Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Donald Trump zakażony koronawirusem – konsekwencje dla rynku złota

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 02.10.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9455,57 PLN/oz
  
- 172,66 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
115,06 PLN/oz
  
- 2,38 PLN

Nocne wieści o pozytywnym wyniku na COVID-19 u prezydenta USA Donalda Trumpa i jego małżonki nieznacznie wpłynęły na ruchy cenowe na rynku złota. Niewykluczone jednak, że do czasu wyborów prezydenckich możemy spodziewać się wzmożonej niepewności na rynkach.

Rynek akcji w obliczu choroby prezydenta USA

Informacje, które z samego rana obiegły niemal cały świat mocno zachwiały rynkiem akcji. Najważniejsze kontrakty terminowe na główne indeksy odnotowały dosyć znaczące spadki cen, tym samym rozpoczynając sesję nowojorską poniżej prognoz.

Obawy o drugą falę COVID-19 spotęgowane niepewnością o charakter wyborów w USA

Mimo że Donald Trump na ten moment ma się dobrze, informacja o jego chorobie może mieć znaczący wpływ na rynki finansowe. Kampania reelekcyjna prezydenta USA stoi pod znakiem zapytania – od samego rana pojawiają się spekulacje dotyczące przyszłości kampanii, które nie pozostają obojętne dla ostatecznej decyzji wyborców.

Chorobę głowy państwa Stanów Zjednoczonych można niejako uznać za bolesne przypomnienie, że pandemia jeszcze się nie skończyła – patrząc na nieustannie rosnącą liczbę zachorowań na całym świecie można wysnuć wniosek, że wystąpienie drugiej fali COVID-19 staje się coraz bardziej prawdopodobne. Biorąc pod uwagę, że gospodarki dopiero zaczęły proces rekonwalescencji po pierwszej fali koronawirusa, ponowne uderzenie może okazać się dramatyczne w skutkach.

Rozczarowujące dane z rynku pracy w USA

Dane z ostatniego raportu Departamentu Pracy o poziomie bezrobocia okazały się nieco rozczarowujące – wynika z nich, że liczba zatrudnionych w kluczowych sektorach pozarolniczych wzrosła o 661 tysięcy. Prognozy na pierwszy miesiąc trzeciego kwartału były zdecydowanie bardziej optymistyczne. Wielu analityków przewidywało wzrost na poziomie 875 tysięcy.  Wieści o pozytywnym wyniku prezydenta największej gospodarki świata przyćmiły jednak dane wynikające z raportu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Możesz chcieć również przeczytać