Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać na Seszele?

Opublikowano przez Jakub w kategorii Rynek walut na 27.09.2019
Cena złota (XAU-PLN)
7 348,01 PLN/oz
  
- 31,00 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
101,00 PLN/oz
  
- 1,31 PLN

Seszele uznawane są za jedne z najpiękniejszych i najciekawszych wysp na świecie. Stanowią one spełnienie marzeń turystów spragnionych wakacji wśród tropików. Przepiękne plaże, turkusowo-szafirowa woda, wspaniałe rafy koralowe, lasy tropikalne oraz zapadające na długo w pamięci widoki niesamowitych, granitowych kamieni, występujących wyłącznie na Seszelach, to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na turystów zdecydowanych na odwiedzenie wysp. Turyści spragnieni emocji zapominają jednak, jak egzotyczna jest waluta Seszeli – dlatego przed wylotem porozmawiajmy o tym, jaką walutę zabrać na Seszele.

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ RUPIE SESZELSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexJaką walutę zabrać na Seszele? Jaka waluta jest na Seszelach?

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Seszeli (waluta na Seszelach) to rupia seszelska. Międzynarodowy standard (trzyliterowy kod waluty) ISO 4217 dla rupii seszelskiej to SCR.

Krótka historia waluty Seszeli

Obecnie używana waluta Seszeli pojawiła się w obiegu w roku 1914 i zastąpiła walutę wcześniej używaną na terytorium Seszeli, czyli brytyjskiego funta. Wówczas, zgodnie z decyzją ówczesnego gubernatora Kolonii Seszeli, do obiegu zostały dopuszczone banknoty o nominałach 50 centów oraz 1, 5 i 10 rupii.

Monety obecnie obowiązującej na Seszelach waluty zostały wprowadzone dopiero w roku 1939. W skład emisji z tego okresu wchodziły monety o nominałach 10, 25 i 50 centów oraz 1 rupii. Dopiero po odzyskaniu przez Seszele niepodległości w 1976 roku, zgodnie z decyzją ówczesnych władz, które objęły całkowitą kontrolę nad emisją waluty, nastąpiło wprowadzenie do obiegu banknotów o nominałach 10, 25, 50 i 100 rupii. Banknot o wartości 500 rupii pojawił się w 2005 roku.

Jaka waluta na Seszelach? – flaga Seszeli

Źródło zdjęcia flagi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Seszeli

Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexJeżeli szukasz miejsca gdzie kupić rupie seszelskie w Polsce, nie trać dłużej czasu i skorzystaj z naszej oferty. Waluta Seszeli jest u nas dostępna od ręki – skorzystaj z kalkulatora na stronie głównej Tavex lub w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Następnie złóż zamówienie online – nasza innowacyjna funkcja „Waluta z dostawą do domu” pozwoli Ci szybko i wygodnie zamówić gotówkę, bez wychodzenia z domu! Waluta seszelska może zostać dostarczona kurierem w 24 godziny lub możesz ją odebrać osobiście w oddziale.

Waluta Seszele – jak dzieli się rupia seszelska SCR?

1 rupia seszelska stanowi równowartość 100 centów. Obecnie w obiegu znajdują się:

  • banknoty o nominałach 10, 25, 50, 100 i 500 rupii seszelskich;
  • monety o nominałach 1 i 5 rupii seszelskich;
  • monety o nominałach 1, 5, 10 i 25 centów.

Emisją waluty Seszeli zajmuje się Centralny Bank Seszeli.

Seszele waluta – jak wyglądają rupie seszelskie?

Serię banknotów, których emisja nastąpiła w latach 1968-1975, zdobiły grafiki ukazujące wizerunek królowej Elżbiety oraz występującej na Seszelach fauny. Motywy zwierzęce możemy również znaleźć na aktualnie obowiązującej serii banknotów, która pojawiła się w obiegu w roku 2016, zgodnie z decyzją Centralnego Banku Seszeli. Wprowadzenie nowej serii banknotów związane było głównie z obchodami 40 rocznicy odzyskania przez Seszele niepodległości. Na obecnej serii banknotów znajdziemy grafiki ukazujące takich przedstawicieli lokalnej fauny, jak czarne papugi, żółwie olbrzymie czy kameleony.

Jak wygląda SCR waluta Seszeli?

Rupia seszelska SCR – waluta Seszeli (awers)

Rupia seszelska SCR – waluta Seszeli (rewers)

Źródło zdjęć banknotów: https://www.banknotenews.com/files/tag-seychelles.php


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexJak płacić na Seszelach? Czym najlepiej płacić na Seszelach?

W trakcie pobytu na Seszelach nie powinniśmy mieć problemu z realizowaniem płatności. Kartą kredytową będziemy mogli posłużyć się w większości lokali użytkowych, takich jak sklepy, restauracje czy kawiarnie. Do powszechnie akceptowalnych kart należą m.in. VISA, American Express i MasterCard. Niestety, kartą nie zapłacimy podczas zakupów na lokalnych bazarach, dlatego warto mieć przy sobie odpowiednią ilość gotówki, aby jej brak nie odebrał nam możliwości zakupienia wymarzonej pamiątki.

Czy warto kupić rupie seszelskie w Polsce?

Wypłata niezbędnej gotówki z bankomatu w trakcie pobytu na Seszelach nie należy do problematycznych kwestii, ponieważ bankomaty możemy znaleźć praktycznie na każdym kroku. W większości występują one najczęściej w okolicach siedzib banków, okolicach sklepów czy restauracji. Warto jednak pamiętać o prowizji pobieranej przez tego typu urządzenia za przewalutowanie w przypadku, gdy nie jesteśmy posiadaczami konta walutowego. Z tego powodu, jeśli tylko mamy możliwość zakupienia rupii w Polsce, powinniśmy z niej skorzystać.

Czy na Seszelach można płacić euro i dolarami?

W większości sklepów, w restauracjach, hotelach oraz innych lokalach usługowych istnieje możliwość realizowania płatności przy użyciu zarówno dolarów amerykańskich jak i euro. Warto jednak mieć na uwadze, że posiadanie dolarów lub euro nie daje nam gwarancji, że wszędzie będziemy mogli zrobić zakupy przy ich użyciu, dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest posiadanie przy sobie chociażby niewielkiej ilości lokalnej waluty.

Gdzie kupić rupie seszelskie? Rupia seszelska kantor Warszawa

Kantor Tavex oferuje jedną z najbogatszych tablic walutowych w całej Polsce – w sprzedaży posiadamy już ponad 65 walut z całego świata! Co więcej, większość walut jest u nas dostępna zawsze od ręki, w przeciwieństwie do innych punktów wymiany w kraju, w których na swoje zamówienie trzeba niejednokrotnie czekać kilka dni.

Kantor wymiany walut TavexWarszawski kantor wymiany walut Tavex naturalnie posiada w swojej ofercie również rupie seszelskie. Przy zakupie waluty online oferujemy możliwość ubezpieczonej dostawy gotówki kurierem już w 24 godziny za jedyne 20 PLN, jak również zamówienie złożone online można odebrać w naszym oddziale w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 (opcja bezpłatna). Sprzedaż wysyłkowa walut jest dokładnie opisana w zakładce „Waluta z dostawą do domu” – serdecznie polecamy tę formę zakupu waluty!

Dla tych osób, które mogą znaleźć się w centrum Warszawy w ciągu 1 godziny, istnieje też możliwość zarezerwowania aktualnego kursu. Wówczas walutę można opłacić i odebrać na miejscu w oddziale, bez składania zamówienia online. Jak zostało to jednak wyżej wspomniane, rezerwacja jest możliwa tylko na 1 godzinę. Wygodniej jest zatem złożyć normalne zamówienie przez internet, z 24-godzinną dostawą lub odbiorem w dowolnym momencie po opłaceniu, tj. wykonaniu przelewu.

Ceny Seszele 2019, czyli ile pieniędzy zabrać na Seszele?

Ceny na Seszelach, które prezentuje poniższa tabela, to jedynie wartości poglądowe. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, ceny w każdym państwie na świecie ulegają mniejszym bądź większym wahaniom, chociażby ze względu na inflację, czyli spadek wartości pieniądza. Do tego dochodzą również nasze preferencje, takie jak samodzielne zakupy i gotowanie czy jadanie w restauracjach, a także wiele więcej czynników. To wszystko powoduje, że ciężko jest jednoznacznie i pewnie określić, jakie pieniądze na Seszelach zapewnią nam spokojny wypoczynek. W trakcie planowania budżetu wakacyjnego prosimy nie traktować podanych cen jako bezwzględne i jedyne źródło. Zamiast tego zalecamy zapoznanie się z nimi, żeby wiedzieć, jakich mniej więcej kosztów należy się spodziewać i ile rupii wziąć na Seszele.

Nazwa produktu i jego waga / ilość Cena w rupiach seszelskich SCR
owoce – jabłka 1 kg 40,00 SCR
pieczywo – chleb krojony 0,5 kg 20,00 SCR
ziemniaki 1 kg 25,00 SCR
mięso – pierś z kurczaka 1 kg 100,00 SCR
jajka 10 szt. 30,00 SCR
mleko 1 l 25,00 SCR
woda 1,5 l 20,00 SCR
piwo 0,5 l 30,00 SCR

Rupia seszelska kurs wymiany

Poniższa tabela przedstawia proponowany kurs wymiany rupii seszelskiej kolejno na polskie złotówki, euro i amerykańskie dolary. Należy mieć na uwadze, że kursy były podawane w chwili publikowania artykułu. Przed podjęciem decyzji o zakupie waluty należy sprawdzić aktualny kurs wymiany. W tym celu można przejść na opisywaną powyżej podstronę kantoru. Proponujemy również kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 114 00 20 lub za pomocą profilu firmowego na Facebooku, w godzinach pracy oddziału (obecnie od pon. do pt. 9:00-20:00 oraz sob. 10:00-15:00).

Wymieniana waluta – złotówka, euro lub dolar Waluta Seszele – 1 rupia seszelska SCR
1 złotówka polska PLN 1 SCR = 0,29428 PLN
1 euro EUR 1 SCR = 0,06703 EUR
1 dolar amerykański USD 1 SCR = 0,07332 USD

Oprócz usług sprzedaży i kupna walut znajdujących się w obiegu, Tavex prowadzi również skup wycofanych walut.

Seszele waluta – rupia seszelska SCR (awers)

Seszele waluta – rupia seszelska SCR (awers)


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexPodróż na Seszele – jak dolecieć na Seszele?

Pomiędzy Polską a Seszelami istnieją bezpośrednie połączenia lotnicze. Do najczęściej wybieranych przewoźników oferujących loty na Seszele należą m.in.: Qatar Airways, Emirates, Etihad Airways, Ethiopian Airlines i Air Seychelles. Czas lotu bezpośredniego oscyluje w okolicach 12-17 godzin (w zależności od wyboru wyspy, na którą się wybieramy). W tym czasie samolot pokonuje dystans ponad 7 tysięcy kilometrów.

Wakacje Seszele samolotem

Najczęściej wybieranym celem podróży wśród turytów z Polski jest wyspa Pointe La Rue, na którą dolecimy w niespełna 13 godzin (w przypadku połączenia bezpośredniego). Warto jednak pozostać otwartym na inne niż bezpośrednie połączenia lotnicze, bowiem dzięki internetowym porównywarkom, takim jak eSky, w bardzo łatwy sposób możemy znaleźć niezwykle atrakcyjne pod kątem cenowym oferty przelotów z przesiadkami. Poszukiwania tanich biletów lotniczych warto rozpocząć na początku roku, ponieważ w tym czasie najwięcej przewoźników organizuje promocje. Jeśli uda nam się trafić na atrakcyjną ofertę cenową, bilety możemy nabyć nawet za około 1500 złotych!

Kup bilety lotnicze przez eSky

Jakie dokumenty na Seszele? Wiza do Seszeli

Obywateli polskich udających się w podróż na Seszele nie dotyczy obowiązek wizowy w przypadku, gdy czas ich pobytu na terytorium wysp nie przekracza okresu 90 dni. Dokumentem uprawniającym do legalnego pobytu na Seszelach jest ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu paszport. Aby podróż przebiegła bez jakichkolwiek komplikacji, powinniśmy zaopatrzyć się w bilet powrotny, książeczkę szczepień oraz niezbędne środki finansowe (najlepiej w postaci gotówki), aby w razie potrzeby podczas kontroli mieć możliwość okazania którejś z wymienionych rzeczy.


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexSeszele jaką walutę zabrać? Rupia seszelska SCR!

Wakacje na Seszelach stanowią niepowtarzalną okazję do zobaczenia na własne oczy najbardziej niezwykłego gatunku palm, coco de mar, bowiem występuje on wyłącznie na tych wyspach. Dodatkowo panujący na Seszelach klimat doskonale koresponduje z potrzebami wielu gatunków zwierząt i roślin. Dlatego to właśnie na Seszelach będziemy mieli okazję zobaczyć największe żółwie występujące na naszej planecie. Te wszystkie widoki są na wyciągniecie ręki – w drugiej ręce natomiast powinniśmy trzymać rupie seszelskie, skoro znamy już odpowiedź na pytanie „Jaka waluta obowiązuje na Seszelach?„.

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ RUPIE SESZELSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!

Możesz chcieć również przeczytać