TAVEX GROUP

Tavex jest uznaną firmą finansową.
Dostarczamy metale szlachetne (złoto, srebro).
Oferujemy usługi wymiany walut i płatnicze.

Kim jesteśmy?

Tavex jest częścią grupy Tavid – wiodącego dealera metali szlachetnych w Europie Północnej. Grupa jest wolna od długów oraz zajmuje silną i stabilną pozycję finansową. Ponadto grupa Tavid dysponuje jednymi z największych w regionie, nieobjętych hedgingiem zapasów fizycznego złota bulionowego wynoszących 500 kilogramów.

Współpracują z nami osoby prywatne, klienci o najwyższych dochodach, firmy różnych wielkości, a także instytucje finansowe. Tavex prowadzi obecnie w 10 europejskich krajach ponad 30 ekskluzywnych kantorów wymiany, które obsługują średnio 1,3 miliona klientów rocznie.

Misja

Naszą misją jest wszechstronny handel walutami, złotem i srebrem po zbalansowanych i przystępnych cenach zaspokajających oczekiwania zarówno klientów, partnerów, pracowników jak i właścicieli.

Poglądy

Uważamy, że wymiana dóbr i usług jest podstawą każdego społeczeństwa. Dlatego szczycimy się, że zapewniamy naszym klientom najbardziej opłacalne i dynamiczne rozwiązania w dziedzinie wymiany walut i metali szlachetnych oraz transakcje w ramach różnych usług płatniczych.

Twierdzimy, że przejrzystość jest fundamentem długotrwałego sukcesu. Z tego powodu gwarantujemy, że nasze ceny i opłaty są zawsze aktualne i jasno określone. Podejmujemy wszelkie starania, by zaskarbić sobie zaufanie naszych klientów i zyskać w nich partnerów w interesach, dlatego nigdy nie ponoszą oni ukrytych kosztów.

Wierzymy, że inwestowanie w metale szlachetne zabezpiecza majątek, dlatego angażujemy się w zapewnienie godnego zaufania i bezpiecznego rynku dwustronnego, który umożliwia klientom łatwe sprzedanie i kupowanie złota lub srebra.

Podstawowe wartości

Niemal dwa dziesięciolecia niezakłóconego rozwoju firmy Tavex to efekt naszej filozofii biznesowej. Opiera się ona na filarach trzech zasad, którymi kierujemy się w naszej działalności od samego początku.

Po pierwsze – nasi klienci są najcenniejszym i najbardziej istotnym aspektem naszych przedsięwzięć. Zawsze dążymy do zapewnienia im możliwie najlepszej obsługi. Oznacza to wyjątkową dbałość o rzetelną i przejrzystą wycenę naszych usług oraz produktów, a co najważniejsze – potrzebom i interesom naszych klientów nadajemy najwyższy priorytet.

Po drugie – nasi partnerzy odgrywają kluczową rolę w naszym rozwoju i wzroście udziału w rynku. Są wśród nich najwięksi na świecie producenci i rafinerzy metali szlachetnych, najważniejsze mennice państwowe i czołowe instytucje finansowe Skandynawii. Jesteśmy zobowiązani do pielęgnowania naszej wieloletniej współpracy w sposób, który równoważy liczne interesy wszystkich stron.

Po trzecie – nasi pracownicy są najcenniejszymi aktywami firmy. Dokładamy wielu starań, by stworzyć im optymalne warunki dla ich dobrego samopoczucia. Jesteśmy dumni, że nasz zespół tworzą kompetentni, utalentowani i oddani swojej pracy ludzie, którzy reprezentują te same wysokie standardy uczciwości i zawodowej etyki. Naszych pracowników zawsze dobieramy z niezwykłą starannością.

Historia

Tavid AS (macierzysta firma dla Tavex) powstał w 1991 roku, w stolicy Estonii, Tallinie. Zaczynając od jednego kantoru wymiany walut dynamicznie wkroczyliśmy na rynek 10 europejskich krajów tworząc sieć ponad 30 zintegrowanych kantorów o szerokim zakresie wymiany. Nasz założyciel, Alar Tamming, wszczepił nam typowe dla niego przedsiębiorczość oraz wysoką kulturę obsługi klienta. Te cechy do dziś charakteryzują koncern Tavid i stanowią siłę napędową, dzięki której przez ostatnie 27 lat rozwijamy działalność i poszerzamy naszą ofertę produktów i usług. Naszym najważniejszym zadaniem pozostaje możliwie jak najlepsze sprostanie oczekiwaniom naszych klientów.

Zobowiązania na przyszłość

Bardzo nas cieszy fakt, że nasza filozofia biznesowa i stała troska o zadowolenie klientów, partnerów i pracowników przynosi nam sukcesy. Nadal chcemy kroczyć drogą jakości, kompetencji i zaufania. Jesteśmy przekonani, że nasze przyszłe osiągnięcia będą wynikiem naszego ciągłego dążenia do zapewnienia wyjątkowych usług.

PARTNERZY

Perth Mint Australia
China Great Wall Coins Investments
Pamp
Valcambi
Münze Osterreich
Heraeus Precious Metals GmbH

O NAS

1991
Firma Tavid, będąca częścią grupy Tavex, została założona.

2001
Tavex rozpoczął sprzedaż złota inwestycyjnego w Europie.

2008
Tavex sprzedał rekordową ilość, 2159 kg złota inwestycyjnego.

2013
Grupa Tavex obsługuje 1,93 miliona klientów w Europe.

2013
Roczna sprzedaż złota inwestycyjnego osiągnęła rekordową ilość, 3137 kg.

2014
Tavex rozpoczyna swoją działalność w Polsce, otwierając biuro w Warszawie. Jest już obecny w ośmiu krajach europejskich.