Stwórz nowe powiadomienie cenowe
Utwórz nowego bota cenowego
+ -
Utwórz nowego bota cenowego
Podsumowanie botów cenowych

Możesz anulować działanie Tavex PriceBot w dowolnym momencie i nie będziesz pieniężnie zobligowany jeśli bot złoży automatyczne zamówienie.

Złota moneta Holenderskie 10 Guldenów – Wilhelmina 6,06 g

Produkt dostępny
Historia Królestwa Niderlandów i jego dziedzictwa jako grającego pierwsze skrzypce na światowym rynku została we wspaniały sposób ... czytaj więcej
Sprzedaż Skup Spread
1-4
1912,00 zł
1818,00 zł 4.92%
5+
1907,00 zł
1818,00 zł 4.67%
Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł
Pocztex KURIER – 19,00 zł
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Ukryj metody i koszty dostawy
Odbiór osobisty w oddziale Tavex – 0,00 zł
Dostawa zamówienia – od 19,00 zł
Zobacz metody i koszty dostawy
Zdjęcia służą wyłącznie do celów prezentacyjnych i mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem konkretnego produktu.

Wprowadzenie

Historia Królestwa Niderlandów i jego dziedzictwa jako grającego pierwsze skrzypce na światowym rynku została we wspaniały sposób zamknięta w tej złotej monecie 10 guldenów o próbie 900. Po wybiciu pierwszej takiej monety w 1818 przez Holenderską Mennicę Królewską, jej kształt i projekt okazały się tak udane, że nie uległy zmianie przez 115 lat jej produkcji. Te 10 guldenów oferowanych przez Tavex przypomina i przedstawia stanowczą królową Wilhelminę, najdłużej panująca holenderską monarchinię oraz pięćdziesiąt osiem lat jej królewskich rządów. Cenione i dobrze znane 10 guldenów jest poszukiwaną klasyczną złotą monetą z Holandii, która wzbogaci każde portfolio inwestycyjne

Dlaczego warto kupić ten produkt?

 • 10 guldenów jest cenną złotą monetą z Holandii. Służy ona Holendrom od 115 lat, będąc kotwicą stabilności w burzliwych czasach, co czyni tę monetę faworyzowaną oazą bezpieczeństwa dla wielu osób.
 • Moneta 10 guldenów jest zarówno dobrą inwestycją, jak i okazem numizmatycznym. Spuścizna tej monety sięga wstecz do czternastego wieku, przywołując wspaniałą przeszłość Holandii jako jednego z najważniejszych państw kupieckich w świecie, czyniąc tę monetę odpowiednią dla każdej kolekcji numizmatycznej.
 • Złota moneta 10 guldenów jest ekwiwalentem pieniądza. Jest ona zwolnione z podatku VAT i jako taka jest wymienialna w całej Europie zarówno przez dealerów kruszców, jak i inwestorów.
 • Złota moneta 10 guldenów stanowi ekwiwalentną formę lokowania oszczędności. Holenderskie złote monety 10 guldenów są idealnym wyborem dla tych długoterminowych oszczędzających, którzy cenią bezpieczeństwo i stabilność, wynikające z posiadania fizycznych złotych monet.
 • Złota moneta 10 guldenów jest wyjątkowym sposobem zróżnicowania twojego portfolio lokacyjnego. Niska korelacja złota w porównaniu z innymi aktywami finansowym czyni ze złotych monet zabezpieczenie portfolio przed ryzykiem rynkowym.

Rozsądna dywersyfikacja

Inwestycja w fizyczne złoto to – w perspektywie długoterminowej – niskie ryzyko utraty kapitału i dobry sposób na zabezpieczenie majątku. W zależności od indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, najczęściej rekomenduje się ulokowanie w metalach szlachetnych od 5% do 20% oszczędności.

 • Aktualna cena sprzedaży 1 szt.
  1912,00 zł
 • Aktualna cena skupu 1 szt.
  1818,00 zł
 • Twoje ryzyko
  94,00 zł

Cena uncji złota wyrażona w PLN uległa zmianie o 85.17% w ciągu ostatnich 8 lat – w tym okresie najniższe notowanie wyniosło 4317,13 PLN/oz, a najwyższe 11171,10 PLN/oz. Aktualny kurs złota na rynkach światowych to 9455,57 PLN/oz.

Uwaga! Cena tego produktu jest uzależniona od cen na rynkach finansowych, zgodnie z art. 38 pkt. 2 Ustawy o prawach konsumenta prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje.

Historia

Holenderski gulden – złota moneta

W całych dziejach świata te narody, które potrafiły wykorzystać swoje stosunkowo korzystne położenie, wzrastały w potęgę, zarówno jeżeli chodzi o bogactwo, jak i terytorium.  I chociaż Holandia nie rożni się od innych pod tym względem, to początki jej dziejów jako potęgi morskiej i kolonialnej miały raczej niezwykłe, chociaż smakowite źródło: ryby.

Ponieważ Morze Północne było zasobne w to źródło, Duńczycy stali się znakomitymi rybakami. Aby spożytkować w maksymalnym stopniu te obfite zasoby, udoskonalili oni swoje techniki szkutnicze, co prowadziło do budowy szybkich i wytrzymałych frachtowców.   Holenderskie fluyts mogły przewozić większe ładunki przy mniej licznych załogach niż statki ich rywali, a przy tym ich produkcja była tańsza- konsekwencja szesnastowiecznej rewolucji technologicznej, wynalezienia przez Holendrów napędzanych wiatrem tartaków. Wynalazek ten pozwalał na bardziej efektywną przemianę drewna w budulec, co znacząco zmniejszyło koszty budowy statków.

Do roku 1670, Holendrzy zgromadzili ogromną flotę handlową, mając więcej statków niż Brytania, Francja, Niemcy i Hiszpania razem wzięte. Ponieważ Holendrzy mieli serce do handlu, utworzyli szlaki oceaniczne do obu Ameryk i na Daleki Wschód, tworząc przy okazji liczne kolonie (z których czerpali ogromne zyski), co utrwaliło reputację Republiki Holenderskiej, jako jednego ze światowych centrów handlu.

Naturalnie, dla ułatwienia tego handlu potrzebny był środek wymiany, co skłoniło Holendrów do wypuszczania wielu różnorodnych złotych i srebrnych monet. Holenderskie dukaty, stuivery, cavaliery czy dukatony to nazwy zaledwie kilku z wielu monet, które rozpowszechniły się na całym świecie dzięki holenderskiej flocie handlowej. Guldeny natomiast miały nieco inną rolę do odegrania.

Po ustanowieniu w 1815 roku Królestwa Zjednoczonych Niderlandów, w którego skład weszły wszystkie dotychczasowe prowincje holenderskie pod wspólną władzą, wprowadzono gulden, aby służył jako nowa oficjalna waluta Królestwa i pełnił on tę rolę aż do roku 1933. Guilder, czyli gulden w języku niderlandzkim oznaczający “złoty”, był bity w nominałach 5, 10 oraz 20 guldenów, przy czym monety 10 guldenów było najbardziej popularne. Rzeczywiście, ich projekty z zaledwie drobnymi korektami (w zasadzie ten sam projekt był używany przez cały okres ich obiegu), próba 21,6 karata i wymiary pozostawały takie same przez 115 lat, co stanowi ostateczny dowód ich popularności. Najwięcej wypuszczono guldenów z podobizną króla Wilhelma III oraz królowej Wilhelminy.
Stanowcza królowa Wilhelmina została sportretowany na złotej monecie o nominale 10 guldenów

W 1890 roku, w wieku dziesięciu lat, Wilhelmina, córka i jedyna dziedziczka króla Wilhelma III, została ogłoszona królową Holandii. Uważana była za bardzo inteligentną, uroczą i taktowną, a dzięki silnej osobowości zdobyła reputację jako jedna z najbardziej wpływowych władczyń wszech czasów. Jej panowanie było świadkiem dwóch wojen światowych, głębokiego kryzysu ekonomicznego i zmierzchu epoki kolonialnej. W trosce o interes swojego kraju zachowała podczas pierwszej wojny światowej neutralność Holandii, utrzymując względnie dobre stosunki polityczne ze wszystkimi największymi mocarstwami tych czasów. Królowa Wilhelmina była z pewnością wytrawnym politykiem, cieszącym się międzynarodowym szacunkiem i znaczeniem, kiedy w wieku dwudziestu lat przełamała angielską blokadę portów Południowej Afryki i wysłała okręt wojenny Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii na ratunek Paulowi Krugerowi, przywódcy Burów (potomków osadników holenderskich), walczących o niezależność od kolonialnego panowania Brytanii.

Królewskie kompetencje sięgały poza sprawy państwowe, była ona biegłą także w sprawach gospodarczych, stając się najbogatszą kobietą na świecie dzięki przemyślanym inwestycjom. Mimo swego ogromnego bogactwa prowadziła ona skromny tryb życia i uosabiając holenderskie cnoty przez pięćdziesiąt osiem lat swojego panowania cieszyła się wielką popularnością wśród holenderskiego społeczeństwa jako najbardziej umiłowany i najdłużej panujący monarcha.

 

 

Waga całego produktu [g]
6.72866
Waga czystego kruszcu [g]
6.0558
Próba produktu [‰]
900
Waga czystego kruszcu [oz]
0.1947
Średnica [mm]
22
Grubość [mm]
-
Nominał
10 guldenów
Producent
Holandia

Awers

Awers przedstawia młodziutką, poważną królową Wilhelminę z włosami luźno spływającymi na ramiona. Jej wizerunek otacza tytuł “KONINGIN WILHELMINA” (królowa Wilhelmina) oraz sentencja “GOD ZIJ MET ONS”. oznaczająca “Bóg jest z nami”.

Holenderskie 10 guldenów wybite w roku 1898:

Awers przedstawia nastoletnią królową Wilhelminę, noszącą wspaniały diadem na włosach upiętych w kok. Jej wizerunek otacza tytuł “KONINGIN WILHELMINA” (królowa Wilhelmina) oraz sentencja “GOD ZIJ MET ONS” oznaczające “Bóg jest z nami”. Poniżej popiersia znajduje się sygnatura mistrza “P PANDER”.

Holenderskie 10 guldenów wybite w latach 1911- 1923:

Awers przedstawia dojrzałą królową Wilhelminę w gronostajowej szacie. Nosi diadem na włosach upiętych w kok. Jej wizerunek otacza tytuł “KONINGIN WILHELMINA” (królowa Wilhelmina) oraz sentencja “GOD ZIJ MET ONS”. oznaczająca “Bóg jest z nami”.

Holenderskie 10 guldenów wybite w latach 1925 – 1933:

Awers przedstawia starszą królową Wilhelminę z włosami upiętymi w kok. Jej wizerunek otacza tytuł “KONINGIN WILHELMINA” (królowa Wilhelmina) oraz sentencja “GOD ZIJ MET ONS”, oznaczająca “Bóg jest z nami””.

Rewers

Rewersy tych monet mają jednakowy projekt przedstawiający majestatyczne godło Holandii, z postacią lwa dzierżącego w swoich łapach miecz i strzały, uwieńczone królewską koroną. Po lewej stronie podano nominał “10”, po prawej literę “G”. Wokół godła biegnie tekst “KONINGRIJK DER NEDERLANDEN”, co oznacza “Królestwo Niderlandów”. Rok wybicia monety podany jest na dole.

Pakowanie

Pakowanie

Każda moneta jest pakowana indywidualnie w twardą, plastikową kapsułę na życzenie klienta.

Jeden proces, wiele możliwości

Podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym, na etapie uzupełniania szczegółów dotyczących realizacji transakcji, należy wskazać preferowaną przez siebie formę dostawy. Produkty możemy do Ciebie doręczyć na kilka sposobów lub możesz odebrać je osobiście w oddziale.

Dostawa wysyłkowa

Aktualnie oferujemy kilka metod dostawy wysyłkowych, do których należą:

 • Pocztex PUNKT (Żabka, Automat i inne) – 19,00 zł;
 • Pocztex KURIER – 19,00 zł;
 • ORLEN Paczka – 19,00 zł;
 • List polecony priorytetowy – 9,00 zł;
 • Konwój indywidualny CHL – 599,00 zł.

Dostępność określonej metody dostawy wysyłkowej dla konkretnego zamówienia jest uzależniona od zawartości koszyka zakupowego, tj. od rodzaju zamawianych produktów oraz ich wartości.

W dni robocze wysyłka następuje już w ciągu 24* godzin od zaksięgowania płatności na naszym koncie i odnotowania tej wpłaty w naszym wewnętrznym systemie transakcyjnym. Rzeczywisty czas doręczenia przez przewoźnika to najczęściej 1 dzień roboczy, choć – w zależności od wybranej metody – może wynieść od 2 do 5 dni.

*Uwaga! W związku ze wzmożonym zainteresowaniem naszymi usługami obecnie wysyłka zamówienia lub przygotowanie do odbioru następują w czasie do 48 godzin. Staramy się uniknąć jakichkolwiek opóźnień, jednak za wszelkie potencjalne utrudnienia – bardzo przepraszamy.

Odbiór osobisty

Możliwość odbioru osobistego produktów jest darmowa. W oddziale możemy poprosić o okazanie ważnego dokumentu tożsamości, ponieważ jako sprzedawca musimy mieć pewność, że zamówienie odbiera uprawniona do tego osoba.

Szczegółowe informacje na temat metod, kosztów i zagadnień związanych z dostawą produktów zostały zaprezentowane w zakładce Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Bezpieczna dostawa

 

Każda przesyłka jest dyskretnie zapakowana oraz w pełni ubezpieczona, dlatego możesz bez obaw zamówić produkty przez internet – dodatkowo po ich nadaniu udostępnimy Ci numer paczki, więc będziesz mieć możliwość śledzenia całej jej trasy.

Pełna dostępność produktów

Wszystkie produkty, których zakup jest możliwy w naszym sklepie internetowym, tzn. takie, które posiadają zadeklarowaną cenę sprzedaży oraz istnieje możliwość dodania ich do koszyka, są fizycznie obecne w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur i dostępne natychmiastowo, od ręki.

W przypadku chęci nabycia większej liczby sztuk danego produktu warto uprzednio skontaktować się z nami w celu potwierdzenia posiadania wymaganych zapasów. Gdy nasze stany magazynowe okażą się niewystarczające, co zdarza się wyjątkowo rzadko, poinformujemy Cię o najbliższej planowanej dacie uzupełnienia magazynu. W tym czasie możesz złożyć zamówienie, opłacić je i oczekiwać na informację o wysłaniu produktów lub o możliwości ich odbioru – wiadomość otrzymasz na e-mail podany w zamówieniu tak szybko, jak to możliwe!

Doręczenie zamówienia

Jeżeli chcesz poznać metody, koszty i zagadnienia związane z dostawą, przejdź do zakładki „Dostawa” na karcie produktu lub do zakładki „Realizacja zamówień internetowych na stronie Pomoc.

Wizyta w oddziale

Jeżeli zależy Ci na szybkim odbiorze osobistym zamówienia, np. tuż po jego złożeniu i opłaceniu lub planujesz zapłacić gotówką na miejscu, przed wizytą sprawdź dostępność banknotów w oddziale.

Produkt dostępny

Ten produkt jest fizycznie obecny w naszym magazynie lub w co najmniej jednym z biur. Jeśli planujesz odebrać go osobiście, poniżej sprawdzisz dostępność w każdym z oddziałów – zielony znak przy lokalizacji oznacza, że na miejscu znajduje się min. 1 sztuka.

 

Bezpłatna konsultacja online!
Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się, jak bezpiecznie inwestować w fizyczne złoto lub srebro.