Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać do Kuwejtu?

Opublikowano przez Jakub w kategorii Rynek walut na 28.06.2019
Cena złota (XAU-PLN)
7 588,85 PLN/oz
  
- 9,01 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
108,71 PLN/oz
  
+ 3,37 PLN

Kuwejt, nie bez powodu określany skarbem Zatoki Perskiej, to niewielkie państwo położone w południowo-zachodniej części Azji, na północno-zachodnim wybrzeżu wcześniej wspomnianej Zatoki. Państwo zachwyca turystów niezwykle szybko rozwijającym się przemysłem technologicznym, który umożliwił powstanie pod koniec ubiegłego wieku rozciągającego się na długości ponad 20 kilometrów sztucznego wybrzeża. Wybrzeża z zachwycającymi portami dla jachtów, urokliwymi promenadami, czy też dużą ilością lokali usługowych, w których każdy znajdzie coś dla siebie – od oryginalnych kuwejckich potraw, aż po parki rozrywki. Wyjazd do Kuwejtu to tak naprawdę gwarantowane atrakcje. Przed podróżą jednak każdy z nas powinien zainteresować się takim tematem jak pieniądze w Kuwejcie i upewnić się jaką walutę zabrać do Kuwejtu?

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ DINARY KUWEJCKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!


Jaką walutę zabrać do Kuwejtu? Jaka waluta jest w Kuwejcie?

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Kuwejtu (waluta w Kuwejcie) to dinar kuwejcki. Międzynarodowy standard (trzyliterowy kod waluty) ISO 4217 dla dinara kuwejckiego to KWD.

Krótka historia waluty Kuwejtu

Obecnie używana waluta Kuwejtu – dinar kuwejcki – została wprowadzona do obiegu w roku 1968. Tym samym zastąpiła używaną wcześniej w obrębie Zatoki Perskiej rupię indyjską. Wówczas jeden dinar kuwejcki stanowił równowartość jednego funta szterlinga.

W 1990 roku Kuwejt został zaatakowany przez wojska Iraku. Jednym ze skutków najazdu sąsiedniego państwa na Kuwejt było wprowadzenie nowej waluty. Był nią dinar iracki, który pozostał w użytku aż do momentu wyzwolenia państwa. Po odzyskaniu niezależności władze Kuwejtu ponownie przywróciły dinarowi kuwejckiemu miano oficjalnej jednostki monetarnej kraju. W związku z kradzieżą znacznej ilości banknotów w okresie najazdu wojsk irańskich, do obiegu została wprowadzona nowa seria banknotów.

Jaka waluta w Kuwejcie? – flaga Kuwejtu

Źródło zdjęcia flagi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Kuwejtu

Jeżeli szukasz miejsca gdzie kupić dinary kuwejckie w Polsce, nie trać dłużej czasu i skorzystaj z naszej oferty. Waluta Kuwejtu jest u nas dostępna od ręki – skorzystaj z kalkulatora na stronie głównej Tavex lub w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Następnie złóż zamówienie online – nasza innowacyjna funkcja „Waluta z dostawą do domu” pozwoli Ci szybko i wygodnie zamówić gotówkę, bez wychodzenia z domu! Waluta kuwejcka może zostać dostarczona kurierem w 24 godziny lub możesz ją odebrać osobiście w oddziale.

Waluta Kuwejt – jak dzieli się dinar kuwejcki KWD?

1 dinar kuwejcki stanowi równowartość 100 filsów. Obecnie w obiegu znajdują się:

  • banknoty o nominałach ¼ , ​½ , 1, 5, 10 i 20 dinarów;
  • monety o nominałach 1, 5, 10, 20, 50 i 100 filsów.

Kuwejt waluta – jak wyglądają dinary kuwejckie?

Teraz, kiedy mamy już pewność co do tego, jaka waluta obowiązuje w Kuwejcie, warto przyjrzeć się banknotem z bliska. Awersy oraz rewersy waluty Kuwejtu – dinara kuwejckiego – przedstawiają kolejno:

  1. ¼ dinara – na awersie tradycyjny arabski statek żaglowy oraz Liberation Tower (drugi najwyższy budynek w Kuwejcie, mierzący 372 metry wysokości, zaliczający się do grupy najwyższych budynków na świecie; konstrukcja stanowi symbol niepodległości Kuwejtu od czasu jej wzniesienia, 1996 roku), natomiast na rewersie ukazane zostały tradycyjne, drewniane drzwi Kuwejtu, gipsowa rzeźba oraz tradycyjna, używana przez mieszkańców moneta kuwejcka.
  2. ½ dinara – na awersie charakterystyczne Wieże Kuwejckie, wznoszące się wysoko w stronę nieba, natomiast na rewersie zagrożony gatunek żółwia szylkretowego oraz ryba Pampus argenteus (gatunek ryby maślanej, najpopularniejszej ryby spożywanej przez kuwejtczyków).
  3. 1 dinar – na awersie ilustracja Wielkiego Meczetu, którego krużganek jest w stanie zmieścić nawet 1000 osób (budynek stanowi symbol poczucia religijnej tożsamości kuwejtczyków z religią Islamu), a na rewersie kolumna w stylu jońskim.
  4. 5 dinarów – na awersie ilustracja ukazująca budynek Centralnego Banku Kuwejtu, a na rewersie jedna z rafinerii ropy naftowej w Kuwejcie oraz tankowiec.
  5. 10 dinarów – na awersie ilustracja budynku Zgromadzenia Narodowego Kuwejtu, który stanowi symbol demokratycznej konstytucji Kuwejtu, na rewersie rozległa pustynie oraz sokół obserwujący leżącego wielbłąda, którego grzbiet zdobi tradycyjne, królewskie siodło.
  6. 20 dinarów – na awersie ilustracja pałacu Seif, będącego znakiem suwerenności kraju, w którym podejmowane są istotne decyzje, dotyczące kwestii politycznych kraju, rewers zdobi tradycyjny arabski statek żaglowy o nazwie Al-Boom, będący jednocześnie najpopularniejszym statkiem w całym Kuwejcie. Ponadto na awersie znajduje się wizerunek nurka perłowego.

Jak wygląda KWD waluta Kuwejtu?

KWD awers dinara kuwejckiego (waluty Kuwejtu)

KWD rewers dinara kuwejckiego (waluty Kuwejtu)

Źródło zdjęć banknotów: https://www.cbk.gov.kw/en


Jak płacić w Kuwejcie? Czym najlepiej płacić w Kuwejcie?

W trakcie pobytu w Kuwejcie kartą kredytową będziemy mogli posłużyć się w większych ośrodkach miejskich, supermarketach, hotelach oraz innych lokalach świadczących usługi. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że gdy zdecydujemy się wybrać do mniejszego, prowincjonalnego miasteczka, może wystąpić problem z tą formą płatności ze względu na brak terminala. Jeśli chodzi o dostępność bankomatów będziemy mogli natknąć się na nie w większych miastach w okolicach banków, centrów handlowych czy też większych supermarketów. Musimy jednak pamiętać o prowizji pobieranej za przewalutowanie, w przypadku gdy nie jesteśmy posiadaczami konta w obcej walucie.

Czy warto kupić dinary kuwejckie w Polsce?

W przypadku, gdy decydujemy się na przyszłe dokonywanie płatności przy użyciu gotówki, powinniśmy zaopatrzyć się w nią jeszcze przed wyjazdem. To dlatego, że w kuwejckich kantorach będziemy mieli problem z wymianą polskich złotych. Przed zakupem gotówki w Polsce wczasowicze niejednokrotnie zastanawiają się, czy lepiej kupić kuwejckie dinary, euro czy dolary?

Czy w Kuwejcie można płacić euro i dolarami?

Poza najbardziej popularnymi regionami turystycznymi lub lokalami usługowymi położonymi przy największych i najczęściej uczęszczanych trasach, ciężko jest mówić o możliwości płacenia inną walutą niż obowiązującą na terytorium odwiedzanego kraju. Do Kuwejtu naturalnie można zabrać ze sobą amerykańskie dolary lub w drugiej kolejności euro. Niemniej jednak niemal pewne jest, że walutę tę będziemy musieli po prostu wymienić w okolicznym kantorze na dinary kuwejckie. To nie jest najbardziej opłacalna i polecana przez nas opcja. Zdecydowanie lepiej kupić dinary kuwejckie jeszcze w Polsce, choć o dostępność tej waluty nie jest łatwo. Spotkać ją można tylko w wybranych punktach wymiany walut.

Gdzie kupić dinary kuwejckie? Dinar kuwejcki kantor Warszawa

Kantor Tavex oferuje jedną z najbogatszych tablic walutowych w całej Polsce – w sprzedaży posiadamy już ponad 60 walut z całego świata! Co więcej, większość walut jest u nas dostępna zawsze od ręki, w przeciwieństwie do innych punktów wymiany w kraju, w których na swoje zamówienie trzeba niejednokrotnie czekać kilka dni.

Warszawski kantor wymiany walut Tavex naturalnie posiada w swojej ofercie również dinary kuwejckie. W celu uzyskania informacji o aktualnym kursie wymiany dinarów kuwejckich, w pierwszej kolejności zachęcamy do skorzystania z tablicy walutowej w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Ponadto z poziomu tej podstrony, a także na stronie głównej, można złożyć zamówienie na walutę z dostawą lub z odbiorem osobistym. Oferujemy możliwość ubezpieczonej dostawy gotówki kurierem już w 24 godziny za jedyne 20 PLN, jak również zamówienie złożone online można odebrać w naszym oddziale w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 (opcja bezpłatna). Sprzedaż wysyłkowa walut jest dokładnie opisana w zakładce „Waluta z dostawą do domu” – serdecznie polecamy tę formę zakupu waluty!

Dla tych osób, które mogą znaleźć się w centrum Warszawy w ciągu 1 godziny, istnieje też możliwość zarezerwowania aktualnego kursu. Wówczas walutę można opłacić i odebrać na miejscu w oddziale, bez składania zamówienia online. Jak zostało to jednak wyżej wspomniane, rezerwacja jest możliwa tylko na 1 godzinę. Wygodniej jest zatem złożyć normalne zamówienie przez internet, z 24-godzinną dostawą lub odbiorem w dowolnym momencie po opłaceniu, tj. wykonaniu przelewu.

Ceny w Kuwejcie 2019, czyli ile pieniędzy zabrać do Kuwejtu?

Ceny w Kuwejcie, które prezentuje poniższa tabela, to jedyne wartości poglądowe. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, ceny w każdym państwie na świecie ulegają mniejszym bądź większym wahaniom, chociażby ze względu na inflację, czyli spadek wartości pieniądza. Do tego dochodzą również nasze preferencje, takie jak samodzielne zakupy i gotowanie czy jadanie w restauracjach, a także wiele więcej czynników. To wszystko powoduje, że ciężko jest jednoznacznie i pewnie określić, jakie pieniądze w Kuwejcie zapewnią nam spokojny wypoczynek. W trakcie planowania budżetu wakacyjnego prosimy nie traktować podanych cen jako bezwzględne i jedyne źródło. Zamiast tego zalecamy zapoznanie się z nimi, żeby wiedzieć, jakich mniej więcej kosztów należy się spodziewać i ile dinarów wziąć do Kuwejtu.

Nazwa produktu i jego waga / ilośćCena w dinarach kuwejckich KWD
owoce – jabłka 1 kg0,50 KWD
pieczywo – chleb krojony 0,5 kg0,30 KWD
ryż 1 kg0,20 KWD
mięso – pierś z kurczaka 1 kg1,30 KWD
jajka 10 szt.0,33 KWD
mleko 1 l0,50 KWD
woda 1,5 l0,25 KWD
piwo 0,5 l0,35 KWD

Dinar kuwejcki kurs wymiany

Poniższa tabela przedstawia proponowany kurs wymiany dinara kuwejckiego kolejno na polskie złotówki, euro i amerykańskie dolary. Należy mieć na uwadze, że kursy były podawane w chwili publikowania artykułu. Przed podjęciem decyzji o zakupie waluty należy sprawdzić aktualny kurs wymiany. W tym celu można przejść na opisywaną powyżej podstronę kantoru. Proponujemy również kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 114 00 20 lub za pomocą profilu firmowego na Facebooku, w godzinach pracy oddziału (obecnie od pon. do pt. 9:00-20:00 oraz sob. 10:00-15:00).

Wymieniana waluta – złotówka, euro lub dolarWaluta Kuwejtu – 1 dinar kuwejcki KWD
1 złotówka polska PLN1 KWD = 12,9781 PLN
1 euro EUR1 KWD = 2,9172 EUR
1 dolar amerykański USD1 KWD = 3,2917 USD

Oprócz usług sprzedaży i kupna walut znajdujących się w obiegu, Tavex prowadzi również skup wycofanych walut.

KWD Kuwejt waluta – awers dinara kuwejckiego

KWD Kuwejt waluta – rewers dinara kuwejckiego


Podróż do Kuwejtu – jak dolecieć do Kuwejtu?

Pomiędzy Polską a Kuwejtem nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego. Istnieje natomiast możliwość dotarcia do Kuwejtu z wielu większych miast na całym świecie, do których możemy dostać się tanimi połączeniami lotniczymi. Do najczęściej wybieranych przez turystów z Polski miast, stanowiących pierwszy etap podróży na terytorium Kuwejtu, należą m.in. Amsterdam, Londyn, Paryż i Frankfurt. Jeżeli zamierzamy spędzić nasze wakacje w okolicach stolicy kraju, najlepszą opcją będzie wybór największego w państwie międzynarodowego portu lotniczego Kuwait International Airport, zlokalizowanego w odległości około 16 km na południe od stolicy.

Wakacje w Kuwejcie samolotem

Kuwejt należy do grupy państw posiadających swoją narodową linię lotniczą, która w przypadku tego kraju nosi nazwę Kuwait Airways i obsługuje wszystkie lotniska położone na terytorium państwa. Ponadto do Kuwejtu przelot oferują zagraniczne linie lotnicze, do których należą m.in. British Airways, Lufthansa, KLM, Emirates, Turkish Airlines i Qatar Airways. Regularne ceny biletów oscylują w okolicach 2000-4000 złotych, w zależności od terminu, w którym zdecydujemy udać się w podróż. Czas trwania lotu zaczyna się od około 9 godzin, w zależności od ilości przesiadek oraz czasu pomiędzy kolejnymi etapami podróży.

Kup bilety lotnicze przez eSky

Jakie dokumenty do Kuwejtu? Wiza do Kuwejtu

Dokumentem uprawniającym obywateli polskich do przemieszczania się na terytorium Kuwejtu jest wiza, którą uzyskać można w Ambasadzie Kuwejtu w Warszawie. Innym sposobem umożliwiającym otrzymanie dokumentu (na okres nie dłuższy niż 3 miesiące) jest nabycie go na lotnisku w Kuwejcie, bez dodatkowych formalności. Posiadaczami wizy turystycznej do Kuwejtu mogą stać się wyłącznie właściciele paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu. Opłata wizowa wynosi 3 KWD, których wartość oscyluje w okolicach 35-40 PLN.


Kuwejt jaką walutę zabrać? Dinar kuwejcki KWD!

Rozciągający się nad Zatoką Kuwejcką widok mieniących się w zachodzącym słońcu plaż, oblewanych przez wody Zatoki Perskiej, ozdobionej powracającymi do portu łodziami oraz żaglowcami, z całą pewnością na długo zapadnie w pamięci tych, którzy będą mieli okazję podziwiać ten widok na własne oczy. Ponadto podróż do Kuwejtu to doskonała okazja do zobaczenia największego na całym Bliskim Wschodzie akwarium Scientific Center, w którym zostały skupione gatunki morskich stworzeń, zamieszkujących Zatokę Arabską, w tym również rekinów. Aby na własne oczy zobaczyć wszystkie te atrakcje, należy przed wyjazdem dobrze zapamiętać odpowiedź na pytanie „Jaka waluta do Kuwejtu?” – waluta kuwejcka zapewni podróżnym spokojny i bezpieczny wyjazd.

Możesz chcieć również przeczytać