Onas

O nas

Tavex jest uznaną firmą finansową, która dostarcza metale szlachetne oraz oferuje usługi wymiany walut oraz płatnicze dla szerokiego kręgu klientów. Współpracują z nami osoby prywatne, klienci o najwyższych dochodach, firmy różnych wielkości a także instytucje finansowe. Tavex prowadzi obecnie w ośmiu europejskich krajach 30 ekskluzywnych kantorów wymiany, które obsługują średnio 1,3 miliona klientów rocznie. Założony w 1991 roku Tavex jest częścią grupy Tavid – wiodącego dealera metali szlachetnych w Europie Północnej. Grupa jest wolna od długów i zajmuje silną i stabilną pozycję finansową. Dysponuje jednymi z największych, nieobjętych hedgingiem zapasów w regionie wynoszących 500 kilogramów fizycznego złota bulionowego.

Misja

Naszą misją jest wszechstronny handel walutami, złotem i srebrem po zbalansowanych i przystępnych cenach zaspokajających oczekiwania zarówno klientów, partnerów, pracowników jak i właścicieli.

Nasze poglądy

Uważamy, że wymiana usług i dóbr jest podstawą każdego społeczeństwa. Dlatego szczycimy się, że zapewniamy naszym klientom najbardziej opłacalne i dynamiczne rozwiązania w dziedzinie wymiany walut i metali szlachetnych oraz transakcje w ramach różnych usług płatniczych.

Uważamy, że przejrzystość jest fundamentem długotrwałego sukcesu. Z tego powodu gwarantujemy, że nasze ceny i opłaty są zawsze jasno określone i aktualne. Podejmujemy wszelkie starania, by zaskarbić sobie zaufanie naszych klientów i zyskać w nich partnerów w interesach. Dlatego nigdy nie ponoszą oni ukrytych kosztów.

Wierzymy, że inwestowanie w metale szlachetne zabezpiecza majątek. Dlatego angażujemy się w zapewnienie godnego zaufania i bezpiecznego rynku dwustronnego, który umożliwia klientom łatwe sprzedania i kupowanie złota lub srebra.

Nasze podstawowe wartości

Niemal dwa dziesięciolecia niezakłóconego rozwoju firmy Tavex to efekt naszej filozofii biznesowej. Opiera się ona na filarach trzech zasad, którymi kierujemy się w naszej działalności od samego początku:

  • Nasi klienci są najcenniejszym i najbardziej istotnym aspektem naszych przedsięwzięć. Dlatego zawsze dążymy do zapewnienia im możliwie najlepszej obsługi. Oznacza to wyjątkową dbałość o rzetelną i przejrzystą wycenę naszych usług i produktów. A co najważniejsze potrzebom i interesom naszych klientów nadajemy najwyższy priorytet.
  • Nasi partnerzy odgrywają kluczową rolę w naszym rozwoju i wzroście udziału w rynku. Są wśród nich najwięksi na świecie producenci i rafinerzy metali szlachetnych, najważniejsze mennice państwowe i czołowe instytucje finansowe Skandynawii. Jesteśmy zobowiązani do pielęgnowania naszej wieloletniej współpracy w sposób, który równoważy liczne interesy wszystkich stron.
  • Nasi pracownicy są najcenniejszymi aktywami firmy. Dlatego dołożyliśmy wielu starań, by stworzyć im optymalne warunki dla ich dobrego samopoczucia. Jesteśmy dumni, że nasz zespół tworzą kompetentni, utalentowani i oddani swojej pracy ludzie, którzy reprezentują te same wysokie standardy uczciwości i zawodowej etyki. Dlatego naszych pracowników zawsze dobieramy z niezwykłą starannością.

Zobowiązania na przyszłość

Bardzo nas cieszy fakt, że nasza filozofia biznesowa i stała troska o zadowolenie klientów, partnerów i pracowników przynosi nam sukcesy. Nadal chcemy kroczyć drogą jakości, kompetencji i zaufania. Jesteśmy przekonani, że nasze przyszłe osiągnięcia będą wynikiem naszego ciągłego dążenia do zapewnienia wyjątkowych usług.

PARTNERZY

Perth Mint Australia
China Great Wall Coins Investments
Pamp
Valcambi
Münze Osterreich
Heraeus Precious Metals GmbH

O NAS

1991
Firma Tavid, będąca częścią grupy Tavex, została założona.

2001
Tavex rozpoczął sprzedaż złota inwestycyjnego w Europie.

2008
Tavex sprzedał rekordową ilość, 2159 kg złota inwestycyjnego.

2013
Grupa Tavex obsługuje 1,93 miliona klientów w Europe.

2013
Roczna sprzedaż złota inwestycyjnego osiągnęła rekordową ilość, 3137 kg.

2014
Tavex rozpoczyna swoją działalność w Polsce, otwierając biuro w Warszawie. Jest już obecny w ośmiu krajach europejskich.