Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Nowe oblicze luksusu – 60 gramów złota w maseczce ochronnej hinduskiego biznesmana

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 04.07.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9446,94 PLN/oz
  
- 4,46 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
114,05 PLN/oz
  
- 0,96 PLN
Nowe oblicze luksusu – 60 gram złota w maseczce ochronnej hinduskiego biznesmana

Luksus w obliczu pandemii COVID-19 nabrał zupełnie nowego znaczenia – hinduski biznesmen, pochodzący z miasta Pimpri-Chinchwad w dystrykcie Pune, postanowił zafundować sobie oryginalny element chroniący przed zakażeniem, a mianowicie maseczkę wykonaną ze złota.

Skąd pomysł na maseczkę ze złota?

Tym, co zainspirowało hinduskiego biznesmana do zakupu maseczki w całości wykonanej ze złota, był reportaż w internecie o mężczyźnie, który posiada maseczkę wyprodukowaną ze srebra.

„Widziałem wideo w mediach społecznościowych mężczyzny z Kolhapur w srebrnej masce, a potem przyszedł mi do głowy pomysł, aby mieć taką ze złota” – powiedział Kurade.

Niebagatelne znaczenie dla wyboru materiału miało zamiłowanie Kurade’a do królewskiego kruszcu – Hindus uwielbia przyodziewać złotą biżuterię. Kurade wspomniał, że niemal każdego dnia ma na sobie około 1 kilograma złota w postaci łańcuchów, bransolet czy pierścieni.

Kilka słów o szczegółach produkcji maseczki ze złota

Złoto, z którego wykonana została maseczka, warte jest około 4000 USD, a jego waga oscyluje w okolicach 60 gramów. Wiemy również, że produkcja maseczki zajęła rzemieślnikom aż 8 dni.

To cienka maska ​​z małymi dziurkami, dzięki czemu nie ma trudności z oddychaniem. Nie jestem jednak pewien, czy ta maska ​​będzie skuteczna” – powiedział Shankar Kurade.

Złote maseczki – nowy „szyk mody”?

Hindus wspomniał również, że gdy wychodzi na ulicę, ludzie są pod wrażeniem wyjątkowości maseczki i często pytają czy mogą zrobić sobie zdjęcie z jej właścicielem.

Kurade zaznaczył, że zamiłowanie do złota nie jest obce również jego rodzinie. Właściciel firmy zajmującej się produkcją hangarów oznajmił, że jeśli pozostali członkowie rodziny będą zainteresowani, zamówi złote maseczki również dla nich.

Czy możliwym jest, żeby hinduski biznesmen zapoczątkował nową modę? Tego zapewne dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

Możesz chcieć również przeczytać