Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Kolejny miesiąc rewelacyjnych wyników Perth Mint

Autorem artykułu jest Dagmara Mierzejek – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 15.12.2021
Cena złota (XAU-PLN)
9341,14 PLN/oz
  
- 172,80 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
110,04 PLN/oz
  
- 4,70 PLN
TavexNews:Kolejny miesiąc rewelacyjnych wyników Perth Mint!

Z najnowszych danych mennicy Perth Mint wynika, że sprzedaż złota w listopadzie wyniosła niemalże 116 tysięcy uncji i okazała się o 38% wyższa niż w analogicznym miesiącu 2020 roku. Z kolei względem października sprzedaż oferowanych przez australijskiego giganta z rynku złota produktów wzrosła aż o 94%!

Złoto – antidotum na ochronę kapitału przed inflacją

Wyniki Perth Mint odzwierciedlają skalę zainteresowania fizycznym złotem inwestycyjnym, które w obecnym środowisku inflacyjnym cieszy się wzmożoną popularnością wśród inwestorów poszukujących zabezpieczenia przed utratą wartości walut fiducjarnych.

„Cena złota wzrosła w listopadzie, chociaż zmienność była duża, a wahania ceny tego metalu szlachetnego sięgnęły ponad 100 USD za uncję. Wyższa inflacja z oficjalnym wskaźnikiem CPI w Stanach Zjednoczonych przekraczającym 6% nadal wspiera złoto, podczas gdy obawy o ograniczenie zakupu aktywów przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych stanowią krótkoterminową przeciwność – wskazał Jordan Eliseo – Starszy Menadżer ds. Inwestycji w Perth Mint.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że listopadowa sprzedaż złotych produktów oferowanych przez mennicę w Perth przewyższyła długoterminową średnią o 139%!

Dyrektor Naczelny Minted Products – Neil Vance – podkreślił, że na listopadowe wyniki australijskiej mennicy przełożenie miało nie tylko duże zainteresowanie fizycznym złotem inwestycyjnym, ale również premiera nowej serii flagowego produktu Pert Mint – Australijskiego Kangura 2022.

„Dwa czynniki odpowiadają za rosnącą sprzedaż złotych monet. Ogólny wzrost apetytu na fizyczne złoto zbiegł się z wydaniem datowanej na 2022 roku serii Australian Kangaroo. Reakcja naszej globalnej sieci dystrybucji była znakomita, a popyt na nominały 1 uncja, 1/2 uncji, 1/4 uncji i 1/10 uncji był szczególnie duży” – podkreślił Vance.

Australijski Kangur 2022 dostępny w Tavex od ręki

Tavex jako oficjalny dystrybutor mennicy Perth Mint naturalnie posiada w swojej ofercie monetę Australijski Kangur 2022 dostępną od ręki. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy na nasz kanał na platformie YouTube, gdzie po krótce omówiliśmy najważniejsze zmiany, które zaszły w obrębie głównego motywu monety względem serii z 2021 roku.

Możesz chcieć również przeczytać