Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jaką walutę zabrać na Malediwy?

Opublikowano przez Jakub w kategorii Rynek walut na 06.09.2019
Cena złota (XAU-PLN)
7 217,74 PLN/oz
  
+ 50,20 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
98,12 PLN/oz
  
+ 2,76 PLN

Malownicze Malediwy nie bez powodu uznawane są za jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Z roku na rok wyspę odwiedza coraz więcej turystów spragnionych wypoczynku w cieniu palm na rajskich plażach. Mieniący się w słońcu biały piasek, krystalicznie czysta, turkusowa woda i zapierające dech w piersiach widoki raf koralowych to tylko nieliczne atrakcje czekające na tych, którzy zdecydują się odwiedzić Malediwy. Zanim jednak wsiądziemy do samolotu należy poznać pieniądze na Malediwach, dlatego w tym artykule odpowiemy na pytanie jaką walutę zabrać na Malediwy?

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ RUPIE MALEDIWSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexJaką walutę zabrać na Malediwy? Jaka waluta jest na Malediwach?

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Malediwów (waluta na Malediwach) to rupia malediwska. Międzynarodowy standard (trzyliterowy kod waluty) ISO 4217 dla rupii malediwskiej to MVR.

Krótka historia waluty Malediwów

Aktualnie obowiązująca waluta Malediwów – rupia malediwska – sięga swoich początków przełomu XVII i XVIII wieku, kiedy to zostały wybite pierwsze srebrne monety na Malediwach. Wcześniej na terytorium wyspy za oficjalny środek płatniczy uznawane były muszle, których używano aż do końca XIII stulecia. Malediwskie monety od samego początku pojawienia się w obiegu nosiły miano lari.

Pierwsze banknoty zostały wyemitowane dopiero w I połowie XIX wieku, a dokładniej mówiąc w roku 1947. Nie wprowadzono wówczas wszystkich nominałów, które są aktualnie w obiegu. Wprowadzone w 1947 roku banknoty miały wartość 1, 2, 5 i 10 rupii. Banknoty stanowiące równowartość 50 oraz 100 rupii na pierwszą emisję musiały poczekać kilka lat, bowiem w obiegu pojawiły się dopiero w 1950 roku.

Jaka waluta na Malediwach? – flaga Malediwów

Źródło zdjęcia flagi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Malediw%C3%B3w

Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexJeżeli szukasz miejsca gdzie kupić rupie malediwskie w Polsce, nie trać dłużej czasu i skorzystaj z naszej oferty. Waluta Malediwów jest u nas dostępna od ręki – skorzystaj z kalkulatora na stronie głównej Tavex lub w zakładce Kantor Warszawa Centrum. Następnie złóż zamówienie online – nasza innowacyjna funkcja „Waluta z dostawą do domu” pozwoli Ci szybko i wygodnie zamówić gotówkę, bez wychodzenia z domu! Waluta malediwska może zostać dostarczona kurierem w 24 godziny lub możesz ją odebrać osobiście w oddziale.

Waluta Malediwów – jak dzieli się rupia malediwska MVR?

1 rupia malediwska stanowi równowartość 100 lari. Aktualna seria banknotów została wprowadzona w 2016 roku. Obecnie w obiegu znajdują się:

 • banknoty o nominałach 5, 10, 20, 50, 100, 500 i 1000 rupii malediwskich;
 • monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 25 i 50 lari;
 • monety o nominałach: 1, 2 rupie.

Malediwy waluta – jak wyglądają rupie malediwskie?

Awersy wszystkich malediwskich banknotów zdobi ilustracja palmy kokosowej, która stanowi symbol Maldives Monetary Authority, czyli Centralnego Banku Malediwów. Natomiast grafiki ukazane na rewersach nawiązują do panujących na Malediwach obyczajów, tradycji oraz charakterystycznych budowli. Rewersy poszczególnych banknotów przedstawiają:

 1. 5 rupii – sportowiec (piłka nożna);
 2. 10 rupii – wspinaczka;
 3. 20 rupii – rybak;
 4. 50 rupii – czytający chłopiec;
 5. 100 rupii – kobieta w tradycyjnym ubraniu;
 6. 500 rupii – snycerstwo;
 7. 1000 rupii – żółw.

Dodatkowo każdy z malediwskich banknotów charakteryzuje odmienna szata kolorystyczna:

 1. 5 MVR – kolor szary;
 2. 10 MVR – kolor żółty;
 3. 20 MVR – kolor fioletowy;
 4. 50 MVR – kolor zielony;
 5. 100 MVR – kolor czerwony;
 6. 500 MVR – kolor żółty;
 7. 1000 MVR – kolor niebieski.

Jak wygląda MVR waluta Malediwów?

Rupia malediwska MVR – waluta Malediwów (awers)

Rupia malediwska MVR – waluta Malediwów (rewers)

Źródło zdjęć banknotów: http://www.mma.gov.mv/#/currency/notesincirculation


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexJak płacić na Malediwach? Czym najlepiej płacić na Malediwach?

W trakcie pobytu na Malediwach kartą kredytową będziemy mogli posłużyć się w stosunkowo niewielkiej ilości miejsc, bowiem najbardziej rozpowszechnioną formą płatności na wyspie jest gotówka. Decydując się na płatność przy użyciu karty kredytowej musimy dodatkowo liczyć się z wysoką opłatą manipulacyjną. Mimo wyższości gotówki nad kartą, większość kart płatniczych jest powszechnie akceptowalna, a należą do nich m. in. takie karty jak VISA, MasterCard, American Express czy EuroCard. Pamiętajmy jednak, że jedynym środkiem płatniczym, którym posłużymy się nie tylko w restauracji, ale również na lokalnym straganie, jest gotówka.

Czy warto kupić rupie malediwskie w Polsce?

Jeżeli chcielibyśmy skorzystać z możliwości wypłacenia niezbędnej gotówki w bankomacie musimy liczyć się z tym, że na Malediwach z dostępnością tego typu maszyn może wystąpić problem. Znajdują się one wyłącznie w stolicy Malediwów, czyli w miejscowości Male. Pamiętajmy również o dodatkowej prowizji, która pobierana jest przez bank za przewalutowanie, jeśli nie posiadamy konta walutowego. To argumenty przemawiające za tym, aby jeszcze w Polsce zdecydować się na zakup rupii malediwskich.

Czy na Malediwach można płacić euro i dolarami?

Wybierając się w podróż na Malediwy można alternatywnie zabrać ze sobą zarówno euro, jak i dolary amerykańskie, ponieważ przy pomocy obu tych walut będziemy mogli zapłacić praktycznie wszędzie, bez konieczności uprzedniej wymiany na rupie malediwskie.

Gdzie kupić rupie malediwskie? Rupia malediwska kantor Warszawa

Kantor Tavex oferuje jedną z najbogatszych tablic walutowych w całej Polsce – w sprzedaży posiadamy już ponad 60 walut z całego świata! Co więcej, większość walut jest u nas dostępna zawsze od ręki, w przeciwieństwie do innych punktów wymiany w kraju, w których na swoje zamówienie trzeba niejednokrotnie czekać kilka dni.

Kantor wymiany walut TavexWarszawski kantor wymiany walut Tavex naturalnie posiada w swojej ofercie również rupie malediwskie. Przy zakupie waluty online oferujemy możliwość ubezpieczonej dostawy gotówki kurierem już w 24 godziny za jedyne 20 PLN, jak również zamówienie złożone online można odebrać w naszym oddziale w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 (opcja bezpłatna). Sprzedaż wysyłkowa walut jest dokładnie opisana w zakładce „Waluta z dostawą do domu” – serdecznie polecamy tę formę zakupu waluty!

Dla tych osób, które mogą znaleźć się w centrum Warszawy w ciągu 1 godziny, istnieje też możliwość zarezerwowania aktualnego kursu. Wówczas walutę można opłacić i odebrać na miejscu w oddziale, bez składania zamówienia online. Jak zostało to jednak wyżej wspomniane, rezerwacja jest możliwa tylko na 1 godzinę. Wygodniej jest zatem złożyć normalne zamówienie przez internet, z 24-godzinną dostawą lub odbiorem w dowolnym momencie po opłaceniu, tj. wykonaniu przelewu.

Ceny Malediwy 2019, czyli ile pieniędzy zabrać na Malediwy?

Ceny na Malediwach, które prezentuje poniższa tabela, to jedynie wartości poglądowe. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, ceny w każdym państwie na świecie ulegają mniejszym bądź większym wahaniom, chociażby ze względu na inflację, czyli spadek wartości pieniądza. Do tego dochodzą również nasze preferencje, takie jak samodzielne zakupy i gotowanie czy jadanie w restauracjach, a także wiele więcej czynników. To wszystko powoduje, że ciężko jest jednoznacznie i pewnie określić, jakie pieniądze na Malediwach zapewnią nam spokojny wypoczynek. W trakcie planowania budżetu wakacyjnego prosimy nie traktować podanych cen jako bezwzględne i jedyne źródło. Zamiast tego zalecamy zapoznanie się z nimi, żeby wiedzieć, jakich mniej więcej kosztów należy się spodziewać i ile rupii wziąć na Malediwy.

Nazwa produktu i jego waga / ilość Cena w rupiach malediwskich MVR
owoce – jabłka 1 kg 25,00 MVR
pieczywo – chleb krojony 0,5 kg 25,00 MVR
ziemniaki 1 kg 20,00 MVR
mięso – pierś z kurczaka 1 kg 65,00 MVR
jajka 10 szt. 20,00 MVR
mleko 1 l 25,00 MVR
woda 1,5 l 12,00 MVR
piwo 0,5 l 60,00 MVR

Rupia malediwska kurs wymiany

Poniższa tabela przedstawia proponowany kurs wymiany rupii malediwskiej kolejno na polskie złotówki, euro i amerykańskie dolary. Należy mieć na uwadze, że kursy były podawane w chwili publikowania artykułu. Przed podjęciem decyzji o zakupie waluty należy sprawdzić aktualny kurs wymiany. W tym celu można przejść na opisywaną powyżej podstronę kantoru. Proponujemy również kontakt telefoniczny pod nr tel. 22 114 00 20 lub za pomocą profilu firmowego na Facebooku, w godzinach pracy oddziału (obecnie od pon. do pt. 9:00-20:00 oraz sob. 10:00-15:00).

Wymieniana waluta – złotówka, euro lub dolar Waluta Malediwy – 1 rupia malediwska MVR
1 złotówka polska PLN 1 MVR = 0,2770 PLN
1 euro EUR 1 MVR = 0,0589 EUR
1 dolar amerykański USD 1 MVR = 0,0649 USD

Oprócz usług sprzedaży i kupna walut znajdujących się w obiegu, Tavex prowadzi również skup wycofanych walut.

Malediwy waluta – rupia malediwska MVR (awers)

Malediwy waluta – rupia malediwska MVR (rewers)


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexPodróż na Malediwy  – jak dolecieć na Malediwy?

Większość osób wybierających się w podróż na Malediwy korzysta z ofert biur podróży, dlatego kwestia szukania różnych możliwości dostania się na wyspę oraz powrotu z niej ich nie dotyczy. Jednak co w przypadku, gdy chcemy zorganizować naszą podróż samodzielnie? Planując spędzenie wakacji na Malediwach najlepszą opcją będzie zakup biletów lotniczych z dużym wyprzedzeniem, ponieważ ich cena będzie znacznie niższa niż gdybyśmy zarezerwowali je np. zaledwie z miesięcznym wyprzedzeniem.

Wakacje Malediwy samolotem

Przy podróży samolotem na Malediwy warto korzystać z internetowych porównywarek cen biletów, ponieważ ten krok w znacznym stopniu stopniu skróci czas naszych poszukiwań. Do tego typu stron internetowych należą m.in. eSky czy fly4free. Jeśli uda nam się trafić na aktualną promocję lub wyjątkowo dobre połączenie lotnicze pomiędzy kolejnymi etapami podróży, to bilety na Malediwy możemy nabyć w cenie oscylującej w okolicach 3000 PLN.

Loty na Malediwy – sprawdź bilety lotnicze z eSky

Jakie dokumenty na Malediwy? Wiza na Malediwy

Dokumentem uprawniającym turystów z Polski do legalnego pobytu na terytorium Malediwów są:

 • ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego opuszczenia Malediwów paszport;
 • turystyczna wiza na Malediwy.

Ważną przez 30 dni od daty przylotu wizę turystyczną otrzymamy na lotnisku w Male w trakcie kontroli paszportowej. Aby ją otrzymać jesteśmy zobowiązani do spełnienia następujących warunków: w razie potrzeby możliwości okazania rezerwacji w hotelu, biletu powrotnego oraz wystarczającej ilości środków finansowych na planowany pobyt.


Kantor Warszawa Centrum – wymiana walut TavexMalediwy jaką walutę zabrać? Rupia malediwska MVR!

Egzotyczna fauna i flora z pewnością zadziwią i na długo pozostaną w pamięci turystów, którzy odwiedzą Malediwy. Dodatkowo gwarancja pięknej pogody, luksusowe hotele oraz niesamowite krajobrazy sprawią, że czas spędzony na Malediwach pozwoli nam w pełni zrelaksować się i chociaż na chwilę zapomnieć o trudach życia codziennego. Aby nie dokładać sobie problemów, na długo przed wyjazdem należy pamiętać, jaka waluta obowiązuje na Malediwach – i wybrać się na zakupy do Tavex!

Kliknij i przejdź na podstronę waluty…

KUP TERAZ RUPIE MALEDIWSKIE

…aby sprawdzić aktualny kurs, wybrać pożądaną ilość i złożyć zamówienie online!

Możesz chcieć również przeczytać