Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Czym kierować się przy wyborze dealera złota?

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 08.09.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9264,27 PLN/oz
  
+ 19,63 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
126,93 PLN/oz
  
+ 1,50 PLN

Nieustannie rosnący popyt na fizyczne złoto sprawił, że na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat, wzrosła liczba podmiotów oferujących sprzedaż królewskiego kruszcu. Chociaż standardy panujące na rynku złota rządzą się swoimi prawami, warto pamiętać, że mimo różnic jest jedna cecha, która łączy wszystkie rynki – im więcej podmiotów oferujących daną usługę, tym większe trudności z wyborem najlepszej opcji. Żeby nieco ułatwić Wam decyzję w zakresie wyboru dealera, przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym postaramy się wyjaśnić, na co i dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę.

Przede wszystkim “staż”

Im dłużej firma prowadzi działalność, tym większym doświadczeniem może się pochwalić, a co za tym idzie wie, jak w najlepszy sposób sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Współpraca z taką firmą jest pewnego rodzaju gwarancją bezpieczeństwa – skoro cieszy się powszechnym zaufaniem oraz dużą bazą zadowolonych klientów, oferowane przez nią usługi wykonywane są na najwyższym poziomie, a ryzyko zostania oszukanym jest bliskie zeru. Wieloletni staż wybranego dealera to również potwierdzenie jego autentyczności.

Firma Tavex swoją działalność na rynku złota rozpoczęła już ponad 25 lat temu. Na chwilę obecną nasz zasięg obejmuje 12 krajów w Europie – Bułgarię, Danię, Estonię, Finlandię, Litwę, Łotwę, Norwegię, Polskę, Rumunię, Serbię, Szwecję oraz Wielką Brytanię. Rocznie grupa Tavex obsługuje kilka milionów klientów, którzy chętnie wracają, ze względu na naszą dbałość o każdy szczegół w relacji z klientem.

Bezpieczeństwo i dostępność asortymentu “od ręki”

Zanim podejmiecie decyzję o złożeniu zamówienia u konkretnego dealera złota, powinniście dowiedzieć się, na czym firma opiera swoją działalność i czy jest w stanie dostarczyć nasze zamówienie „od ręki”. Wspomniane kwestie stanowią priorytet przede wszystkim dlatego, że na ich podstawie możecie sprawdzić wiarygodność danego dealera.

Bezpieczeństwo a zaufanie do dealera

Tym, co wyróżnia Tavex na rynku, jest to, że od samego początku istnienia firmy bazuje ona wyłącznie na własnym kapitale, a produkty, które oferujemy w sprzedaży, fizycznie znajdują się w naszych magazynach (wyjątek stanowią oferty wyraźnie oznaczone jako przedsprzedaż). Nigdy nie wspomagaliśmy się żadnymi kredytami, dzięki czemu wybierając nas, macie pewność, że jesteśmy wolni od zobowiązań finansowych. Współpraca z nami jest całkowicie bezpieczna.

Taniej nie znaczy lepiej

Część dealerów oferuje możliwość zakupu złota z odroczoną dostawą, jednak zdecydowanie bardziej polecamy znalezienie firmy, która zamówienia realizuje w 24-48 godzin. Dostępność asortymentu od ręki świadczy o tym, że dany dealer wierzy w wartość oferowanych przez siebie produktów i jest autentyczny w oczach potencjalnego klienta.

Niektórzy inwestorzy skuszeni oszczędnością 50 czy 100 złotych decydują się na zakup złota, które zostanie do nich dostarczone w przeciągu 15 – 45 dni od momentu zaksięgowania przelewu. Nietrudno domyślić się, że w momencie, kiedy robicie przelew za Wasze zamówienie dealer fizycznie nie posiada złota, które właśnie zakupiliście.

Rozważając skorzystanie z tego typu oferty, warto zastanowić się, dlaczego dany dealer nie dysponuje asortymentem od ręki. Tak naprawdę od momentu zapłaty za zakupy do momentu otrzymania zamówienia klient pozostaje jedynie z pustym zapewnieniem, że produkt w końcu do niego dotrze.

W tym czasie dealer może dowolnie operować pieniędzmi klienta. Biorąc pod uwagę, że sytuacja na rynku złota ulega dynamicznym zmianom, warto zamówione złoto mieć jak najszybciej u sobie. Właśnie dlatego wybierając dealera, z którym zdecydujecie się podjąć współpracę, powinniście kierować się tym, czy posiada on fizyczny kruszec, dostępny od ręki i czy jest w stanie zrealizować Wasze zamówienie w jak najkrótszym czasie.

Zakupy złota przez internet

Idąc z duchem czasu, coraz więcej dealerów decyduje się na prowadzenie sprzedaży online. Rozważając zakup złota przez internet, podobnie jak w przypadku zakupów stacjonarnych, zalecamy wybieranie wyłącznie dealerów, którzy sprzedają produkty, dostępne na stanie.

W większości przypadków inwestycja w złoto opiewa na sumy liczone w tysiącach, a niekiedy setkach tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę zarówno tę kwestię, jak i to, że złoto jest inwestycją długoterminową pozorna oszczędność kilkudziesięciu złotych, jest niczym w porównaniu ze stresem, który przeżywa inwestor oczekując na realizację zamówienia.

Dobry dealer sprzedaje złoto, a nie obietnice

Dlatego, jeśli chcecie zakupić złoto przez internet, wybierajcie wyłącznie dealerów, którzy są w stanie zrealizować Wasze zamówienie w przeciągu 24 godzin od momentu zaksięgowania przelewu. Wówczas będziecie mieli pewność, że kupiliście złoto, a nie obietnicę jego otrzymania w przyszłości.

Firma Tavex doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zaufanie oraz poczucie bezpieczeństwa klienta jest najważniejsze, dlatego w naszej ofercie znajdziecie wyłącznie produkty, które w danym momencie fizycznie posiadamy na stanie. Wybierając współpracę z nami macie pewność, że Wasze zamówienie zostanie zrealizowane, ponieważ w przeciągu 24 godzin od momentu zaksięgowania przelewu, kurier zapuka do Waszych drzwi, aby dostarczyć kruszec.

W trosce o zadowolenie naszych klientów nieustannie monitorujemy wszystkie etapy doręczenia przesyłek od momentu opuszczenia naszego magazynu, aż do momentu dotarcia zamówienia w Wasze ręce.

Pochodzenie produktów oferowanych przez dealera

Kolejnym istotnym elementem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest źródło, z którego docierają oferowane przez danego dealera produkty.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup złota od firmy, która posiada bezpośrednie kontakty z największymi, światowymi mennicami. Daje to 100% gwarancji, że zakupione przez Was złoto jest prawdziwe i pochodzi z legalnego źródła.

W ubiegłym roku firma Tavex sprzedała ponad 4000 kg złota (4 tony)! Niewątpliwie jest to sukces, który w dużej mierze zawdzięczamy bezpośrednim współpracom z największymi światowymi rafineriami złota, które pomogły nam zdobyć jeszcze większe zaufanie wśród klientów.

Dla tych z Was, którzy do tej pory nie mieli okazji nawiązać współpracy z naszą firmą, przygotowaliśmy zestawienie adresów oficjalnych stron internetowych najważniejszych światowych mennic:

Znajdziecie pod nimi potwierdzenie, że jako jedni z nielicznych w Polsce, jesteśmy oficjalnymi dystrybutorami najpopularniejszych złotych monet bulionowych oraz sztabek.

Produkty najpopularniejszych mennic na świecie dostępne są w naszej ofercie:

Możliwość kontaktu z dealerem

I wreszcie ostatni, jednak nie mniej istotny od pozostałych czynnik, który powinniście brać pod uwagę przy wyborze dealera, a mianowicie możliwość kontaktu przez cały okres realizacji zamówienia. Dobry dealer zdaje sobie sprawę, jaka odpowiedzialność spoczywa na jego barkach i doskonale rozumie potrzeby klienta, który chce na bieżąco monitorować, na jakim etapie jest jego zamówienie.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc wybór dealera, który nie utrudnia ze sobą kontaktu, jest cierpliwy i zawsze chętnie podpowie, doradzi, udzieli wskazówek i informacji. Biorąc pod uwagę specyfikę rynku złota, należy pamiętać, że podstawą relacji pomiędzy klientem a dealerem jest wzajemne zaufanie.

Zgodnie z domeną, na której opieramy swoją działalność, dla firmy Tavex każdy klient jest na wagę złota. Staramy się nieustannie rozwijać, aby w jak najlepszy sposób pielęgnować standardy naszych usług i zagwarantować naszym klientom satysfakcję z inwestycji w złoto.

Pozostajemy do Waszej dyspozycji. Nie ma głupich pytań, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu w przypadku nawet najmniejszych wątpliwości. Można się z nami skontaktować za pomocą kilku kanałów komunikacji:

Nasi konsultanci z chęcią odpowiedzą na każde pytanie!

Cena złota (XAU-PLN)
9264,27 PLN/oz
  
+ 19,63 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
126,93 PLN/oz
  
+ 1,50 PLN

Możesz chcieć również przeczytać