Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Chińskie firmy wydobywcze rozszerzają swoje zasięgi – Chen Lin

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 24.06.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9326,66 PLN/oz
  
- 185,33 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
109,82 PLN/oz
  
- 4,85 PLN
Chińskie firmy wydobywcze rozszerzają swoje zasięgi – Chen Lin

W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o agresywnych zakupach projektów i firm na całym świecie przez chińskie firmy, na co dzień zajmujące się wydobyciem złota.

Czym aktualnie zajmują się chińskie firmy wydobywcze?

Podczas wirtualnej wideokonferencji Mines and Money Online Connect, Chen Lin – Prezes Lin Asset Management – wspomniał, że nie jest zaskoczony działaniami podejmowanymi przez chińskie firmy wydobywcze, tj. fuzją i przejęciami innych firm.

„Mają duży kapitał, więc wkładają pieniądze w pracę. To bardzo prosta matematyka.” – oznajmił Lin i dodał, że Jeśli wierzą, że ceny złota w dalszym ciągu będą szły w górę, to kupują i rozbudowują firmę na przyszłość.”.

Lin wspomniał, że nawet jeśli ceny złota utrzymają się na obecnym poziomie, tj. powyżej 1700 USD za uncję, spółki wydobywcze będą w dalszym ciągu odnotowywać duże przepływy pieniężne. Zauważył, że nawet w obliczu wyższych marż wyceny większości głównych producentów złota w dalszym ciągu pozostają zaniżone.

Nie tylko rynek chiński

Lin zaznaczył również, że wraz ze spadkiem produkcji na rynku krajowym, chińskie firmy złotnicze rozpoczęły poszukiwania poza granicami kraju, aby zastąpić obecną produkcję. Dodał, że jeśli chodzi o działalność na terytorium Chin, firmy wydobywcze muszą zmierzyć się z surowszymi normami dla produktów niskogatunkowych.

„Szukają wszędzie, gdzie mogliby zarobić pieniądze” – powiedział Lin.

Który sektor zyska, a który straci na znaczeniu?

Według Lina, w obliczu nowej normalności sektor wydobywczy może znacząco zyskać na znaczeniu i stać się liderem na globalnym rynku pracy. Znoszenie kolejnych obostrzeń, które miały zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, sprawia, że sytuacja sektora wydobywczego uległa poprawie. Narody, które do tej pory zajmowały wysoką pozycję w sektorze usług, w obecnej sytuacji mają na celu zwiększenie zatrudnienia w produkcji i zasobach naturalnych – Lin spodziewa się, że fuzje i przejęcia odegrają kluczową rolę w sektorze wydobywczym w 2020 roku. Dodał, że wspomniane czynniki najprawdopodobniej doprowadzą inwestorów s powrotem do sektora wydobywczego.

Możesz chcieć również przeczytać