Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać na Mauritius?

Opublikowano przez Jakub w kategorii Rynek walut na 29.07.2019
Cena złota (XAU-PLN)
7 589,71 PLN/oz
  
- 8,15 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
108,65 PLN/oz
  
+ 3,31 PLN

Mauritius to państwo wyspiarskie, zlokalizowane w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, niedaleko od Madagaskaru. To niezwykłe miejsce należy do grupy najchętniej odwiedzanych państw przez miłośników pięknych dzikich plaż, turkusowej i krystalicznie czystej wody oraz rajskiego odpoczynku. Przepiękne widoki zapierających dech w piersiach wodospadów oraz egzotyczne gatunki zwierząt i roślin, występujących wyłącznie na terytorium Mauritiusa, sprawiają, że każdy, kto chociaż raz odwiedzi wyspę, przez długi czas będzie wracał na nią wspomnieniami. Podróż na Mauritius to doskonała okazja do spróbowania swoich umiejętności w sportach wodnych, takich jak windsurfing, nurkowanie czy rafting. Te przyjemności będą dostępne tylko wtedy, gdy będziemy wiedzieć, jaką walutę zabrać na Mauritius.

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ RUPIE MAURYTYJSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!


Jaką walutę zabrać na Mauritius? Jaka waluta jest w Mauritiusie?

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Mauritius (waluta na Mauritiusie) to rupia maurytyjska. Międzynarodowy standard (trzyliterowy kod waluty) ISO 4217 dla rupii maurytyjskiej to MUR.

Krótka historia waluty Tunezji

W 1876 roku, zgodnie z decyzją maurytyjskich władz, nastąpiło wprowadzenie nowej waluty. Aktualnie używana waluta Mauritiusa – rupia maurytyjska – zastąpiła wówczas wcześniej używaną walutę, czyli rupię indyjską, która obowiązywała na terytorium Mauritiusa w związku z masowym napływem waluty po mającej w tym czasie miejsce imigracji indyjskiej do państwa.

Jaka waluta w Mauritiusie? – flaga Mauritius

Źródło zdjęcia flagi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Mauritiusa

Jeżeli szukasz miejsca gdzie kupić rupie maurytyjskie w Polsce, nie trać dłużej czasu i skorzystaj z naszej oferty. Waluta Mauritiusu jest u nas dostępna od ręki – skorzystaj z kalkulatora na stronie głównej Tavex lub w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Następnie złóż zamówienie online – nasza innowacyjna funkcja „Waluta z dostawą do domu” pozwoli Ci szybko i wygodnie zamówić gotówkę, bez wychodzenia z domu! Waluta maurytyjska może zostać dostarczona kurierem w 24 godziny lub możesz ją odebrać osobiście w oddziale.

Waluta Mauritius – jak dzieli się rupia maurytyjska MUR?

1 rupia maurytyjska stanowi równowartość 100 centów. Obecnie w obiegu znajdują się:

  • monety o nominałach 5 i 20 centów;
  • monety o nominałach ½, 1, 5, 10 i 20 rupii;
  • banknoty o nominałach 25, 50, 100, 200, 500, 10000 i 2000 rupii.

Mauritius waluta – jak wyglądają rupie maurytyjskie?

Pełna odpowiedź na dylemat odnośnie tego, jaka waluta obowiązuje na Mauritiusie, musi zawierać opis awersów maurytyjskich banknotów. Ukazują one ilustracje, na których przedstawione są portrety ważnych dla Maurytyjczyków osobistości. Są to:

  1. 25 rupii maurytyjskich – Moilin Jean Ah-Chuen (chiński polityk na Mauritiusie, pierwszy minister chińskiego gabinetu w latach 1967-1976);
  2. 50 rupii maurytyjskich – Joseph Maurice Paturau (maurytyjski lotnik, który brał czynny udział w działaniach wojennych podczas II wojny światowej);
  3. 100 rupii maurytyjskich – Renganaden Seeneevassen (pierwszy maurytyjski Minister Edukacji);
  4. 200 rupii maurytyjskich – Abdool Razack Mohamed – (urodzony w Indiach minister na Mauritiusie, zarówno przed, jak i po odzyskaniu przez Mauritius niepodległości);
  5. 500 rupii maurytyjskich – Sookdeo Bissoondoyal – (maurytyjski polityk, jeden z głównych reprezentantów ruchu niepodległościowego);
  6. 1000 rupii maurytyjskich – Charles Gaëtan Duval – (maurytyjski prawnik oraz polityk, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Mauritiusa);
  7. 2000 rupii maurytyjskich – Seewoosagur Ramgoolam – (maurytyjski polityk i filantrop, jeden z głównych działaczy maurytyjskiego ruchu niepodległościowego).

Jak wygląda MUR waluta Mauritiusu?

Rupia maurytyjska MUR – waluta Mauritiusu (awers)

Rupia maurytyjska MUR – waluta Mauritiusu (rewers)

Źródło zdjęć banknotów: https://tavex.lv/


Jak płacić na Mauritiusie? Czym najlepiej płacić w Mauritiusie?

W trakcie pobytu na Mauritiusie będziemy mieli możliwość wypłaty gotówki z bankomatów. Znajdują się one w okolicach ekskluzywnych hoteli, siedzib banków czy też większych supermarketów. Zanim jednak zdecydujemy się na wypłatę gotówki z bankomatu powinniśmy zapoznać się wcześniej z wysokością pobieranej przez bank prowizji, ponieważ może ona okazać się wyjątkowo niekorzystna.

W trakcie pobytu na Mauritiusie będziemy mogli posłużyć się kartą kredytową. Zasadniczą wadą tej formy płatności jest to, że przy pomocy karty nie będziemy mogli zapłacić w każdym miejscu. Nie posłużymy się nią m.in. w trakcie zakupów w lokalnym sklepiku czy na straganach oferujących nietuzinkowe artykuły, które stanowią oryginalne pamiątki po powrocie z wyjazdu.

Czy warto kupić rupie maurytyjskie w Polsce?

Większość lokalnych kantorów oferuje zdecydowanie korzystniejszy kurs wymiany waluty niż bankomaty. W ten sposób wymiana na miejscu rupii maurytyjskich z euro lub dolarów wydaje się bardziej korzystna niż korzystanie z karty. Niemniej jednak najlepszym rozwiązaniem będzie zawsze zakup konkretnej waluty w Polsce – w ten sposób unikniemy podwójnego przewalutowania, czyli zmniejszymy koszty i zachowamy więcej pieniędzy.

Czy na Mauritius można płacić euro i dolarami?

Na Mauritius istnieje możliwość płacenia w euro, jednakże lokalni sklepikarze oraz taksówkarze przeliczają tę walutę „na oko”, na niekorzyść turystów.

Gdzie kupić rupie maurytyjskie? Rupia maurytyjska kantor Warszawa

Kantor Tavex oferuje jedną z najbogatszych tablic walutowych w całej Polsce – w sprzedaży posiadamy już ponad 60 walut z całego świata! Co więcej, większość walut jest u nas dostępna zawsze od ręki, w przeciwieństwie do innych punktów wymiany w kraju, w których na swoje zamówienie trzeba niejednokrotnie czekać kilka dni.

Warszawski kantor wymiany walut Tavex naturalnie posiada w swojej ofercie również rupie maurytyjskie. W celu uzyskania informacji o aktualnym kursie wymiany rupii maurytyjskich, w pierwszej kolejności zachęcamy do skorzystania z tablicy walutowej w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Ponadto z poziomu tej podstrony, a także na stronie głównej, można złożyć zamówienie na walutę z dostawą lub z odbiorem osobistym. Oferujemy możliwość ubezpieczonej dostawy gotówki kurierem już w 24 godziny za jedyne 20 PLN, jak również zamówienie złożone online można odebrać w naszym oddziale w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 (opcja bezpłatna). Sprzedaż wysyłkowa walut jest dokładnie opisana w zakładce „Waluta z dostawą do domu” – serdecznie polecamy tę formę zakupu waluty!

Dla tych osób, które mogą znaleźć się w centrum Warszawy w ciągu 1 godziny, istnieje też możliwość zarezerwowania aktualnego kursu. Wówczas walutę można opłacić i odebrać na miejscu w oddziale, bez składania zamówienia online. Jak zostało to jednak wyżej wspomniane, rezerwacja jest możliwa tylko na 1 godzinę. Wygodniej jest zatem złożyć normalne zamówienie przez internet, z 24-godzinną dostawą lub odbiorem w dowolnym momencie po opłaceniu, tj. wykonaniu przelewu.

Ceny Mauritius 2019, czyli ile pieniędzy zabrać na Mauritius?

Ceny na Mauritiusie, które prezentuje poniższa tabela, to jedynie wartości poglądowe. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, ceny w każdym państwie na świecie ulegają mniejszym bądź większym wahaniom, chociażby ze względu na inflację, czyli spadek wartości pieniądza. Do tego dochodzą również nasze preferencje, takie jak samodzielne zakupy i gotowanie czy jadanie w restauracjach, a także wiele więcej czynników. To wszystko powoduje, że ciężko jest jednoznacznie i pewnie określić, jakie pieniądze w Mauritius zapewnią nam spokojny wypoczynek. W trakcie planowania budżetu wakacyjnego prosimy nie traktować podanych cen jako bezwzględne i jedyne źródło. Zamiast tego zalecamy zapoznanie się z nimi, żeby wiedzieć, jakich mniej więcej kosztów należy się spodziewać i ile rupii wziąć na Mauritius.

Nazwa produktu i jego waga / ilośćCena w rupiach maurytyjskich MUR
owoce – jabłka 1 kg65,00 MUR
pieczywo – chleb krojony 0,5 kg20,00 MUR
ziemniaki 1 kg40,00 MUR
mięso – pierś z kurczaka 1 kg230,00 MUR
jajka 10 szt.60,00 MUR
mleko 1 l45,00 MUR
woda 1,5 l25,00 MUR
piwo 0,5 l85,00 MUR

Rupia maurytyjska kurs wymiany

Poniższa tabela przedstawia proponowany kurs wymiany rupii maurytyjskiej kolejno na polskie złotówki, euro i amerykańskie dolary. Należy mieć na uwadze, że kursy były podawane w chwili publikowania artykułu. Przed podjęciem decyzji o zakupie waluty należy sprawdzić aktualny kurs wymiany. W tym celu można przejść na opisywaną powyżej podstronę kantoru. Proponujemy również kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 114 00 20 lub za pomocą profilu firmowego na Facebooku, w godzinach pracy oddziału (obecnie od pon. do pt. 9:00-20:00 oraz sob. 10:00-15:00).

Wymieniana waluta – złotówka, euro lub dolarWaluta Mauritius – 1 rupia maurytyjska MUR
1 złotówka polska PLN1 MUR = 0,1130 PLN
1 euro EUR1 MUR = 0,0250 EUR
1 dolar amerykański USD1 MUR = 0,0278 USD

Oprócz usług sprzedaży i kupna walut znajdujących się w obiegu, Tavex prowadzi również skup wycofanych walut.

Mauriutius waluta – rupia maurytyjska MUR (awers)

Mauriutius waluta – rupia maurytyjska MUR (rewers)


Podróż na Mauritius – jak dolecieć do Mauritiusu?

Pomiędzy Polską a Mauritiusem nie ma bezpośrednich, regularnych połączeń lotniczych. To sprawia, że podróż do Mauritiusa staje się nieco skomplikowana. Do najczęściej wybieranych przewoźników, oferujących loty do tego kraju, należą linie Emirates, Air France, Lufthansa, British Airways i Turkish Airlines. Jeśli jesteśmy zwolennikami z góry zorganizowanych wakacji, najlepszą opcją będzie skorzystanie z oferty biur podróży, które dla swoich klientów oferują bezpośrednie loty na Mauritius już z zakwaterowaniem. Jeśli wybieramy tę opcję podróży, tj. zorganizowany wyjazd na Mauritius, powinniśmy liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami, związanymi z prowizją biura za organizację wakacji. Czas podróży zależny jest od ilości przesiadek oraz czasu pomiędzy kolejnymi etapami podróży.

Wakacje Mauritius samolotem

W trakcie wyszukiwania najbardziej atrakcyjnej cenowo oferty warto korzystać z internetowych porównywarek, takich jak Fly4free, Skyscanner czy eSky. Na pierwszej z wymienionych często możemy trafić na atrakcyjne oferty nie tylko biletów lotniczych, ale również propozycji noclegowych. Jest to wyjątkowo dobra opcja, ponieważ w ten sposób możemy znaleźć nie tylko bilety lotnicze na Mauritius, ale również spełniającą nasze oczekiwania kwaterę.

Ceny biletów oscylują w okolicach 2-4 tysięcy złotych. Jeżeli nie jesteśmy zdeterminowani na podróż w konkretnym terminie to warto sprawdzać aktualne oferty na stronach przewoźników, ponieważ może akurat trafimy na aktualną promocję. Wówczas bilety będziemy mogli zakupić już w cenie 1600 zł w obie strony.

Kup bilety lotnicze przez eSky

Jakie dokumenty na Mauritius? Wiza do Mauritiusa

Obywateli polskich, udających się na Mauritius, nie obowiązuje konieczność posiadania wizy w przypadku, gdy ich pobyt na terytorium kraju nie przekracza okresu 90 dni. Koniecznym jest natomiast posiadanie biletu powrotnego, potwierdzenia rezerwacji hotelu oraz niezbędnych środków finansowych, które umożliwią utrzymanie w trakcie pobytu. Istotnym jest także posiadanie ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu paszportu.

Wiza na Mauritius staje się niezbędna w przypadku, gdy planujemy pozostać w Mauritiusie dłużej niż 90 dni. Wówczas zobowiązani jesteśmy do posiadania wizy turystycznej, której nabycie możliwe jest w Konsulacie Republiki Mauritiusu w Warszawie.


Mauritius jaką walutę zabrać? Rupia maurytyjska MUR!

Na jakość naszego wypoczynku wpływają otaczający nas ludzie, a mieszkańcy Mauritiusa z pewnością zrobią na nas wyjątkowo dobre wrażenie. Lokalna ludność jest niezwykle przyjazna i otwarta na turystów z całego świata, jednak za główną zaletę uznać można ich brak nachalności, tak często spotykany w trakcie odwiedzin w innych egzotycznych państwach. W ramach grzeczności dobrze jest znać faktyczny stan rzeczy, iż oficjalna waluta Mauritius to rupia maurytyjska. Pobyt w Mauritiusie stanowi doskonałą okazję do poznania odmiennych kultur oraz religii w jednym miejscu, co jest związane z tym, że wyspę zamieszkują przedstawiciele rożnych kultur oraz ras, m.in. Muzułmanie, Chińczycy i Hindusi, którzy pomimo poglądowego oraz religijnego zróżnicowania świetnie się dogadują i razem budują wyjątkowo przyjazną atmosferę. Odpowiednia waluta maurytyjska z pewnością ułatwi poznawanie historii i kultury!

Możesz chcieć również przeczytać