Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać na Węgry?

Opublikowano przez Jakub w kategorii Rynek walut na 06.07.2018
Cena złota (XAU-PLN)
7 348,01 PLN/oz
  
- 31,00 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
101,00 PLN/oz
  
- 1,31 PLN

Węgry są urokliwym państwem położonym w Europie Środkowej. Stolica Węgier – Budapeszt – oczaruje każdego pięknem architektury oraz zachwycającą panoramą miasta. Dla miłośników przyrody, Węgry również są idealnym miejscem podróży. Tereny tego państwa są bogate w gęste lasy, rozległe równiny, a także góry, które pomimo swojej niezbyt dużej wysokości zachwycają turystów rozpościerającymi się z nich widokami. Przede wszystkim jednak prawdziwą „furorę” robi jezioro Balaton, będące największym jeziorem na terenie Europy Środkowej. Ponadto na Węgrzech w wielu miejscach znajdują się uwielbiane przez turystów źródła termalne. Wstęp do większości atrakcji będzie wymagał tego, abyśmy zabrali odpowiednie pieniądze na Węgrzech. Z taką wiedzą pozostaje już jedynie wyjechać na wymarzony odpoczynek, tylko jaką walutę zabrać na Węgry?

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ FORINTY WĘGIERSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexJaką walutę zabrać na Węgry? Jaka waluta jest na Węgrzech?

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Węgier (waluta na Węgrzech) to forint węgierski. Międzynarodowy standard (trzyliterowy kod waluty) ISO 4217 dla forinta węgierskiego to HUF.

Krótka historia waluty Węgier

Obecna waluta Węgier – forint węgierski – pojawiła się w kraju już w XIII w. W latach 1868-1892 forint był węgierskim zamiennikiem austriackich guldenów i dzielił się na 100 krajcarów. W 1892 roku jego miejsce zajęła korona węgierska, którą z kolei w 1926 roku zastąpiono pengő.

Ponowne wprowadzenie forinta nastąpiło w 1947 roku, po mającej miejsce w latach 1945-1946 hiperinflacji. Nazwa waluty – forint – wywodzi się od florenckich złotych monet, inaczej florenów.

Jaka waluta na Węgrzech? – flaga Węgier

Źródło zdjęcia flagi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_W%C4%99gier

Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexJeżeli szukasz miejsca gdzie kupić forinty węgierskie w Polsce, nie trać dłużej czasu i skorzystaj z naszej oferty. Waluta Węgier jest u nas dostępna od ręki – skorzystaj z kalkulatora na stronie głównej Tavex lub w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Następnie złóż zamówienie online – nasza innowacyjna funkcja „Waluta z dostawą do domu” pozwoli Ci szybko i wygodnie zamówić gotówkę, bez wychodzenia z domu! Waluta węgierska może zostać dostarczona kurierem w 24 godziny lub możesz ją odebrać osobiście w oddziale.

Waluta Węgier – jak dzieli się forint węgierski HUF?

Obecnie w obiegu znajdują się:

 • monety o nominałach 5, 10, 20, 50, 100 i 200 forintów węgierskich;
 • banknoty o nominałach 500, 1000, 2000, 5000, 10000 i 20000 forintów węgierskich.

Węgry waluta – jak wyglądają forinty węgierskie?

Awers forintów zdobią przyrodnicze ornamenty:

 1. 5 HUF – czapla biała;
 2. 20 HUF – kosaciec pstry;
 3. 50 HUF – raróg zwyczajny.

Ponadto na węgierskich monetach znaleźć można herb kraju (monety 10 i 100 HUF) oraz Most Łańcuchowy w Budapeszcie (moneta o nominale 200 HUF).

Natomiast banknoty zdobią wizerunki istotnych dla węgierskiej polityki osobowości:

 1. 500 HUF – wizerunek księcia Siedmiogrodu Franciszka II Rakoczego;
 2. 1000 HUF – wizerunek króla Węgier Macieja Korwina;
 3. 2000 HUF – wizerunek księcia Siedmiogrodu Gábora Bethlena;
 4. 5000 HUF – wizerunek polityka i przedsiębiorcy Istvána Széchenyiego;
 5. 10 000 HUF – wizerunek króla Stefana I Świętego;
 6. 20 000 HUF – wizerunek polityka Ferenca Deáka.

Jak wygląda HUF waluta Węgier?

Tak prezentują się aktualnie znajdujące się w obiegu banknoty forinta węgierskiego:

HUF awers forinta węgierskiego (waluty Węgier)

HUF rewers forinta węgierskiego (waluty Węgier)


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut Tavex

Jak płacić na Węgrzech? Czym najlepiej płacić w Węgrach?

Płatność w trakcie pobytu na Węgrzech nie należy do kłopotliwych kwestii, można dokonać jej na kilka sposobów. Na Węgrzech funkcjonuje doskonale rozwinięta sieć bankomatów. Znajdują się one praktycznie wszędzie – okolice banków, centrów handlowych, a także na rogach ulic. Jeśli chodzi o płatność kartą, to jest ona powszechnie akceptowalna w hotelach, restauracjach oraz w większości sklepów.

Czy warto kupić forinty węgierskie w Polsce?

Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że podczas zakupów w małych sklepach bądź straganach lepiej posiadać przy sobie gotówkę. Ponadto przed wyborem formy płatności ważnym jest, aby sprawdzić wysokość prowizji w banku, którą ten pobiera za wypłaty z bankomatów i realizowane za granicą transakcje. Dlatego najlepiej jest znaleźć miejsce, gdzie można kupić forinty węgierskie jeszcze w Polsce.

Czy na Węgrzech można płacić euro i dolarami?

Na Węgrzech istnieje możliwość płatności w euro w dużych turystycznych miejscach lub ważnych punktach przelotowych, takich jak stacje paliw przy autostradach.

Gdzie kupić forinty węgierskie? Forint węgierski kantor Warszawa

Kantor Tavex oferuje jedną z najbogatszych tablic walutowych w całej Polsce – w sprzedaży posiadamy już ponad 60 walut z całego świata! Co więcej, większość walut jest u nas dostępna zawsze od ręki, w przeciwieństwie do innych punktów wymiany w kraju, w których na swoje zamówienie trzeba niejednokrotnie czekać kilka dni.

Kantor wymiany walut TavexWarszawski kantor wymiany walut Tavex naturalnie posiada w swojej ofercie również forinty węgierskie. Przy zakupie waluty online oferujemy możliwość ubezpieczonej dostawy gotówki kurierem już w 24 godziny za jedyne 20 PLN, jak również zamówienie złożone online można odebrać w naszym oddziale w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 (opcja bezpłatna). Sprzedaż wysyłkowa walut jest dokładnie opisana w zakładce „Waluta z dostawą do domu” – serdecznie polecamy tę formę zakupu waluty!

Dla tych osób, które mogą znaleźć się w centrum Warszawy w ciągu 1 godziny, istnieje też możliwość zarezerwowania aktualnego kursu. Wówczas walutę można opłacić i odebrać na miejscu w oddziale, bez składania zamówienia online. Jak zostało to jednak wyżej wspomniane, rezerwacja jest możliwa tylko na 1 godzinę. Wygodniej jest zatem złożyć normalne zamówienie przez internet, z 24-godzinną dostawą lub odbiorem w dowolnym momencie po opłaceniu, tj. wykonaniu przelewu.

Ceny Węgry 2019, czyli ile pieniędzy zabrać na Węgry?

Ceny na Węgrzech, które prezentuje poniższa tabela, to jedynie wartości poglądowe. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, ceny w każdym państwie na świecie ulegają mniejszym bądź większym wahaniom, chociażby ze względu na inflację, czyli spadek wartości pieniądza. Do tego dochodzą również nasze preferencje, takie jak samodzielne zakupy i gotowanie czy jadanie w restauracjach, a także wiele więcej czynników. To wszystko powoduje, że ciężko jest jednoznacznie i pewnie określić, jakie pieniądze w Węgrach zapewnią nam spokojny wypoczynek. W trakcie planowania budżetu wakacyjnego prosimy nie traktować podanych cen jako bezwzględne i jedyne źródło. Zamiast tego zalecamy zapoznanie się z nimi, żeby wiedzieć, jakich mniej więcej kosztów należy się spodziewać i ile forintów wziąć na Węgry.

Nazwa produktu i jego waga / ilość Cena w forintach węgierskich HUF
owoce – jabłka 1 kg 300,00 HUF
pieczywo – chleb krojony 0,5 kg 200,00 HUF
ziemniaki 1 kg 200,00 HUF
mięso – pierś z kurczaka 1 kg 1300,00 HUF
jajka 10 szt. 450,00 HUF
mleko 1 l 220,00 HUF
woda 1,5 l 110,00 HUF
piwo 0,5 l 230,00 HUF

Forint węgierski kurs wymiany Warszawa

Poniższa tabela przedstawia proponowany kurs wymiany forinta Węgierskiego w Warszawie, kolejno na polskie złotówki, euro i amerykańskie dolary. Należy mieć na uwadze, że kursy były podawane w chwili publikowania artykułu. Przed podjęciem decyzji o zakupie waluty należy sprawdzić aktualny kurs wymiany. W tym celu można przejść na opisywaną powyżej podstronę kantoru. Proponujemy również kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 114 00 20 lub za pomocą profilu firmowego na Facebooku, w godzinach pracy oddziału (obecnie od pon. do pt. 9:00-20:00 oraz sob. 10:00-15:00).

Wymieniana waluta – złotówka, euro lub dolar Waluta Węgry – 1 forint węgierski HUF
1 złotówka polska PLN 1 HUF = 0,013275 PLN
1 euro EUR 1 HUF = 0,003076 EUR
1 dolar amerykański USD 1 HUF = 0,003445 USD

Oprócz usług sprzedaży i kupna walut znajdujących się w obiegu, Tavex prowadzi również skup wycofanych walut.

Węgry waluta – forint węgierski (awers)

Węgry waluta – forint węgierski (rewers)

Źródło zdjęć banknotów: https://tavex.lv/


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut Tavex

Podróż do Węgier – jak dojechać na Węgry?

Najczęściej wybieraną formą transportu jest podróż samochodem. Ceny paliwa na Węgrzech są zbliżone do polskich lub ewentualnie minimalne wyższe. Umiarkowany ruch oraz dobry stan dróg sprawiają, że wybór samochodu jako środku transportu jest naprawdę komfortowym rozwiązaniem.

Wakacje Węgry samolotem

Inną formą komunikacji, równie chętnie wybieraną przez turystów, jest podróż samolotem. Lot z Warszawy do Budapesztu trwa około 40 minut (m.in. samoloty linii LOT, WizzAir i RyanAir). Bilety nie są drogie i jeśli w podróż wybiera się samemu, bądź w dwie osoby, ten środek transportu może okazać się tańszy od podróży samochodem.

Loty na Węgry – sprawdź bilety lotnicze z eSky

Jakie dokumenty do Węgier? Wiza na Węgry

W trakcie wyjazdu obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu w ramach Unii Europejskiej, dlatego dokumentem uprawniającym do pobytu na terenie Węgier (jeśli pobyt nie przekracza okresu trzech miesięcy) jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem ważnym jest, aby upewnić się, czy posiadany przez nas dokument jest w odpowiednim stanie technicznym i pozwala na swobodne określenie tożsamości.

Przebywanie na terytorium Węgier powyżej trzech miesięcy wymaga legalizacji, czyli zezwolenia na pobyt określanego jako karta pobytu. O zezwolenie najczęściej ubiegają się osoby przebywające na Węgrzech w celu poszukiwania i wykonywania pracy lub podjęcia studiów.

Organem upoważnionym do wydania karty pobytu jest w Budapeszcie centrum regionalne Urzędu do Spraw Imigracji i Obywatelstwa  (dla województwa Pest i Budapesztu).

Ciekawostki o Węgrzech

 1. Stolica Budapesztu jest podzielona przez rzekę Dunaj na dwa obszary: Budę i Peszt. Buda jest bogatszą częścią z zamkiem królewskim, a Peszt jest miejscem „ciągłej” zabawy.
 2. Najwyższy szczyt Węgier jest jedynym najwyższym punktem w Europie, na który można wjechać samochodem bądź autobusem.
 3. Węgry posiadają około 1500 punktów odnowy biologicznej ze względu na jeden z największych w Europie zasobów źródeł termalnych.
 4. Narodowym alkoholem jest Unicum i Pálinka.
 5. Węgrzy są wynalazcami długopisu i kostki Rubika.

Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexWęgry jaką walutę zabrać? Forint węgierski HUF!

Bliskie położenie Węgier względem Polski sprawia, że podróż pomiędzy tymi państwami jest nie tylko przyjemna, ale i tania. Warto zatem zagospodarować kilka dni urlopu w taki sposób, by odwiedzić naszych „dalszych sąsiadów” – szczególnie teraz, gdy odpowiedź na pytanie „Jaka waluta obowiązuje na Węgrzech?” jest już znana. Węgry są tym państwem, gdzie każdy odnajdzie swoje miejsce, do którego jeszcze długo będzie wracał myślami. Serdecznie polecamy wakacyjną podróż na Węgry!

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ FORINTY WĘGIERSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!

Możesz chcieć również przeczytać