polski otrzymują stempel uprawniający do pobytu na terenie państwa. Ważnym jest, aby przy wjeździe do Singapuru posiadać bilet powrotny lub bilet do następnego państwa, które jest celem dalszej podróży.

Jak dostać się do Singapuru?

Loty do Singapuru oferuje wiele linii lotniczych, dlatego też znalezienie połączenia pomiędzy Europą a Singapurem nie należy do trudnych.

Istnieje możliwość przelotu bezpośrednio z większych miast Polski, m.in. Warszawy, Katowic, Rzeszowa, Gdańska, Szczecina, Wrocławia czy Krakowa. Bilety w obie strony wahają się od około 1600 do 2300 zł. Są to niewielkie różnice zależne od miasta, z którego zdecydujemy się udać w podróż, okresu, w którym decydujemy się udać do Singapuru, a także aktualnej oferty wybranej linii lotniczej. Przeloty do Singapuru oferują m.in. linie lotnicze LOT, SWISS, Air France, Lufthansa i KLM.

Wybierając się w podróż do Singapuru warto rozszerzyć swoją podróż o odwiedzenie któregoś z krajów Azji południowo-wschodniej, ze względu na doskonałą komunikację pomiędzy Singapurem a tymi krajami. W atrakcyjnej cenie można zakupić bilet m.in. do Malezji, Tajlandii czy Indonezji, korzystając przy tym z oferty takich linii jak Malindo Air czy Air Asia.

Kup bilety lotnicze przez eSky

Ciekawostki o Singapurze

  1. Do grupy oficjalnych urzędowych języków w Singapurze należą: angielski, malajski, chiński oraz tamilski. Z połączenia tych języków powstał język Singlish – oparty na odmianie języka angielskiego w połączeniu ze słowami pochodzącymi ze wszystkich urzędowych języków.
  2. Mieszkańcy Singapuru prowadzą niezwykle „szybki” styl życia, wydają się ciągle dokądś spieszyć. Z przeprowadzonych do tej pory badań i obserwacji wynika, iż mieszkańcy tego państwa poruszają się najszybciej na świecie – średnio jest to prędkość ponad 6 kilometrów na godzinę. Jest to prawie dwukrotnie szybsze tempo niż podczas typowego spaceru.
  3. Dominującą w Singapurze religię stanowi chińska odmiana buddyzmu. Religię chrześcijańską wyznaje jedynie 4% mieszkańców Singapuru. Co ciekawe, mieszkańcy Singapuru będący chrześcijanami należą do najgorliwszych wyznawców tej religii na świecie.
  4. W okolicach hotelu Fullerton znajduje się tablica upamiętniająca wybitnego angielskiego pisarza i publicystę pochodzenia polskiego – Joseph’a Conrada (Józefa Korzeniowskiego).

Jaka waluta w Singapurze? Dolar singapurski!

Singapur oferuje wiele atrakcji, takich jak park rozrywki na wyspie Santosa, zachwycające ocenaria, wodne parki rozrywki czy rzadko spotykanie krokodylarium zamieszkiwane przez wiele gatunków tych gadów z Afryki, Azji czy USA. I oczywiście gwarancja pięknej pogody, która jest tak pewna jak to, że Tavex oferuje dolary singapurskie zawsze od ręki i prawdopodobnie po najbardziej korzystnym kursie w kraju!

Cena złota (XAU-PLN)
7 348,01 PLN/oz
  
- 31,00 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
101,00 PLN/oz
  
- 1,31 PLN

Możesz chcieć również przeczytać