Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Perth Mint bije rekordy w sprzedaży złota!

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 05.03.2021
Cena złota (XAU-PLN)
9758,73 PLN/oz
  
+ 103,11 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
116,50 PLN/oz
  
+ 1,01 PLN
TavexNews: Perth Mint bije rekordy w sprzedaży złota!

Niższe ceny złota w lutym przełożyły się na wzrost zainteresowania metalami szlachetnymi – inwestorzy zinterpretowali spadki jako okazję do poszerzenia zasobów w kruszcach.

Lutowe spadki cen złota bodźcem dla popytu

Nie są oni jednak jedyną grupą, która skorzystała na niższych cenach złota. Siłą rzeczy, wzrost popytu na metale szlachetne pozytywnie wpłynął na wielkość produkcji. Najlepszym tego dowodem są chociażby wyniki mennicy Perth Mint, która słynie z produkcji jednej z najbardziej popularnych monet bulionowych na świecie – australijskiego Kangura.

Z najnowszych danych wynika, że mennica sprzedała w lutym ponad 124 tysiące uncji złota i ponad 1,8 miliona uncji srebra. Ubiegłomiesięczny rezultat robi piorunujące wrażenie, kiedy przedstawimy go na tle wyników Perth Mint osiągniętych w lutym 2020 roku – w tym zestawieniu tegoroczna sprzedaż wzrosła o niemalże 450% w przypadku złota i 200% w przypadku srebra.

W najnowszym raporcie odnoszącym się do lutowych wyników Perth Mint, jego twórcy zwrócili uwagę na głównych winowajców ostatnich spadków cen kruszcu.

„Ceny metali szlachetnych, gwałtownie spadły w lutym, na czele z cenami złota, które odnotowały ponad 6% spadek w dolarach. Skok rentowności obligacji, rosnące ceny kryptowalut i wzrost atrakcyjności ryzykownych aktywów przyczyniły się do wyprzedaży. Istnieją jednak pewne oznaki, że korekta cen metali może zbliżać się ku końcowi – czytamy w raporcie.

Perth Mint w liczbach

Gwałtowny wzrost popytu na fizyczne złoto sprawił, że sprzedaż produktów oferowanych przez Perth Mint sięgnęła nowego miesięcznego rekordu – finalnie mennica sprzedała 124 104 uncje złota. Tak dobry rezultat jest równoznaczny z 63% wzrostem w porównaniu z poprzednim miesiącem i niewyobrażalnie lepszym wynikiem w stosunku do lutego 2020 roku (+441%).

Zakupowy szał nie ominął rynku srebra inwestycyjnego, którego sprzedaż w lutym również wyraźnie wzrosła. Perth Mint sprzedała 1 830 707 uncji tego kruszcu, czyli ponad 57% więcej w porównaniu z ubiegłym miesiącem i aż 202% więcej w stosunku do lutego 2020 roku.

Dyrektor Naczelny Minted Products – Neil Vance – zdecydowaną część sukcesu przypisał inwestorom zza oceanu.

„Aby sprostać oczekiwaniom ze strony popytowej, usprawniliśmy produkcję, koncentrując się na produktach, które obecnie cieszą się popularnością w Stanach Zjednoczonych – powiedział Vance. „To był również dobry miesiąc dla naszej jednouncjowej, rozpoznawalnej, złotej monety Australian Kangaroo (…)”.

Chluba mennicy Perth Mint dostępna w Tavex od ręki!

Powiew australijskiego klimatu zamkniętego w motywie kangura, pozwolił mennicy Perth Mint stworzyć całkiem nową jakość, która podbiła serca inwestorów na całym świecie – monetę Australian Kangaroo – którą firma Tavex jako oficjalny dystrybutor produktów mennicy Perth Mint naturalnie posiada w swojej ofercie. Żeby nabyć Australijskiego Kangura serdecznie zachęcamy do składania zamówień za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Możesz chcieć również przeczytać