Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać do Wietnamu?

Opublikowano przez Aleksander w kategorii Rynek walut na 13.10.2017
Cena złota (XAU-PLN)
7 352,91 PLN/oz
  
+ 27,19 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
101,28 PLN/oz
  
- 0,13 PLN

Zapraszamy w niezwykłą podróż na daleki wschód. Jeden z poprzednich artykułów przeniósł nas do Tajlandii, dzisiaj zagłębiamy się w okolice bliższe morza Południowochińskiego, na Półwysep Indochiński. Opowiadamy pokrótce o Wietnamie oraz o tym, jaką walutę zabrać do Wietnamu?


Jaką walutę zabrać do Wietnamu? Jaka waluta w Wietnamie?

Jednostką monetarną aktualnie używaną w Wietnamie jest oznaczany międzynarodowym symbolem VND dong wietnamski.

10000 dongów wietnamskich jest w tej chwili warte około 1,70 zł (aktualny kurs donga wietnamskiego). Dla wygody przeliczania cen warto przygotować sobie małą “ściągawkę” – w Tavex można ją otrzymać od razu przy wymianie, wystarczy poprosić o taką naszego specjalistę.

Jak dzieli się dong wietnamski? Podział waluty Wietnamu

Najniższy banknot wietnamskich dongów będący w obiegu to 500 (czyli około 10 groszy). 1 dong dzieli się na 10 hao lub na 100 xu.

W 2016 roku Narodowy Bank Vietnamu z okazji swojej 65 rocznicy wyemitował okolicznościowy banknot o nominale 100. Banknot ten nie jest w obiegu, ma charakter kolekcjonerski i sprzedawany był w oprawie po 20000 VND lub 25000 VND.

Jak wygląda waluta Wietnamu?

Awers wygląda podobnie jak standardowe banknoty obiegowe. Po lewej stronie na górze znajduje się godło Wietnam, a centralna część banknotu przedstawia postać Ho Chi Minh. Wyróżniającym elementem jest liczba 65, pokryta farbą zmienną optycznie, poniżej której znajduje się informacja o latach trwania Narodowego Banku Wietnamu.

Jak wygląda dong wietnamski?

Poniższe zdjęcia przedstawiają banknot o najwyższym nominale 500000 VND.

VND awers donga wietnamskiego (waluty Wietnamu)

VND rewers donga wietnamskiego (waluty Wietnamu)


Jak płacić w Wietnamie?

Jadąc do Wietnamu należy wiedzieć, że nie jest tam popularna płatność kartą płatniczą. Jeśli już taka transakcja musi mieć miejsce, można jej dokonać jedynie kartą VISA w banku. W tymże kraju można łatwo wymienić dolary kanadyjskie, funty brytyjskie, bahty tajskie i oczywiście euro lub dolary USD.

Przekroczenie granicy z kwotą przekraczającą 5 000 USD (w przeliczeniu na wwożoną walutę) wymaga dokonania deklaracji celnej. Płatność w USD jest możliwa w wielu miejscach, ale trzeba liczyć się z około dwukrotnie wyższymi cenami, dlatego polecamy wcześniejszy zakup dongów wietnamskich w Polsce.

Dong wietnamski – kantor Warszawa

Warszawski kantor Tavex posiada w swojej ofercie dongi wietnamskie. Waluta Wietnamu – dong wietnamski – dostępna jest zawsze od ręki. Istnieje także możliwość dokonania rezerwacji odpowiedniej sumy oraz uzyskania informacji dotyczącej aktualnego kursu waluty. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą Facebooka. Dla tych z Państwa, którzy nie mogą odebrać gotówki z naszego biura przy Świętokrzyskiej 32 w Warszawie, oferujemy rewolucyjną usługę “Waluta z dostawą do domu“. Gotówkę dostarczamy w ciągu 24 h na terenie całego kraju!

Jak dostać się do Wietnamu?

Wybrzeże słynie z wyjątkowo pięknych piaszczystych plaż, ciągnących się wzdłuż granicy całego kraju. W Wietnamie najlepiej przemieszczać się autobusami, a zdecydowanie polecamy podróż autobusem sypialnianym.

Kup bilety lotnicze przez eSky

Ciekawostki o Wietnamie

Wietnam to największy producent pieprzu i nerkowców oraz drugi na świecie eksporter ryżu i kawy. Osobom żądnym wiedzy serdecznie polecamy stronę internetową: https://china.trade.gov.pl/pl/wphi/wietnam/152596,elementarz-wietnamu.html

Znajduje się tam wiele danych o wietnamskiej kulturze oraz historii.


Jaka waluta do Wietnamu? Dong wietnamski!

Wietnam zachwyca różnorodnością: począwszy od różnorodności etnicznej (aż 54 grupy etniczne), po wspaniałe krajobrazy czy niespotykane jedzenie. Klimat jest wyjątkowo egzotyczny, a jedzenie może być szokiem dla organizmu, warto więc zaszczepić się na żółtaczkę typu A oraz wypełnić po brzegi apteczkę. Nie ma jednak powodu do obaw i śmiało warto wybrać ten kierunek na wakacyjną, egzotyczną przygodę, a przedtem zakupić dongi wietnamskie w kantorze Tavex, online lub stacjonarnie!

Możesz chcieć również przeczytać