Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać do Japonii?

Opublikowano przez Aleksander w kategorii Artykuły walutowe na 12.05.2016
Cena złota (XAU-PLN)
5 083,88 PLN/oz
  
+ 2,74 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
56,35 PLN/oz
  
+ 0,06 PLN

W kolejnym artykule naszego walutowego cyklu przedstawiamy walutę Kraju Kwitnącej Wiśni – Japonii. Waluta tego kraju to jedna z najważniejszych w międzynarodowym systemie walutowym, gdyż zajmuje piąte miejsce w udziale transakcji międzynarodowych, ustępując tylko dolarowi, euro, funtowi brytyjskiemu i od niedawna chińskiemu juanowi. Ponadto należy pamiętać o rozmiarze gospodarki japońskiej, w końcu jest to trzecia gospodarka na świecie pod względem nominalnego PKB! Przed podróżą do Japonii należy doskonale wiedzieć jaką walutę zabrać do Japonii?


Jaką walutę zabrać do Japonii? Jaka waluta w Japonii?

Walutą obowiązującą aktualnie w Japonii jest jen japoński. To waluta, której międzynarodowym kodem ISO jest JPY.

Jen japoński jest w chwili tworzenia artykułu wart około 3,6 grosza (dokładny kurs jena japońskiego). Dla wygody przeliczania cen warto przygotować sobie małą “ściągawkę” – w Tavex można ją otrzymać od razu przy wymianie, wystarczy poprosić o taką naszego specjalistę.

Jak dzieli się jen japoński? Podział waluty Japonii

Banknoty jena japońskiego występują w następujących nominałach: 1000, 2000, 5000 i 10000 JPY.

Jak wygląda waluta Japonii?

Jen japoński nie należy do często podrabianych walut, jednak w związku z jego popularnością warto przyglądać się otrzymywanym pieniądzom, w szczególności największemu banknotowi, czyli 10000 JPY.

Jak szybko i wygodnie sprawdzić czy posiadany przez nas banknot jest prawdziwy? Przede wszystkim polecamy sprawdzić znak wodny – w jasnym okrągłym polu na środku banknotu, po ułożeniu go pod światło, możemy zobaczyć wizerunek postaci (lub budowli, jak na banknocie 2000 jenów).

Ponadto na banknotach 5000 i 10000 znajduje się hologram, który pod różnymi kątami powinien mienić się na różne kolory, a zmiany powinny odbywać się płynnie, wraz ze zmianą położenia banknotu, a nie gwałtownie. Więcej ciekawych sposobów można również poznać u konsultantów Tavex w naszych oddziałach.

Jak wygląda jen japoński?

JPY awers jena japońskiego (waluty Japonii)

JPY rewers jena japońskiego (waluty Japonii)


Jak płacić w Japonii?

Planując wyjazd do Japonii powinniśmy też zaplanować gdzie kupimy jeny japońskie. Dzięki silnej gospodarce i licznym powiązaniom międzynarodowym jen japoński jest jedną z globalnych walut i jest stosunkowo łatwo dostępny w korzystnej cenie.

Zdecydowanie zakup jenów w gotówce przed wyjazdem jest aktualnie najkorzystniejszą opcją – dużo bardziej opłacalną niż podwójne przewalutowania z dolara amerykańskiego, nie wspominając o kartach płatniczych czy prowizjach za bankomaty.

Jen japoński – kantor Warszawa

Warszawski kantor Tavex posiada w swojej ofercie jeny japońskie. Waluta Japonii – jen japoński – dostępna jest zawsze od ręki. Istnieje także możliwość dokonania rezerwacji odpowiedniej sumy oraz uzyskania informacji dotyczącej aktualnego kursu waluty. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą Facebooka. Dla tych z Państwa, którzy nie mogą odebrać gotówki z naszego biura przy Świętokrzyskiej 32 w Warszawie, oferujemy rewolucyjną usługę “Waluta z dostawą do domu“. Gotówkę dostarczamy w ciągu 24 h na terenie całego kraju!

Jak dostać się do Japonii?

W ostatnim czasie podróż z Polski do Japonii stała się znacznie bardziej dostępna. To zarówno dzięki niższym cenom ropy, a dzięki temu niższym cenom biletów lotniczych, lecz przede wszystkim dzięki poszerzeniu siatki połączeń PLL LOT z warszawskiego Okęcia, między innymi do Tokio. Przed podróżą do stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni warto wymienić walutę w Polsce, zwłaszcza jeśli planowaliśmy płatności kartą – prowizje bankowe mogą znacząco podnieść koszt wyjazdu!

Kup bilety lotnicze przez eSky


Jaka waluta do Japonii? Jen japoński!

Japonia ze swoją unikalną i fascynującą kulturą staje się coraz bardziej popularnym celem podróży turystów, również z Europy. Sprzyja temu niższa cena ropy, obniżająca ceny połączeń lotniczych, a także rozbudowa siatki bezpośrednich połączeń, między innymi z Warszawy. Zarezerwuj bilety lotnicze, a przed spakowaniem się nie zapomnij odwiedzić kantoru Tavex i zakupić walutę Japonii – jen japoński!

Cena złota (XAU-PLN)
5 083,88 PLN/oz
  
+ 2,74 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
56,35 PLN/oz
  
+ 0,06 PLN

Możesz chcieć również przeczytać