Kanadyjska Mennica Królewska przeorganizowała swoją działalność, aby wesprzeć walkę z pandemią koronawirusa, poprzez produkcję środka do dezynfekcji dłoni i maseczek na twarz!
„Historyczna” zmiana działalności mennicy
Kanadyjska mennica królewska oświadczyła, że do końca kwietnia zamierza przekazać ponad 1000 litrów płynu do dezynfekcji dłoni oraz setki maseczek ochronnych na twarz. Całe zaopatrzenie zostanie oddane szpitalowi w Ottawie.
O powadze sytuacji związanej z pandemią COVID-19 świadczy to, że jest to dopiero drugi raz w historii mennicy, kiedy podjęła ona decyzję o rozpoczęciu działań odbiegających od tych, w których specjalizuje się na co dzień, czyli produkcji złota. Po raz pierwszy mennica przeorganizowała swoje działania podczas II wojny światowej, kiedy to zajęła się wytwarzaniem takich przedmiotów jak medale wojskowe oraz uchwyty do celowników optycznych.
„Pracownicy Royal Canadian Mint znaleźli kreatywny sposób na wsparcie społeczeństwa w walce z pandemią, jednocześnie kontynuując nadzór produkcji i dystrybucji monet obiegowych, prowadzenie rafinerii oraz magazynów metali szlachetnych, a także produkcji monet bulionowych, aby w dalszym ciągu wspierać najważniejsze przemysły wydobywcze i finansowe Kanady.” – oznajmiła w środę prezes Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej Marie Lemay.
Pomysłowość Royal Canadian Mint
Pomysłodawcami rozpoczęcia produkcji płynu do dezynfekcji dłoni oraz maseczek ochronnych na twarz są przedstawiciele grupy badawczo-rozwojowej mennicy (R&D GROUP). Przeorganizowanie działalności wymagało tymczasowego wstrzymania produkcji monet w marcu, które było środkiem zapobiegawczym przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Działalność związana z produkcją monet została zawieszona do odwołania.
Decydując się na podjęcie działań wspierających walkę z COVID-19, mennica zdecydowała się na produkcję środka dezynfekującego na podstawie „przepisu” Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jego skład bazuje wyłącznie na trzech składnikach: alkoholu izopropylowym, nadtlenku wodoru oraz glicerolu. Według raportu National Post pięciu pracowników mennicy musiało uruchomić swoje kontakty, aby dotrzeć do źródeł nadtlenku wodoru.
Z kolei w celu produkcji maseczek ochronnych pracownicy Royal Canadian Mint korzystają z możliwości drukarek 3D oraz sprzętu, którego siła umożliwia zginanie metalu. “Nasi pracownicy są doskonałym świadectwem tego, jak człowiek może wykorzystać swój potencjał i wykazać się pomysłowością w krytycznej sytuacji. Jestem niezmiernie dumna ze sposobu, w jaki udało nam się połączyć siły, aby znaleźć nowe zastosowanie dla naszych sprzętów, które posiadamy. Cieszę się, że nasze działania przyczynią się do pomocy pracownikom służby zdrowia.” – skomentowała na koniec Lemay.
Przy okazji wątku o Royal Canadian Mint z przyjemnością przypominamy, iż na oficjalnej stronie mennicy występujemy jako „DNA Bullion Dealer” – a w naszej ofercie na stałe gości Kanadyjski Złoty Liść Klonu o wadze 1 uncji, który jest jedną z najbardziej popularnych złotych monet bulionowych na świecie!
Opracowanie na podstawie artykułu kitco.com.