Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Połączmy mostem Polskę i Estonię! Tavex partnerem konferencji POL-EST Green Bridge

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Publikacje medialne dnia 16.05.2021
Cena złota (XAU-PLN)
9243,88 PLN/oz
  
+ 91,07 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
124,02 PLN/oz
  
+ 4,96 PLN
Polsko-estońska konferencja POL-EST Green Bridge – fot. Mattias Tammet

„Dzień pełen inspiracji” – takim sformułowaniem można określić polsko-estońską konferencję, która odbyła się 4 maja 2021 roku.

POL-EST Green Bridge 2021

Podczas „Green Bridge between Poland and Estonia” poruszonych zostało wiele kwestii związanych przede wszystkim ze zmianami klimatycznymi oraz odnawialnymi źródłami energii. Pomysłodawcą i zarazem organizatorem wydarzenia była Polsko-Estońska Izba Handlowa (z ang. Polish Estonian Chamber of Commerce), a wśród partnerów strategicznych znalazły się tak ogromne firmy jak PKN Orlen, Bolt czy Columbus Energy.

Dynamiczny rozwój gospodarek obu krajów sprawia, że ekonomiczna współpraca między nimi wyraźnie nabiera tempa. Jednak o tym, jak ważne dla wzajemnych relacji było to spotkanie, najlepiej świadczy obecność znamienitych gości honorowych – w wydarzeniu udział brali Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid.

Kersti Kaljulaid i Andrzej Duda – fot. Marek Borawski, KPRP – fot. Marek Borawski, KPRP

W trakcie paneli dyskusyjnych, podczas których uczestnicy debatowali nad zagadnieniami zielonej energii, nie zabrakło czysto biznesowych i inwestycyjnych tematów. Jednym z moderatorów takiej rozmowy był Aleksander Pawlak – Prezes Zarządu Tavex Sp. z o.o.

„Inwestycje w przyszłościowe rozwiązania zmieniające naszą rzeczywistość, a szczególnie te związane z energetyką i zieloną energią, są bardzo istotne. Niezbędna jest także współpraca pomiędzy gospodarkami, która przyspiesza rozwój tego sektora” – skomentował Aleksander.

30 lat Tavex na świecie…

Dla nas zacieśnianie relacji pomiędzy Polską a Estonią jest szczególnie ważne ze względu na estońskie korzenie firmy. To właśnie w tym kraju Alar Tamming – Główny Właściciel oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Tavid AS – rozpoczął w 1991 roku działalność pierwszej spółki wchodzącej w skład Tavex Group, która po 30 lat od tego wydarzenia jest już obecna w 9 krajach europejskich!

…i 7 lat w Polsce!

Polska spółka Tavex Sp. z o.o. została zarejestrowana 7 lat temu, a pierwszy oddział – w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 – został otwarty wiosną 2015 roku. 5 lat później, w ciężkim pandemicznym 2020 roku, otworzyliśmy kolejne dwa oddziały – jeden ponownie w Warszawie, tym razem przy ul. Plac Konesera 10a, a drugi w Katowicach przy ul. 3 Maja 18.

Gospodarcze więzi z Estonią wypracowane na przestrzeni ostatnich kilku lat sprawiły, że dzisiaj możemy oferować Wam najbardziej korzystne kursy wymiany dla ponad 65 walut, a przede wszystkim możemy na bieżąco i nieprzerwanie uzupełniać Wasze portfolia inwestycyjne w złote i srebrne monety lub sztabki.

100. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych z Estonią – fot. Grzegorz Jakubowski, KPRP
– fot. Grzegorz Jakubowski, KPRP

Polsko-estońska konferencja – przeżyjmy to jeszcze raz!

Jest nam niezmiernie miło, że mieliśmy okazję wziąć aktywny udział w tak inspirującym wydarzeniu i spotkać się z tak wyjątkowymi osobami. „Możliwość wymiany doświadczeń podczas konferencji przez firmy pracujące na rynku polskim i estońskim pozwala poszerzyć horyzonty czy nawiązać nowe współprace, które mogą w przyszłości zaowocować zawarciem korzystnych kontraktów” – podsumował wydarzenie Aleksander Pawlak.

Konferencja była transmitowana na żywo w internecie. Jeśli nie mieliście okazji być z nami LIVE, gorąco zachęcamy do obejrzenia zapisu transmisji, który jest dostępny w serwisie YouTube:

Więcej informacji na temat samego spotkania Prezydentów RP i Estonii znajdziecie m.in. na stronie Kancelarii Prezydenta RP, z której pochodzą oba zdjęcia użyte w treści niniejszego artykułu. Autorem zdjęcia głównego jest Mattias Tammet, a pochodzi ono z materiałów uzyskanych od kancelarii Prezydenta Estonii.

KPRP przygotowała również opis konferencji POL-EST Green Bridge, który jest dostępny pod tym adresem. Ponadto wydarzenie zostało też zrelacjonowane przez PolEstCC.

Cena złota (XAU-PLN)
9243,88 PLN/oz
  
+ 91,07 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
124,02 PLN/oz
  
+ 4,96 PLN

Możesz chcieć również przeczytać