Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Aktywa fizyczne będą w tym roku zwycięskim narzędziem inwestycyjnym – Frank Holmes

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 14.09.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9363,17 PLN/oz
  
- 87,81 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
109,85 PLN/oz
  
- 0,45 PLN

Purchasing Managers’ Index (PMI) w sierpniu osiągnął najwyższe wartości od 2 lat. Zdaniem Franka Holmesa – Dyrektora Generalnego w U.S. Global Investors – tak wysoki wynik jest zwiastunem wyższej inflacji oraz wzrostu popytu na metale szlachetne.

Jakie aktywa warto wybrać w tym roku?

Wskaźnik PMI odpowiada za badanie aktywności managerów nabywających różnego typu dobra i usługi. Według Holmesa, przemysł wydobywczy w tym kwartale odnotuje rekordowo wysokie przepływy pieniężne, w związku z wzmożonym popytem na surowce, w szczególności metale szlachetne. „Indeks PMI niejako odnosi się do przyszłości. Stoi za tym wartość PKB, więc bez obaw można uznać, że PMI jest prekursorem popytu na towary – powiedział Holmes.

W wyniku pandemii COVID-19 wskaźnik PMI tego lata znajdował się na terytorium regresu ekonomicznego w USA, strefie Euro i Chinach. Stopień ożywienia gospodarczego w dużej mierze można przypisać polityce monetarnej i fiskalnej, które stały się bodźcem dla powrotu na terytorium ekspansywne. Holmes twierdzi, że rezultatem tego stanu rzeczy będzie wzrost inflacji: „Jeśli odniesiemy się do wskaźnika CPI używanego w 1980 roku, kiedy złoto osiągnęło 850 USD, srebro 50 USD za uncję, a stosunek złota do srebra wynosił 17 do 1, wówczas zdasz sobie sprawę, że obecnie inflacja przekracza 8%.

Aktywa fizyczne będą w tym roku zwycięskim narzędziem inwestycyjnym – podkreślił Holmes. „[Aktywa fizyczne – przyp. red.] będą w tym roku głównym motorem do zarabiania pieniędzy, a te z nich, które mogą generować nieustannie rosnące dywidendy, przyciągną szczególne zainteresowanie i kapitał na rynkach kapitałowych”.

Możesz chcieć również przeczytać