Stwórz nowe powiadomienie cenowe
Utwórz nowego bota cenowego
+ -
Utwórz nowego bota cenowego
Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złota moneta Amerykańskie 20$ Podwójny Orzeł 30,09 g

Produkt dostępny
Tavex ma przyjemność zaprezentować złotą monetę Saint-Gaudens Double Eagle o wartości 20 USD, powszechnie uznawaną i pożądaną ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup Spread
1-2
9586,00 zł
8969,00 zł 6.44%
3+
9568,00 zł
8988,00 zł 6.06%
Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł
Pocztex KURIER – 19,00 zł
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Ukryj metody i koszty dostawy
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Dostawa zamówienia – od 19,00 zł
Zobacz metody i koszty dostawy
Zdjęcia służą wyłącznie do celów prezentacyjnych i mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem konkretnego produktu.

Wprowadzenie

Tavex ma przyjemność zaprezentować złotą monetę Saint-Gaudens Double Eagle o wartości 20 USD, powszechnie uznawaną i pożądaną sztukę reprezentującą erę globalnego supermocarstwa. Powstała w czasach świetności kalifornijskiej gorączki złota w 1850 roku, jest to największa denominowana "20 dolarów" i najcięższa złota moneta, która krążyła jako prawny środek płatniczy w Stanach Zjednoczonych. Moneta ta znajdowała się w samym sercu amerykańskiego systemu finansowego, zapewniając stabilność monetarną i wystarczającą płynność, pomagając kształtować i promować wzrost tego, co stałoby się największą gospodarką świata. W związku z tym Double Eagle Double jest cennym kawałkiem amerykańskiej historii - spuścizna wykonana w 21,6-karatowym złocie. Ozdobiony symbolami wolności i niezależności, boską Lady Liberty i imponującym orłem w połowie lotu, dwugwiazdkowy orzeł Saint-Gaudens 20 jest imponującym złotym kawałkiem, który byłby cennym dodatkiem do każdego portfela złota lub kolekcji monet.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • 20 dolarów Double Eagles Saint-Gaudens są jednymi z najbardziej znanych złotych monet w Stanach Zjednoczonych. Oprócz brytyjskiego władcy, były one najczęściej wybitymi, a co za tym idzie, najbardziej rozpowszechnionymi złotymi monetami na świecie.
 • 20 USD Double Eagles Saint-Gaudens to zarówno złota inwestycja, jak i przedmiot kolekcjonerski. Złote monety o wartości 20 USD stanowiły trzon systemu finansowego Stanów Zjednoczonych i stały na czele kraju, który stał się supermocarstwem. Imponujące choć te monety były, większość z nich została przetopiona zgodnie z zarządzeniem Gold Franklina D. Roosevelta z 1933 roku.
 • Dwadzieścia złotych monet Saint-Gaudens Double Eagle jest wyjątkowych. W przeciwieństwie do innych złotych monet z tamtych czasów, 20-ej Double Eagles były masywne i zawierały prawie pełną uncję złota. Fakt, że zawierały one tak dużo złota, a tym samym wartość, uczyniły z nich jedną z preferowanych monet dla globalnego handlu.
 • Monety Double Gold z Saint-Gaudens o wartości 20 USD to pieniądze. Są one zwolnione z podatku od wartości dodanej i jako takie są wymienialne w całej Europie zarówno przez dealerów kruszców, jak i inwestorów.
 • Dwadzieścia złotych monet Saint-Gaudens Double Eagle to odpowiednik oszczędności. Monety 20 USD ze Stanów Zjednoczonych są idealnym wyborem dla każdego długoterminowego oszczędzającego, który ceni sobie bezpieczeństwo i stabilność posiadania fizycznych złotych monet.
 • 20 złotych monet Saint-Gaudens Double Eagle to doskonały sposób na zdywersyfikowanie portfela. Niska korelacja złota z innymi aktywami finansowymi sprawia, że suwerenne złote monety służą jako zabezpieczenie portfela przed ryzykiem rynkowym.

Rozsądna dywersyfikacja

Inwestycja w fizyczne złoto to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności.

 • Aktualna cena sprzedaży 1 szt.
  9586,00 zł
 • Aktualna cena skupu 1 szt.
  8969,00 zł
 • Twoje ryzyko
  617,00 zł

Cena uncji złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 80.65% w ciągu ostatnich 8 lat – w tym okresie najniższe notowanie wyniosło 4317,13 PLN/oz, a najwyższe 11171,10 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynkach światowych to 9549,27 PLN/oz.

Uwaga! Cena tego produktu jest uzależniona od cen na rynkach finansowych, zgodnie z art. 38 pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

Historia

Kalifornijska gorączka złota doprowadziła do emisji monety Dolar Orzeł 20 $

Kiedy pewien kolega o imieniu Samuel Brannan biegł ulicami San Francisco krzycząc "Złoto! Złoto na Amerykańskiej Rzece! ", Niewiele wiedział, że wyruszył z największą gorączką złota XIX wieku. Jednak na pewno nie narzekał, ponieważ był jedynym sklepem z narzędziami zaopatrzonym w kilofy, łopaty i patelnie między San Francisco i nowo odkrytymi złóż złota.

Ponieważ mistyczny urok złota przyciąga ludzkość od tysięcy lat, słowo nieopisanych bogactw na wzgórzach i rzekach Kalifornii wywołało szał. Mężczyźni w setkach, a potem w tysiącach, a wreszcie w dziesiątkach tysięcy przybyli do Kalifornii w jakikolwiek sposób, jako że ten cenny metal znów przywoływał i pobudzał męskie pragnienie szybkiego bogactwa. Migracja ludzi była tak duża, że San Francisco, które w 1846 r. Było niewielką osadą składającą się z nie więcej niż 500 mieszkańców, w 1852 r. Przekształciło się w rozkwitające miasto o wartości około 35 000. W 1855 r. Szacuje się, że ponad 300 000 osób ze wszystkich ścieżek życia, pochodzenia etnicznego i wieku przybyły do Kalifornii.

Z pewnością można było znaleźć złoto. To nie było niczym niezwykłym dla poszukiwaczy, którzy przybyli na początku gorączki złota, aby znaleźć złoto warte dziesięć, piętnaście i dwadzieścia tysięcy dolarów w ciągu kilku dni, po prostu używając prymitywnych narzędzi górniczych, takich jak patelnie i kilofy. W rzeczywistości złoto było tak obfite, że zaczęło podnosić ceny towarów i usług na całym Zachodnim Wybrzeżu. Nie było to zaskakujące, ponieważ szacuje się, że nawet w 1853 roku, zaledwie pięć lat po gorączce złota, znaleziono około 330 ton złota w rzekach i strumieniach Kalifornii (wartych 15,6 miliarda dolarów we wrześniu 2014 roku).

Gdy złoto kalifornijskie zaczęło sięgać do mennic, szybko stało się jasne, że złote monety, takie jak Quarter Eagle 2,50 USD, Half Eagle 5 USD i Eagle 10 USD, nie były wystarczające dla ilości złota, które przybyło. W tym kontekście ustawa o utworzeniu Podwójnego Orła lub 20 dolarów została uchwalona przez Kongres w dniu 3 marca 1849 r. Następnie, 20-dolarowy orzeł orzeł, zawierający dokładnie dwa razy więcej złota niż orzeł 10 USD, został wydany za pierwszy raz w 1850 roku.

 

20 USD Double Eagles pobudził aktywność gospodarczą USA

Od 1850 do 1933 r. Nieustannie biły dwudziestojednolite Double Eagles, ponieważ nowe, bogate kopalnie złota w Kalifornii nieustannie dostarczały ten cenny metal na rynek. W rzeczywistości wzrost podaży złota był największy i najszybszy, jaki kiedykolwiek widziały Stany Zjednoczone. Natchnione pieniądze (złoto) miały ogromny wpływ finansowy, służąc jako mnożnik gospodarczy - wywołując łańcuch reakcji, co przyspieszyło wzrost gospodarczy.

Jedzenie, ubranie, sprzęt komputerowy, luksusy i ciężkie maszyny, takie jak parowce do ruchu rzecznego, by wymienić tylko kilka przedmiotów, spotkały się z dużym zainteresowaniem na Zachodnim Wybrzeżu. Kiedy brakowało dobra lub usługi, ambitni migranci pospieszyli, aby go zapewnić. Na przykład, przemysł wytwórczy ożywił się, produkując maszyny górnicze, takie jak kruszarki skał, wózki górnicze i wiertnice, silniki parowe i pogłębiarki. Aby zbudować te maszyny, potrzebowano dużo żelaza, a więc w północnej Kalifornii powstał przemysł żelazny. Tuzin odlewni w całym stanie rozwinęło się i odlano żelazo, powstały fabryki prochowe, a przemysł drzewny powiększył się, ponieważ drewno było bardzo poszukiwane jako materiał budowlany dla domów i kopalni. W 1870 roku kilka tysięcy robotników produkowało sprzęt górniczy w okolicach San Francisco.

Aby wyżywić wszystkich przybyszów, przemysł rolny i przetwórstwo żywności świetnie się rozwijały. Pola pszenicy wraz z towarzyszącymi mu młynami, bydło rancza i rzeźniami, winnice i winiarnie stały się bardzo dochodowymi przedsięwzięciami. W rzeczywistości w 1847 r. W Kalifornii nie było komercyjnych młynków, ale w 1865 r. Działało już ponad dwustu młynów, dostarczając nie tylko lokalny rynek, ale także znaczne ilości eksportowane do Azji, Wielkiej Brytanii i części Europy.

Natężenie handlu i handlu we wszystkich sektorach wzrosło. Wzrosła potrzeba transportu, a co za tym idzie - zbudowano drogi, linie kolejowe i porty. Banki i instytucje finansowe zostały utworzone w celu zapewnienia finansowania; krótko mówiąc, amerykański Zachód huknął. W miarę jak złoto w postaci dwudziestu dwójek Double Eagles przepłynęło przez resztę amerykańskiej gospodarki, stymulowało popyt i inwestycje, prowadząc do powstania tysięcy przedsiębiorstw w całym kraju. Podwójne Eagles z 20 Dolarów przyczyniłyby się nie tylko do gospodarki Stanów Zjednoczonych, ponieważ miały również znaczący wpływ na globalny handel.

Wartość 20 Double Eagle i handel światowy

W porównaniu z innymi złotymi monetami z tamtego czasu, 20-ej Podwójne Orły były masywne - zawierały prawie pełną uncję złota. W rzeczywistości były najcenniejszą na świecie złotą monetą w ofercie monet, a pozycja dowodzenia utrzymała się w XX wieku. Ich duża waga i odpowiednia wartość wyraźnie miały wiele zalet: były tańsze w produkcji i łatwiejsze w transporcie, a także były preferowane jako rezerwy złota przez rządy i instytucje finansowe.

Biorąc to pod uwagę, złoto o wartości 20 $ było wtedy dużo pieniędzy. Na przykład na przełomie XIX i XX wieku średnia dzienna pensja dla stolarza wynosiła 2,30 USD, podczas gdy producent w przemyśle wełnianym otrzymał 1,42 USD dziennie. Ze względu na ich wysoką wartość, Double Eagle Eagle nie był wykorzystywany do codziennych transakcji; zamiast tego był wykorzystywany przede wszystkim w handlu międzynarodowym i jako wsparcie dla certyfikatów w dolarach amerykańskich (które dziś byłyby uznawane za papierowe).

Po utworzeniu mennicy w San Francisco w 1854 roku, Double Eagles były regularnie wysyłane do Europy, Azji i Ameryki Południowej w zamian za towary. W ten sposób miliony dwudziestu dwójek Double Eagles trafiły do skarbców zagranicznych banków, stając się częścią ich rezerw złota. Po I wojnie światowej znaczna liczba "Dwójek Orłów" została również wysłana do rozdartej wojną Europy jako pożyczki finansowe na jej odbudowę. Podwójny orzeł o wartości 20 USD stał się zaufaną monetą, która służyła globalnej społeczności przez prawie wiek, stając się najbardziej rozpowszechnioną monetą USA w historii. To zaufanie - prowadzące do jego niezłomnej popularności - opierało się na fakcie, że pomimo modyfikacji projektu, rozmiar, rozmiar i konstytucja metalu pozostały niezmienione przez ponad osiem dekad.

 

Projekt Double Eagle 20 $

W ciągu ośmiu dekad jego emisji moneta 20 USD Double Eagle miała dwa różne wzory. Te, które zostały wybite od 1850 do 1907, zostały ozdobione popiersiem Lady Liberty i Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych, podczas gdy druga, znacznie odmienna konstrukcja, pomysłowo pomyślana przez amerykańskiego rzeźbiarza Augusta Saint-Gaudensa, pojawiła się w latach 1907-1933.

 

Liberty Head - 1850 do 1907

Kronika projektu Double Eagles zaczyna się od Roberta Scota, pierwszego Głównego Grawitatora Mennicy Stanów Zjednoczonych. Z zawodu złotnika znany był jako wielki grawer banknotów, a jego praca była wysoko ceniona przez czołowe postaci, takie jak Thomas Jefferson. Szkot był odpowiedzialny za stworzenie oryginalnego projektu popiersia Lady Liberty i Wielkiej Pieczęci, która pojawiła się po raz pierwszy w 1795 r. Na złotej monecie o wartości 5 $ Liberty Cap Half Eagle. Ten projekt został później zmodyfikowany i zastosowany do nowego orzeka Double Liberty Head z 2050 roku w 1850 roku.

Do 1907 r. Ramy tego projektu pozostały takie same; wprowadzono jednak drobne poprawki, które obejmowały sposób zapisania "dwudziestu dolarów" i dodanie motta "W BOGU ZAUFANIEM" w 1866 roku. Pierwotnie projekt nie zawierał żadnego odniesienia do Boga, ale po wojnie secesyjnej w Ameryce, Twierdzono, że boska pomoc była potrzebna, aby uleczyć blizny tego konfliktu. Dlatego Departament Skarbu USA zaczął eksperymentować z różnymi religijnymi hasłami, które zawierały "NASZ KRAJ, NASZ BÓG", "BÓG, NASZ ZAUFANIE", a wreszcie W BOGU ZAUFAJEMY.

 

Saint-Gaudens - 1907 do 1933

Dwadzieścia orzeł Saint-Gaudens 20 $ jest fascynującą złotą monetą, która oprócz tego, że jest powszechnie uznawana za najpiękniejszą złotą monetę Stanów Zjednoczonych, jest również ceniona za posiadanie intrygującej i wyjątkowej historii. Spuścizna moneta Saint-Gaudens 20 $ rozpoczęła się na przyjęciu, na którym prezydent Theodor Roosevelt rozmawiał z Augustem St. Gaudens, wybitnym rzeźbiarzem czasu i bliskim przyjacielem prezydenta, pomysłem upiększenia istniejącej złotej monety kraj. Roosevelt - postać o żywiołowej osobowości - głęboko podziwiała estetyczne, wysoko-reliefowe monety starożytnej Grecji. Jego zamiłowanie do takich monet było tak wielkie, że postanowił wprowadzić amerykańskie monety o podobnym wyglądzie. Augustus, który podzielał ten pogląd, został konsekwentnie zatrudniony przez prezydenta, aby stworzyć serię projektów opartych na tych klasycznych modelach.

Pracując przez rok nad propozycją nowego projektu, pogorszył się stan słynnego rzeźbiarza i został zmuszony do oddania pracy swojemu asystentowi, Henry'emu Heringowi, który ostatecznie sfinalizował arcydzieło estetyczne. Po przygotowaniu, Roosevelt otrzymał ostateczny model wielkości św. Gaudensa wielkości monety, który poza wyglądem całkowicie odmiennym od starego projektu Liberty Head, nie zawierał religijnych mottów ani daty w cyfrach arabskich, ponieważ zamiast nich używano cyfr rzymskich. Roosevelt był świadomy, że te ostatnie zmiany zostaną skrytykowane przez Kongres USA; jednak był tak zachwycony nowym modelem, który w liście do Heringa napisał: "Poinstruowałem dyrektora mennicy, że te matryce mają być reprodukowane tak szybko, jak to możliwe i takie jakie są. Jest po prostu wspaniały. Przypuszczam, że Kongres zarzuci mi to, ale uważam to za bardzo tanią zapłatę! "

Projekt dla nowo zaproponowanego Double Eagle o wartości 20 USD zawierał figurkę Lady Liberty trzymającą płonącą pochodnię i gałązkę oliwną, a jednocześnie maszerującą zdecydowanie naprzód z jej draperią i włosami swobodnie płynącymi na wietrze. Jej majestatyczna postawa została wzmocniona promieniami słońca, wyrażonymi jako linie w tle. Na rewersie monety znajdował się majestatyczny orzeł w połowie lotu, widziany z boku, wsparty promieniami słońca.

Zarówno Roosevelt, jak i św. Gaudens chcieli zobaczyć ten wzór w reliefie, ale Mint Engraver Barber sprzeciwił się, stwierdzając: "Nigdzie nie ma prasy, w mennicach lub w użyciu wśród złotników, które mogą przywołać proponowaną ulgę w Jedno uderzenie. "Wyraźnie zirytowany odpowiedzią Mennicy, Roosevelt z mocą interweniował, dając wyraźny rozkaz do Mennicy Stanów Zjednoczonych:" Rozpocznij nowy numer, nawet jeśli zajmuje ci cały dzień, aby uderzyć w jedną całość! "Mennica zobowiązała się, aw 1907 roku wyprodukował pierwszą złotą monetę o wartości 20 USD, która nosi wzór Saint-Gaudensa. Chociaż moneta była przepiękna, wyjątkowo bogata w detale i mająca olśniewający blask, 17-tonowa prasa do mięty, która została ustawiona na maksymalną siłę, musiała dać 9 ciosów monetą zanim wszystkie szczegóły zostały w pełni wyrażone. Prezydent ostatecznie zdał sobie sprawę z niepraktyczności produkcji monet w wersji płaskorzeźbnej, zwłaszcza że ciągła produkcja wymaga tylko jednego uderzenia na sztukę.

Po obniżeniu kwoty 20 dolarów od Eagle Saint-Gaudens Double, Mennica rozpoczęła produkcję na pełną skalę w 1908 roku. Później w tym samym roku dodano motto "IN GOD WE TRUST" z powodu publicznego protestu podczas jego zaniechania i Romana. cyfry wymieniano na cyfry arabskie. Były to ostatnie zmiany, które musiały zostać wprowadzone, i od tego czasu wybito dziesiątki milionów kopii, a większość z nich trafiła do skarbców w USA i Europie. Jednak niefortunne były te monety, które znalazły się w skarbcach krajowych, ponieważ stały się łatwym celem dla władz w następstwie zarządzenia złocistej konfiskaty prezydenta Franklina D. Roosevelta z 1933 roku.

 

Amerykańska konfiskata złota i topnienie dwudziestu podwójnych orłów

Ze Stanami Zjednoczonymi w środku ciężkiej depresji, Double Eagle z 20 dolarów naturalnie stał się atutem wyboru. W przypadku osób pragnących wymienić wszystkie papiery wartościowe, w tym banknoty, na złoto, sektor finansowy i sam rząd doświadczały biegu na swoich rezerwach złota. Aby temu zapobiec, w 1933 r. Prezydent Franklin D. Roosevelt wydał niesławny dekret 6102 nakazujący Amerykanom, aby oddali swoje złoto, otrzymując w zamian papierowe pieniądze. Złote monety, które były przechowywane w skarbcach prywatnych lub rządowych w momencie składania zamówienia, zostały skonfiskowane, a następnie przetopione przez skarbiec Stanów Zjednoczonych w nadchodzących latach - miliony dwudziestu dwójek Double Eagles zginęło w ten sposób. Fakt, że Double Eagles były szeroko wykorzystywane w handlu był dodatkową korzyścią, ponieważ monety, które zostały schowane w zagranicznych sklepieniach, nie mogły zostać przejęte.

Fiskalna konfiskata FDR nie zakończyła historii tej wspaniałej monety; wręcz przeciwnie, doprowadziło to do dziwacznego obrotu wydarzeń, które faktycznie zwiększyły popularność dwugłowego orła z Saint-Gaudens. W 1933 roku mennica USA uderzyła 445,555 Double Eagles; jednak żadna nie została wprowadzona do obiegu, ale zamiast tego została przetopiona i zamieniona w sztabki złota, które stały się częścią rezerw złota Fort Knox. Z tej partii Mennica Stanów Zjednoczonych zaoszczędził jedynie dwóm Dolarom Saint-Gaudensa o wartości 20 USD, które stały się częścią amerykańskiej National Numismatic Collection.

Według oficjalnych danych, te dwie monety były jedynymi zachowanymi okazami prawnymi z tego roku, ale fakt ten został odrzucony w 1944 r., Kiedy kilka monet Orzeł z 1933 r. Pojawiło się na aukcji monet. Najwidoczniej ktoś bezprawnie usunął kilka monet z mennicy dziesięć lat wcześniej, a ponieważ te monety były uważane za skradzioną własność mennicy Stanów Zjednoczonych, tajna służba Stanów Zjednoczonych zaczęła ich tropić.

Po roku dochodzenia zidentyfikowali facylitatora co najmniej dziesięciu Podwójnych Orłów z 1933 roku: Israel Switt, jubilera z Filadelfii, przyznał się do sprzedaży monet, ale nie mógł opowiedzieć, jak je zdobył. Podczas gdy w końcu udało się odzyskać dziewięć z tych monet, co w ironiczny sposób zawiodło ich pierwotne przeznaczenie, jakim był piec, dokumenty z tajnej służby ujawniły, że Switt sprzedał w 1933 r. Podwójnego Orzeł sprzedawcy Texasowi, który z kolei sprzedał go królowi Faroukowi Egiptu.

Król, zapalony kolekcjoner monet - posiadający kolekcję ponad 8500 monet - legalnie wyeksportował monetę z USA, zanim agenci Secret Service zdołali ją zlokalizować. Gdy to się ujawniło, zwrócił się do Departamentu Skarbu USA, który zażądał zwrotu Podwójnego Orła. Moneta pozostanie jednak w posiadaniu króla Farouka, ponieważ wybuch II wojny światowej byłby wcześniej zajęty przez Departament Skarbu.

W 1952 r. Farouk został zdetronizowany w wyniku zamachu stanu, w wyniku czego jego majątek, który obejmował Orzeł z 1933 r., Został wystawiony na aukcję publiczną. Gdy tylko rząd Stanów Zjednoczonych dowiedział się o tej akcji, ponownie poprosił o zwrot monety. Nowy rząd egipski zgodził się przekazać monetę, ale była to tylko pusta obietnica, ponieważ moneta "w tajemniczy sposób" zniknęła, nigdy więcej nie można jej było zobaczyć w Egipcie.

Minęły lata i dziesięciolecia, jak gdyby dwugłowy "Orzeł" Saint-Gaudensa 20 $ został na zawsze stracony. Ale historia o Double Eagle z 20 dolarów była niczym niezwykłym od dnia, w którym została po raz pierwszy uderzona, los utrzymałby to w ten sposób, a Double Eagle Farouka pojawił się w Nowym Jorku w 1996 roku. W tym roku Stephen Fenton, przewodniczący Brytyjskie Stowarzyszenie Handlu Numizmatycznego i sam sprzedawca monet przybył do "Wielkiego Jabłka", by spotkać amerykańskiego dealera, który był zainteresowany zakupem Dwugłoska Farouka Saint-Gaudensa za 850 000 $. Fenton (zgodnie z własnym zeznaniem) był regularnym nabywcą monet z kolekcji Farouka i pewnego dnia otrzymał możliwość nabycia Farouka za 20 USD Double Eagle. Rzekomo zakupił monetę za 210 000 dolarów od egipskiego jubilera, który miał bliskie związki z armią tego kraju, z tą samą armią, która wcześniej usunęła króla Farouka.

Umowa między Fentonem a amerykańskim dealerem nie poszła zgodnie z planem, ponieważ obaj mężczyźni nie byli świadomi, że informacje o ich transakcji zostały przekazane do tajnej służby przez ich współpracownika. Obaj zostali aresztowani, a agenci skonfiskowali Double Eagle Saint-Gaudensa za 20 $. Fenton został szybko zwolniony, ale legalna bitwa o prawo własności do Podwójnego Orła z 1933 roku okazała się długotrwała - dokładnie pięć lat.

A jednak, w cudowny sposób, Fenton zdołał zawrzeć układ z Departamentem Sprawiedliwości: moneta miała zostać sprzedana za pośrednictwem słynnego na całym świecie domu aukcyjnego Sotheby's, a postępowanie rozdzieliłoby się między nich. W 2002 r. Dwugłowy orzeszek "Farouka" został sprzedany na aukcji anonimowemu nabywcy za niewyobrażalną cenę 7 590 020,00 dolarów, najwyższą cenę, jaką kiedykolwiek zapłacono za monetę.

Saga z 1933 r. Dolar Orzeł Saint-Gaudensa z 1933 r. Nie zakończyła się w tym roku, ponieważ kilka kolejnych pojawi się w kolejnych latach, każdy z własną intrygującą historią do opowiedzenia - sprzymierza się ze spuścizną dwudziestego Double Eagle jako Stanów Zjednoczonych. najcenniejsza i poszukiwana klasyczna złota moneta.

Waga całego produktu [g]
33.43624
Waga czystego kruszcu [g]
30.09262
Próba produktu [‰]
900
Waga czystego kruszcu [oz]
0.9675
Średnica [mm]
34
Grubość [mm]
-
Nominał
$20
Producent
Stany Zjednoczone

Awers

Awers przedstawia boską "Lady Liberty", która zdecydowanie maszeruje naprzód, a jej draperie i włosy swobodnie przepływają na wietrze; ona nosi płonącą pochodnię i gałązkę oliwną, a promienie słońca w tle wzmacniają jej majestatyczną postawę. Jest otoczona gwiazdami, które reprezentują państwa członkowskie związku, a słowo LIBERTY jest wyraźnie zaznaczone nad nią. Na lewym dolnym tle widoczny jest budynek Kapitolu, a po prawej rok emisji z monogramem Augustusa Saint-Gaudensa.

Rewers

Rewers przedstawia imponującego orła w połowie lotu, wzmocnionego złotymi promieniami emitowanymi przez słońce poniżej. Nad orłem znajduje się tekst "STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI" i nominał "DWADZIEŚCIOLETNI". Monety bite od 1908 r. Wyświetlają motto "W BOGU ZAUFUJEMYM", które otacza słońce pod orłem.

Pakowanie

Pakowanie

Każda moneta jest pakowana indywidualnie w twardą, plastikową kapsułę na życzenie klienta.

Jeden proces, wiele możliwości

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym, na etapie uzupełniania szczegółów dotyczących realizacji transakcji, należy wskazać preferowaną przez siebie formę dostawy. Produkty możemy do Ciebie doręczyć na kilka sposobów lub możesz odebrać je osobiście w oddziale.

Dostawa wysyłkowa

Aktualnie oferujemy 4 metody dostawy wysyłkowych, do których należą:

 • Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł;
 • Pocztex KURIER – 19,00 zł;
 • List polecony priorytetowy – 9,00 zł;
 • Konwój indywidualny CHL – 299,00 zł.

Dostępność określonej metody dostawy wysyłkowej dla konkretnego zamówienia jest uzależniona od zawartości koszyka zakupowego, tj. od rodzaju zamawianych produktów oraz ich wartości.

W dni robocze wysyłka następuje już w ciągu 24* godzin od zaksięgowania płatności na naszym koncie i odnotowania tej wpłaty w naszym wewnętrznym systemie transakcyjnym. Rzeczywisty czas doręczenia przez przewoźnika to najczęściej 1 dzień roboczy, choć – w zależności od wybranej metody – może wynieść od 2 do 5 dni.

*Uwaga! W związku ze wzmożonym zainteresowaniem naszymi usługami obecnie wysyłka zamówienia lub przygotowanie do odbioru następują w czasie do 48 godzin. Staramy się uniknąć jakichkolwiek opóźnień, jednak za wszelkie potencjalne utrudnienia – bardzo przepraszamy.

Odbiór osobisty

Możliwość odbioru osobistego produktów jest darmowa. W oddziale możemy poprosić o okazanie ważnego dokumentu tożsamości, ponieważ jako sprzedawca musimy mieć pewność, że zamówienie odbiera uprawniona do tego osoba.

Szczegółowe informacje na temat metod, kosztów i zagadnień związanych z dostawą produktów zostały zaprezentowane w zakładce Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Bezpieczna dostawa

 

Każda przesyłka jest dyskretnie zapakowana oraz w pełni ubezpieczona, dlatego możesz bez obaw zamówić produkty przez internet – dodatkowo po ich nadaniu udostępnimy Ci numer paczki, więc będziesz mieć możliwość śledzenia całej jej trasy.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur i dostępne natychmiastowo, od ręki.

W przypadku chęci nabycia większej liczby sztuk danego produktu warto uprzednio skontaktować się z nami w celu potwierdzenia posiadania wymaganych zapasów. Gdy nasze stany magazynowe okażą się niewystarczające, co zdarza się wyjątkowo rzadko, poinformujemy Cię o najbliższej planowanej dacie uzupełnienia magazynu. W tym czasie możesz złożyć zamówienie, opłacić je i oczekiwać na informację o wysłaniu produktów lub o możliwości ich odbioru – wiadomość otrzymasz na e-mail podany w zamówieniu tak szybko, jak to możliwe!

Doręczenie zamówienia

Jeżeli chcesz poznać metody, koszty i zagadnienia związane z dostawą, przejdź do zakładki „Dostawa” na karcie produktu lub do zakładki „Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Wizyta w oddziale

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze osobistym zamówienia, np. tuż po jego złożeniu i opłaceniu lub planujesz zapłacić gotówką na miejscu, przed wizytą sprawdź dostępność banknotów w oddziale.

Produkt dostępny

Ten produkt jest fizycznie obecny w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur. Jeśli planujesz odebrać go osobiście, poniżej sprawdzisz dostępność w każdym z oddziałów – zielony znak przy lokalizacji oznacza, że na miejscu znajduje się min. 1 sztuka.

 

Warszawa, Świętokrzyska
Wrocław, Wroclavia
Wrocław, Oławska
Warszawa, Klif
Poznań, Stary Browar
Warszawa, Centrum Koneser
Łódź, Manufaktura
Lublin, Królewska
Katowice, 3 Maja
Gdynia, Klif
Katowice, Silesia
Gdańsk, Galeria Bałtycka
Wrocław, Sucha

Bezpłatna konsultacja online!
Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować w fizyczne złoto lub srebro.