Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Utwórz nowego bota cenowego

+ -

Utwórz nowego bota cenowego

Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złote Holenderskie 10 Guldenów – Wilhelmina – 6,06 g złota

Historia Królestwa Niderlandów i jego dziedzictwa jako grającego pierwsze skrzypce na światowym rynku została we wspaniały sposób ... czytaj więcej
Skup
1 310,00 zł

Introduction

Historia Królestwa Niderlandów i jego dziedzictwa jako grającego pierwsze skrzypce na światowym rynku została we wspaniały sposób zamknięta w tej złotej monecie 10 guldenów o próbie 21,6 karata. Po wybiciu pierwszej takiej monety w 1818 przez Holenderską Mennicę Królewską, jej kształt i projekt okazały się tak udane, że nie uległy zmianie przez 115 lat jej produkcji. Te 10 guldenów oferowanych przez Tavex przypomina i przedstawia stanowczą królową Wilhelminę, najdłużej panująca holenderską monarchinię oraz pięćdziesiąt osiem lat jej królewskich rządów. Cenione i dobrze znane 10 guldenów jest poszukiwaną klasyczną złotą monetą z Holandii, która wzbogaci każde portfolio inwestycyjne

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • 10 guldenów jest cenną złotą monetą z Holandii. Służy ona Holendrom od 115 lat, będąc kotwicą stabilności w burzliwych czasach, co czyni tę monetę faworyzowaną oazą bezpieczeństwa dla wielu osób.
 • Moneta 10 guldenów jest zarówno dobrą inwestycją, jak i okazem numizmatycznym. Spuścizna tej monety sięga wstecz do czternastego wieku, przywołując wspaniałą przeszłość Holandii jako jednego z najważniejszych państw kupieckich w świecie, czyniąc tę monetę odpowiednią dla każdej kolekcji numizmatycznej.
 • Złota moneta 10 guldenów jest ekwiwalentem pieniądza. Jest ona zwolnione z podatku VAT i jako taka jest wymienialna w całej Europie zarówno przez dealerów kruszców, jak i inwestorów.
 • Złota moneta 10 guldenów stanowi ekwiwalentną formę lokowania oszczędności. Holenderskie złote monety 10 guldenów są idealnym wyborem dla tych długoterminowych oszczędzających, którzy cenią bezpieczeństwo i stabilność, wynikające z posiadania fizycznych złotych monet.
 • Złota moneta 10 guldenów jest wyjątkowym sposobem zróżnicowania twojego portfolio lokacyjnego. Niska korelacja złota w porównaniu z innymi aktywami finansowym czyni ze złotych monet zabezpieczenie portfolio przed ryzykiem rynkowym.

Kupowanie złotych przedmiotów oznacza niskie ryzyko i utrzymanie bogactwa

Wartość złota wzrosła z biegiem lat, czyniąc go dobrym do utrzymania lub wzrostu bogactwa.

 • Wartość produktu (1 szt.)
  1 473,00 zł
 • Cena wywoławcza
  1 310,00 zł
 • Twoje ryzyko teraz
  163,00 zł

To ciekawe! Cena złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 72.77% w ciągu ostatnich 8 lat. W tym okresie najniższa cena wynosiła 3 452,59 PLN/oz, a najwyższa 7 757,52 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynku światowym to 6 941,65 PLN/oz.

Historia

Holenderski gulden – złota moneta

W całych dziejach świata te narody, które potrafiły wykorzystać swoje stosunkowo korzystne położenie, wzrastały w potęgę, zarówno jeżeli chodzi o bogactwo, jak i terytorium.  I chociaż Holandia nie rożni się od innych pod tym względem, to początki jej dziejów jako potęgi morskiej i kolonialnej miały raczej niezwykłe, chociaż smakowite źródło: ryby.

Ponieważ Morze Północne było zasobne w to źródło, Duńczycy stali się znakomitymi rybakami. Aby spożytkować w maksymalnym stopniu te obfite zasoby, udoskonalili oni swoje techniki szkutnicze, co prowadziło do budowy szybkich i wytrzymałych frachtowców.   Holenderskie fluyts mogły przewozić większe ładunki przy mniej licznych załogach niż statki ich rywali, a przy tym ich produkcja była tańsza- konsekwencja szesnastowiecznej rewolucji technologicznej, wynalezienia przez Holendrów napędzanych wiatrem tartaków. Wynalazek ten pozwalał na bardziej efektywną przemianę drewna w budulec, co znacząco zmniejszyło koszty budowy statków.

Do roku 1670, Holendrzy zgromadzili ogromną flotę handlową, mając więcej statków niż Brytania, Francja, Niemcy i Hiszpania razem wzięte. Ponieważ Holendrzy mieli serce do handlu, utworzyli szlaki oceaniczne do obu Ameryk i na Daleki Wschód, tworząc przy okazji liczne kolonie (z których czerpali ogromne zyski), co utrwaliło reputację Republiki Holenderskiej, jako jednego ze światowych centrów handlu.

Naturalnie, dla ułatwienia tego handlu potrzebny był środek wymiany, co skłoniło Holendrów do wypuszczania wielu różnorodnych złotych i srebrnych monet. Holenderskie dukaty, stuivery, cavaliery czy dukatony to nazwy zaledwie kilku z wielu monet, które rozpowszechniły się na całym świecie dzięki holenderskiej flocie handlowej. Guldeny natomiast miały nieco inną rolę do odegrania.

Po ustanowieniu w 1815 roku Królestwa Zjednoczonych Niderlandów, w którego skład weszły wszystkie dotychczasowe prowincje holenderskie pod wspólną władzą, wprowadzono gulden, aby służył jako nowa oficjalna waluta Królestwa i pełnił on tę rolę aż do roku 1933. Guilder, czyli gulden w języku niderlandzkim oznaczający “złoty”, był bity w nominałach 5, 10 oraz 20 guldenów, przy czym monety 10 guldenów było najbardziej popularne. Rzeczywiście, ich projekty z zaledwie drobnymi korektami (w zasadzie ten sam projekt był używany przez cały okres ich obiegu), próba 21,6 karata i wymiary pozostawały takie same przez 115 lat, co stanowi ostateczny dowód ich popularności. Najwięcej wypuszczono guldenów z podobizną króla Wilhelma III oraz królowej Wilhelminy.
Stanowcza królowa Wilhelmina została sportretowany na złotej monecie o nominale 10 guldenów

W 1890 roku, w wieku dziesięciu lat, Wilhelmina, córka i jedyna dziedziczka króla Wilhelma III, została ogłoszona królową Holandii. Uważana była za bardzo inteligentną, uroczą i taktowną, a dzięki silnej osobowości zdobyła reputację jako jedna z najbardziej wpływowych władczyń wszech czasów. Jej panowanie było świadkiem dwóch wojen światowych, głębokiego kryzysu ekonomicznego i zmierzchu epoki kolonialnej. W trosce o interes swojego kraju zachowała podczas pierwszej wojny światowej neutralność Holandii, utrzymując względnie dobre stosunki polityczne ze wszystkimi największymi mocarstwami tych czasów. Królowa Wilhelmina była z pewnością wytrawnym politykiem, cieszącym się międzynarodowym szacunkiem i znaczeniem, kiedy w wieku dwudziestu lat przełamała angielską blokadę portów Południowej Afryki i wysłała okręt wojenny Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii na ratunek Paulowi Krugerowi, przywódcy Burów (potomków osadników holenderskich), walczących o niezależność od kolonialnego panowania Brytanii.

Królewskie kompetencje sięgały poza sprawy państwowe, była ona biegłą także w sprawach gospodarczych, stając się najbogatszą kobietą na świecie dzięki przemyślanym inwestycjom. Mimo swego ogromnego bogactwa prowadziła ona skromny tryb życia i uosabiając holenderskie cnoty przez pięćdziesiąt osiem lat swojego panowania cieszyła się wielką popularnością wśród holenderskiego społeczeństwa jako najbardziej umiłowany i najdłużej panujący monarcha.

 

 

Waga całego produktu – w gramach
6.72866
Waga samego kruszcu – w gramach
6.0558
Próba – zawartość kruszcu
900
Waga kruszcu – w uncjach trojańskich
0.1947
Średnica
22
Gęstość
-
Nominał
10 guldenów
Producent
Holandia

Awers

Awers przedstawia młodziutką, poważną królową Wilhelminę z włosami luźno spływającymi na ramiona. Jej wizerunek otacza tytuł “KONINGIN WILHELMINA” (królowa Wilhelmina) oraz sentencja “GOD ZIJ MET ONS”. oznaczająca “Bóg jest z nami”.

Holenderskie 10 guldenów wybite w roku 1898:

Awers przedstawia nastoletnią królową Wilhelminę, noszącą wspaniały diadem na włosach upiętych w kok. Jej wizerunek otacza tytuł “KONINGIN WILHELMINA” (królowa Wilhelmina) oraz sentencja “GOD ZIJ MET ONS” oznaczające “Bóg jest z nami”. Poniżej popiersia znajduje się sygnatura mistrza “P PANDER”.

Holenderskie 10 guldenów wybite w latach 1911- 1923:

Awers przedstawia dojrzałą królową Wilhelminę w gronostajowej szacie. Nosi diadem na włosach upiętych w kok. Jej wizerunek otacza tytuł “KONINGIN WILHELMINA” (królowa Wilhelmina) oraz sentencja “GOD ZIJ MET ONS”. oznaczająca “Bóg jest z nami”.

Holenderskie 10 guldenów wybite w latach 1925 – 1933:

Awers przedstawia starszą królową Wilhelminę z włosami upiętymi w kok. Jej wizerunek otacza tytuł “KONINGIN WILHELMINA” (królowa Wilhelmina) oraz sentencja “GOD ZIJ MET ONS”, oznaczająca “Bóg jest z nami””.

Rewers

Rewersy tych monet mają jednakowy projekt przedstawiający majestatyczne godło Holandii, z postacią lwa dzierżącego w swoich łapach miecz i strzały, uwieńczone królewską koroną. Po lewej stronie podano nominał “10”, po prawej literę “G”. Wokół godła biegnie tekst “KONINGRIJK DER NEDERLANDEN”, co oznacza “Królestwo Niderlandów”. Rok wybicia monety podany jest na dole.

Pakowanie

Pakowanie

Każda moneta jest pakowana indywidualnie w twardą, plastikową kapsułę na życzenie klienta.

Wartość produktu
Ryzyko, jeśli od razu odsprzedasz

DOSTAWA

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym możecie Państwo wybrać dostawę przesyłką kurierską, listem poleconym lub odebrać je osobiście w jednej z naszych placówek na terenie Warszawy, Katowic lub Gdyni.

Dostawa za pośrednictwem Pocztex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.

Dostawa za pośrednictwem Fedex: po otrzymaniu płatności za zamówienie produkty zostaną wysłane w przeciągu 24 godzin. Dostawa zwykle zajmuje od 1-3 dni roboczych.

Odbiór osobisty: zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych placówek i osobistego odebrania zamówionych produktów. O możliwości odbioru zostaniecie Państwo poinformowani za pomocą wiadomości e-mail.

Do odebrania zamówionych produktów niezbędny będzie ważny dokument tożsamości.

UBEZPIECZENIE

Przesyłki są w pełni ubezpieczone. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia ubezpieczonej przesyłki, Tavex Sp. z o.o. ponownie prześle Państwu zamówione produkty lub dokona zwrotu zapłaconej gotówki. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie czas kiedy produkty są przewożone i traci ważność w momencie potwierdzenia przez Klienta odebrania przesyłki.

OPAKOWANIE

Produkty przewożone są w zamkniętym opakowaniu zabezpieczającym. Umieszczone w dyskretnym nieoznakowanym opakowaniu zawierającym dodatkowe wypełnienie zabezpieczające przed uszkodzeniami.

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Od momentu spakowania przesyłki z Państwa zamówieniem możliwe jest jej śledzenie za pomocą przesłanego na podany w zamówieniu adres e-mail numeru śledzenia. Aby odnaleźć swoją przesyłkę należy wejść na stronę Pocztex następnie skorzystać z narzędzia śledzenia przesyłek. W narzędziu śledzenia przesyłek wystarczy podać przesłany przez Tavex na Państwa adres e-mail numer przesyłki, aby wyświetlić proces transportu Państwa paczki.

OPÓŹNIENIA

Opóźnienie może wystąpić w przypadku, jeżeli zapas zamówionego przez Państwa produktu został wyprzedany. W takim wypadku firma Tavex skontaktuje się z Państwem za pośrednictwem podanego w zamówieniu adresu e-mail, aby poinformować o szczegółach dostawy zamówienia.

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłek doręczanych na terenie Polski wynoszą:

dla przesyłek “waluta z dostawą do domu” – 20 zł

dla przesyłek złota inwestycyjnego – 20 zł

Jeżeli życzycie sobie Państwo aby zamówione przez Państwa produkty zostały dostarczone do innego kraju, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z nami przed złożeniem zamówienia pod numerem +48 22 114 00 20 lub za pomocą poczty elektronicznej email pod tavex@tavex.pl, aby uzyskać szczegółową informację o cenach i warunkach realizacji takiego zamówienia. Zamówienia realizujemy na terenie Unii Europejskiej.

Oczekiwane koszty wysyłki

Tavex oferuje łatwą i bezpieczną wysyłkę dla wszystkich zamówień online. Przyjrzyj się bliżej kosztom.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszych magazynach i dostępne natychmiastowo, od ręki.

Jeśli zdecydujesz się na zakup z dostawą kurierem Pocztex pod wskazany adres albo do wybranego punktu odbioru Poczty Polskiej, Twoje zamówienie zostanie przekazane do wysyłki już w ciągu 24 godzin (w dni robocze) od momentu zaksięgowania wpłaty na jednym z naszych kont bankowych. Jednocześnie oznacza to, że zamówienia, za które płatności pojawią się u nas w piątek np. po godzinie 15:00, zostaną wysłane w poniedziałek lub – w przypadku poniedziałku ustawowo wolnego od pracy – w najbliższy dzień roboczy.

Brak produktu w magazynie

Ten produkt jest fizycznie nieobecny w naszym magazynie.

Gdy wróci do sprzedaży, będzie można go odebrać osobiście tuż po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie lub wybrać opcję dostawy kurierem.

Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Utwórz Tavex ID
Tavex ID

Pełna historia zakupów, wgląd do wszystkich swoich inwestycji, wirtualny i rzeczywisty portfel inwestycyjny, własne powiadomienia i boty cenowe oraz specjalne oferty – to wszystko dzięki rejestracji bezpłatnego konta Tavex ID!

Zarezerwuj prywatną konsultację za darmo
Dowiedz się więcej o bezpiecznym inwestowaniu i zdobądź cenne informacje rynkowe.