Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać do Japonii?

Opublikowano przez Aleksander w kategorii Rynek walut na 12.05.2016
Cena złota (XAU-PLN)
7 420,10 PLN/oz
  
+ 8,87 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
93,06 PLN/oz
  
+ 0,72 PLN

W kolejnym artykule naszego walutowego cyklu przedstawiamy walutę Kraju Kwitnącej Wiśni – Japonii. Waluta tego kraju to jedna z najważniejszych w międzynarodowym systemie walutowym, gdyż zajmuje piąte miejsce w udziale transakcji międzynarodowych, ustępując tylko dolarowi, euro, funtowi brytyjskiemu i od niedawna chińskiemu juanowi. Pieniądze w Japonii to zatem kwestia dosyć jasna i znana na całym świecie. Ponadto należy pamiętać o rozmiarze gospodarki japońskiej, w końcu jest to trzecia gospodarka na świecie pod względem nominalnego PKB! Podróż do Japonii musi być poprzedzona uzyskaniem wiedzy odnośnie tego jaką walutę zabrać do Japonii?

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ JENY JAPOŃSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!


Jaką walutę zabrać do Japonii? Jaka waluta jest w Japonii?

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Japonii (waluta w Japonii) to jen japoński. Międzynarodowy standard (trzyliterowy kod waluty) ISO 4217 dla jena japońskiego to JPY.

Krótka historia waluty Japonii

Pierwsze banknoty zostały wyemitowane przez Bank Japonii w 1885 roku. Oficjalna waluta Japonii – jen japoński – zadebiutowała jednak znacznie wcześniej, bo w 1872 roku. Wówczas po rewolucji Meiji powstał nowy system dziesiętny, wzorowany na krajach zachodnich, który zastąpił dotychczasowy skomplikowany system walutowy. Początkowo monety były bite i okrągłe, jen japoński miał być złoty i dzielił się na 100 senów i 1000 rinów (podział został zaniechany w 1954 roku).

Jaka waluta w Japonii? – flaga Japonii

Źródło zdjęcia flagi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Japonii

Jeżeli szukasz miejsca gdzie kupić jeny japońskie w Polsce, nie trać dłużej czasu i skorzystaj z naszej oferty. Waluta Japonii jest u nas dostępna od ręki – skorzystaj z kalkulatora na stronie głównej Tavex lub w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Następnie złóż zamówienie online – nasza innowacyjna funkcja „Waluta z dostawą do domu” pozwoli Ci szybko i wygodnie zamówić gotówkę, bez wychodzenia z domu! Waluta japońska może zostać dostarczona kurierem w 24 godziny lub możesz ją odebrać osobiście w oddziale.

Waluta Japonia – jak dzieli się jen japoński JPY?

1 jen japoński stanowił równowartość 100 senów i 1000 rinów. Obecnie w obiegu znajdują się:

  • monety o nominałach 1, 5, 10, 50, 100 i 500 jenów japońskich;
  • banknoty o nominałach 1000, 2000, 5000 i 10000 jenów japońskich.

Japonia waluta – jak wyglądają jeny japońskie?

Jen japoński nie należy do często podrabianych walut, jednak w związku z jego popularnością warto przyglądać się otrzymywanym pieniądzom, w szczególności największemu banknotowi, czyli 10000 JPY.

Jak szybko i wygodnie sprawdzić czy posiadany przez nas banknot jest prawdziwy? Przede wszystkim polecamy sprawdzić znak wodny – w jasnym okrągłym polu na środku banknotu, po ułożeniu go pod światło, możemy zobaczyć wizerunek postaci (lub budowli, jak na banknocie 2000 jenów). Ponadto na banknotach 5000 i 10000 znajduje się hologram, który pod różnymi kątami powinien mienić się na różne kolory, a zmiany powinny odbywać się płynnie, wraz ze zmianą położenia banknotu, a nie gwałtownie. Więcej ciekawych sposobów można również poznać u konsultantów Tavex w naszych oddziałach.

Jak wygląda JPY waluta Japonii?

JPY awers jena japońskiego (waluty Japonii)

JPY rewers jena japońskiego (waluty Japonii)


 

Jak płacić w Japonii? Czym najlepiej płacić w Japonii?

Planując wyjazd do Japonii powinniśmy też zaplanować gdzie kupimy jeny japońskie. Dzięki silnej gospodarce i licznym powiązaniom międzynarodowym jen japoński jest jedną z globalnych walut i jest stosunkowo łatwo dostępny w korzystnej cenie.

Czy warto kupić jeny japońskie w Polsce?

Zdecydowanie zakup jenów w gotówce przed wyjazdem jest aktualnie najkorzystniejszą opcją – dużo bardziej opłacalną niż podwójne przewalutowania z dolara amerykańskiego, nie wspominając o kartach płatniczych czy prowizjach za bankomaty.

Gdzie kupić jeny japońskie? Jen japoński kantor Warszawa

Kantor Tavex oferuje jedną z najbogatszych tablic walutowych w całej Polsce – w sprzedaży posiadamy już ponad 60 walut z całego świata! Co więcej, większość walut jest u nas dostępna zawsze od ręki, w przeciwieństwie do innych punktów wymiany w kraju, w których na swoje zamówienie trzeba niejednokrotnie czekać kilka dni.

Warszawski kantor wymiany walut Tavex naturalnie posiada w swojej ofercie również jeny japońskie. W celu uzyskania informacji o aktualnym kursie wymiany jenów japońskich, w pierwszej kolejności zachęcamy do skorzystania z tablicy walutowej w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Ponadto z poziomu tej podstrony, a także na stronie głównej, można złożyć zamówienie na walutę z dostawą lub z odbiorem osobistym. Oferujemy możliwość ubezpieczonej dostawy gotówki kurierem już w 24 godziny za jedyne 20 PLN, jak również zamówienie złożone online można odebrać w naszym oddziale w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 (opcja bezpłatna). Sprzedaż wysyłkowa walut jest dokładnie opisana w zakładce „Waluta z dostawą do domu” – serdecznie polecamy tę formę zakupu waluty!

Dla tych osób, które mogą znaleźć się w centrum Warszawy w ciągu 1 godziny, istnieje też możliwość zarezerwowania aktualnego kursu. Wówczas walutę można opłacić i odebrać na miejscu w oddziale, bez składania zamówienia online. Jak zostało to jednak wyżej wspomniane, rezerwacja jest możliwa tylko na 1 godzinę. Wygodniej jest zatem złożyć normalne zamówienie przez internet, z 24-godzinną dostawą lub odbiorem w dowolnym momencie po opłaceniu, tj. wykonaniu przelewu.

Ceny Japonia 2019, czyli ile pieniędzy zabrać do Japonii?

Ceny w Japonii, które prezentuje poniższa tabela, to jedynie wartości poglądowe. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, ceny w każdym państwie na świecie ulegają mniejszym bądź większym wahaniom, chociażby ze względu na inflację, czyli spadek wartości pieniądza. Do tego dochodzą również nasze preferencje, takie jak samodzielne zakupy i gotowanie czy jadanie w restauracjach, a także wiele więcej czynników. To wszystko powoduje, że ciężko jest jednoznacznie i pewnie określić, jakie pieniądze w Japonii zapewnią nam spokojny wypoczynek. W trakcie planowania budżetu wakacyjnego prosimy nie traktować podanych cen jako bezwzględne i jedyne źródło. Zamiast tego zalecamy zapoznanie się z nimi, żeby wiedzieć, jakich mniej więcej kosztów należy się spodziewać i ile jenów wziąć do Japonii.

Nazwa produktu i jego waga / ilość Cena w jenach japońskich JPY
owoce – jabłka 1 kg 750,00 JPY
pieczywo – chleb krojony 0,5 kg 195,00 JPY
ziemniaki 1 kg 400,00 JPY
mięso – pierś z kurczaka 1 kg 785,00 JPY
jajka 10 szt. 190,00 JPY
mleko 1 l 185,00 JPY
woda 1,5 l 130,00 JPY
piwo 0,5 l 260,00 JPY

Jen japoński kurs wymiany

Poniższa tabela przedstawia proponowany kurs wymiany jena japońskiego kolejno na polskie złotówki, euro i amerykańskie dolary. Należy mieć na uwadze, że kursy były podawane w chwili publikowania artykułu. Przed podjęciem decyzji o zakupie waluty należy sprawdzić aktualny kurs wymiany. W tym celu można przejść na opisywaną powyżej podstronę kantoru. Proponujemy również kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 114 00 20 lub za pomocą profilu firmowego na Facebooku, w godzinach pracy oddziału (obecnie od pon. do pt. 9:00-20:00 oraz sob. 10:00-15:00).

Wymieniana waluta – złotówka, euro lub dolar Waluta Japonia – 1 jen japoński JPY
1 złotówka polska PLN 1 JPY = 0,035449 PLN
1 euro EUR 1 LBP = 0,008263 EUR
1 dolar amerykański USD 1 LBP = 0,009213 USD

Oprócz usług sprzedaży i kupna walut znajdujących się w obiegu, Tavex prowadzi również skup wycofanych walut.


Podróż do Japonii – jak dolecieć do Japonii?

W ostatnim czasie podróż z Polski do Japonii stała się znacznie bardziej dostępna. To zarówno dzięki niższym cenom ropy, a dzięki temu niższym cenom biletów lotniczych.

Wakacje Japonia samolotem

Przede wszystkim dzięki poszerzeniu siatki połączeń PLL LOT z warszawskiego Okęcia, między innymi do Tokio, loty do Japonii stały się jeszcze bardziej przyjemne. Przed podróżą do stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni warto wymienić walutę w Polsce, zwłaszcza jeśli planowaliśmy płatności kartą – prowizje bankowe mogą znacząco podnieść koszt wyjazdu!

Kup bilety lotnicze przez eSky


Japonia jaką walutę zabrać? Jen japoński JPY!

Japonia ze swoją unikalną i fascynującą kulturą staje się coraz bardziej popularnym celem podróży turystów, również z Europy. Sprzyja temu niższa cena ropy, obniżająca ceny połączeń lotniczych, a także rozbudowa siatki bezpośrednich połączeń, między innymi z Warszawy. Zarezerwuj bilety lotnicze, a przed spakowaniem się nie zapomnij odwiedzić kantoru Tavex i zakupić walutę Japonii – jen japoński!

Możesz chcieć również przeczytać