Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Rosebel Gold Mine wznawia działalność

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 29.07.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9264,97 PLN/oz
  
+ 15,69 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
126,98 PLN/oz
  
+ 1,34 PLN

Kanadyjska firma IAMGOLD, będąca jednocześnie właścicielem i operatorem kopalń złota w Burkina Faso (Essakane), Surinamie (Rosebel i Kanadzie (Westwood) oznajmiła, że wznawia działalność w kopalni złota Rosebel, położonej w bogatej w surowce dzielnicy Brokopondo w północno-wschodniej części Surinamu (Ameryka Południowa).

Bezpieczeństwo i dobro pracowników priorytetem dla IAMGOLD

IAMGOLD zaznaczyło, że decyzja o ponownym otwarciu Rosebel Gold Mine zapadła po tym, jak została ona w pełni oczyszczona, a następnie sprawdzona przez odpowiednie służby sanitarne i grono ekspertów medycznych.

We wtorkowym komunikacie prasowym firma IAMGOLD poinformowała, że Rosebel Gold Mine w Surinamie wznowiła działalność dopiero po tym, jak zespół ekspertów ds. przeciwdziałania rozwojowi pandemii COVID-19 w Surinamie, oznajmił, że ponowne otwarcie jest bezpieczne. Rosebel Gold Mine była zamknięta niemal przez półtora miesiąca – od 16 czerwca.

Firma oznajmiła, że Rosebel Gold Mine została zamknięta zaraz po tym, jak w czerwcu potwierdzono przypadki zakażenia COVID-19.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników bezpośrednio po opisanym incydencie zarządzający Rosebel Gold Mine podjęli decyzję o rozpoczęciu działań, mających na celu zatrzymanie dalszego rozwoju pandemii.

Niepewna przyszłość

„Biorąc pod uwagę niepewność, związaną z czasem trwania i zasięgiem globalnego kryzysu COVID-19 oraz wpływu, jaki może on mieć na popyt i cenę złota, na naszych dostawców i siłę roboczą oraz na globalne rynki finansowe, w dalszym ciągu nie jesteśmy w stanie przewidzieć wpływu wspomnianych czynników na działalność operacyjną i wyniki finansowe – zaznaczyła firma IAMGOLD w ostatnim komunikacie prasowym.

Cena złota (XAU-PLN)
9264,97 PLN/oz
  
+ 15,69 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
126,98 PLN/oz
  
+ 1,34 PLN

Możesz chcieć również przeczytać