Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jak i gdzie kupić złoto? Twój przewodnik po bezpiecznym zakupie

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Poradniki inwestycyjne dnia 20.08.2018
Cena złota (XAU-PLN)
9370,78 PLN/oz
  
+ 1,16 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
109,73 PLN/oz
  
- 0,73 PLN
Gdzie kupić złoto inwestycyjne – inwestycja w złote sztaby i monety

Kruszec, jakim jest złoto inwestycyjne to bezpieczna przystań, stanowiąca doskonałe zabezpieczenie kapitału, szczególnie w niepewnych czasach. Dzięki rosnącej liczbie firm konkurujących na rynku oraz komfortowej możliwości zakupu złota online, złoto inwestycyjne stało się bezproblemowo dostępne. Mając na uwadze przede wszystkim względy bezpieczeństwa i ekonomiczne, warto zastanowić się, gdzie kupić złoto, a także w jaki sposób to zrobić. Niezależnie od tego czy zastanawiasz się, gdzie kupić uncję złota czy kilogram złota, gdzie kupić złote monety czy sztabki złota gdzie kupić by sprzedaż odbyła się bezpiecznie, a sprzedawcy budzili zaufanie – odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Gdzie najlepiej kupić złoto?

Gdzie kupić złoto? Złoto inwestycyjne można kupić na dwa sposoby – zamówić przez Internet lub odwiedzić punkt stacjonarny. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim swoim komfortem i czasem dostawy. W wielu punktach nie można otrzymać zamówienia od ręki, a niektóre sklepy internetowe oferują nawet dostawę w ciągu 45 dni, wymagając wpłaty już w dniu zamówienia. Dlatego rekomendujemy kupowanie tam, gdzie złoto otrzymamy od razu, bądź zostanie ono wysłane szybko – w końcu czas to też pieniądz!

Zakup złota przez Internet

Zastanawiasz się, gdzie kupić złoto i rozważasz zakup złota online? Zakup złota inwestycyjnego przez Internet u odpowiedniego dealera to gwarancja, że wszystko odpędzie się bezpiecznie, cena będzie dobra, a transakcja szybka i bezproblemowa. Inwestor w szczególności powinien zwrócić uwagę na czas realizacji transakcji. Tylko inwestycja w złoto z realizacją zamówienia od ręki, gwarantuje inwestorowi, że dealer jest w posiadaniu złota i oferuje produkt, który posiada na stanie, a nie taki, który dopiero dla klienta zamówi. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na nieprzyjemności, szczególnie w czasie nagłych kryzysów. Dealer złota, który nie dysponuje kruszcem w momencie składania zamówienia, może nie być w stanie go zrealizować i zaproponować jedynie zwrot środków. Dlatego tak ważny jest zakup złota z gwarancją szybkiej realizacji. W Tavex przesyłki są ubezpieczone i klient nie ponosi żadnego ryzyka, związanego z ewentualnymi komplikacjami podczas dostawy. Zakup złota przez Internet u zaufanego sprzedawcy jest także komfortowy dla mieszkańców mniejszych miejscowości – niwelując potrzebę udania się do oddziału, zaoszczędza czas.

Przy zakupie złota przez Internet warto sprawdzić dealera, by mieć pewność, że zakupy u niego przebiegną bezpiecznie. Należy zweryfikować, czy firma oferuje skup złota i w jakich cenach. Można później odsprzedać zakupiony kruszec w innej firmie, jednak brak oferty odkupu źle świadczy o sprzedawcy. Kolejny ważny aspekt to opinie o dealerze w Internecie – jest wiele portali i stron, na których umieszczane są opinie o sklepach internetowych – zaufani dealerzy złota również są na nich obecni. Ważna jest również kondycja firmy oferującej nam złoto. Warto sprawdzić, czy firma jest rentowna, należy do większej grupy kapitałowej i jest bezpośrednim dystrybutorem producentów złota. To ostatnie można sprawdzić na stronach internetowych mennic – mennica produkująca dane sztabki czy monety udostępnia informację o swoich dystrybutorach.

Tavex jako jeden z nielicznych dealerów w Polsce jest oficjalnym dystrybutorem produktów mennic, takich jak: PAMP, Münze Österreich, Perth Mint, Royal Canadian Mint. Firma działalność na rynku złota rozpoczęła blisko 30 lat temu i od początku bazuje wyłącznie na własnym kapitale. Produkty w sprzedaży ZAWSZE znajdują się w naszych magazynach. Staramy się nieustannie rozwijać, aby w jak najlepszy sposób pielęgnować standardy usług i zagwarantować klientom satysfakcję z inwestycji w złoto.

Zakup złota w punkcie stacjonarnym

Inną odpowiedzią na pytanie „gdzie kupić złoto?” jest punkt stacjonarny. Chociaż zakup złota przez Internet staje się coraz powszechniejszą praktyką, zakup złota stacjonarnie wciąż ma swoich zwolenników. Podstawową kwestią wyboru, gdzie kupić złoto stacjonarnie jest cena. Ceny złota dynamicznie się zmieniają, dlatego warto porównać dealerów pod kątem ceny za ten sam produkt. Większość dealerów oferuje również rabaty przy większych inwestycjach – warto uwzględnić to przy porównywaniu miejsc, gdzie planujemy zakup złota. Jedyną ofertą, na którą inwestor powinien przystać to zakup złota od ręki. Sprzedawcy złota, którzy są w stanie od ręki zaoferować monety bulionowe czy sztabki są bardziej wiarygodni, a przede wszystkim pokazują inwestorowi, że sami wierzą w to, co oferują w sprzedaży.

Zakup złota stacjonarnie czy przez Internet – gdzie bezpieczniej?

Stajemy zatem przed pytaniem – gdzie kupić złoto bezpiecznie? Gdzie kupić złoto, by nie martwić się przebiegiem transakcji? Jeśli masz w planach zakup złota inwestycyjnego, niezależnie którą opcję wybierzesz – zakup stacjonarny lub zakup przez Internet, płatność może odbyć się bezpiecznie. Z naszych doświadczeń wynika, że najlepiej za złoto zapłacić przelewem lub gotówką w oddziale. Ogranicza to koszty transakcyjne do minimum. Podsumowując, to gdzie najlepiej kupić złoto, zależy od osobistych preferencji – zarówno zakupy stacjonarne, jak i te online przebiegają bezpiecznie przy płatności gotówką i przelewem.

Jak inwestować w złoto?

Inwestowanie w złoto, choć stanowi złożone zagadnienie, nie jest tak trudne na jakie wygląda. Każdy początkujący inwestor niegdyś głowił się nad zagwozdkami typu jakie złoto kupić, jak dobrze kupić złoto, gdzie najtaniej kupić złoto, gdzie bezpiecznie kupić złoto, czy warto kupić złoto w sztabkach, czy może lepsze są monety bulionowe – jak się do tego w ogóle zabrać? Fundamentalną zasadą ułatwiającą zakup złota inwestycyjnego jest zwyczajne „kup i trzymaj”. Złoto inwestycyjne to kruszec, który w perspektywie długoterminowej nie traci na wartości, a nawet wprost przeciwnie. Jeśli naszym celem jest sprzedaż złota w przyszłości, podstawową rzeczą o jakiej należy pamiętać jest zakup złota u odpowiedniego sprzedawcy. Zaufany dealer metali szlachetnych o wieloletnim doświadczeniu umożliwi nam zakup złota, którego ewentualna sprzedaż nie będzie stanowiła żadnego problemu. Złoto inwestycyjne u takiego sprzedawcy pochodzi z mennic rozpoznawalnych na całym świecie. Producent złota taki jak np. PAMP, Valcambi, Perth Mint czy Münze Österreich gwarantuje złoto najwyższej jakości, czego potwierdzeniem jest np. certyfikat LBMA. Należy pamiętać o dywersyfikacji i nie lokować wszystkich swych oszczędności w złocie, a o inwestycji myśleć długoterminowo. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w artykule: Jak inwestować w złoto?

Jak tanio kupić złoto?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić złoto najtaniej, odpowiedzią z pewnością nie będzie bank. Zakup złota w banku będzie kosztował znacznie więcej niż zakup złota u niezależnych dystrybutorów. Jak wiadomo „czas to pieniądz”, a kolejki w bankach i czas oczekiwania na dostawę sprawiają, że zakup złota w banku nie należy do najszybszych. Jeśli interesuje Cię, gdzie kupić tanio złoto, nie warto zastanawiać się nad tym, jak kupić złoto w banku. Gdy decyzja, gdzie kupić złoto już zapadła, zapewne myślisz jakie złoto kupić, by to było najbardziej opłacalne. Najbardziej opłacają się sztabki i monety z uncji czystego złota lub większe. Wynika to z wysokich narzutów mennic na mniejszych produktach, które są bardziej kłopotliwe w dystrybucji. Wyprodukowanie jednogramowej sztabki jest znacznie droższe w przeliczeniu na gram złota niż sztabki stugramowej. Warto pamiętać, że na rynku inwestycji nie ma promocji – jeżeli znajdziemy ofertę, gdzie produkt jest tańszy niż cena rynkowa kruszcu, należy uznać ją za podejrzaną.

Kiedy warto kupić złoto?

Decyzja o tym, kiedy warto kupić złoto wymaga analizy wielu czynników wpływających na jego cenę. Wartościowym momentem do rozważenia inwestycji w ten kruszec jest okres inflacji. Gdy pieniądz traci swą wartość, inwestorzy często decydują się na ulokowanie środków w złocie, które chroni przed utratą realnej wartości kapitału. Zakup złota inwestycyjnego staje się szczególnie atrakcyjny w czasach kryzysu. Decyzją o inwestowaniu w złoto często kieruje bieżąca realna stopa procentowa. Gdy jest niska lub ujemna, warto zastanowić się nad inwestycją w złoto.

Jak przechowywać złoto?

Gdy odpowiedzi na pytania „jak kupić złoto?”, „gdzie kupić złoto?”, czy też „kiedy kupować złoto?” nie stanowią tajemnicy, warto poruszyć taką kwestię jak przechowanie. Złoto inwestycyjne to metal szlachetny, który możemy bezpiecznie przechowywać nawet w zaciszu własnego domu. Gdy posiadamy kilka/kilkanaście uncji złota, nie musimy się obawiać – ukrycie takiej ilości nie powinno stanowić problemu. Należy jednak pamiętać, by zachować ostrożność. Polecamy nie afiszować się z posiadaniem złota, szczególnie w miejscach publicznych, pamiętając o starym powiedzeniu „ściany mają uszy”. Dobrze, by miejsce na przechowanie było trudno dostępne. Świetnym pomysłem jest przechowanie złota w małym sejfie, który można kupić w niewielkiej cenie. Pozwoli nam to spać spokojnie, nie martwiąc się czy kruszec jest na pewno przechowywany bezpiecznie. Innym rozwiązaniem jest przechowanie złota u sprzedawcy lub zewnętrznym skarbcu.

Ile kosztuje złoto?

Złoto to kruszec od wieków utożsamiany z luksusem, władzą i prestiżem. Ile kosztuje tak naprawdę? Choć cena złota jest kojarzona z ogromnym wydatkiem, kupno złota to zakup nie tylko na te najzasobniejsze kieszenie. Myśląc o tym kruszcu wyobrażamy sobie ciężkie sztabki złota, często przedstawiane w filmach. Zarówno złote monety, jak i sztabki występują w różnych wariatach wagowych np. cena złotej sztabki Tavex 1 g to jedynie ok. 289 zł. Zatem jaki fundusz potrzebny jest na kupno złota? Cena złota podlega nieustannym zmianom, ponieważ jest uzależniona od szeregu rozmaitych czynników. Obecnie cena 1 uncji złota mieści się w przedziale 8400 – 8800 złotych. Należy jednak pamiętać, że na popyt i podaż złota wpływa wiele rzeczy – od sytuacji gospodarczej na świecie, przez poziom inflacji, po kurs dolara amerykańskiego. Warto więc orientować się jak kształtuje się aktualny kurs złota.  Jest on dostępny pod linkiem: https://tavex.pl/wykres-ceny-zlota-kurs/.

Czy warto zainwestować w złoto?

Inwestowanie w złoto uważa się za jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia kapitału. Bezpieczeństwo gwarantowane przez inwestycje w złoto wynika z kilku kluczowych czynników. Złoto to pieniądz, który nie traci na wartości. Zakup złota nie jest obarczony ryzykiem bankructwa, jak w przypadku spółek giełdowych. Giełda charakteryzuje się dużą nieprzewidywalnością, podczas gdy złoto inwestycyjne wraz z upływem czasu zyskuje na wartości. Ponadto, złoto inwestycyjne to metal szlachetny, którego wydobycie jest ograniczone. Dlatego zakup złota inwestycyjnego chroni również przed ryzykiem znaczącego wzrostu podaży, co może nastąpić w przypadku walut fiducjarnych. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto zainwestować w ten kruszec, warto wiedzieć, że złoto inwestycyjne jest aktywem, z którym nie wiąże się ryzyko zmian podatkowych lub własnościowych, co przeważa na korzyść złota w porównaniu do nieruchomości. Złoto inwestycyjne zwolnione jest z podatku VAT i nie ma konieczności odprowadzenia podatku Belki w przypadku, gdy sprzedaż odbywa się po 6 miesiącach od momentu zakupu złota. Złoto inwestycyjne jest odporne na lokalne kryzysy finansowe i konflikty polityczne, a wręcz wartość złota w obliczu kryzysu wzrasta. Inwestowanie w złoto chroni przed inflacją, a także stanowi doskonałe narzędzie do dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Zatem inwestycja w złoto łączy w sobie wiele zalet i w perspektywie długoterminowej warto ulokować swe środki właśnie w tym kruszcu.

Jak kupić złoto z opcją odkupu?

Gdzie kupić złoto z opcją odkupu? Warto wiedzieć, czy dealer oferuje zakup złota z opcją odkupu. Jeśli tak, gdy zechcemy upłynnić naszą inwestycję, nie trzeba będzie zaprzątać sobie głowy poszukiwaniem kupca. Wystarczy wrócić do sprzedawcy, u którego dokonaliśmy zakupu. Ponadto, sprzedaż złota odbędzie się wówczas bezpiecznie i bezproblemowo.

Złote sztabki czy monety – jaki produkt wybrać?

Każdy początkujący inwestor staje przed wyborem, jakie złoto kupić – sztabki czy monety. Obie formy inwestowania w ten kruszec – sztabki i monety – mają swych zwolenników i przeciwników. Znajomość zarówno zalet, jak i wad takich produktów inwestycyjnych jak monety i sztabki, pozwoli świadomie rozpocząć przygodę z inwestowaniem w złoto fizyczne, a także dopasować produkty w swym portfolio do indywidualnych preferencji.

Złote sztabki

Złote sztabki to klasyczny wybór inwestycyjny, którego zaletą jest często lepsza cena za gram niż w przypadku monet, jednak należy pamiętać, że różnice te bywają niewielkie. Złoto w sztabkach może okazać się bardziej opłacalne, zwłaszcza, gdy dysponujemy większym kapitałem, ponieważ kupując szczególnie sztabki 100 gramowe i większe, otrzymamy niższą cenę za gram. Gdy chcemy kupić np. kilogram złota lub kilka kilogramów, mniejsza ilość sztabek będzie łatwiejsza w przechowaniu niż większa ilość monet. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę nagłą potrzebę upłynnienia części inwestycji, wygodniej dysponować większą ilością produktów inwestycyjnych.

Złote monety bulionowe

Złote monety bulionowe charakteryzują się tym, że łatwiej samodzielnie sprawdzić ich autentyczność. Monety w przeciwieństwie do sztabek, nie są pakowane w CertiPacki, których zdjęcie obniża wartość produktu. W przypadku odsprzedaży monety mogą okazać się prostsze w upłynnieniu niż sztabki, zwłaszcza na rynku wtórnym. Złote monety mają również tą zaletę, że zwykle cieszą oko niebanalnym designem i często posiadają ograniczony nakład, więc w przypadku poszerzania zbiorów kolekcjonerskich monety mogą stanowić ciekawszy wybór niż sztabki.

Możesz chcieć również przeczytać