Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać do Tajlandii?

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Rynek walut dnia 22.12.2016
Cena złota (XAU-PLN)
6 827,67 PLN/oz
  
+ 51,76 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
102,02 PLN/oz
  
+ 1,69 PLN

Tajlandia to kraj kontrastów, gdzie kraina z malowniczymi plażami oraz lazurowym morzem przeplata się z nowoczesnością. Zaskakująca różnorodność sprawia, że coraz więcej osób wybiera ten kierunek w okresie jesienno-zimowym. Warunki atmosferyczne sprawiają, że stała się doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych oraz wspinaczek. Obnażmy nieco jej tajemniczość, odpowiadając na pytanie jaką walutę zabrać do Tajlandii?


Jaką walutę zabrać do Tajlandii? Jaka waluta w Tajlandii?

Walutą tak gościnnego kraju jest baht tajski, międzynarodowo oznaczany symbolem THB. W obiegu jest kilka wersji banknotów.

Baht tajski w tej chwili wart jest około 0,12 PLN (aktualny kurs batha tajskiego). Dla wygody przeliczania cen warto przygotować sobie małą “ściągawkę” – w Tavex można ją otrzymać od razu przy wymianie, wystarczy poprosić o taką naszego specjalistę.

Jak dzieli się baht tajski? Podział waluty Tajlandii

Jeden baht tajski równa się stu satangom. Dostępne są banknoty o nominałach: 20, 50, 100, 500 oraz 1000 bahtów. Najwygodniejszymi nominałami bahtów są banknoty 500 i 1000, lecz drobniejsze bahty przydają się również podczas płatności taksówkarzowi bądź na bazarach czy w ulicznych sklepach.

Jak wygląda waluta Tajlandii – bat tajlandzki?

Na każdym nominale znajduję się nieżyjący już król Rama IX, Bhumibol Adulyadej (zmarł w 2016 roku). Bahty tajskie wyróżniają się kolorystyką na tle innych banknotów oraz precyzyjnością ich wykonania.

Jak wygląda baht tajski?

THB awers bata tajlandzki (waluty Tajlandii)

THB awers bata tajlandzki (waluty Tajlandii)


Jak płacić w Tajlandii?

Przed wyjazdem do Tajlandii warto pamiętać, że polska waluta jest w tak egzotycznych krajach bardzo trudno zbywalna. Stąd najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup bahtów jeszcze w Polsce. Najkorzystniej wymienianą walutą na miejscu jest dolar amerykański. Warto zwrócić uwagę na stan banknotów, które otrzymamy w Tajlandii Bat tajlandzki – waluta w Tajlandii możemy mieć trudność z płaceniem uszkodzonymi bądź ubrudzonymi banknotami.

Z naszym doświadczeniem oraz innych oddziałów firmy Tavex spotkanie falsyfikatu jest bardzo niskie. W razie wątpliwości warto zwrócić uwagę na hologram znajdujący się z lewej bądź z prawej strony banknotu (zależnie od wersji) oraz na znak wodny, czyli widoczną pod światło grafiką.

Bat tajski – kantor Warszawa

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup tajskich batów od razu w Polsce. Niestety wiele kantorów nie oferuje tej waluty lub jej cena jest bardzo wysoka.

Tavex we wszystkich swoich oddziałach oferuje walutę tajską od ręki nawet w dużych ilościach, stąd zakup jej nie jest problematyczny. Ponadto, tajskie baty można zamówić z dostawą do domu – teraz nawet duża odległość od oddziału nie stanowi problemu. Tajskie baty można kupić składając zamówienie poprzez formularz dostępny na stronie głównej. Walutę wysyłamy w ciągu 24 godzin od zaksięgowania wpłaty, a koszt ubezpieczonej wysyłki z gwarantowanym doręczeniem w 24 godziny wynosi jedyne 20 PLN. Zapraszamy do korzystania!

Bat tajski wymiana na dolary

Popularne jest również kupowanie amerykańskich dolarów i wymiana ich na miejscu na bahty. Warto pamiętać, że jest to rozwiązanie bardziej uciążliwe (dwukrotna wymiana), również dosyć kosztowne, gdyż mamy do czynienia z podwójnym przewalutowaniem, a także pozbawia nas części cennego czasu urlopu, który poświęcimy na poszukiwanie dobrego kantoru i samą wymianę. Mimo to przy okazji przypominamy, że jeżeli już chcemy wymieniać dolary w Tajlandii to należy zabrać najnowszą wersję w banknotach 100-dolarowych. Za mniejsze nominały otrzymamy gorszy kurs, a starsze wersje dolarów są często w ogóle nieakceptowane.

Kup bilety lotnicze przez eSky


Jaka waluta do Tajlandii? Baht tajski!

Tajlandia zachwyca nas nie tylko krajobrazami, lecz również kulturą, historią i architekturą religijną. „Kraina uśmiechów” – bo tak określana jest Tajlandia – słynie z przepięknych świątyń, dobrego lokalnego jedzenia oraz tradycyjnego masażu tajskiego. Wakacyjny wyjazd do tego kraju brzmi zatem jako świetna opcja na relaks i wypoczynek. Za miejscowe atrakcje zapłacimy walutą Tajlandii – batem tajlandzkim, którego przed podróżą można po atrakcyjnym kursie wymienić w kantorze Tavex!

Możesz chcieć również przeczytać