Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Afrykański sektor wydobywczy potrzebuje większego wsparcia – Barrick Gold Corporation

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 08.10.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9262,66 PLN/oz
  
+ 2,35 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,10 PLN/oz
  
- 3,49 PLN

Mark Bristow – dyrektor generalny w firmie Barrick Gold Corporation specjalizującej się w wydobyciu metali szlachetnych – powtórzył swój apel o podjęcie działań mających na celu wzmocnienie afrykańskiego rynku złota. Średnia żywotność kopalni, jeśli chodzi o wydobycie złota spadła z 20 lat do zaledwie 10 lat.

Mark Bristow wzywa do współpracy

Podczas ostatniej konferencji Joburg Indaba Bristow oznajmił, że perspektywa poważnego kryzysu rezerw nadciąga wielkimi krokami.

Jednym z decydujących czynników, który ma wpływ na obecny stan rzeczy, jest fakt, że produkcja w całej branży na przestrzeni ostatnich dwóch dekad wzrastała o zaledwie 1,6% w skali roku. Prezes firmy Barrick wskazał zawartą w tym tygodniu umowę pomiędzy Northern Star Resources a Saracen Mineral Holdings jako „wspaniały przykład” udzielenia wsparcia. Umowa pomiędzy dwoma wspomnianymi podmiotami dotyczy planowanej od dłuższego czasu fuzji.

Ekspansywne plany firmy Barrick Gold Corporation

W późniejszej części konferencji dyrektor firmy Barrick zasygnalizował chęć przejęcia zlokalizowanej w Indonezji kopalni Grasberg obecnie należącej do Freeport-McMoran. Kopalnia Grasberg jest największą kopalnią złota na świecie. Jeśli chodzi o wydobycie miedzi plasuje się na drugim miejscu.

Raport firmy Barrick za III kwartał 2020 roku

Bristow oznajmił, że raport związany z osiągnięciami firmy Barrick za III kwartał 2020 roku zostanie opublikowany w czwartek 5 listopada 2020 bieżącego roku. Wówczas o godzinie 11:00 czasu wschodniego firma planuje przeprowadzić interaktywne seminarium internetowe połączone z telekonferencją. Serdecznie zachęcamy do pozostania na bieżąco z napływającymi z różnych źródeł danymi odnośnie wpływu wyższej ceny złota na zyski firm wydobywczych.

W ostatnim czasie akcje firmy Barrick osiągnęły pułap 41,09 CAD (dolarów kanadyjskich) za akcję. Co ciekawe, ostatni spadek wartości akcji zbiegł się z konsolidacją na rynku złota.

 

 

 

 

Cena złota (XAU-PLN)
9262,66 PLN/oz
  
+ 2,35 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,10 PLN/oz
  
- 3,49 PLN

Możesz chcieć również przeczytać